trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2505 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:15:41 pm »
(w najnowszej odsłonie "Werner i Szarlotta" rysunki Boidina już nie są tak dobre

No właśnie.  :sad:  Są dobre, ale słabsze, niż w głównym cyklu i zdecydowanie słabsze, niż to co zaprezentował Bastide w "Hugo i Iris", gdzie jest moim zdaniem czysta perfekcja i zwyczajnie nie da się stworzyć lepszych rysunków w stylu realistycznym. "Hugo i Iris" to masakra wiertarą 4.  :smile:

Offline jacek007g

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2506 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:58:52 pm »
@wilk
Dzięki bardzo za informacje! Szczególnie spodobał mi się styl Mariniego (np. The Eagles of Rome, przypomina mi styl Pierre Jouberta; ma marginesie to szczegolnie lubię historyczne komiksy, ale również sci fi oraz low fantasy). I jeszcze Bastide oraz Alice też   mają   ciekawy styl.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2507 dnia: Lipiec 13, 2013, 11:01:38 pm »
I jeszcze Bastide...
G-E-N-I-U-S-Z! :smile:
Jeden z najładniej narysowanych komiksów, jakie czytałem - "Hugo i Iris".

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2508 dnia: Sierpień 17, 2013, 09:09:13 pm »
Kupiłem ostatnio specjalne koszulki na wydania zeszytowe, jednak nie za bardzo wiem jak je zapakować :???:
Górna część, która ma przykryć komiks, jest takiego samego wymiaru jak środek i nie wiem czy tak ma być czy nie? Trochę to bez sensu, bo bez zamkniętej góry, kurz i tak będzie się dostawał do środka. Może te koszulki są jakieś felerne?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2509 dnia: Sierpień 17, 2013, 09:53:11 pm »
Tak ma być. W każdej tak jest. ;-)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline islandclaws

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2510 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:09:35 pm »
ja nie rozumiem, co Ty Itachi piszesz. jaka "górna część" ? każda typowa koszulka na zeszyty jest of frontu dłuższa niż komiks, żeby zakładką go zamknąć. jak Ci koszulka nie zamyka góry, to nie jest tak jak pisze Jarosław_D, tylko po prostu masz felerne koszulki, albo nietypowy format zesztów (jak np Dell)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2511 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:18:33 pm »
To w takim razie wszystkie, które mam również są felerne, bo też mam tak w każdej.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2512 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:50:38 pm »
Idź do Ikei/Castoramy/czegoś w tym stylu. Kup sobie pudełko albo dwa. Wrzuć do niego komiksy. Zamknij. Kurz już nie będzie problemem. Z folijkami jest tylko masa niepotrzebnej zabawy.

Offline nexus6

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2513 dnia: Sierpień 18, 2013, 12:08:59 pm »
Mam takie nietypowe pytanie do kogoś, kto orientuje się w sprawach drukarskich. Skąd się bierze format 19x26? Chyba nie z przyciecia A4 bo to chyba nieopłacalne.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2514 dnia: Sierpień 18, 2013, 06:07:53 pm »
ja nie rozumiem, co Ty Itachi piszesz. jaka "górna część" ? każda typowa koszulka na zeszyty jest of frontu dłuższa niż komiks, żeby zakładką go zamknąć. jak Ci koszulka nie zamyka góry, to nie jest tak jak pisze Jarosław_D, tylko po prostu masz felerne koszulki, albo nietypowy format zesztów (jak np Dell)

Tylko właśnie zakładka ma zły rozmiar, bo nie spełnia swojej roli. Jest o kilka milimetrów za duża i nie można odpowiednio zamknąć komiksu. Przecież gdyby się normalnie zamykała, to nie miałbym z nią żadnego problemu i nie zawracałbym Wam głowy :biggrin:

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2515 dnia: Sierpień 18, 2013, 06:12:43 pm »
Tylko właśnie zakładka ma zły rozmiar, bo nie spełnia swojej roli. Jest o kilka milimetrów za duża i nie można odpowiednio zamknąć komiksu.
Nie bardzo rozumiem. Przecież ona właśnie ma być taka. Masz zakleić koszulkę właśnie za pomocą tej wystającej zakładki. Na tym to polega.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2516 dnia: Sierpień 18, 2013, 06:43:09 pm »
Nie bardzo rozumiem. Przecież ona właśnie ma być taka. Masz zakleić koszulkę właśnie za pomocą tej wystającej zakładki. Na tym to polega.

W sensie, że ta zakładka idzie na zewnątrz okładki (nie chowa się jej do środka)tak? Zakleja się tylko jakąś taśmą.
Czyli tak jak pisałem wcześniej wszystkie są takie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2517 dnia: Sierpień 18, 2013, 06:51:05 pm »

W sensie, że ta zakładka idzie na zewnątrz okładki (nie chowa się jej do środka)tak? Zakleja się tylko jakąś taśmą.

Dokładnie tak. Nie można jej chować do środka, bo to nic nie daje. Powinno to wyglądać tak: 1)kładziemy komiks na tekturkę, 2) wsuwamy komiks wraz z tekturką w folię, 3) pozbywamy się nadmiaru powietrza w folii, 4) bierzemy zakładkę i przyklejamy ją na zewnątrz taśmą w dwóch miejscach. To wszystko. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) dawałem linki do filmików, w których pokazywano jak profesjonalnie przechowywać komiksy i była tam między innymi mowa o foliach ochronnych.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2518 dnia: Sierpień 18, 2013, 07:43:08 pm »
Dokładnie tak. Nie można jej chować do środka, bo to nic nie daje. Powinno to wyglądać tak: 1)kładziemy komiks na tekturkę, 2) wsuwamy komiks wraz z tekturką w folię, 3) pozbywamy się nadmiaru powietrza w folii, 4) bierzemy zakładkę i przyklejamy ją na zewnątrz taśmą w dwóch miejscach. To wszystko. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) dawałem linki do filmików, w których pokazywano jak profesjonalnie przechowywać komiksy i była tam między innymi mowa o foliach ochronnych.

Dzięki za wyjaśnienie. Kupując specjalne koszulki do komiksów spodziewałem się czegoś innego, przecież zwykłe koszulki mogą mieć takie same zastosowanie skoro i tak trzeba przyklejać taśmą. Trochę mało to praktyczne.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2519 dnia: Sierpień 18, 2013, 07:55:44 pm »
Dzięki za wyjaśnienie. Kupując specjalne koszulki do komiksów spodziewałem się czegoś innego, przecież zwykłe koszulki mogą mieć takie same zastosowanie skoro i tak trzeba przyklejać taśmą. Trochę mało to praktyczne.

Widzisz, chodzi o to że Płacisz za jakość tych koszulek. Są droższe przez to, że są ,,acid free". Tanie koszulki allegrowe nie posiadają tego oznaczenia i mogą przyczyniać się po pewnym czasie do niszczenia komiksów. Co do klejenia to zwykła taśma to najlepszy sposób, praktykowany od lat. Widziałem też koszulki z paskiem na zakładce, po oderwaniu którego możesz przykleić zakładkę bezpośrednio lecz nie polecam tego rozwiązania gdyż są problemy z rozklejeniem.
Najbardziej zagorzali kolekcjonerzy korzystają z koszulek wykonanych z mylaru. Coś takiego http://www.bcemylar.com/comics_sleeves.cfm

 

anything