trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2370 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:21:28 pm »

Bo Moore pracował dla DC (obok artystycznego spełnienia) dla pieniędzy i wiele im zawdzięcza. Mógł tworzyć komiksy, miał swobodę i dostawał za to kasę.
W "Sandmanie" jest taka piekna scena, wktorej ktoś pyta Smierć, czemu ludzie umierają. Ona zaś odpowiada, że najpierw dostają życie do przeżycia i że jest to taka transakcja wiązana.

Dajmy już spokój temu tematowi. Wydaje mi się, że powiedzieliśmy wszystko i już się powtarzamy.

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2371 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:31:48 pm »
To nie dociągniemy do 30 stron dyskusji o tym samym i nie zaczniemy się w końcu wyzywać?
:(
Pozdrawiam.

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2372 dnia: Kwiecień 25, 2013, 02:26:54 pm »
Dodam tylko, że największą dla mnie zachętą do sprawdzenia "Before Watchmen" jest nazwisko jednego autora: Darwyn Cooke. Zajął się Minutemenami, a po "JLA: NEw Frontier" wiem, że takie retro-gorzkie nastroje wychodzą mu znakomicie.
Chrzań się, Smirnov

Offline raurer

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2373 dnia: Kwiecień 30, 2013, 01:38:17 pm »
Witam!
Zamierzam kupić pewien komiks z USA w cenie pomiędzy $90 a $120 (jeszcze nie wiem, ile przyjdzie mi dokładnie zapłacić) z serwisu Ebay.com lub amazon.com. Waga wynosi około 5 kilogramów. Dowiedziałem się o istnieniu prowizji oraz możliwego cła/VATu. No właśnie... Ile wynosi owa prowizja i jakie jest prawdopodobieństwo naliczenia cła/VATu i ile przyszłoby mi przez nie dopłacić? Czy wysyłka drogą morską to dobry wybór? Istnieje alternatywa kupna z Ebay.de, ale wtedy cena komiksu dużo by wzrosła. Na którym serwisie moja kieszeń mniej ucierpi, jeżeli chodzi o dopłaty?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2374 dnia: Maj 01, 2013, 12:24:27 am »
Mam prośbę. Pierwszy w życiu wypad do Barcelony. Komiksowo miasta kompletnie nie ogarniam, a przez raptem pięć dni nie chcę marnować czasu na macanie w ciemności. Jakieś tipy? Polecanki? Sklepy? Miejsca? Z góry bardzo dziękuję.
Chrzań się, Smirnov

Offline horror

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2375 dnia: Maj 01, 2013, 08:20:11 am »
komiksowo tez nie ogarniam ale Park Gaudiego - troche komiksowy to must see i oczywiscie rudera kolejne must see

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2376 dnia: Maj 01, 2013, 10:05:14 am »
Na las Ramblas jest dobra ksiegarnia z duza iloscia komiksow. Dokladnego adresu nie podam. Idac od strony morza w gorę tej ulicy przeczesuj lewa strone.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Belzebiusz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2377 dnia: Maj 01, 2013, 01:29:04 pm »
Arkham Comics
cl Xucla 16

Okolice Muzeum Sztuki Współczesnej i La Boqueria czyli centrum (znajdziesz na mapie ;))

Nie za duży powierzchniowo ale mają zróżnicowany wybór: zarówno komiksy europejskie jak i amerykańskie, po hiszpańsku i po angielsku.

Mi udało się tak kupić kilka lat temu PROSOPOPUS de Crecy'ego za jakieś 6 czy 8 euro (została mi po tym nabytku ich firmowa reklamówka z której spisałem adres :))
Nie chce mi się pisać...

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2378 dnia: Maj 02, 2013, 07:18:01 am »
Dziękuję Wam bardzo.
Chrzań się, Smirnov

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2379 dnia: Maj 20, 2013, 11:15:12 am »
Znacie może jakiś portal na którym są wypisane wszystkie wydawane w Polsce komiksy (mogą być same tytułu) wg. dat i miesiącami? Jak na sklepie gildii w nowościach tylko nie z ostatnich 2 miesięcy tylko dłuższy przedział czasu.


Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2380 dnia: Maj 20, 2013, 11:30:40 am »
Znacie może jakiś portal na którym są wypisane wszystkie wydawane w Polsce komiksy (mogą być same tytułu) wg. dat i miesiącami? Jak na sklepie gildii w nowościach tylko nie z ostatnich 2 miesięcy tylko dłuższy przedział czasu.

Ale zdajesz sobie sprawe, ze Gildiia, oprocz forum i sklepu jest tez portalem?
O np. takim: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy
A spisy chronologiczne sa min.:
http://www.alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/
http://www.wak.net.pl/

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2381 dnia: Maj 20, 2013, 02:45:06 pm »
Ale zdajesz sobie sprawe, ze Gildiia, oprocz forum i sklepu jest tez portalem?
O np. takim: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy
A spisy chronologiczne sa min.:
http://www.alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/
http://www.wak.net.pl/

Niby są, ale w tych bazach danych też byle co jest. Wystarczy przejść do nowości maja na Gildii, aby zobaczyć tam takie rzeczy jak "Ethel i Ernest", czy "WEST 3". A na Alei jest np. w majowych zapowiedziach "Pierwsza brygada 2".


Kiedy miesiąc się kończy, bazy danych nie są sprawdzane i modyfikowane. Nie chcę tu nikomu nic zarzucać, bo to fanowskie inicjatywy te portale, nie mniej jednak jest tam mnóstwo błędnych informacji, którymi nie warto się sugerować.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2382 dnia: Maj 20, 2013, 03:06:36 pm »
Niby są, ale w tych bazach danych też byle co jest. 

Niby tak, ale to "byle co" to i tak znaczaco wiecej, niz bazowanie na danych ze sklepu gildii za ostatnie dwa miesiace (?)
Swoja droga, zawsze mnie to dziwilo, ze ludzie potrafia zarejstrowac sie na forum gildii, robic zakupy w sklepie gildii, a nie docieraja na portal gildii O_o

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2383 dnia: Maj 20, 2013, 03:10:29 pm »
Jedyną naprawdę dobrą bazą danych było zawsze comiesięczne podsumowanie "top..." na tym forum. Ale od paru miesięcy (roku?) już tego nie ma.


Edit.
Ostatnia top lista była w maju 2012.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 03:19:08 pm wysłana przez Death »

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2384 dnia: Maj 20, 2013, 03:16:46 pm »
Jedyną naprawdę dobrą bazą danych było zawsze comiesięczne podsumowanie miesiąca na tym forum. Ale od paru miesięcy (roku?) już tego nie ma.
Edit.
Ostatnia top lista była w maju 2012.

Nie da sie ukryc, ze tez na tych podsumowaniach zazwyczaj bazowalem.
Chociaz nie byly idealne (praktycznie co roku brakowalo kilku pozycji), ale faktycznie dalo sie ogarnac prawie wszystko.