trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rork

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2115 dnia: Maj 03, 2012, 12:29:08 pm »
Koledze chodziło raczej o te scany..

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2116 dnia: Maj 03, 2012, 12:35:34 pm »
Dziwnie zaznaczane są cytaty... no niestety potrzebuję tego na prezentacje multimedialną. Opowiadam między innymi o tym jak to batman jest skierowany do młodszego odbiorcy, przez co jego forma jest taka a nie inna. Jeżeli to kogoś pocieszy to mam fizycznie te egzemplarze o których opowiadam. Nie mam tylko skanera, ani możliwości zeskanowania, a na prezentacji by się przydało kilka klatek jako potwierdzenie...

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2117 dnia: Maj 03, 2012, 01:29:32 pm »
Opowiadam między innymi o tym jak to batman jest skierowany do młodszego odbiorcy, przez co jego forma jest taka a nie inna.

To "Batman" jest skierowany do "mlodszego odbiorcy"? Intrygujace. Najpierw prosisz o skany z JAKIEGOKOLWIEK Batmana, czyl w gre wchodza min. "Arkham Asylum", "DKR", "Zabojczy Zart" itp., ktore nijak maja sie do tezy, ktora ujawniasz w kolejnym poscie, czyli, ze niby jest to cykl komiksow "dla dzieci" (?), ba, wrecz jej przecza. Podobnie jak sugestia, ze onomatopeje stanowia jakis wyznacznik, dla wieku docelowego odbiorcy komiksu.
Naprawde masz zamiar zdawac mature na podst. dwoch, z gruntu falszywych, zalozen?

Jeżeli to kogoś pocieszy to mam fizycznie te egzemplarze o których opowiadam. Nie mam tylko skanera, ani możliwości zeskanowania, a na prezentacji by się przydało kilka klatek jako potwierdzenie...
A aparat cyfrowy masz?
Nawet taki w komorce, otwierasz komiks, robisz fote i gotowe, do prezentacji wystarczy.

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2118 dnia: Maj 03, 2012, 01:39:30 pm »
Jeżeli chcemy się kłócić o temat mojej pracy to chyba trzeba będzie założyć osobny wątek, albo przerzucić się na prywatne wiadomości, bo to chyba nie miejsce na takie rozmowy. W Batmanie omawiam problem przestępczości i jednocześnie chodzi mi o funkcję dydaktyczną - dobro zawsze wygrywa, zło jest napiętnowane, główny bohater jest przystojny, bogaty itp itd. A krótkie zdania, liczne wykrzyknienia i onomatopeje są jednak skierowane głównie do młodszego odbiorcy i "typowy" batman, czyli taki, jaki jest kojarzony przez większość ludzkości w nie obfituje. Potrzebuję tylko kilku kadrów z przysłowiowym BUM, obojętnie z którego komiksu. Wiem, że jest to duże uproszczenie, ale jest to jedynie element mojej pracy maturalnej.
A komisja i tak będzie siedzieć i nie będzie miała pojęcia o czym mówię ;)

Bądźmy poważni - to jest prezentacja maturalna. Zdjęcia z telefonu w żadnym razie nie wchodzą w grę. Potrzebuję czystych, przejrzystych skanów, a nie amatorskich zdjęć z szumami, poruszeniami i tym podobnymi. Nie ta jakość

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2119 dnia: Maj 03, 2012, 02:17:05 pm »
Jeżeli chcemy się kłócić o temat mojej pracy to chyba trzeba będzie założyć osobny wątek, albo przerzucić się na prywatne wiadomości, bo to chyba nie miejsce na takie rozmowy.

Klocic? Bynajmniej, po prostu stwierdzam fakt.
Osobnego watku tez nie trzeba zakladac, wstarczylo umiescic pierwszy post w ODPOWIEDNIM watku, czyli:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,22605.0.html
zamiast tutaj wyskakiwac ze skanami

W Batmanie omawiam problem przestępczości i jednocześnie chodzi mi o funkcję dydaktyczną - dobro zawsze wygrywa, zło jest napiętnowane, główny bohater jest przystojny, bogaty itp itd.

Batman nie jest "dydaktyczny" (nawet w wersji "superlight dla dzieciakow"), dziala na granicy prawa, ba, bardzo czesto przekracza te granice, dziala pod wplywem obsesji, z psychologicznego punktu widzenia powinien byc izolowany i poddany terapii (bez szans na wyleczenie), wykorzystuje majatek i uklady, zeby stac ponad prawem. Gdzie tu jest "funkcja dydaktyczna"?
Jego przeciwnycy to tez nie "zwykli przestepcy" tylko osoby "chore psychicznie/odbiegajace od ogolnie przyjetej normy", praktycznie wszyscy laduja w szpitalu psychiatryczny, a nie w wiezieniu.

A krótkie zdania, liczne wykrzyknienia i onomatopeje są jednak skierowane głównie do młodszego odbiorcy...
Mam wrazenie, ze nasza wiedza na temat srodkow narracyjnych, stosowanych w komiksach, znaczaco sie rozni :/

...i "typowy" batman, czyli taki, jaki jest kojarzony przez większość ludzkości w nie obfituje.

wiekszosc ludzi (w tym kraju) kompletnie nie kojarzy Batmana z komiksem tylko z filmem.


Potrzebuję tylko kilku kadrów z przysłowiowym BUM, obojętnie z którego komiksu. Wiem, że jest to duże uproszczenie, ale jest to jedynie element mojej pracy maturalnej.
A komisja i tak będzie siedzieć i nie będzie miała pojęcia o czym mówię ;) ...
to po co robisz cos, czego osoby oceniajace nie beda w stanie ocenic?

Bądźmy poważni - to jest prezentacja maturalna. Zdjęcia z telefonu w żadnym razie nie wchodzą w grę. Potrzebuję czystych, przejrzystych skanów, a nie amatorskich zdjęć z szumami, poruszeniami i tym podobnymi. Nie ta jakość
A kto ci kazal robic "amatorskie zdjecia", wez aparat i zrob dobre foty.
Mam ci tu moze jeszcze instrukcje wstawic jak sie robi zdjecia bez "szumow i poruszen"?
Ludzie, ktorzy profesjonalnie robia komiksy, czesto uzywaja aparatow zamiast skanera, a Ty musisz miec "profesjonalne skany" do byle prezentacji maturalnej, ktorej nawet nikt nie bedzie w stanie obiektywnie ocenic?

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2120 dnia: Maj 03, 2012, 02:39:17 pm »
Jeżeli to kogoś pocieszy to mam fizycznie te egzemplarze o których opowiadam. Nie mam tylko skanera, ani możliwości zeskanowania, a na prezentacji by się przydało kilka klatek jako potwierdzenie...

Nie masz w liceum skanera, nie masz znajomych, którzy mają skaner? Słyszałaś o punktach ksero? W większych mają skanery. Jeśli nie masz w okolicy, to jutro masz cały dzień, zdążysz nawet podjechać do Warszawy.

Sorry, ale stawiasz głupawe tezy i nie licz na to, że ktoś Ci pomoże je uzasadniać. Radź sobie sama.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2121 dnia: Maj 03, 2012, 02:45:11 pm »
1.Temat założyłam tutaj, bo chodziło mi właśnie o skany, a nie o problemy prezentacji. Z nią nie mam żadnego problemu


2. Bardzo szczegółowo podchodzisz do tematu. Mój temat brzmi "Problemy współczesnego świata w komiksie". Batman jest głównie do walki z przestępczością. w golemie z gotham mamy jeszcze antysemityzm. Funkcja dydatkyczna jest tam przy okazji. Nie zaprzeczysz, że jak ogólnie zwykły człowiek komiksy batmana kojarzy jednak z serią dla dzieci. Jak spidermana... Ogólnie to komiksy są przecież dla dzieci :wink: (żeby nie było : nie jest to mój pogląd, ale szeroko pojętego społeczeństwa, ostro posuniętego w latach. Nie konkretnych jednostek, które mogą mieć inne zdanie.)


3. Tak owszem rozumiem, że batman to mhrok zuo, problemy psychiczne i głębia treści na każdym kroku, jednak ja potrzebuję superbohatera walczącego ze złem, pokazującemu dzieciakom, że mordowanie na lewo i prawo jest be. Padło na batmana i tego będę się trzymać. Jeśli nawet nie z uporu to z tego, że oddałam już obie literatury (podmiotu i przedmiotu), a także plan ramowy. Gdzie jak byk stoi "Batman" i "funkcja dydaktyczna" a nawet o ile pamiętam "młody odbiorca".


4. O środki narracyjne kłócić się nie będę


5. Bo sprawia mi to radość, bo w alternatywie mam tematy typu motyw żony w polskiej literaturze na przestrzeni wieków, co by było smutne, męczące i czasochłonne. A tak to mam temat z zakresu moich zainteresowań, do którego nie muszę się jakoś strasznie przygotowywać i z odpowiedziami na pytania też nie powinnam mieć problemu.


6. Przyznaję się. Nie umiem robić ładnych zdjęć, takich, żeby dobrze wyglądały zestawione ze skanami, ewentualnie z elektronicznymi wersjami komiksów umieszczonych przez samych autorów na ich stronach. Takie zestawienie po prostu mi się gryzie. Wygląda nieestetycznie.


Koalar. Mała miejscowość - ciężko o takie cuda techniki, serio ;) Jeżeli mam wybór jechać do warszawy robić skany, to zrezygnuję ze slajdu i tyle. Będą musiały starczyć skany okładek, które znalazłam.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2122 dnia: Maj 03, 2012, 02:55:44 pm »
6. Przyznaję się. Nie umiem robić ładnych zdjęć, takich, żeby dobrze wyglądały zestawione ze skanami, ewentualnie z elektronicznymi wersjami komiksów umieszczonych przez samych autorów na ich stronach. Takie zestawienie po prostu mi się gryzie. Wygląda nieestetycznie.

ech leniuchu, stracilem wlasnie cale 0,29 s czasu na wyszukanie:
http://desktoppub.about.com/od/scanning/a/CameraAsScanner.htm
http://www.wikihow.com/Scan-a-Book-With-a-Digital-Camera

o reszcie mozemy sobie podyskutowac w odpowiednich tematach.

Offline loichan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2123 dnia: Maj 03, 2012, 03:00:22 pm »
Pewnie, że jestem leniwa ;) Po to właśnie szukam skanów, a nie siedzę w busie w drodze do warszawy w poszukiwaniu skanera ^^
Dziękuję, zobaczę co z tego wyjdzie, najwyżej przyjdzie mi zrezygnować z tego konkretnego slajdu
Tak btw 0,29 sekundy to całkiem niezły czas ;)

Offline nayroth

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2124 dnia: Maj 03, 2012, 07:42:49 pm »
Ciekawe czy jakbyś pytała o jakoś scenę z filmu, fragment książki czy np. filmik z gry komputeorwej to na innych gildiach też rozgorzałaby taka dyskusja nt. poszanowania praw autora...

Daje sobie uciąć pukiel loków że nie. Tylko komiksiarze są tacy skrzywieni :D


Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2125 dnia: Maj 10, 2012, 06:50:48 pm »
Zdjęcia z telefonu w żadnym razie nie wchodzą w grę. Potrzebuję czystych, przejrzystych skanów, a nie amatorskich zdjęć z szumami, poruszeniami i tym podobnymi.
I lol`d.
A w temacie - odwróciłbym postawioną przez nayrotha tezę. Komiksiarz, ludzie czytający komiksy, szukają skanów. Nielegalnych. Tu przykład w sąsiednim wątku o Polchu kolejny. To nie problem gildiowiczów, że ich piętnują, tylko tego, że są debilami, którzy nie potrafią trafić na CBR, Newsaramę, ComicArtCommunity, czy nasze poczciwe Aleje i Poltery w poszukiwaniu przykładów plansz, tylko od razu rzucają się na Chomiki i torrenty.

bidubi

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2126 dnia: Czerwiec 08, 2012, 04:57:10 pm »
Czy znacie jakieś dobre komiksy o tematyce katolickiej? Np. o misjonarzach, swiętych, księżach itp? Jeśli tak to proszę podajcie tytuły.  Znalazłem coś takiego -> http://www.bookdepository.com/Jerusalem-Guy-Delisle/9781770460713 ktoś czytał?

Offline michal.wis

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2127 dnia: Lipiec 05, 2012, 02:30:40 pm »
Szukam komiksu, czytalem go raz pare lat temu. Nie pamietam historii dokladnie ale w historii po krotce "jakas ekspedycja odnalazla pod woda? jakas piramide w ktorej byli zahibernowani czlekopodobni obcy/bogowie?, po ich wybudzeniu zaczeli niewolic ludzkosc, chyba to juz kiedys robili w starozytnosci? swiat popadl w stan calkowitej anarchii kraje zaczely walczyc o surowce,pamietam jeszcze ze jakis miliarder zaczynal budowac jakis gigantyczny schron.
Martwiaki zmówiły się z goblinami, siły Chaosu przekroczyły granice Świata. Armie krasnoludów i elfów zostały zniszczone. Chaos triumfował. Na szczęście Artur Szyndler, jak co piątek, uratował ludzkość."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2128 dnia: Lipiec 05, 2012, 02:43:07 pm »
Szukam komiksu, czytalem go raz pare lat temu. Nie pamietam historii dokladnie ale w historii po krotce "jakas ekspedycja odnalazla pod woda? jakas piramide w ktorej byli zahibernowani czlekopodobni obcy/bogowie?, po ich wybudzeniu zaczeli niewolic ludzkosc, chyba to juz kiedys robili w starozytnosci? swiat popadl w stan calkowitej anarchii kraje zaczely walczyc o surowce,pamietam jeszcze ze jakis miliarder zaczynal budowac jakis gigantyczny schron.

może chodzi o Atlandydę z Amberu? Nie mam tego w ręku, więc nie mogę sprawdzić, ale tak mi się coś z tym kojarzy.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline michal.wis

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2129 dnia: Lipiec 05, 2012, 02:49:08 pm »
Tak, to to wielkie dzieki :)
Martwiaki zmówiły się z goblinami, siły Chaosu przekroczyły granice Świata. Armie krasnoludów i elfów zostały zniszczone. Chaos triumfował. Na szczęście Artur Szyndler, jak co piątek, uratował ludzkość."

 

anything