trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline samurajack

Odp: Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #2100 dnia: Kwiecień 20, 2012, 06:22:07 pm »
Poszukaj sobie w allegro w aukcjach zakończonych i zobaczysz po ile schodził proste

Offline Darkwolf1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2101 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:06:15 pm »
Witam
Tak się zastanawiam czy w przypadku gdy komiks jest czarno-biały (np Kraken, Żywe Trupy), osoba nakładająca kolory jest zbędna ? Bo np czerń może mieć różne odcienie, więc jak to jest ?

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2102 dnia: Kwiecień 25, 2012, 02:52:41 pm »
Bo np czerń może mieć różne odcienie, więc jak to jest ?

ech, nawet sobie specjalnie sprawdzilem, ile czasu zajmuje znalezienie w sieci takiej informacji... piec (5) sekund... za wiki: "Cliff Rathburn- regular colorist/greyscales "The Walking Dead"", czyli tlumaczac z obcego na nasze, jak naklada szarosci (albo np. rastry) to tez jest kolorysta, w odroznieniu od inkera, ktory naklada tylko czarny tusz.
Znaczy sie "waska specjalizacja", jak to zwykle na linii produkcyjnej bywa.

Offline radd91

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2103 dnia: Kwiecień 29, 2012, 11:18:13 pm »
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i poszukuję komiksu. Mam nadzieję, że to dobry wątek. Niestety czytałem (albo tylko przeglądałem bo nawet nie pamiętam czy już umiałem czytać  ) go baaardzo dawno. Ale nie wiedzieć czemu zapadł mi w głowie jeden obrazek. A teraz mam zamiar odszukać ten komiks, liczę na pomoc.
Otóż pamiętam:
1. Prawie na pewno gatunek science-fiction
2. Na obrazku widnieje facet i babka w jakiś kombinezonach, nie jestem pewien czy mieli też hełmy - prawdopodobnie kosmonauci. Obydwoje mają w dłoniach i chyba jeszcze na nogach coś w rodzaju przyssawek i wdrapują się na jakąś wieżę albo rakietę lub po prostu coś wysokiego.
3.Komiks ma już na pewno swoje lata, ja teraz mam 20. Mogłem go przeglądać mając jakieś 6-8 lat.
Niestety to tyle co pamiętam:( Jeśli ktoś odgadnie będzie miał mistrza!
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Offline krakers

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2104 dnia: Kwiecień 29, 2012, 11:52:41 pm »
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i poszukuję komiksu. Mam nadzieję, że to dobry wątek. Niestety czytałem (albo tylko przeglądałem bo nawet nie pamiętam czy już umiałem czytać  ) go baaardzo dawno. Ale nie wiedzieć czemu zapadł mi w głowie jeden obrazek. A teraz mam zamiar odszukać ten komiks, liczę na pomoc.
Otóż pamiętam:
1. Prawie na pewno gatunek science-fiction
2. Na obrazku widnieje facet i babka w jakiś kombinezonach, nie jestem pewien czy mieli też hełmy - prawdopodobnie kosmonauci. Obydwoje mają w dłoniach i chyba jeszcze na nogach coś w rodzaju przyssawek i wdrapują się na jakąś wieżę albo rakietę lub po prostu coś wysokiego.
3.Komiks ma już na pewno swoje lata, ja teraz mam 20. Mogłem go przeglądać mając jakieś 6-8 lat.
Niestety to tyle co pamiętam:( Jeśli ktoś odgadnie będzie miał mistrza!
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

To pewnie będzie któryś tom z Ekspedycji (wedłu Danikena) ,chyba Zagłada wielkiej wyspy ale nie jestem pewien na 100% . Tu masz link do okładek może po nich coś Ci się przypomni. http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=okl_wg_danikena&kat=okl

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2105 dnia: Kwiecień 30, 2012, 03:35:17 pm »
a wdrapywali się z przyssawkami w "Walka o planetę"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline radd91

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2106 dnia: Kwiecień 30, 2012, 08:22:24 pm »
Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź Krakers i Ystad, to dokładnie to o co mi chodziło. A całość już znalazłem na poczciwym Chomiku:)
Pozdrawiam.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2107 dnia: Kwiecień 30, 2012, 09:11:52 pm »
A całość już znalazłem na poczciwym Chomiku:)
niestety szkoda, że nie szanujesz praw autorskich i bawisz się w ściąganie komiksów z netu.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2108 dnia: Maj 01, 2012, 05:38:02 pm »
Tym bardziej, że "Walkę o planetę" można wyrwać na Allu dosłownie za piątaka...

Offline radd91

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2109 dnia: Maj 01, 2012, 09:46:32 pm »
Hmm...a jaki zysk będzie miał autor komiksu kiedy kupię go na allegro?

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2110 dnia: Maj 01, 2012, 10:25:20 pm »
Hmm...a jaki zysk będzie miał autor komiksu kiedy kupię go na allegro?
a np. taki, ze bedziesz obcowal z taka forma publikacji, na jaka sie zgodzil autor, zamiast kradzionego placebo, na ktore autor zgody nie wyrazal. Taka odrobina szacunku, dla kogos, czyja praca zapadla ci (podobno) w pamiec.

mxztplx

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2111 dnia: Maj 02, 2012, 08:46:08 am »
Hmm...a jaki zysk będzie miał autor komiksu kiedy kupię go na allegro?

Ręce opadają...

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2112 dnia: Maj 03, 2012, 11:00:10 am »
Witam. Napisałam sobie temat matury ustnej ściśle związany z komiksem. Egzamin mam w poniedziałek, więc stwierdziłam, że najwyższy czas wziąć się za prezentację :wink: Poszukuję ładnie zeskanowanych polskich stron z jakiegokolwiek Batmana. Dosłownie kilku. Najlepiej z onomatopejami, krótkimi zdaniami, dymkami w stylu BANG itp :wink: Byłabym wdzięczna, jeżeli ktoś mógłby mi wskazać adres strony gdzie to znaleźć, albo wysłał takie strony.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2113 dnia: Maj 03, 2012, 11:45:45 am »

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2114 dnia: Maj 03, 2012, 11:52:26 am »
Nie rozumiem. Witam, dzień dobry, cześć, hej, siema. Forma powitania jak każda inna, dostosowana do stylu wypowiedzi...