Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline followthewhiterabbit

Trzech starców z krainy Aran Thogal wydanie 1992
« Odpowiedź #2565 dnia: Listopad 15, 2013, 01:00:07 pm »
Witam,


Orientuje się ktoś ile może kosztować?


Trzech starców z krainy Aran Thogal wydanie 1992


jest to mój pierwszy temat na tym forum więc jak nie tu założyłem temat to sorrki !

Offline Kubusk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2566 dnia: Listopad 15, 2013, 02:45:21 pm »
Witam
Czy jest w internecie spis polskich bibliotek zawierających w swoich zbiorach amerykańskie (ew. zachodnioeuropejskie) komiksy? Chodzi mi tu konkretnie o Lublin i Warszawę.
Dzięki z góry za odpowiedź.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2567 dnia: Listopad 15, 2013, 02:57:12 pm »

Offline Kubusk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2568 dnia: Listopad 15, 2013, 03:23:39 pm »
http://abrewiacje.wordpress.com/

Ehh, czyli nie ma strony, która miałaby to spisane w miarę przystępnej formie...
Niemniej jednak - dzięki

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2569 dnia: Listopad 15, 2013, 03:38:55 pm »
Ehh, czyli nie ma strony, która miałaby to spisane w miarę przystępnej formie...
Niemniej jednak - dzięki

zawsze mozesz zapytac autora bloga, czyli Rafala Wojcika, ma doskonale rozeznanie jesli chodzi o komiksy w bibliotekach.

Offline misio141

Odp: Trzech starców z krainy Aran Thogal wydanie 1992
« Odpowiedź #2570 dnia: Listopad 16, 2013, 02:00:56 pm »


Witam,
Orientuje się ktoś ile może kosztować?
Trzech starców z krainy Aran Thogal wydanie 1992
jest to mój pierwszy temat na tym forum więc jak nie tu założyłem temat to sorrki !
Witam nową osobę na forum :smile:
przybliżoną wartość komiksu możesz sprawdzić sobie np na allegro, ale więcej niż 20zł raczej nie będzie kosztować.
Tak btw to polecam przejżeć wątki z giełdą.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 09:39:16 pm wysłana przez graves »
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2571 dnia: Listopad 26, 2013, 11:14:45 pm »
Będę wdzięczny za opinie o komiksie "The Lonely Matador" od Centrali. Można go teraz nabyć w dobrej cenie i skłaniam się do zakupu.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2572 dnia: Listopad 27, 2013, 10:39:32 am »

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2573 dnia: Listopad 27, 2013, 10:44:15 am »
Może to będzie pomocne

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2011/12/927-lonely-matador.html

Z tekstu wynika, że jest to raczej rzecz dla młodego czytelnika. Jednak osoby komentujące pod tekstem są zdania odmiennego. Trochę mylące.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2574 dnia: Listopad 27, 2013, 11:07:12 am »
Mylące? Dwie osoby nie mogą mieć odmiennego zdania na temat jednego komiksu. Giera uzasadnia dość konkretnie dlaczego uważa, że Wright zrobił komiks dla dzieci, powołuje się na nagrodę, jaką zgarnął, a przeglądając przykładowe kadry można pomyśleć, że to publikacja dla najmłodszych.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2575 dnia: Listopad 27, 2013, 11:16:06 am »
a przeglądając przykładowe kadry można pomyśleć, że to publikacja dla najmłodszych.

No właśnie niezupełnie. Ja, przeglądając przykładowe kadry "Mglistego Billyego" też miałem wrażenie, że jest to publikacja dla najmłodszych. Po przeczytaniu nie ośmieliłbym się już wydać takiej opinii.

Dziękuję oczywiście za recenzję, bo znalazłem dotąd mało wiadomości na temat tego komiksu. Naczelnym hasłem było to, że jest drogi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 11:20:04 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2576 dnia: Listopad 27, 2013, 11:12:41 pm »
Nie ma sprawy, mam nadzieje, że się na coś przyda. Ja nie mam problemu z tym, żeby czytać Wrighta zarówno jako komiks dla dzieci, jak i komiks dla dorosłych. "Lonely Matador" to rzecz interesująca, choć nie jest to typowy "musisz-mieć" w stylu, nie wiem, "Kota Rabina", "Wież Bois-Maury" czy "Za Imperium" ciekawie zrobiona, choć nie mogę polecić jej każdemu, bo widzę, że wzbudza spore kontrowersje. Kosztuje sporo - trzeba poszukać jakiejś dobrej promocji po prostu.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2577 dnia: Listopad 27, 2013, 11:16:10 pm »
Kosztuje sporo - trzeba poszukać jakiejś dobrej promocji po prostu.

Właśnie taką znalazłem. Inaczej bym sobie nie pozwolił na taką ekstrawagancję, bo na liście mam jeszcze sporo pozycji do zakupienia. Czasem jednak warto mieć coś innego, a ten komiks został chyba zrobiony w sposób unikatowy :smile: .

Tutaj link, gdyby ktoś (oprócz mnie) chciał się skusić http://picturebook.pl/pl/p/The-Lonely-Matador%2C-Jay-Wright/125
Naprawdę spora obniżka.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2578 dnia: Listopad 27, 2013, 11:25:32 pm »
Fajna obniżka. Ale jak już kupujesz coś na PicturBooku to nie zapomnij o "Stuck Rubber Baby" i "Dzikich", jak jeszcze nie masz - jedna to klasyk, którego warto przeczytać, a druga to całkiem przyjemne czytadełko. Zresztą, za te 10 PLN to wstyd nie brać tych rzeczy co są w sekcji "czyszczenie magazynów".

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2579 dnia: Listopad 27, 2013, 11:28:30 pm »
Fajna obniżka. Ale jak już kupujesz coś na PicturBooku to nie zapomnij o "Stuck Rubber Baby" i "Dzikich", jak jeszcze nie masz - jedna to klasyk, którego warto przeczytać, a druga to całkiem przyjemne czytadełko.

Nie Musisz mnie nawet przekonywać. Kupiłem już 2 miesiące temu :smile: Ogólnie picturebook ma bardzo dobre ceny, nawet w porównaniu z gildią.

 

anything