trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2265 dnia: Marzec 29, 2013, 02:01:50 pm »
wilk - dzięki, ale tam już sprawdzałem i jest wiele braków, nie ma Punishera, Fantoma, Tarzana i wielu innych. Te co są, to są nie wszystkie numery.




maximumcarnage - wielkie dzięki. tego właśnie mi było trzeba!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2266 dnia: Marzec 29, 2013, 06:40:52 pm »

Jeżeli zależy Ci na tym komiksie to były jeszcze stare wydania z KAWu. Na Allegro powinny być tańsze niż wydanie z Muzy.

kupiłem 4 zeszyty:

Ludzie i potwory
  Walka o planetę
  Bunt olbrzymów
  Zagłada Wielkiej Wyspy

w cenie 30zl. Jakość zeszytów (podniszczenia) średnio - dobra.

Pozostaje rozejrzeć się za brakującą resztą.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2267 dnia: Marzec 29, 2013, 07:21:17 pm »
kupiłem 4 zeszyty:

Ludzie i potwory
  Walka o planetę
  Bunt olbrzymów
  Zagłada Wielkiej Wyspy

w cenie 30zl. Jakość zeszytów (podniszczenia) średnio - dobra.

Pozostaje rozejrzeć się za brakującą resztą.


no, z niektorymi tomami bedziesz mial problem (np. "Planeta pod kontrola" z tego co widze to po 90 pln chodzi)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2268 dnia: Marzec 29, 2013, 07:26:25 pm »
no, z niektorymi tomami bedziesz mial problem (np. "Planeta pod kontrola" z tego co widze to po 90 pln chodzi)

Właśnie też tak z grubsza przejrzałem i te, które kupiłem były tymi najłatwiejszymi w zdobyciu. Cóż będę polował, może się uda trafić u zebrać całość za rozsądne pieniądze. Muszę pochodzić po bibliotekach może gdzieś zalega tam na półkach.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2269 dnia: Marzec 29, 2013, 08:43:04 pm »
Pozostaje rozejrzeć się za brakującą resztą.
[/size][/font]
Ostatni tom, to chyba tylko znajdziesz w wydaniu zbiorczym. Oficjalnie żaden wydawca go nie wydał wcześniej. W dwutomowym wydaniu - pojawił się po raz pierwszy po polsku.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2270 dnia: Marzec 29, 2013, 09:02:22 pm »
Racja :/ czytałam właśnie przy jednym z linków, które pozwalaliście, bodajże z gildia.pl
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2271 dnia: Marzec 30, 2013, 11:41:33 am »
Racja :/ czytałam właśnie przy jednym z linków, które pozwalaliście, bodajże z gildia.pl

Ja to znam z autopsji ;) 13 lat czekałem, aby poznać zakończenie serii. W 82 przeczytałem pierwszy tom, w 90 siódmy - a w 2003 dopiero ostatni, jak kupiłem drugi tom zbiorczy. :) W sumie 21 lat lat trwało aż poznałem całą serię.
Tym masz w tym względzie łatwiej ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

mxztplx

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2272 dnia: Marzec 30, 2013, 12:09:16 pm »
Inne, łatwiejsze do zdobycia-

 bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa (Kasprzak)
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bogowie_z_gwiazdozbioru_aquariusa/1
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bogowie_z_gwiazdozbioru_aquariusa/2

Gość z kosmosu (Kasprzak)
Zbuntowana (Kasprzak)

Oraz Ósma czara (Owedyk)

Tomek Grot (Polch)

no i komiksy z Komiksu Fantastyki (Yans - podstawa)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 12:14:49 pm wysłana przez mxztplx »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2273 dnia: Marzec 30, 2013, 03:34:12 pm »
Inne, łatwiejsze do zdobycia-

 bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa (Kasprzak)
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bogowie_z_gwiazdozbioru_aquariusa/1
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bogowie_z_gwiazdozbioru_aquariusa/2

Gość z kosmosu (Kasprzak)
Zbuntowana (Kasprzak)

Oraz Ósma czara (Owedyk)

Tomek Grot (Polch)
 
no i komiksy z Komiksu Fantastyki (Yans - podstawa)

Chyba muszę usunąć konto na tym forum, bo mój budżet naprawdę tego nie wytrzyma...

Bogowie z gwiazdozbioru i Gość z kosmosu zakupione.

Dzięki za linki.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mack3

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2274 dnia: Marzec 30, 2013, 06:38:50 pm »
Czy komus może obiły o uszy się jakies informacje odnośnie reedycji Ekspedycji? Ten komiks wydany był przez Muzę 10 lat temu, zastanawiałem się czy np. Egmont czy Muza nie planowali wznowienia tego tytułu. ... a może odwrotnie - któreś z wydawnictw oficjalnie zaprzeczyło o możliwosći reedycji..?


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2275 dnia: Marzec 30, 2013, 06:47:07 pm »
Ja to znam z autopsji ;) 13 lat czekałem, aby poznać zakończenie serii. W 82 przeczytałem pierwszy tom, w 90 siódmy - a w 2003 dopiero ostatni, jak kupiłem drugi tom zbiorczy. :) W sumie 21 lat lat trwało aż poznałem całą serię.
Tym masz w tym względzie łatwiej ;)

Heh, to rzeczywiście trochę to trwało.
Pamiętam, że w podstawówce czytalem jeden zeszyt na pewno, ten z tą "mrówką" na okładce;)

@graves - powiedz jak to wygląda. Znajomość ostatniego zeszytu jest konieczna do zrozumienia całości? Czy to zamknięta całość zupełnie każdy z zeszytów?

Orientujesz się może dlaczego czekano tak długo z wydaniem ostatniego zeszytu? Dlaczego wydano go dopiero w tym zbiorczym? Jakaś historia tego cyklu?

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2276 dnia: Marzec 30, 2013, 06:58:30 pm »
Znajomość ostatniego zeszytu jest konieczna do zrozumienia całości? Czy to zamknięta całość zupełnie każdy z zeszytów?
Ostatni tom dochodzi do czasow biblijnego Mojzesza i zamyka wszelkie watki Danikenowskie - z tego co pamietam :). Jak bylem szczeniakiem to czytalem rozne tomy w roznej kolejnosci i nie bylo zle i jak nie przeczytasz ostatniego tomu to nic wielkiego sie w sumie chyba nie stanie, ale warto lyknac calosc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2277 dnia: Marzec 30, 2013, 06:59:56 pm »
Orientujesz się może dlaczego czekano tak długo z wydaniem ostatniego zeszytu? Dlaczego wydano go dopiero w tym zbiorczym? Jakaś historia tego cyklu?
To może ja? Część "Ostatni rozkaz" ( tom 8 ) nieopublikowano w Polsce w formie albumowej ze względu na upadłość KAW.
A co do historii to jednak w kolejnych tomach występuje następstwo akcji.
Więcej o tomie 2 Ekspedycji poczytasz tutaj.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2278 dnia: Marzec 30, 2013, 08:05:40 pm »
Dzięki bardzo za odpowiedzi i wyjaśnienia. Jak kiedyś uda się zgromadzić komplet to sobie na spokoju poczytam komplet.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline jerzydziki

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2279 dnia: Marzec 30, 2013, 08:23:04 pm »
Według mnie do zrozumienia całości nie potrzebna jest znajomość tomów 1 i 8. Sam przeczytałem je dopiero w wydaniu zbiorczym. Jasne, ósemka zamyka wszystkie wątki, ale miałem wrażenie że jest to takie wymuszone zakończenie, jakby autorzy dowiedzieli się o zamknięciu serii w trakcie pracy nad "Ostatnim rozkazem" i trochę "improwizowali" w końcówce. W każdym razie gorąco polecam całą serię - jak dla mnie absolutna klasyka, którą po prostu trzeba znać.

 

anything