trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2685 dnia: Marzec 13, 2014, 11:27:44 am »
Szukam jakiejś literatury dotyczącej komiksu, możecie coś polecić? Obecnie czytam Bartosza Kurca "Komiks - opowiadanie obrazem". Książka o tyle ciekawa, że podchodzi do tematu również od strony naukowej (językoznawstwo, historia sztuki), jednak chciał bym położyć ręce na czymś bardziej aktualnym bo ten tytuł jest z 2003 roku.

Tu masz jeszcze wątek z Gildii

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,19102.0.html

W pierwszym poście jest lista książek i publikacji, które mogą Cię zainteresować. Od dłuższego czasu nie była aktualizowana, ale może coś tam znajdziesz.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2686 dnia: Marzec 13, 2014, 11:29:38 am »
P.S.
@fragsel - Dzięki jeszcze raz za podrzucenie tej strony http://cmro.travis-starnes.com/ - bardzo dobrze mi sie czyta w takiej formie:)

spoko. sam od trzech lat spędzam tam 80% czasu poświęconego Internetowi...
miłej zabawy...

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2687 dnia: Marzec 18, 2014, 08:26:19 pm »
Witam forumowiczów:)

Prosił bym was o wypełnienie krótkiej ankiety, którą stworzyłem na potrzeby zaliczenia. Jeśli macie taką możliwość prosił bym o udostępnienie tej ankiety jak największej liczbie osób.


http://www.interankiety.pl/interankieta/a610faca7d4085504ce7d532c063adf5.xml

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2688 dnia: Marzec 18, 2014, 08:54:49 pm »
Prosił bym was o wypełnienie krótkiej ankiety, którą stworzyłem na potrzeby zaliczenia.

chyba bede niemily :/ (bo dawno takich bzdur w ankiecie nie widzialem)
-"wytwornia" to moze byc zapalek albo kol zebatych, a wydawaniem komiksow, jak sama nazwa wskazuje, zajmuja sie wydawnictwa
-wszystkie wydawnictwa mam wypisac? czy moze tylko amerykanskie? (z nieznanych mi powodow uwzgledniles tylko takowe "wytwornie")
-ś.p. Mandragory nie ma z nami juz od kilku lat
-czym sie rozni manga od innych komiksow, skoro uznales, ze nalezy ja wyraznie wyeksponowac w "ankiecie"?
czego teraz tych studentow ucza? O_o'

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2689 dnia: Marzec 18, 2014, 09:02:01 pm »
Wydawnictwa wszystkie, chyba, ze w ankiecie jest napisane inaczej. Z mandragorą to błąd, zauważyłem, że strona nie zapisuje zmian po edycji pytania. Wiele osób rozróżnia mangę i komiks głównie ze względu na region występowania. Otaku nie utożsamiają się z czytaczami komiksów europejskich czy amerykańskich. Wytwórnia, kiepski dobór słowa, późno jest:P

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2690 dnia: Marzec 18, 2014, 09:19:17 pm »
czego teraz tych studentow ucza? O_o'

Studentów uczą tego, co studenci umieć powinni. Studenci jednak nie zawsze chcą się nauczyć tego, co umieć powinni. I to efekty ich (a nie wykładowców) zaniedbań widać przy takich okazjach jak ta. 
Zapewniam cię, że gdyby Maćko z Poznańca był moim studentem, to nie wykpiłby się taką - zrobioną na odpierdziel - ankietą.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2691 dnia: Marzec 18, 2014, 09:22:49 pm »
Wydawnictwa wszystkie, chyba, ze w ankiecie jest napisane inaczej. 

W ankiecie, oprocz Mandragory, nie ma zadnego krajowego wydawcy, ba, nie ma zadnego spoza Ameryki, to jest ankieta dla Polakow czy dla wielbicieli komiksow zza oceanu?
Wypisywanie nazw kilkuset wydawcow, ktorzy nie pojawili sie w ankiecie, jest dla mnie srednio zabawne :/

Wiele osób rozróżnia mangę i komiks głównie ze względu na region występowania. Otaku nie utożsamiają się z czytaczami komiksów europejskich czy amerykańskich.

Wiele osob rozroznia rowniez inne typy komiksow ze wzgledu na "region ich wystepowania", w ankiecie zostala wyszczegolniona "manga" ze wzgledu na liczne grono specyficznych odbiorcow w naszym kraju, czy z powodu specyfiki tego typu komiksow?
Tzw. "otaku" w wiekszosci zainteresowani sa lektura jedynie wybranych komiksow azjatyckich, bardzo czesto odrzucaja komiksy japonskie, wybierajac publikacje koreanskie, a nawet polskie. Przeprowadzienie tak skonstruowanej ankiety generuje kolejne zafalszowanie.
BTW "czytacze" jest okresleniem pejoratywnym, jesli z takim podejsciem do czytelnikow komiksow chcesz przeprowadzac ankiete, to gratuluje :/
 

Zapewniam cię, że gdyby Maćko z Poznańca był moim studentem, to nie wykpiłby się taką - zrobioną na odpierdziel - ankietą.

nie watpie  :wink:


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2692 dnia: Marzec 19, 2014, 08:20:09 am »
Pytanie czy wykładowca, na którego zajęcia tudzież obronę jest ona przygotowana ma pojęcie o tym temacie. Jeśli nie to nawet niee zauważy tego o czym napisaliście.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2693 dnia: Marzec 19, 2014, 08:41:09 am »
Pytanie czy wykładowca, na którego zajęcia tudzież obronę jest ona przygotowana ma pojęcie o tym temacie. Jeśli nie to nawet niee zauważy tego o czym napisaliście.

Po co, w takim razie, marnowac czas na udzial w zrobionej na odpierdziel ankiecie, ktorej wyniki zweryfikuje wykladowca, ktory nie ma pojecia o temacie?

N.N.

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2694 dnia: Marzec 19, 2014, 08:55:25 am »
Pytanie czy wykładowca, na którego zajęcia tudzież obronę jest ona przygotowana ma pojęcie o tym temacie. Jeśli nie to nawet niee zauważy tego o czym napisaliście.
To jest źle postawione pytanie. Właściwe powinno dotyczyć tego, jakie umiejetności studenta ma sprawdzać owa ankieta. Może chodzi o badanie skłonności ludzi do wypełniania źle skonstruowanych i niczemu nie służącycyh ankiet, albo o przeanalizowanie, jaki procent ankietowanych skłonny jest wypisywać "inne wydawnictwa", jaki zaś wybierze jedno z trzech w ankiecie podanych.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2695 dnia: Marzec 19, 2014, 02:00:40 pm »
Po co, w takim razie, marnowac czas na udzial w zrobionej na odpierdziel ankiecie, ktorej wyniki zweryfikuje wykladowca, ktory nie ma pojecia o temacie?

Nie wiem na ile moje "głośne myślenie" jest słuszne, ale niestey często tak to wygląda w szkołach/na uczelniach, że oceniają prace osoby, które nie zawsze dobrze znają się na danym temacie. Nie wiem na jakie to zajęcia/uczelnie jest potrzebne, ale ciężko jest podjerzewać, że wykładowca interesuje się sztuką komiksową, na tyle, żeby się na tym znać tak jak Ty czy N.N. Tak na tzw chłopski rozum, temat komiksowy nie jest raczej zbyt popularny w Polsce to ilu może być wykładowców czy osób ze szkolnictwa siedzących w komiksach? N.N., Fragsel to dwóch :) Mogę się oczywiście mylić, bo nie jestem w stanie udowodnić swojego założenia w żaden sposób i wtedy w pewnym sensie "krzywdzimy" kolegę, który poprosił nas o pomoc.
 
To jest źle postawione pytanie. Właściwe powinno dotyczyć tego, jakie umiejetności studenta ma sprawdzać owa ankieta. Może chodzi o badanie skłonności ludzi do wypełniania źle skonstruowanych i niczemu nie służącycyh ankiet, albo o przeanalizowanie, jaki procent ankietowanych skłonny jest wypisywać "inne wydawnictwa", jaki zaś wybierze jedno z trzech w ankiecie podanych.

Jeśli taka była rola ankiety to rzeczywiście ciężko nie zgodzić się z Twoim wpisem :)

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2696 dnia: Marzec 19, 2014, 04:35:44 pm »
Jaroslawie roznie to bywa. Ja trafilem na promotora, ktory ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu bardzo dobrze orientowal sie w temacie komiksow. Ba bylem u niego w domu i jego kolekcja komiksowa zrobila na mnie niemale wrazenie. Temat pracy nie mial nic wspolnego z komiksem(pozniej nawet zalowalem), ale z promotorem prowadzilismy bardzo ciekawe dyskusje o komiksie.....
lepiej byscie doradzili Mackowi, co ma poprawic :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2697 dnia: Marzec 19, 2014, 06:04:33 pm »
Otóż drodzy Panowie, to jest dość wstępna forma ankiety służąca do stworzenia pełnowartościowej i poprawnej. Ja osobiście komiksami dopiero się zaczynam interesować i pytanie o wydawnictwa ma między innymi na celu pokazać mi wydawnictwa których nie znam, a które są popularne wśród osób wypełniających ankietę. Natomiast ograniczone odpowiedzi w postaci amerykańskich wydawnictw spowodowane są tym, że na razie tylko te znam. Jak już wspomniałem jest to początek mojej przygody w tym temacie. Zdecydowanie bardziej budująca i zachęcająca używanie forum miała by krytyka konstruktywna, a nie obsmarowywanie człowieka, który stara się swoje zainteresowania pogłębić. Podejrzewam, że wy również na początku nie wiedzieliście wielu rzeczy i popełnialiście jakieś błędy. Nie czuję się urażony w żaden sposób, chodzi mi bardziej o formę wypowiedzi. Nie mniej jednak dziękuję wszystkim za wypełnienie mojej "na odpierdziel" ankiety i zachęcam do dalszego wypełniania tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2698 dnia: Marzec 19, 2014, 06:07:48 pm »
pytanie o wydawnictwa ma między innymi na celu pokazać mi wydawnictwa których nie znam, a które są popularne wśród osób wypełniających ankietę.

Nie prościej jest zerknąć na premiery komiksowe w danym miesiącu? To daje pogląd na to jakie wydawnictwa funkcjonują na naszym rynku i jakie komiksy są wydawane.

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2699 dnia: Marzec 19, 2014, 06:33:12 pm »
Ale nie na to jakie komiksy od których wydawnictw są najchętniej czytane wśród ludzi.