Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2400 dnia: Maj 24, 2013, 02:25:37 pm »
Nie, chodzi mi o serię Grand Prix (jeśli taka w ogóle jest). Przegladaem na szybko w Empiku i wydawało mi się, że na wewnętrznej części okładki, pokazane były trzy komiksy Grand Prix, ta którą właśnie wydano, posiadająca podtytuł "Marvano", była druga z serii.
Szukam informacji o poprzedniej części i nigdzie nie ma. Nie wiem czy coś sobie ubzdurałem czy widziałem dobrze  :???: ??:
Oryginalnie seria Grand Prix to trzy albumy:

http://www.dargaud.com/grand-prix

U nas wydane łącznie:
http://www.old.wak.net.pl/ci-tytuly-0-3471-0.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2401 dnia: Maj 24, 2013, 02:28:57 pm »
ooo dzięki za rozwianie wątpliwości! Czyli to jednak wydanie zbiorcze. Takkkk trzeba kupić :)

Sprawdzę jeszcze na spokojnie kwestię tego pseudonimu, bo wydaje mi się, że tylko na tej drugiej okładce jest umieszczony, ale nie chce się kłócić, bo w absolutnie nie mam pewności. Jak ktoś już zakupił to może zerknąć.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2402 dnia: Maj 25, 2013, 06:33:47 pm »
Cytuj
Po wprowadzeniu czytelników w świat jazzu i przestępczości   zorganizowanej Igort tym razem .

o jakim komiksie mowa? Był wydany w Polsce?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2403 dnia: Maj 25, 2013, 06:46:56 pm »
o jakim komiksie mowa? Był wydany w Polsce?
W Polsce wyszło tylko "5 to liczba doskonała" (o mafii), "Dzienniki ukraińskie" i teraz - "Dzienniki rosyjskie". Nie znam komiksu Igorta o jazzie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2404 dnia: Maj 25, 2013, 06:50:43 pm »
W Polsce wyszło tylko "5 to liczba doskonała" (o mafii), "Dzienniki ukraińskie" i teraz - "Dzienniki rosyjskie". Nie znam komiksu Igorta o jazzie.

Tak się zastanawiałem czy może ten o mafii nie jest jednocześnie jazzie, ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia więc pewnie nie.
N.N. - czytałeś może ten komiks "5"? Nie ma tam przypadkiem jakiś jazzowych wstawek, które uznano za "wprowadzenie w świat jazzu"?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2405 dnia: Maj 25, 2013, 06:54:21 pm »

N.N. - czytałeś może ten komiks "5"? Nie ma tam przypadkiem jakiś jazzowych wstawek, które uznano za "wprowadzenie w świat jazzu"?
No, nie. Natomiast z biogramu Igorta na stronie kultury gniewu wynika, że założył on zespół jazzowy. Może komuś coś się pomyliło i stąd to stwierdzenie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2406 dnia: Maj 28, 2013, 09:05:28 am »
szkoda, bo byłby to mój zakupowy pewniak ;)

mam natomiast inne pytanie - dlaczego w starszych polskich komiksach, nie podawało się kto je stworzył? Nie wiadomo kto był odpowiedzialny za rysunek, kto pisał scenariusz itp. w kilku komiksach to zauważyłem, choćby w Zbuntowanej czy Gościu z kosmosu.

Przypadek czy ma jakieś uzasadnienie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2407 dnia: Maj 28, 2013, 11:10:38 am »
No, nie. Natomiast z biogramu Igorta na stronie kultury gniewu wynika, że założył on zespół jazzowy. Może komuś coś się pomyliło i stąd to stwierdzenie.

no i nieswiadomie zrobiles antyreklame jednemu z najlepszych komiksow Igorta  :shock:
 
mam natomiast inne pytanie - dlaczego w starszych polskich komiksach, nie podawało się kto je stworzył? Nie wiadomo kto był odpowiedzialny za rysunek, kto pisał scenariusz itp. w kilku komiksach to zauważyłem, choćby w Zbuntowanej czy Gościu z kosmosu.
Przypadek czy ma jakieś uzasadnienie?

a z tym to juz roznie bywalo, niektorzy sie wstydzili ujawniac, ze robia w komiksach, inni nie mogli sie ujawniac, bo pracowali np. "w sluzbach", niekiedy wydawnictwa po prostu "zapominaly" o takim szczegole.
rysownicy ulatwiali sobie zycie, podpisujac niektore plansze.
 
 
 

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2408 dnia: Maj 28, 2013, 11:15:30 am »
niekiedy wydawnictwa po prostu "zapominaly" o takim szczegole.

ja obstawiam właśnie ten wymieniony wyżej powód.

nie mam przy sobie w tym momencie tych wspomnianych komiksów (więc nie do końca wierze, że tam nie ma info). Ale nikt raczej nie mógł zakładać, że nie da się rozpoznać tak charakterystycznej kreski Kasprzaka.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2409 dnia: Maj 28, 2013, 01:11:54 pm »

nie mam przy sobie w tym momencie tych wspomnianych komiksów (więc nie do końca wierze, że tam nie ma info).

Lubię jak ktoś nie wierzy mimo, że ja mam komiks przed oczami  :wink:

Jedyne info jakie jest to podpis autora przy niektórych kadrach.

Tak wyglądają dwie strony okładki:





ja obstawiam właśnie ten wymieniony wyżej powód.


no ja tak średnio w to wierzę, bo w wypadku Kasprzaka identyczna sytuacja była przy komiksie Bogowie z Gwiazdozbioru Aquariusa. Tam również brakowało informacji, więc ciężko uwierzyć, że to zwykłe zapominalstwo... Prędzej jest to celowe działanie, bądź taka polityka wydawnictwa.


a z tym to juz roznie bywalo, niektorzy sie wstydzili ujawniac, ze robia w komiksach, inni nie mogli sie ujawniac, bo pracowali np. "w sluzbach",
 

Możesz rozwinąć ten wątek? Jakieś przykłady? to bardzo ciekawe co napisałeś.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2410 dnia: Maj 28, 2013, 01:41:40 pm »
Możesz rozwinąć ten wątek? Jakieś przykłady? to bardzo ciekawe co napisałeś.

zamiast rozwijac watek, wole podlinkowac, do np.:
http://www.astrouw.edu.pl/~soszynsk/kpt_zbik.html
http://www.relax.nast.pl/1/artzbik02.htm

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2411 dnia: Maj 28, 2013, 01:46:50 pm »
Lubię jak ktoś nie wierzy mimo, że ja mam komiks przed oczami  :wink:

cóż, znam dosyć dobrze komiksy wydawane w PRLu i wiem, że nawet to samo wydanie różniło się tym, że w jednym była, a w drugim nie było stopki redakcyjnej/tekstów na wewnętrznych stronach okładek.
Stąd też moje wątpliwości.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2412 dnia: Maj 28, 2013, 02:05:53 pm »
zamiast rozwijac watek, wole podlinkowac, do np.:
http://www.astrouw.edu.pl/~soszynsk/kpt_zbik.html
http://www.relax.nast.pl/1/artzbik02.htm

Dziękuje. Za chwilę przeczytam.

cóż, znam dosyć dobrze komiksy wydawane w PRLu i wiem, że nawet to samo wydanie różniło się tym, że w jednym była, a w drugim nie było stopki redakcyjnej/tekstów na wewnętrznych stronach okładek.
Stąd też moje wątpliwości.

Aha, no chyba, że tak. Teraz już rozumiem. W każdym bądź razie, w moich czterech egzemplarzach nie było czegoś takiego.

EDIT - ten drugi link nie działa.

A powiedz, bo napisałeś, że się autorzy wstydzili... masz jakiś konkretny przykład i wiesz może z czego to wynikało?Zastanawiam się tez, czemu scenarzyści Żbika byli tak anonimowi? Rozumiem, że to funkcjonariusze MO, ale to chyba nie była zbrodnia tym bardziej, że komiks był niejako "narzędziem propagandy", tzn w dobrym świetle stawiał milicje i ówczesną władzę.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 02:20:50 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2413 dnia: Maj 28, 2013, 02:39:25 pm »
EDIT - ten drugi link nie działa.

A powiedz, bo napisałeś, że się autorzy wstydzili... masz jakiś konkretny przykład i wiesz może z czego to wynikało?Zastanawiam się tez, czemu scenarzyści Żbika byli tak anonimowi? Rozumiem, że to funkcjonariusze MO, ale to chyba nie była zbrodnia tym bardziej, że komiks był niejako "narzędziem propagandy", tzn w dobrym świetle stawiał milicje i ówczesną władzę.

dziwne, mi ten link dziala (w razie czego mozesz po prostu przegrzebac informacje z www.relax.nast.pl )
brakuje informacji o tozsamosci scenarzystow min. serii:
"Podziemny front"
"Tajemnica złotej maczety"
"Dziesięciu z Wielkiej Ziemi"
oficjalnie nie bardzo wiadomo tez, kto napisal scenariusze do "Od Walii do Brazylii" i "Polacy na olimpijskich arenach"
rowniez nazwisko Ryszarda Siwanowicza, ktory pisal scenariusze min. do "Spotkania" Polcha i "Najdluższej Podróży" Rosińskiego, wyplynelo dopiero po latach (w tym drugim przypadku pojawia sie pseudonim Rian Asars, ktory jest zbitka dwoch nazwisk: Andrzej Sawicki i Ryszard Siwanowicz), z tego co mowil Polch ta anonimowsc scenarzysty wynikala z jego owczesnego miejsca zatrudnienia
 :cool:

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2414 dnia: Maj 28, 2013, 02:42:34 pm »
Ja przy tej okazji mam pytanie o serię ,,Podziemny front". Warto zainwestować? Jak przedstawia się ta seria pod względem rysunków i fabuły?Wyczytałem, że komiks bazuje m.in. na filmie ,,Powrót Doktora von Kniprode", a z tego co pamiętam to był to bardzo ciekawy tytuł.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 02:47:10 pm wysłana przez maximumcarnage »

 

anything