trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2610 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:09:07 pm »
Mam pytanie. Czy ktoś ma jakiś niezawodny sposób radzenia sobie z cenami na komiksach? Po oderwaniu zostaje trochę kleju, a z ceną jakoś tak mniej atrakcyjnie komiks wygląda.

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2611 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:03:06 pm »
Zmienić sklep? Szczerze mówiąc, nie pamiętam już kiedy kupiłem w pierwszym obiegu komiks z naklejoną ceną :?

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2612 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:20:15 pm »
Mam kilka starszych komiksów z ceną, od Egmontu z Empika i kilka nowszych z taniej książki. Standardowo jak zamawiam to nie ma cen, ale zdarzają się wyjątki... i te wyjątki irytują. :D

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2613 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:30:06 pm »
A. To nie mam pomysłu. Sam zazwyczaj zostawiam naklejkę w takich przypadkach, po oderwaniu klej potrafi zachowywać swoje właściwości przez lata - do dzisiaj mam album "Alphy" z taniej książki (2006), którego nie mogę na niczym położyć :sad:

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2614 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:49:57 pm »
Ja chyba spróbuję metody takiej, której używam do filmów i gier - bezacetonowy zmywacz do paznokci. :wink:

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2615 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:10:22 pm »
Zwykle wystarczy nie za mocno pocierać palcem, aż na ten klej z takim brudem (resztkami naskórka?) się usunie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2616 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:12:25 pm »
Jak oprawa twarda i lakierowana to acetonem :) sprawdzone i komiks sie nie niszczy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline slvq

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2617 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:50:52 pm »
Witam wszystkich,

specjalnie dla odpowiedzi na to pytanie założyłem konto na forum. Otóż od dłuższego czasu poszukuję komiksu który w dzieciństwie trafił w moje ręce. Nie znam tytułu, wydawnictwo to chyba Pruszyński i S-ka ale też za to głowy nie dam. Komiks dostałem chyba w pierwszej połowie lat 90-tych. Podobny trochę do kultowego Yansa.

Opowiadał o człowieku, który wraz z kobietą został w specjalnych kapsułach wysłany w kosmos aby rasa ludzka mogła przetrwać. Na Ziemii w atmosferze zaczął rozwijać się organizm (chyba jakiś grzyb) w formie  kul unoszących się w powietrzu, kule pękając wydzielały zarodniki zabijające ludzi. Po setkach lat ekspedycja wysłana w kosmos odnajduje kapsułę z mężczyzną i przywozi go na ziemię. Niestety okazuje się, że dziwny organizm nadal znajduje się na ziemi. Mężczyzna dowiaduje się, że została odnaleziona tylko jego kapsuła. Postanawia odnaleźć kobietę z którą był "zahibernowany".

Tyle pamiętam, nic więcej nie mogę znaleźć ani tytułu ani autora. Jeśli ktoś pamięta taki komiks to będę bardzo wdzięczny bo chciałbym jeszcze raz przypomnieć (tak jak przypomniałem sobie Yansa).

Offline Rzenio

http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2619 dnia: Styczeń 30, 2014, 08:04:42 pm »
Wydawnictwo to "Prószyński i S-ka", komiks to "Rozbitkowie czasu".

edit: O, tak jak w linku powyżej, tyle że to już wydanie Egmontu. Wydanie, o którym piszesz, to 1 album wydany w ramach magazynu "Komiks", spadkobiercę "Komiks-Fantastyka"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 08:07:56 pm wysłana przez Deg »

Offline slvq

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2620 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:01:13 pm »
Dziękuję faktycznie, przepraszam za błąd w nazwie wydawnictwa. 20 lat czekania! Już sobie zamówiłem wydanie z 2010 roku. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki :smile:

Offline madrav

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2621 dnia: Luty 01, 2014, 09:44:08 pm »
Cześć.

Szukam pewnego komiksu, którego nazwy chyba nawet nigdy nie znałem, a sądzę, że eksperci tutaj mi pomogą.

Było to wydane chyba na przełomie lat 80/90, strzelałbym w przedział 89-94.
Był to zbiór historyjek rysowany różną kreską.

-> Pierwsza była o zombie. Zaczynało się to mniej więcej tak [kolejne numery to obrazki w komiksie:
1. Nastała wiosna
2.Potem było lato.
3.Wreszcie przyszła jesień.
4. Następnie zima ze śniegiem i lepieniem bałwana...
5. Nie nadeszła.
6. Tylko deszcz siąpił bezustannie.

Historia jest, że trupy powstawały na cmentarzu i narobiły jakiegoś zamieszania w wiosce. Ogólnie wszystko w dość humorystycznym tonie.

-> pamiętam jeszcze ostatnią historię, była czarno biała, w odróżnieniu od pierwszej i na jej samym końcu, bohater podstępem zwabił króla i jego przybocznych, związał, podciągnął na linie do góry i podpalił od dołu. Ostatni obrazek to były płonące szkielety.

Czy ktoś coś takiego kojarzy? :)

fragsel

  • Gość

Offline madrav

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2623 dnia: Luty 01, 2014, 09:58:34 pm »
Wow, to się nazywa szybki czas reakcji! Dzięki wielkie!

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2624 dnia: Luty 01, 2014, 10:08:51 pm »
"Zbyt długa jesień"
magazyn Fan
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fan_%28magazyn_komiksowy%29
O rany! Nie wiedziałem, że ktoś uznał "Zbyt długą jesień" za jeden z najważniejszych komiksów polskich lat 90. Ciekawe kto i na jakiej podstawie.

 

anything