Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2205 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:48:31 am »
N.N., Julek_, dzięki za odesłanie do tekstów/źródeł :-}

Offline frontzeck

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2206 dnia: Luty 01, 2013, 09:55:12 pm »
Czy ktoś z Was doświadczył problemów przy zakupach na bookdepository z użyciem eKarty mbanku, tej wirtualnej do zakupów internetowych? Po wprowadzeniu danych karty pojawia się komunikat "your card security code appears to be invalid". Potrzebna zwykła ("prawdziwa") karta kredytowa?
Jeśli nie BD, to może Amazon - jak wygląda realizacja zamówienia, gdybym chciał kupić książki w sklepach współpracujących z Amazon? Czy dostałbym wszystko w jednej paczce? Czy raczej nie warto (bo np. dodatkowe koszty, dłuższa realizacja zamówienia, inne) i lepiej kupować bezpośrednio od Amazon?

This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

Offline helsing

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2207 dnia: Luty 01, 2013, 10:16:33 pm »
Czy ktoś z Was doświadczył problemów przy zakupach na bookdepository z użyciem eKarty mbanku, tej wirtualnej do zakupów internetowych? Po wprowadzeniu danych karty pojawia się komunikat "your card security code appears to be invalid". Potrzebna zwykła ("prawdziwa") karta kredytowa?

Ja. Dwukrotnie pisałem ze sklepem w tej sprawie, ale po kilku miłych odpowiedziach, że o co chodzi, w czym mogą pomóc, urywali rozmowę. Za jakiś czas znów ponowię tę sprawę. Kwestia jest dziwna ponieważ jeszcze na początku zeszłego roku nią płaciłem, a potem nagle zniknęła z mojego konta i przy wprowadzaniu wyskakuje owy błąd. Wg banku problemem jest to że płatność na BD jest kodowana jako zwykła a nie internetowa, którą obsługują wirtualne karty. Oczywiście można zwykłymi debetówkami tam płacić, jeśli ustawisz sobie limity, domyślnie są wyzerowane, więc mogą nie działać. Jednak największy ich problem to to że rozliczane są w €, a $ obecnie tańszy.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2208 dnia: Luty 01, 2013, 10:17:27 pm »
Jeśli nie BD, to może Amazon - jak wygląda realizacja zamówienia, gdybym chciał kupić książki w sklepach współpracujących z Amazon? Czy raczej nie warto (bo np. dodatkowe koszty, dłuższa realizacja zamówienia, inne) i lepiej kupować bezpośrednio od Amazon?
Co do Amazona to jezeli kupujesz towar nalezacy do "partnerow" Amazona, to w ostatecznym podliczeniu (po wprowadzeniu danych karty kredytowej) zobaczysz ze koszty przesylki sa dosyc spore. Sprawdz i zobacz sam, byc moze nie w kazdym przypadku tak jest, mi niestety zawsze tak wychodzilo.
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline raj666

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2209 dnia: Luty 01, 2013, 10:37:26 pm »
Czy ktoś z Was doświadczył problemów przy zakupach na bookdepository z użyciem eKarty mbanku, tej wirtualnej do zakupów internetowych? Po wprowadzeniu danych karty pojawia się komunikat "your card security code appears to be invalid". Potrzebna zwykła ("prawdziwa") karta kredytowa?
Jeśli nie BD, to może Amazon - jak wygląda realizacja zamówienia, gdybym chciał kupić książki w sklepach współpracujących z Amazon? Czy dostałbym wszystko w jednej paczce? Czy raczej nie warto (bo np. dodatkowe koszty, dłuższa realizacja zamówienia, inne) i lepiej kupować bezpośrednio od Amazon?


Amazon marketplace zawsze wysyla w pojedynczycg paczkach, nawet jak zamowisz rzeczy u tego samego dostawcy, Amazon uk marketplace wysyłka do Polski to zawsze 4 funty, amazon com marketplace to ok 20 $, raczej nieoplacalne poza paroma omnibusami.
 Bookdepository sprzedaje rzeczy przez amazon marketplace i czasami wychodza one taniej, nawet po doliczeniu przesylki, niz besposrednio w bookdepository
Ksiazki amazon marketplace przychodza rożnie, czasem szybciej czasem wolniej, niekiedy paczki sa wysylane z usa, wtedy trwa to dosc dlugo.

Offline Mejk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2210 dnia: Luty 04, 2013, 08:20:11 pm »
Witam. Mógłby mi ktoś doradzić dobry tablet, na którym spokojnie można rysować? Najlepiej w cenie 300- 700 zł. Im szybciej tym lepiej. Z góry dzięki. :smile:

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2211 dnia: Luty 04, 2013, 08:36:37 pm »
Witam. Mógłby mi ktoś doradzić dobry tablet, na którym spokojnie można rysować? Najlepiej w cenie 300- 700 zł. Im szybciej tym lepiej. Z góry dzięki. :smile:

jak nie chcesz stracic zdrowia, to niestety tylko wacom, bamboo pen w formacie A6 wystarczy na poczatek (wydatek rzedu 220-250 pln),  wiekszy A5 to wydatek w okolicy 750 pln, intuos niestety troche drozej (A6 -840, A5- powyzej 1000), pentagrama i inne wynalazki (czyli tak naprawde przebrandowane pentagramy) lepiej odpuscic (przezylem dwa rozne modele, kolejnego bym nie przezyl)

Offline Mejk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2212 dnia: Luty 07, 2013, 09:15:40 pm »
Dzięki. Tablet już posiadam i uważam, że to dobry zakup. Teraz tylko ćwiczyć ;).

Offline vision2001

Naprawianie uszkodzonych komiksów
« Odpowiedź #2213 dnia: Luty 08, 2013, 10:45:55 am »


Jaki jest komiks każdy widzi.
Jednak stało się nieszczęście... Nie dość, że odkleiła się okładka to dodatkowo klej trzymający wszystkie kartki z sobą zaczął pękać, odchodzi od kartek i będzie pękał sobie dalej...
Chcę to jak najszybciej naprawić (skleić) i czytać komiks dalej...
Pytanie do Was - czy mieliście podobny problem i jak go rozwiązaliście? (do introligatorni nie chcę iść i wolę sam się pobawić)
Jaki klej po sklejeniu będzie plastyczny i będzie pracował razem z grzbietem komiksu? Klej szkolny pewnie nie da rady  :lol:
Dodam, że ten klej wygląda jak guma (może to jakiś specjalny klej termotopliwy?)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Naprawianie uszkodzonych komiksów
« Odpowiedź #2214 dnia: Luty 13, 2013, 05:06:10 pm »

Jaki jest komiks każdy widzi.
Jednak stało się nieszczęście... Nie dość, że odkleiła się okładka to dodatkowo klej trzymający wszystkie kartki z sobą zaczął pękać, odchodzi od kartek i będzie pękał sobie dalej...
Chcę to jak najszybciej naprawić (skleić) i czytać komiks dalej...
Pytanie do Was - czy mieliście podobny problem i jak go rozwiązaliście? (do introligatorni nie chcę iść i wolę sam się pobawić)
Jaki klej po sklejeniu będzie plastyczny i będzie pracował razem z grzbietem komiksu? Klej szkolny pewnie nie da rady  :lol:
Dodam, że ten klej wygląda jak guma (może to jakiś specjalny klej termotopliwy?)
:( Czyli nikt nie może mi pomóc??? :(
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2215 dnia: Luty 13, 2013, 08:32:13 pm »
Chyba nikt nie probowal, a szkoda bo sam bym sie chetnie czegos dowiedzial.
Mozna ew. sprobowac nalozyc klej termo z pistoletu odpowiedniego (w kwiaciarniach takiego uzywaja) i dodatkowo jakas tasma wzmocnic z zewnatrz, ale jak to wyjdzie to nie wiem, nie probowalem :/ Jak os w tym temacie rusze to dam znac :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline frontzeck

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2216 dnia: Luty 14, 2013, 07:53:20 am »

Jaki jest komiks każdy widzi.
Jednak stało się nieszczęście... Nie dość, że odkleiła się okładka to dodatkowo klej trzymający wszystkie kartki z sobą zaczął pękać, odchodzi od kartek i będzie pękał sobie dalej...
Chcę to jak najszybciej naprawić (skleić) i czytać komiks dalej...
Pytanie do Was - czy mieliście podobny problem i jak go rozwiązaliście? (do introligatorni nie chcę iść i wolę sam się pobawić)
Jaki klej po sklejeniu będzie plastyczny i będzie pracował razem z grzbietem komiksu? Klej szkolny pewnie nie da rady  :lol:
Dodam, że ten klej wygląda jak guma (może to jakiś specjalny klej termotopliwy?)

Hmm, widziałem kiedyś wątek na pl.rec.ksiazki - google zwraca jakieś wyniki, ale mam wrażenie, że wątek był nieco dłuższy. W skrócie - Wikol.
This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2217 dnia: Luty 14, 2013, 08:06:25 am »
Hmm, widziałem kiedyś wątek na pl.rec.ksiazki - google zwraca jakieś wyniki, ale mam wrażenie, że wątek był nieco dłuższy. W skrócie - Wikol.
Dzięki Wam za info. Poszukam jeszcze jakichś informacji w necie.
Nad wikolem się zastanawiałem, ale obawiam się, że po wyschnięciu nie będzie on plastyczny... A ten komiks ostro "pracuje" grzbietem podczas czytania.

A może ktoś z Was ma znajomych, którzy kończyli bibliotekoznawstwo? Podobno na tym kierunku uczą się konserwacji książek, a więc też może znają się na tego typu klejach?
Kleju termotopliwego chyba będę bał się użyć z dwóch powodów - szybko "schnie" i dlatego też pewnie będę miał problem z jego szybkim, cienkim rozłożeniem...  :oops:
W ostateczności chyba będę musiał pójść do introligatora starej daty...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2218 dnia: Luty 15, 2013, 05:46:15 pm »
Gdzieś w sieci znalazłem, że są kleje z PVA:
http://en.wikipedia.org/wiki/Polyvinyl_acetate (pisze, że jest flexible, więc tego szukasz). Będziesz musiał poszukać konkretnych produktów w jakichś sklepach dla plastyków i poczytać opakowania.

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2219 dnia: Luty 16, 2013, 04:50:35 pm »
Ja mam takich kilka pytań odnośnie serii komiksowych. Zadaje je co jakiś czas ale nie jestem na bieżąco w sprawach wydawnictw, a w zapowiedziach na stronach info nie widzę:
1. Egmont planuje wydać do końca sandmana w HC? jeżeli tak to kiedy ew. kolejny tom, bo już chyba ponad rok lub 2 od t. 5 minął
2. Czy jakies wydawnictwo planuje u nas wznowić lub zacząć wydawać Y, 100 naboi, DMZ, Ultimates?

 

anything