Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 925217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2595 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:09:28 pm »
juz jest ok, to musial byc jakis chwilowy problem.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2596 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:30:33 am »
Dzięki Wam za info. Poszukam jeszcze jakichś informacji w necie.
Nad wikolem się zastanawiałem, ale obawiam się, że po wyschnięciu nie będzie on plastyczny... A ten komiks ostro "pracuje" grzbietem podczas czytania.

A może ktoś z Was ma znajomych, którzy kończyli bibliotekoznawstwo? Podobno na tym kierunku uczą się konserwacji książek, a więc też może znają się na tego typu klejach?
Kleju termotopliwego chyba będę bał się użyć z dwóch powodów - szybko "schnie" i dlatego też pewnie będę miał problem z jego szybkim, cienkim rozłożeniem...  :oops:
W ostateczności chyba będę musiał pójść do introligatora starej daty...
Troche odswieze poruszony watek klejenia rozpadajacych sie komiksow :)
Podpytalem introligatora z JPFu jak sobie z tym problemem poradzic i dal mi sloik kleju introligatorskiego (wyglada i pachenie jak klej do drewna), ktory czyni cuda :) posklejalem sobie kilka komiksow i efekt jest super!
Na allegro mozna go nabyc (chyba to jest to samo: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=klej+introligatorski&sourceid=Mozilla-search
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2597 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:51:04 am »
Na allegro mozna go nabyc (chyba to jest to samo: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=klej+introligatorski&sourceid=Mozilla-search
Taka prosta rzecz, a nie przyszło mi do głowy by zajrzeć na allegro :)
Wielkie dzięki!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline lukast1983

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2598 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:04:00 pm »
Witam  :smile:
Szukam po necie i szukam i znalesc nie moge wiec moze tutaj ktos mi bedzie w stanie pomoc.
Mam kilka/kilkanascie (zalezy od jak liczyc) pomyslow na komiksy ale przy probie napisania scenariusza poleglem. Rysuje, styl cos pomiedzy francuskim komiksem a cartoon, tak mi sie wydaje  :biggrin:
Pytnie moje brzmi czy moglby mnie kto naprowadzic, wskazac kierunek gdzie mam sie z tym udac albo gdzie szukac wskazowek?
Za jakakolwiek pomoc bede wdzieczny.
Pozdrawiam.

Offline seether83

Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2599 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:16:03 pm »
    Witam.
Ostatnio część wydawnictw ogłosiło swoje plany wydawnicze na najbliższe  miesiące (bądź cały rok w przypadku Muchy). Jeśli do tych zapowiedzi dodać WKKM  oraz kolekcję z Thorgalem to robi się nam całkiem spora ilość komiksów do  kupienia. Oczywiście to cieszy ale oznacza też spore wydatki  i niestety prawdopodobnie większość osób z zakupu jakiegoś komiksu będzie musiała  zrezygnować.  Zwłaszcza, że raczej nie ma  co liczyć na to, że wydawnictwa zaskoczą nas niższymi cenami (chociaż była by  to bardzo miła niespodzianka, sam chętnie bym kupił komiks np. w miękkiej  oprawie ale po niższej cenie).
Wiem, że na  forum są  już oddzielne tematy dla Egmontu, Muchy, WKKM itp. ale pomyślałem, że dobrze by  było mieć w jednym miejscu opinie na temat komiksów ukazujących się w danym  miesiącu.
Pomogło by to przy wyborze pozycji które „trzeba mieć” i  tych których można nie kupić i później tego nie żałować. Takie opinie były by  bardzo pomocne przy wyborze które komiksy kupić. Prosił bym też o dzielenie się informacjami czy dany komiks posiada zamkniętą historię oraz gdzie można daną pozycję kupić najtaniej.

 
Ja sam w miesiącu luty 2014 planuję kupić
Thorgal paczka z  tomem 1,2,3 – Od małego marzyłem by mieć całą kolekcję Thorgala, niestety dla  młodego chłopaka z niewielkim budżetem było to nieosiągalne.  Teraz postanowiłem to zmienić więc dla mnie  Thorgal to comiesięczna pozycja obowiązkowa– cena w prenumeracie 39,89 zł
Spider-Man: Niebieski – Komiks duetu Loeb i Sale. Panowie Ci zachwycili mnie historią „Batman –  Długie Halloween” więc komiks kupię by zobaczyć czy równie dobrze poradzili  sobie z pająkiem, zwłaszcza, że opowieść przypomni jedno z najważniejszych  wydarzeń w dziejach tej postaci. – cena 39,99 zł
 
W lutym wydam na  komiksy prawie 80 zł, nie jest jeszcze źle. Mam nadzieję, że rezygnując z  innych pozycji wychodzących w tym miesiącu nie stracę nic bardzo ciekawego.
 
Jak będą wyglądały  wasze zakupy w lutym?
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2600 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:44:53 pm »
Ja wolę takich wyliczeń nie robić, bo to tylko uświadamia mi jak duże kwoty z budżetu domowego idą na moją pasję. W lutym na pewno biorę Before Watchmen 3, Spider-man: Blue, Kroniki jerozolimskie, Albert i Alina, Reprobus, Za imperium 2, zaległe ze stycznia trzy frankofońskie tytuły z Taurus Media, oraz Koziorożec 10. Wieże Bois-Maury 5 dostanę w prenumeracie, więc przynajmniej o to nie muszę się martwić. Ale niewykluczone, że w lutym dojdzie jeszcze nowy komiks Bechdel od Timofa, czy jakieś dobre tytuły z Taurus Media (Orły Rzymu 2? W.E.S.T. 4?). Cholera, taniej byłoby być alkoholikiem, czy narkomanem...

Offline marceli

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2601 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:27:29 am »
Ze względu na domową dziurę budżetową w lutym zakupię tylko Koziorożca. To mój comiesięczny hicior numer 1.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2602 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:31:18 am »
W lutym?

Przede wszystkim trzy perełki:

Kroniki jerozolimskie
Jesteś moją matką?
Opowieść panny młodej 3

Po drugie:
Usagi
Wieże Bois-Maury
Koziorożec
Albert i Alina
Za imperium

Po trzecie:
Reprobus

Więcej grzechów nie pamiętam.

Offline maximumcarnage

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2603 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:34:48 am »
Ja tam nie planuję, bo i tak z planów nic nie wychodzi. Chcę natomiast od pewnego czasu kupić takie rzeczy jak "Vincent i Van Gogh", "Trup i sofa", "Fugazi Music Club". Do tego zagraniczne pozycje: "Crossed", "Caligula", "Piano Tuner", "Johnny the homicidal maniac". A czy stanie się to w lutym? Kto wie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2604 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:42:11 am »
A pierwszy tom  Monster nie czasami też w lutym ma wyjść?

Offline Death

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2605 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:43:18 am »
Właśnie zastanawiam się ile z tej mojej listy zdołam kupić już teraz. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie mieć jakiegokolwiek komiksu z tej listy, może poza Reprobusem.
Akurat w tym konkretnym miesiącu wychodzą nowe tomy bodaj wszystkich najlepszych zagranicznych serii (Usagi, Wieże, Panna młoda, Koz, Za imperium) jakie ukazują się na rynku, a nowy komiks Bechdel i Jerusalem to dwie historie, na które najbardziej czekam w 2014 roku w ogóle. Miały być już w 2013 roku, ale wydawcom coś nie wyszło.

Offline Koalar

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2606 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:46:20 am »
Nie kupuję regularnie, czekam sobie na jakąś wyprzedaż albo kupuję gdzieś naraz dużo, żeby nie płacić za wysyłkę. Już nawet z Batmanami nie trzeba się śpieszyć, bo są dodruki albo od razu duże nakłady. Tak więc polecam cierpliwość i minimalizowanie kosztów wysyłki, dzięki czemu możemy więcej wydać na komiksy.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Jakie komiksy kupić w lutym 2014
« Odpowiedź #2607 dnia: Styczeń 25, 2014, 05:48:19 am »
Eh, czego tu nie kupic. Na pewno z nowosci biore: Straznicy Początek, Armada, Usagi, Kozio, Za imperium, Kroniki Jerozolimskie, Wieże B-M, dodatkowo: Prophecy, Opowiesci Panny Mlodej, 6000 (ale te tytuly chyba na marzec przerzuce) i jeszcze Black Paradox, Judge 2. Do rozwazenia: Albert i Alina i Silas Corey. No i WKKM - Cpt. America i Spider-Man, New Avangers nie biore bo ma od Muchy.
Moze sie jeszcze cos urodzi :smile: 


A pierwszy tom  Monster nie czasami też w lutym ma wyjść?
Na razie cisza ze strony wydawcy, wiec ja na Monstera w lutym nie licze.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 10:04:23 am wysłana przez fragsel »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline badday

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2608 dnia: Styczeń 25, 2014, 08:48:38 am »
Żywe Trupy 19
Kroniki Jerozolimskie
Bechdal - Are you my mother?
Albert i Alina
Reprobus
Wieże Bois-Maury - 5 - Alda.
Gigant poleca - 167 - Stara pułapka (ponoć "kaczy" komiks roku)
W.E.S.T. 4

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2609 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:13:46 pm »
Ja napiszę inaczej, a mianowicie komiksy, które zamierzam kupić w tym roku (oczywiście wszystkich zapowiedzi jeszcze nie ma):

Jeśli chodzi o mangi to kontynuacja Naruto i Judge, z nowości Shingeki no Kyojin i Monster. Wybrane tomy WKKM, nowe DC od Egmontu (Batman, Liga Sprawiedliwości, Wonder Woman, All-Star Western - reszta znak zapytanie), dodruk drugiego tomu Żywych Trupów, dodruk Zabójczego Żartu i Powrotu Mrocznego Rycerza. Od Muchy Dark Victory i Catwoman - pozostałe znak zapytania, decyzję będę podejmował w momencie wydania.

Nie wiem co z kolekcją Thorgala, niby ciekawa opcja, jednak cena mało atrakcyjna. Na literackiej czy Bonito różnica wynosi odpowiednio 12 i 10 zł na jednym tomie na niekorzyść kolekcji.

Edit: I zapomniałbym;) jeszcze V jak Vendetta :wink: