Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2145 dnia: Wrzesień 07, 2012, 08:05:51 pm »
a jestes pewien, ze to komiks z lat 80-tych?
w jakiej formie to bylo wydane?
jako samodzielny album czy komiks w odcinkach np. w Relaxie?
bo jesli w Relaxie, to motywy z pletwonurkami pojawiaja sie jeszcze w cyklu "Bionik Jaga", szorciaku Parzydly "Srebny medalion" i w serii "Gucek i Roch" Christy, pod woda rozgrywaja sie rowniez fragmenty "Najdluzszej podrozy" Rosinskiego.
 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2146 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:14:20 pm »
Mnie na myśl przychodzi komiks, który Egmont na próbę puścił kiedyś w "Świecie Komiksu". Frankofoński oczywiście, dużo było o nurkowaniu, bardzo mi się podobał, ale reszcie czytelników chyba nie przypadł do gustu. Niestety nie pamiętam tytułu.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2147 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:18:01 pm »
Mnie na myśl przychodzi komiks, który Egmont na próbę puścił kiedyś w "Świecie Komiksu". Frankofoński oczywiście, dużo było o nurkowaniu, bardzo mi się podobał, ale reszcie czytelników chyba nie przypadł do gustu. Niestety nie pamiętam tytułu.

Dariuszu, LATA 80-te (chyba, ze Spadak cos pomieszal)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2148 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:20:38 pm »
Dariuszu, LATA 80-te (chyba, ze Spadak cos pomieszal)
No przecież wiem, ale sam w to powyżej wątpiłeś, więc poszedłem za ciosem... :)

Offline spadak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2149 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:30:52 pm »
Czytałem to w latach 80-tych lub kocówka 70-tych :) mam wrażenie że to był jakiś francuski komiks. Ale każdy trop jest do sprawdznia ...
Spadak

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2150 dnia: Wrzesień 07, 2012, 09:51:51 pm »
Czytałem to w latach 80-tych lub kocówka 70-tych :) mam wrażenie że to był jakiś francuski komiks. Ale każdy trop jest do sprawdznia ...
Spadak

Francuski? W Polsce?
w takim razie pozostaje "Yans" (jest tam sekwencja z "nurkami"), "Valerian" (nie przypominam sobie takiej akcji), albo "Luc Orient" (tez nie przypominam sobie zadnych pletwonurkow)

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2151 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:15:50 pm »
Ja bym obstawiał "skradziony skarb" : http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skradziony_skarb/1
dużo się dzieje pod wodą, płetwonurkowie, szpiedzy, akcja. brakuje sci-fi, ale samo powiedziałeś "może"

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2152 dnia: Wrzesień 08, 2012, 01:51:54 am »

Próbuje przypomnieć sobie komiks który czytałem za młodu, lata 80-te
Pamiętam tylko że to było komiks akcji, może trochę s-f.
Dużo działo się pod wodą, generalnie płetwonurkowie. szpiedzy etc..
Czytałem to w latach 80-tych lub kocówka 70-tych :smile: mam wrażenie że to był jakiś francuski komiks. Ale każdy trop jest do sprawdznia ...


Czarno-biały czy kolorowy? Czytałeś w książeczce (albumie, magazynie) czy w gazecie?


Z tego co wiem w latach 80-tych nie było za bardzo komiksów francuskich w postaci albumów, za to było parę takich przedruków w gazetach. Kilka krótkich komiksów było w "Na przełaj", parę dał "Świat Młodych". A albumy to (z paroma wyjątkami) od Komiksu-Fantastyki czy Orbity, ale to końcówka lat 80-tych...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 01:58:22 am wysłana przez Kokosz »

Offline spadak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2153 dnia: Wrzesień 09, 2012, 06:44:04 pm »
Z tą francją to trochę pojechałem  :oops: .
To była Bionik Jaga :!:  turucorp dzięki za wskazówkę[size=78%]. [/size]
Wszystkim dziękuje za pomoc.
Spadak

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2154 dnia: Wrzesień 09, 2012, 07:20:42 pm »
To była Bionik Jaga

heh, jakos tak podskornie wiedzialem, ze albo "Bionik Jaga" albo "Akcja "Labirynt"" ;)
BTW jesli moge cos zasugerowc, to polecam komiksy Sieńczyka, wbrew wszelkim "artystycznym" konotacjom, jest u niego sporo nawiazan wlasnie do "Bionik" (tak graficznych jak i fabularnych).

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2155 dnia: Wrzesień 11, 2012, 06:46:15 pm »
Mam takie głupie pytanie.
Czuję się ostatnio lekko wydymany przy okazji dwóch konkursów komiksowych, w jakich brałem udział (mimo jakichś tam sukcesów) i jakoś mi tak łapy opadają, że postanowiłem zapytać, co wy byście zrobili.
Kilka dni temu dowiedziałem się przypadkiem, że moja praca została wydrukowana w antologii pokonkursowej (trafiłem przypadkiem na jej recenzję w necie). Sprawdziłem w Empiku - faktycznie, całe 10 stron wydrukowane. W konkursie startowałem z kolegą. Pod komiksem podpisano tylko jego, jako autora całości, a mnie pominięto. Po moim mailu organizator przejrzał zgłoszenia i przyznał, że wina leży po ich stronie i jedyne, co mogą zrobić, to przeprosić. Jestem amatorem, więc publikacja jest dla mnie dużą sprawą, nawet jeśli chodzi tylko o antologię pokonkursową. Nie mogę się nią jednak nawet pochwalić, ponieważ każdy może teraz oskarżyć mnie o kłamstwo. Jestem raczej bezkonfliktowym człowiekiem, więc po prostu im wybaczę. Jestem jednak ciekaw, co wy byście zrobili? I czy w takiej sytuacji można cokolwiek jeszcze zrobić?

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2156 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:06:26 pm »
Wspomniałeś o dwóch konkursach.
A drugi?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2157 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:13:36 pm »
Drugi zostawmy lepiej w spokoju.

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2158 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:23:00 pm »
Sądzę, że można się sądzić (jeśli w regulaminie było, że wydrukują pracę pod Twoim nazwiskiem i tego nie zrobili, to złamali regulamin; odniosłeś szkodę - brak nagrody, satysfakcji, promocji Twojej osoby), ale rozsądek przesądza, że szkoda się sadzić. No i ja się nie znam, a to nie Ameryka.

Brzydko ze strony organizatora, że stać go tylko na mejlowe "przepraszam". Powinien Ci wysłać jakieś pismo, żebyś miał dowód, że to Twoja praca. Brak egzemplarza dla autora (współtwórca też nie dostał?) to wiocha, skoro antologia jest w Empiku. Nie piszę już o jakiejś rekompensacie za pominięcie Twojego nazwiska. Ogólnie to możesz napisać, kto takie cyrki odstawia, bo warto piętnować dziadostwo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2159 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:40:00 pm »
Dziadostwo to zdecydowanie za duże słowo. Ludzki błąd i nie chcę tutaj nikogo piętnować, bo to fajny konkurs i zawsze full profesjonalnie zorganizowany. Ja po prostu mam chyba pecha do publikacji. Raz przypadkowo pominięto mnie w składzie redakcyjnym książki. Wtedy jednak mi za to płacili, więc przebolałem.  A i mój wkład był niewielki.