trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline airalion

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2130 dnia: Lipiec 20, 2012, 01:38:49 pm »
Mam pytanie, co to jest za komiks, próbuje znaleźć odpowiedź ale opisując bohatera jedyne uzyskuje odpowiedzi że to pewnie Spiderman, no cóż, wydaje mi się że nie ale nie wiem - Komiks

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2131 dnia: Lipiec 20, 2012, 01:55:13 pm »
To Deadpool.

Offline Jakub82

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2132 dnia: Lipiec 31, 2012, 09:49:56 pm »
Cześć,
jestem nowy w temacie komiksów, sle od dziecka mnie do nich ciągnęło :wink: Teraz jestem świeżo po najnowszym, kinowym "Batmanie" i postanowiłem nabyć coś ciekawego o tym bohaterze. Czy moglibyście mi polecić konkretne pozycje, z którymi należy się zaznajomić? Interesuje mnie tylko i wyłącznie "fizyczna" postać komiksów (nie uznaje jakiegokolwiek piractwa w sieci), czyli dobrze by było gdyby polecane rzeczy można było gdzieś nabyć.
Co sądzicie na temat serii o batmanie Tm-semic? Bo na allegro mnóstwo tego...Dobre to? Warto zbierać?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Kuba

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2133 dnia: Lipiec 31, 2012, 10:51:22 pm »
Odpowiedź na podobne pytanie padła już zapewne wielokrotnie. A co w ogóle czytałeś z Batmanów? Na pewno warto zapoznać się z wszystkim co w ostatnich miesiącach wydał Egmont, Najlepsze opowieści, Nawiedzony rycerz, Joker, a zwłaszcza Powrót Mrocznego Rycerza i Zabójczy żart. W zeszytach z Tm-Semic było dużo dobrych historii, na pierwszy rzut mogę polecić np numery 8/91 7,8,9,10,11,12/93 1,2,9,12/94, 1/95, 2,5/97 4,5,6,10/98, Wydania Specjalne Batman Venom, oraz Batman Black and White 1 i 2. Ponadto równierz wieloczęściowa historia Knightfall (7/95-6/96), którą po części inspirował się Nolan przy Dark Knight Rises. Tych dobrych było jeszcze więcej, ale moim zdaniem nie warto kompletować całej serii, bo dużo też było bardzo słabych komiksów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2012, 10:55:32 pm wysłana przez ramirez82 »

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2134 dnia: Lipiec 31, 2012, 10:55:12 pm »
a ja uważam że należy zacząć od najwcześniejszych historii z lat 91-93 a dopiero potem uderzać w knightfall i Egmont (ale to moje zdanie). a tak w ogóle to zajrzyj http://www.batcave.com.pl/

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2135 dnia: Lipiec 31, 2012, 11:15:46 pm »
Koleś właśnie zobaczył epicki film Nolana.
Więc pewnie ma ochotę na coś równie dobrego i również przeprowadzonego z rozmachem.
Niech od razu bierze się za "Powrót Mrocznego Rycerza".
Nie ma co się zastanawiać, tylko od razu brać co najlepsze.
Jakub, bierz to.

Offline Jakub82

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2136 dnia: Sierpień 01, 2012, 12:55:17 am »
To mi się podoba - konkretnie i na temat :wink:
Na początek kupię te ostatnie albumy Egmont...Wyglądają zajebiście :smile: Ale się podekscytowałem :smile:
Dam znać jak wrażenia :smile:
ps fajnie tu u Was...
pozdrawiam i spokojnej nocy

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2137 dnia: Sierpień 01, 2012, 11:47:54 am »
Nie wiem, czy powinieneś kupować Najlepsze opowieści. Nie czytałem tego, ale wydaje się, że to coś raczej dla fana, który chce się przekonać, jak się zmieniała postać Batmana na przestrzeni lat. Starsze historie są raczej naiwne, zob. 1. planszę:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/batman_egmont/najlepsze_opowiesci
Na drugiej też dialog dziwny i Batman daje się podejść jak dziecko, ale może specjalnie się podłożył ;)
Prosta analogia - jeśli spodobały Ci się współczesne filmy o Batmanie, to niekoniecznie musisz oglądać serial o nim z lat 60.

Co do TM-Semica to sporo było dobrych historii. Oprócz tych wymienionych niżej (choć ja akurat nie polecam Ci Idioty z Batmana 7-8/93) możesz jeszcze sięgnąć do:
Batman 2/95 - historia powstania Bane'a
Batman 3/94 - historia Maszkarona
Batman 2/93 (2. historia)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2138 dnia: Sierpień 01, 2012, 12:57:20 pm »
Nie wiem, czy powinieneś kupować Najlepsze opowieści. Nie czytałem tego, ale wydaje się, że to coś raczej dla fana, który chce się przekonać, jak się zmieniała postać Batmana na przestrzeni lat. Starsze historie są raczej naiwne, zob. 1. planszę:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/batman_egmont/najlepsze_opowiesci
Na drugiej też dialog dziwny i Batman daje się podejść jak dziecko, ale może specjalnie się podłożył ;)
Prosta analogia - jeśli spodobały Ci się współczesne filmy o Batmanie, to niekoniecznie musisz oglądać serial o nim z lat 60.

No masz trochę racji w tym przypadku, ta antologia właśnie pokazuje jak zmieniał się Batman na przestrzeni lat i faktycznie jest to pozycja bardziej dla fanów. Ale mimo naiwności komiksów z wczesnych lat, warto po nią sięgnąć, bo jest tu kilka perełek.

Offline burberry

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #2139 dnia: Wrzesień 07, 2012, 03:09:43 pm »
jest jeszcze opcja, żeby w jakimś sklepie kupić Wieczną Wolność całość (3 tomy) Marvano? Czy nakład już dawno zszedł i nie ma szans?...
Bóg Cię kocha

Offline Rork

Odp: Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #2140 dnia: Wrzesień 07, 2012, 03:38:29 pm »
W sklepach nie. Tylko Allegro...

Offline burberry

Odp: Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #2141 dnia: Wrzesień 07, 2012, 04:02:49 pm »
dzięki za info, szukałem w googlach, ale nic. Trudno...
Bóg Cię kocha

Offline spadak

Pytanko o identyfikacje starego komiksu
« Odpowiedź #2142 dnia: Wrzesień 07, 2012, 06:47:26 pm »
Witam,


Pozdrowienia dla wszystkich fanów komiksów. A teraz do rzeczy.
Próbuje przypomnieć sobie komiks który czytałem za młodu, lata 80-te :)
Pamiętam tylko że to było komiks akcji, może trochę s-f.
Dużo działo się pod wodą, generalnie płetwonurkowie. szpiedzy etc..


Czy ktoś mógłby podrzucić nazwy możliwych kandydatów, ja sobie wtedy poszukam i spróbuje wizualnie potwierdzić czy to było to.


Dzięki za pomoc w tym nietypowym zadaniu,
Spadak

Offline turucorp

Odp: Pytanko o identyfikacje starego komiksu
« Odpowiedź #2143 dnia: Wrzesień 07, 2012, 07:13:13 pm »
watek do przeniesienia
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,1112.2130.html
a jesli lata 80-te to:
"Akcja "Labirynt"" Horwatha i Zorada w Relaxie
albo
"Wieloryb z peryskopem" Wroblewskiego z serii "Kapitan Żbik"
albo
zeszyt "Zbuntowana" Kasprzaka
motywy z pletwonurkami pojawiaja sie rowniez min. w cyklu
"Bogowie z gwiazd" rysowanym przez Polcha, "Figurkach z Tilos" Wróblewskiego i szorciaku tegoz Wróblewskiego z Relaxu pt. "Tajemnica głębin"

Offline spadak

Odp: Pytanko o identyfikacje starego komiksu
« Odpowiedź #2144 dnia: Wrzesień 07, 2012, 07:47:31 pm »
Niestety to żaden ze wskazanych, ale dzięki za pomoc.
Spadak

 

anything