trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2235 dnia: Luty 23, 2013, 07:54:02 pm »
A co do ,,Kubusia", to Posiadasz wydanie podstawowe czy kolekcjonerskie?

Jako komplecista musiałem kupić kolekcjonerskie. Ale tylko ze względu na zawartość a nie twardą okładkę, numerek, wydanie czy przyszłą wartość. Boli mnie jak czegoś brakuje i tyle (dlatego też dopiero 3 wydanie Kajtka i Koka kupiłem)

Fragsel, mam do Ciebie pytanie. Gdybyś miał wybrać 3 najlepsze komiksy jakie Czytałeś w życiu (nie chodzi mi o superhero) to jakie by to były? Taki Twój ,,The best of the best".

Sorki, ale bez SuperHero sie nie da:

3rd Place: Logikomiks
2nd Place: Watchmen

And the fragsel's first place goes to the one, the only, the best... MAUS

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2236 dnia: Luty 23, 2013, 08:07:14 pm »


Sorki, ale bez SuperHero sie nie da:

3rd Place: Logikomiks
2nd Place: Watchmen

And the fragsel's first place goes to the one, the only, the best... MAUS

Logikomiks to dosyć logiczny wybór z racji Twojego zawodu :smile: Nie czytałem jeszcze ale skoro jest przez Ciebie polecany, to sobie kupię. Mausa posiadam ale jakoś nie mogę się zabrać do czytania. Jak czytam to muszę aż do końca, bez przerw, a to jednak trochę stron.
Jeszcze jedno pytanko. Jak stoisz w temacie komiksów japońskich? Bo chciałbym poczytać jakieś mangi, a nie wiem od czego byłoby dobrze zacząć.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2237 dnia: Luty 23, 2013, 08:29:15 pm »
Tu ci nie pomogę. Czytałem tylko Akirę i trzy tomy Great Teacher Onizuka (tez z racji zawodu :wink: ) i tyle. fanem nie zostałem i już nie zostanę. Na rynku jest za dużo komiksów by wszystko ogarnąć, więc bez żalu z mangi zrezygnowałem
A Logikomiks bym kochał nawet jakbym matematykiem nie był. Bo to naprawdę genialna rzecz.


EDIT: A stron ma więcej niż Maus :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 08:36:13 pm wysłana przez fragsel »

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2238 dnia: Luty 23, 2013, 08:44:46 pm »
Ja trzymam zeszytówki w pudełkach z IKEI.

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2239 dnia: Luty 23, 2013, 09:05:21 pm »
Jeszcze jedno pytanko. Jak stoisz w temacie komiksów japońskich? Bo chciałbym poczytać jakieś mangi, a nie wiem od czego byłoby dobrze zacząć.
To zależy jakie gatunki lubisz. Powiedz o czym chcesz przeczytać to będę mógł bardziej pomóc. Mogę na początek wymienić moje ulubione z wydanych u nas:
-Akira,
-Pluto,
-Odległa dzielnica,
-Battle Angel Alita,
-Uzumaki,
-Solanin.
Dodałbym jeszcze "Vagabonda" i "Samotnego wilka i szczenię", ale przerwano wydawanie po tym jak Mandragora splajtowała, więc lepiej nie zaczynać.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2240 dnia: Luty 23, 2013, 09:12:56 pm »
. Jak stoisz w temacie komiksów japońskich? Bo chciałbym poczytać jakieś mangi, a nie wiem od czego byłoby dobrze zacząć.
"Akira" i "Eden" - czyta się to naprawdę znakomicie.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2241 dnia: Luty 23, 2013, 09:30:26 pm »
Zastanawiałem się właśnie nad ,,Akirą", głównie z racji tego że wszystkie tomy są jeszcze w miarę dostępne. Eden, niestety z tego co patrzyłem ciężko nabyć w całości.
Mnóstwo pochlebnych słów słyszałem o Taniguchim. W przypadku tego autora od czego najlepiej zacząć? ,,Odległa dzielnica" czy ,,Ikar"?

Offline raj666

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2242 dnia: Luty 23, 2013, 09:44:24 pm »
Zdecydowanie odległa dzielnica, choć gusta bywają różne.

Offline amsterdream

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2243 dnia: Luty 23, 2013, 11:09:38 pm »
Cytat: maximumcarnage
Jeszcze jedno pytanko. Jak stoisz w temacie komiksów   japońskich? Bo chciałbym poczytać jakieś mangi, a nie wiem od czego byłoby dobrze zacząć.

Zależy jaki gatunek preferujesz. Przeczytałem praktycznie wszystkie mangi wydane w Polsce (poza shoujo i josei). Najlepsze według mnie to Eden: It`s an Endless World!, twórczość Taniguchiego, Dziennik z zaginięcia i Uzumaki. Poza tym Akira, Ghost in the Shell (niedługo pojawią się dodruki), Detektyw Jeż i Pluto.

                                                                                                                                                             
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 11:35:07 pm wysłana przez amsterdream »

Offline lepsoto

[ZNALEZIONY][Zaczarowany zamek] Poszukuję starego komiksu fantasy.
« Odpowiedź #2244 dnia: Marzec 07, 2013, 10:46:26 am »
Dzień dobry

[Jeśli temat jest w złym dziale lub powinien być  wstawiony w ramach istniejącego już wątku, to przepraszam i proszę o przeniesienie.]

W latach 90-tych mialem w domu komiks fantasy, którego teraz poszukuję, nie znam ani tytułu, ani autora, ani kraju pochodzenia, potrafię za to dosyc dokladnie opisac tresc (ponizej). Byla to krotka, kilkustronicowa historia wydana w wiekszym zbiorze, w ktorym bylo kilka roznych komiksow, nie wiem czy ta krotka historia to byla czesc wiekszego cyklu czy jednorazowy short.

Fabuła: Gdzies nad łąką (być może było to częściowo w górach) w powietrzu znajduje się (wisi zawieszony nad ziemią) wysoki zamek na podstawie w kształcie kopuły. Na dole tej kopuły, przy barierce, wartę pełni młody chłopak. Nagle na łące na dole pojawia się bardzo atrakcyjna kobieta i prosi go o wpuszczenie jej na górę. Chłopak początkowo odmawia, twierdząc że nie wolno mu wpuszczać nikogo na zamek, ale po chwili ulega skuszony urodą dziewczyny. Podaje jej rękę i pomaga wspiąć się na brzeg kopuły. W tym momencie podbiega inny, starszy strażnik i  spycha dziewczynę krzycząc na chłopaka. Po chwili dziewczyna zamienia się w potwora, nadbiegają również inni strażnicy, którzy tworzą krąg u podstawy kopuły wokół zamku i zaczynają chyba intonować jakąś melodię dzwięk, w każdym razie zaprezentowane jest to jako narastająca do szczytu zamku osłona złożona z dużych liter M. Potwór wspina się na podstawę i zaczyna zabijać strażników. Pozostali strażnicy nie reagują tylko nadal trzymają się za ręce bo "nie wolno im przerwać kręgu". Chłopak (ten od którego się zaczęło) rzuca się na potwora z mieczem i zostaje przygnieciony. Wtedy starsi strażnicy wbrew sobie rzucają mu się na pomoc, tym samym zrywając krąg co po chwili prowadzi do eksplozji, wybucha cały zamek, w domyśle wszyscy giną, chociaż nie jest to już pokazane. Na koniec jest scena w której chłopak siedzi na gałęzi i rozmawia z jakąś siłą wyższą (z Bogiem?) pytając go "czy podoła". Jest tam wymiana zdań podobna do "A gdybym Ci powiedział że nie podołasz to czy zrezygnowałbyś?". "Nie". "Więc idź!"

Jak widać pamiętam to dosyć szczegółowo.
Jeśli ktokolwiek wie coś na temat tego komiksu, coś co pozwoliłoby mi go namierzyć, będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 01:10:27 pm wysłana przez lepsoto »

Offline vision2001

Odp: Poszukuję starego komiksu fantasy, którego tytułu nie znam.
« Odpowiedź #2245 dnia: Marzec 07, 2013, 11:05:58 am »

Czy to nie był komiks z tego zbioru: http://www.komiksgra.pl/komiks-fan-2-90.html ?
"Zaczarowany zamek" a autorzy to Sławomir Wróblewski (rys.) oraz Jerzy Szyłak (sc.) ukazał się w 4 kolejnych periodykach "Fan" a dokładniej od 1 do 4 /90
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 11:10:21 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Poszukuję starego komiksu fantasy, którego tytułu nie znam.
« Odpowiedź #2246 dnia: Marzec 07, 2013, 11:51:29 am »
ukazał się w 4 kolejnych periodykach "Fan" a dokładniej od 1 do 4 /90

numer 3-4/90 wyszedł w jednym zeszycie

Offline lepsoto

Odp: Poszukuję starego komiksu fantasy, którego tytułu nie znam.
« Odpowiedź #2247 dnia: Marzec 07, 2013, 01:09:13 pm »
Tak, to ten właśnie komiks. Dziękuję serdecznie!
Ja miałem tylko zeszyt 3/4. Widzę że wszystkie 3 zeszyty są do kupienia w sieci.

Pozdrawiam
Grzegorz

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2248 dnia: Marzec 09, 2013, 04:03:30 pm »
takie pytanko, gdzie kupujecie tekturki ochronne?


jakieś dobre i tanie w miarę, bo cena 60zł za 100 sztuk wydaje sie cena wygorowana.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2249 dnia: Marzec 09, 2013, 05:20:29 pm »
takie pytanko, gdzie kupujecie tekturki ochronne?


jakieś dobre i tanie w miarę, bo cena 60zł za 100 sztuk wydaje sie cena wygorowana.
Ja niestety kupuję właśnie te, po wygórowanej cenie. Tańszych jak na razie nie znalazłem.

 

anything