trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2295 dnia: Kwiecień 03, 2013, 08:36:06 pm »
Polecam zamykane drzwiczki do szafek lub odkurzyć czasem.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2296 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:48:20 pm »
Na jakim sprzęcie najlepiej się czyta komiksy?

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2297 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:30:59 pm »
Na jakim sprzęcie najlepiej się czyta komiksy?
Na fotelu.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2298 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:33:22 pm »
Na fotelu.

Ja preferuję łóżko.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2299 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:36:18 pm »
Ja preferuję łóżko.
Ja tak samo.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2300 dnia: Kwiecień 06, 2013, 05:47:35 pm »
To ja odpowiem trochę mniej szyderczo, choć Wasze teksty mnie rozbawiły  :lol:

Żaden ze sprzętów - domyślam się, że chodzi Ci o tablety czy komórki - nie sprawia przy czytaniu takiej radości jak papierowe wydania komiksów.

Zdarzyło mi się czytać na HTC Desire Z, który ma całkiem duży wyświetlacz, a programy do czytania są całkiem dobre, ale to bez większej przyjemności. Zero jakiegoś większego zaangażowania czy skupienia nad historią. nie mówiąc o bólu oczu, który bardzo szybko nadchodzi. Generalnie lipa straszna te nowe technologie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 05:51:56 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2301 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:10:01 pm »
Jak dla mnie odpowiedzi dość banalne, także mogliście się bardziej postarać. :)


Jarosław_D - aha, no właśnie tak myślę, co tu kupić by ewentualnie by czytać komiksy w wersji cyfrowej. Jak mają mnie oczy boleć po godzinie to sensu to raczej nie ma.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2302 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:19:29 pm »
Jeśli chodzi o elektroniczne czytanie to tylko i wyłącznie czytniki z e-inkiem (epapierem), ale na nich czytanie komiksów to raczej słaba sprawa. No chyba, że mangi.

Wiem, że pokusa darmowych komiksów ściągniętych z sieci jest duża, ale według mnie nie warto.

Zgraj sobie jakiś komiks ni czytaj na kompie, pamiętając, że na tablecie czy komórce jest o wiele mniejszy ekran, co jeszcze bardziej zmęczy i zmusi do wysiłku Twój wzrok. Poczytaj kilka dni i zobaczysz czy sprawia to radość. Dla mnie absolutnie żadną, choć z pewnością są tacy, którzy stwierdzą zupełnie inaczej.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2303 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:45:21 pm »
Na kompie to nawet nie wchodzi w grę, siedząc na krześle itp. Skończyłem czytać trzeci tom Ostatniego z Mężczyzn wydawanego przez Manzoku i po prostu chciałem dokończyć cyfrowo, bo zagranicznych wydań nie kupuje i kupować nie będę - takie zboczenie, że muszę mieć wszystko z polskiej dystrybucji.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2304 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:30:05 pm »
Na kompie to nawet nie wchodzi w grę, siedząc na krześle itp. Skończyłem czytać trzeci tom Ostatniego z Mężczyzn wydawanego przez Manzoku i po prostu chciałem dokończyć cyfrowo, bo zagranicznych wydań nie kupuje i kupować nie będę - takie zboczenie, że muszę mieć wszystko z polskiej dystrybucji.
Legalnych cyfrowych wydań komiksu, o którym piszesz, w Polsce nie ma. A my tutaj mamy takie zboczenie, że o nielegalnych wersjach cyfrowych nie rozmawiamy.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2305 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:41:57 pm »
Ale są choćby na http://www.comixology.com


Powyżej miałem na myśli to, że zagranicznych wydań na pewno nie będę kupował czy sprowadzał.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2306 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:48:18 pm »
Ja też coraz śmielej myślę o czytniku, czy tam tablecie. Obowiązkowo z jak największym ekranem. Gdyby tylko takie serie jak Fistaszki, Usagi, czy Asteriks były dostępne po polsku w wersji ePUB, to bym je sobie może wymienił (pewnie za pieniądze ze sprzedaży tych komiksów, kupiłbym sobie tablet i jeszcze by mi sporo zostało). ePUB to taki format, w którym jedziemy z komiksem po jednym kadrze (czyli jeden kadr na cały ekran, mega wygoda, super jakość). Albo takie Opowieści z hrabstwa Essex, gdzie jakoś druku jest fatalna, albo Hellboy. Na ekranie czerń byłaby w końcu czarna. To byłby jeden z plusów.
Usagi też czasem był drukowany fatalnie, albo Kozure Okami. Tego rodzaju serie chętnie bym sobie czytał na tablecie/czytniku.


Można u nas kupić Kajko i Kokosz w ePUB. Ma ktoś? Poleca ktoś? W końcu jeden kadr na cały ekran to fajna sprawa.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2307 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:00:21 pm »



Powyżej miałem na myśli to, że zagranicznych wydań na pewno nie będę kupował czy sprowadzał.

Dlaczego?

Co do czytania elektronicznych wersji komiksów, to jednak nie dla mnie. Ja oprócz przeczytania tekstu i obejrzenia rysunków, potrzebuję jeszcze poczuć zapach farby i strony pod palcami :smile: W moim przypadku elektroniczne wydania nigdy nie zastąpią papierowych.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2308 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:30:46 pm »
Co do czytania elektronicznych wersji komiksów, to jednak nie dla mnie. Ja oprócz przeczytania tekstu i obejrzenia rysunków, potrzebuję jeszcze poczuć zapach farby i strony pod palcami :smile: W moim przypadku elektroniczne wydania nigdy nie zastąpią papierowych.


Zgadzam się w 100%.

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2309 dnia: Kwiecień 14, 2013, 06:22:22 pm »
ePUB to taki format, w którym jedziemy z komiksem po jednym kadrze (czyli jeden kadr na cały ekran, mega wygoda, super jakość). (...) Można u nas kupić Kajko i Kokosz w ePUB. Ma ktoś? Poleca ktoś? W końcu jeden kadr na cały ekran to fajna sprawa.

EPUB to tylko format pozwalający na publikowanie e-booków (oparty na otwartym standardzie). To o czym piszesz, to pomysł Comixology na wygodne przeglądanie cyfrowych komiksów na ich platformie (tzw. Guided View - czytanie panel po panelu, a nie strona po stronie). No i - AFAIK - to ficzer przez nich opatentowany, więc KiKa w takiej formule nie zobaczysz (chyba, że oficjalnie pojawi się on na Comixology).

Od 0:23 do 0:43:

Your Guide to comiXology!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 06:31:20 pm wysłana przez m010ch »

 

anything