Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia_zw

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2190 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:20:06 pm »
Szukam "Berlin. Miasto Kamieni" Jason'a Lutes'a! Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc lub namiary! Pretty pleasee :)

Offline j7

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2191 dnia: Styczeń 25, 2013, 02:13:41 pm »
Witam. Jestem nowy na forum, ale myślę, że to odpowiedni temat. No więc tak: całe życie na Marvelu i Osiedle Swoboda. Ostatnio jednak zajarałem się komiksem 'Pixy'. Co możecie polecić w takim ćpuńskim, chorym klimacie? Interesują mnie wydania, które były spolszczone. Pozdrawiam.

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2192 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:35:43 pm »
Witam. Jestem nowy na forum, ale myślę, że to odpowiedni temat. No więc tak: całe życie na Marvelu i Osiedle Swoboda. Ostatnio jednak zajarałem się komiksem 'Pixy'. Co możecie polecić w takim ćpuńskim, chorym klimacie? Interesują mnie wydania, które były spolszczone. Pozdrawiam.
Siegnij zatem po kolejny tom poczynan Anderssona wydany przez KG - "Pan Smierc i dziewczyna". "Pan Naturalny" Crumba to tez nie jest normalny komiks, ale czy bym go polecil, hmm, sam nie wiem :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2193 dnia: Styczeń 25, 2013, 03:51:10 pm »
Co możecie polecić w takim ćpuńskim, chorym klimacie?
"Glinno" Jacka Frąsia. Komiksy Rebelki (chyba wszystkie) i "Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza", a także "Morfołaki" Skrodzkiego i Skutnika. Po części też "Rycerze św. Wita" i komiksy Marka Turka.

Offline j7

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2194 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:03:17 pm »
Dzięki Panowie, postaram się sprawdzić te pozycje :*

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2195 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:05:18 pm »
Dzięki Panowie, postaram się sprawdzić te pozycje :*
Daj potem znać, co Ci przypadło do gustu.

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2196 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:14:07 pm »
Dzięki Panowie, postaram się sprawdzić te pozycje :*
Sprawdz jeszcze "El Borbah" - tez jest dosc specyficzny.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline frontzeck

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2197 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:45:45 pm »
Mam pytanie do posiadaczy Kindle'a - czy da się na nim czytać komiksy - chodzi mi o jakość obrazu i komfort przeglądania (bo że się da w ogóle, to już wiem)? Obejrzałem kilka filmów na YT, ale nie rozwiewają one moich wątpliwości. Będę wdzięczny za Wasze opinie.
Prz okazji, czy te popularne serie (interesuje mnie przede wszystkim Vertigo - Scalped, Hellblazer, ale też Walking Dead) da się już kupić w formie elektronicznej?

This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2198 dnia: Styczeń 26, 2013, 06:21:56 pm »
Mam pytanie do posiadaczy Kindle'a - czy da się na nim czytać komiksy - chodzi mi o jakość obrazu i komfort przeglądania (bo że się da w ogóle, to już wiem)? Obejrzałem kilka filmów na YT, ale nie rozwiewają one moich wątpliwości. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

tu masz wlasciwie wszystko na ten temat:  http://comicba.se/ (w kwestii komiksow z Vertigo, sprawdz oferete sklepow zlinkowanych z boku strony).
a jesli chodzi osobiste  wrazenia z czytania komiksow na kindlu, da sie, szczegolnie wydawane w mniejszych formatach mangi i komiksy cz-b (uzywam Kindla Keyboard), ale jest to, przynajmniej dla mnie, srednio wygodne, jesli juz ktos musi cztac formaty cyfrowe to 10' tablet niestety tutaj wygrywa.

Offline j7

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2199 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:00:04 pm »
Sprawdz jeszcze "El Borbah" - tez jest dosc specyficzny.
El Borbah - dobra pozycja, dzięki :)

Offline Piotruposz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2200 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:43:17 pm »
Czy zna ktoś i może polecić jakieś teksty dotyczące intertekstualności w komiksach?

Edycja: Najlepiej byłoby po polsku, ale jeśli nie ma, to powalczę z tekstem obcojęzycznym.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2201 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:53:38 pm »
Czy zna ktoś i może polecić jakieś teksty dotyczące intertekstualności w komiksach?

Edycja: Najlepiej byłoby po polsku, ale jeśli nie ma, to powalczę z tekstem obcojęzycznym.
Cały komiks jest jedną wielką intertekstualnością.
Dokładnie to o co ci chodzi?
W antologii z Łodzi - Komiks a komiksologia (2010) tekst  Kazimierskiej-Jerzyk i w tomie z 2005 roku były dwa teksty, ale moim zdaniem wystarczy wziąć "Tekstowy świat" Nycza i pokazać, że zamieszczony tam tekst "Intertekstualność i jej zakresy" idealnie nadaje się do opisu komiksu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 12:00:20 am wysłana przez N.N. »

Offline Piotruposz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2202 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:25:42 am »
Cały komiks jest jedną wielką intertekstualnością.
Dokładnie to o co ci chodzi?
W antologii z Łodzi - Komiks a komiksologia (2010) tekst  Kazimierskiej-Jerzyk i w tomie z 2005 roku były dwa teksty, ale moim zdaniem wystarczy wziąć "Tekstowy świat" Nycza i pokazać, że zamieszczony tam tekst "Intertekstualność i jej zakresy" idealnie nadaje się do opisu komiksu.

Zastanawiałem się po prostu, czy powstały jakieś prace opisujące i wskazujące konkretne tytuły, przykłady. Fakt, że relacja komiksu z innymi tekstami kultury (w tym nawet komiksu z komiksem) zachodzi na wielu płaszczyznach i to temat rzeka, stąd moje pytanie, czy ktoś spotkał się z tekstem o intertekstualności, który skupiałby się na jej przykładach tylko w komiksach.
Dzięki za polecenie Nycza, do którego na pewno zajrzę. Tej antologii nie widzę w bibliotece swojej uczelni, więc nie wiem, czy uda się ją wypożyczyć, niemniej jednak sprawdzę jeszcze w kilku miejscach. Myślisz, że dobrze byłoby odnosić się do relacji międzytekstowych w komiksach w oparciu o pojęcie transtekstualności, które wydaje się nieco szersze? Chodzi mi o to, że pozwalałoby to chyba zwrócić uwagę na większa ilość sposobów odwoływania się do innych tekstów.
Jeszcze raz dzięki za polecone pozycje.

Ten post chyba przestaje pasować do tego tematu.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2203 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:31:39 am »
Sprawdź składnicę tekstów naukowych na Zeszytach Komiksowych. Przynajmniej jedną pozycję tam znajdziesz.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2204 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:38:49 am »
Zastanawiałem się po prostu, czy powstały jakieś prace opisujące i wskazujące konkretne tytuły, przykłady. Fakt, że relacja komiksu z innymi tekstami kultury (w tym nawet komiksu z komiksem) zachodzi na wielu płaszczyznach i to temat rzeka, stąd moje pytanie, czy ktoś spotkał się z tekstem o intertekstualności, który skupiałby się na jej przykładach tylko w komiksach.
Dzięki za polecenie Nycza, do którego na pewno zajrzę. Tej antologii nie widzę w bibliotece swojej uczelni, więc nie wiem, czy uda się ją wypożyczyć, niemniej jednak sprawdzę jeszcze w kilku miejscach. Myślisz, że dobrze byłoby odnosić się do relacji międzytekstowych w komiksach w oparciu o pojęcie transtekstualności, które wydaje się nieco szersze? Chodzi mi o to, że pozwalałoby to chyba zwrócić uwagę na większa ilość sposobów odwoływania się do innych tekstów.
Jeszcze raz dzięki za polecone pozycje.

Ten post chyba przestaje pasować do tego tematu.
Kazimierska-Jerzak pisze o dwujęzyczności, polimedialności, intermedialności i transmedialności praktyk artystycznych. Z kolei teksty w antologii z 2005 roku są o konkretnych komiksach. Rydzewski sięga po przykłady do różnych komiksów. Czaja pisze o komiksach detektywistycznych
I przypominam o stronie zeszytykomiksowe.org gdzie można znaleźć różne prace o komiksach

 

anything