Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2385 dnia: Maj 22, 2013, 09:20:50 pm »
Top listy były bardzo w porządku,

 turucorp -> wiem o portalach, ale potrzebowałem prostej listy wydanych komiksów z jakiegoś okresu czasu, wybieram sobie co mnie interesuje i co brzmi ciekawie, googluje, zamawiam, kropka. Wpisałem proste hasła w google, nic ciekawego mi nie wyskoczyło, zapytałem tutaj, głębszej filozofii w tym nie ma. Na gildii komiksu jest baza danych, ale alfabetyczna, po dacie wydania nie znalazłem.


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2386 dnia: Maj 23, 2013, 02:48:22 pm »
Koledzy, czy poza folia ochronną istnieje jakiś inny sposób na zabezpieczenie komiksów przed żółknięciem? ie bardzo wyglądają komiksy pochowane w foliach, a część z nich w zastraszającym tempie staje się pożółkła. Zastanawiam się co ma na to wpływ.
Jakiś miesiąc temu kupiłem masterworksa, a dziś wygląda on jakby miał kilkanaście lat. Cały - od zewnątrz - jest pożółkły. Nie wiem czy to wina papieru czy czegoś innego?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2387 dnia: Maj 23, 2013, 02:53:22 pm »
Powód? Słońce (światło), jakość papieru, jakość zastosowanych farb na okładce/obwolucie...
Rada? Trzymaj te tytuły w szafie... Innego sposobu nie znam.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2388 dnia: Maj 23, 2013, 02:54:58 pm »
Zastanawiam się co ma na to wpływ.


To proste, drogi Jarosławie. Światło słoneczne. Jakość papieru też ma znaczenie ale tylko w kontekście długości trwania procesu żółknięcia.
Folia i tekturka to minimum. Poza tym dobrze jest zadbać o jakieś pudła i nie wystawiać na światło słoneczne.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2389 dnia: Maj 23, 2013, 03:03:38 pm »
Dzięki bardzo. Problem w tym, że właśnie nie chce trzymać ich w szafie czy pudle... Jestem w trakcie zakupu półek na ścianę, tak aby komiksy były na nich ułożone, razem z książkami... Co gorsze, jest to pokój bardzo słoneczny. Pozostaje mi się pogodzić z faktem, że za chwilę będą nieco żółtawe... Jestem pedantem w takich kwestiach i te folie na komiksach będą mi "nie licho" przeszkadzać.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2390 dnia: Maj 23, 2013, 03:07:50 pm »
Jestem pedantem w takich kwestiach i te folie na komiksach będą mi "nie licho" przeszkadzać.

To zainwestuj w folie jedynie na zeszytówki, a resztę ustawiaj normalnie na półce. Choć ja bym pomyślał nad zmianą miejsca. Im mniej światła, tym lepiej  :smile:

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2391 dnia: Maj 23, 2013, 03:17:02 pm »
Dzięki bardzo. Problem w tym, że właśnie nie chce trzymać ich w szafie czy pudle... Jestem w trakcie zakupu półek na ścianę, tak aby komiksy były na nich ułożone, razem z książkami... Co gorsze, jest to pokój bardzo słoneczny. Pozostaje mi się pogodzić z faktem, że za chwilę będą nieco żółtawe... Jestem pedantem w takich kwestiach i te folie na komiksach będą mi "nie licho" przeszkadzać.

Kup zamykane półki. Koszt trochę się zwiększy, ale komiksy się nie zniszczą. Jak już kupować półki, to porządne.

Offline LouCyphere

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2392 dnia: Maj 23, 2013, 08:56:37 pm »
A idealne rozwiązanie to biblioteczka za szkłem, zero kurzu a i ekspozycja kolekcji cieszy oczy  :biggrin:

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2393 dnia: Maj 23, 2013, 11:21:30 pm »
biblioteczka za szkłem

Nie-e. <Słońce>

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2394 dnia: Maj 24, 2013, 01:55:17 pm »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Rozejrzę się po sklepach meblowych czy znajdę coś ciekawego, jak nie to pozostaną te półki ;)

Zupełnie z innej półki:

Grand Prix, które się właśnie ukazało to druga część serii? Tak wynika z okładki tego komiksu, jak wczoraj przeglądałem. Swoją drogą to baaardzo ciekawie się zapowiada i to będzie chyba mój kolejny zakup. Tylko nie wiem jak z tą pierwszą częścią wygląda sprawa?

http://www.elemental.pl/Grand-Prix%284,2561,5087%29.aspx
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2395 dnia: Maj 24, 2013, 02:02:05 pm »


Grand Prix, które się właśnie ukazało to druga część serii? Tak wynika z okładki tego komiksu, jak wczoraj przeglądałem. Swoją drogą to baaardzo ciekawie się zapowiada i to będzie chyba mój kolejny zakup. Tylko nie wiem jak z tą pierwszą częścią wygląda sprawa?

http://www.elemental.pl/Grand-Prix%284,2561,5087%29.aspx

Nie wiem o jaką serię Ci chodzi. Jeśli o serię XX wiek/ wiek XXI to jest to 5ta pozycja w serii, obok takich tytułów jak Niebo nad Brukselą, Deogratias, Berlin, Incognegro.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2396 dnia: Maj 24, 2013, 02:07:44 pm »
Nie, chodzi mi o serię Grand Prix (jeśli taka w ogóle jest). Przegladaem na szybko w Empiku i wydawało mi się, że na wewnętrznej części okładki, pokazane były trzy komiksy Grand Prix, ta którą właśnie wydano, posiadająca podtytuł "Marvano", była druga z serii.
Szukam informacji o poprzedniej części i nigdzie nie ma. Nie wiem czy coś sobie ubzdurałem czy widziałem dobrze  :???:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2397 dnia: Maj 24, 2013, 02:10:09 pm »
Nie, chodzi mi o serię Grand Prix (jeśli taka w ogóle jest). Przegladaem na szybko w Empiku i wydawało mi się, że na wewnętrznej części okładki, pokazane były trzy komiksy Grand Prix, ta którą właśnie wydano, posiadająca podtytuł "Marvano", była druga z serii.
Szukam informacji o poprzedniej części i nigdzie nie ma. Nie wiem czy coś sobie ubzdurałem czy widziałem dobrze  :???: ??:

Marvano to pseudonim autora i nie jestem pewien czy nie jest to po prostu wydanie zbiorcze wszystkich części.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2398 dnia: Maj 24, 2013, 02:19:49 pm »
nie jestem pewien czy nie jest to po prostu wydanie zbiorcze wszystkich części.

No pewnie masz rację, o tym nie pomyślałem.

Co do Marvano to tak mi się to rzuciło w oczy i napisałem o tym "podtytule", bo z tego co kojarzę, to na kolejnych dwóch okładkach już on nie występuje, a za to są inne dopiski.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2399 dnia: Maj 24, 2013, 02:24:27 pm »
No pewnie masz rację, o tym nie pomyślałem.

Co do Marvano to tak mi się to rzuciło w oczy i napisałem o tym "podtytule", bo z tego co kojarzę, to na kolejnych dwóch okładkach już on nie występuje, a za to są inne dopiski.

Z tego co wyczytałem to Grand Prix # 1 ma podtytuł ,,The Rebirth" (2010), Grand Prix #2 ,,Rosemeyer"(2011),
Grand Prix #3 ,,Goodbye" (2012). Okładka pochodzi z drugiego numeru.