trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2700 dnia: Marzec 19, 2014, 06:43:07 pm »
-"wytwornia" to moze byc zapalek albo kol zebatych, a wydawaniem komiksow, jak sama nazwa wskazuje, zajmuja sie wydawnictwa
-wszystkie wydawnictwa mam wypisac? czy moze tylko amerykanskie? (z nieznanych mi powodow uwzgledniles tylko takowe "wytwornie")
-ś.p. Mandragory nie ma z nami juz od kilku lat
-czym sie rozni manga od innych komiksow, skoro uznales, ze nalezy ja wyraznie wyeksponowac w "ankiecie"?

To jest całkiem konstruktywna krytyka, więc nie wiem skąd wziąłeś to obsmarowywanie...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2701 dnia: Marzec 19, 2014, 07:54:44 pm »
Koleżanka szuka tekstów dotyczących wpływu gier komputerowych/komiksowej estetyki na kinematografię. Podejrzewam, że tego typu artykuły mogły powstawać w okolicach premiery Sin City bądź Spirita. Ponoć powstała kiedyś praca licencjacka, poruszająca ten temat, aczkolwiek nie mogę jej znaleźć (przynajmniej w Składnicy Zeszytów Komiksowych jej nie ma). Będę wdzięczny zarówno za konkretne tytuły tekstów, linki, jak i miejsca, gdzie coś przydatnego można ewentualnie znaleźć.

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2702 dnia: Marzec 19, 2014, 11:17:34 pm »
Tak patrzę na komiksy Star Wars i widzę, że co poniektóre tomy nie zostały u nas wydane, np. 6 tom Dziedzictwa. O co chodzi?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2703 dnia: Marzec 20, 2014, 04:04:25 am »
Tak patrzę na komiksy Star Wars i widzę, że co poniektóre tomy nie zostały u nas wydane, np. 6 tom Dziedzictwa. O co chodzi?

Tu wszystko jest wyjaśnione:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gwiezdne_wojny/wektor-1
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gwiezdne_wojny/wektor-2

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2704 dnia: Marzec 20, 2014, 04:35:42 pm »
Siemka, potrzebuję porady. W jednym z tomów Loveless odkleiła mi się tylna okładka, oczywiście od grzbietu :wink: Mam obawy czy w przyszłości, nie zaczną mi się odklejać od niej strony, stąd moje pytanie czy możecie polecić jakiś najmniej inwazyjny sposób, tak aby perfekcyjnie skleić okładkę z grzbietem? Możecie polecić jakiś klej?

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2705 dnia: Marzec 20, 2014, 10:56:14 pm »
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nathaniel Garro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2706 dnia: Kwiecień 02, 2014, 08:18:12 pm »
Witam - nowy tutaj jestem, ale chyba dobry temat wybrałem.


Próbuje odnaleźć stary komiks którego dwa tomy miałem okazję czytac jeszcze lata temu wstecz, a który chętnie bym przeczytał do końca.
Problem z tym że nie pamiętam tytułu.


Pokrótce chodziło o historię Rosyjskiego arystokraty który wyrusza z para towarzyszy na Syberię zbadać (chyba upadek meteorytu) a odkrywa ufo i kosmitów którzy przypominają egipskich bogów.


Byłbym wdzięczny za pomoc.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2707 dnia: Kwiecień 02, 2014, 08:24:34 pm »
Witam - nowy tutaj jestem, ale chyba dobry temat wybrałem.


Próbuje odnaleźć stary komiks którego dwa tomy miałem okazję czytac jeszcze lata temu wstecz, a który chętnie bym przeczytał do końca.
Problem z tym że nie pamiętam tytułu.


Pokrótce chodziło o historię Rosyjskiego arystokraty który wyrusza z para towarzyszy na Syberię zbadać (chyba upadek meteorytu) a odkrywa ufo i kosmitów którzy przypominają egipskich bogów.


Byłbym wdzięczny za pomoc.

seria nazywa się "Ian Kaledine". W Polsce wyszły dwie części
-Biała noc
-Tajemnica tajgi
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline nathaniel Garro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2708 dnia: Kwiecień 02, 2014, 08:39:01 pm »
Podziękował

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2709 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:13:15 am »
Mam takie - może nieco głupie - pytanie, nad którym zastanawiam się od dłuższego czasu. Dlaczego przy starych komiksach nie podawało się nakładu np 200 00 tylko 199650 + 350 egz.?

Czemu to miało służyć?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2710 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:38:35 am »
Czemu to miało służyć?

prawdopodobnie taki pozorny "druk scislego zarachowania", tyle a tyle idzie do sprzedazy, a reszta na egz. autorskie, do bibliotek etc.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2711 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:40:15 am »
prawdopodobnie taki pozorny "druk scislego zarachowania", tyle a tyle idzie do sprzedazy, a reszta na egz. autorskie, do bibliotek etc.

Dzięki. Właśnie coś takiego obstawiałem.

Myślałem też o choćby egzemplarzach recenzenckich, ale zaraz też zszedłem na ziemie, że chyba wówczas nie wysyłało się komiksów do gazet, aby ktoś je zrecenzował...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2712 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:49:21 am »
Dzięki. Właśnie coś takiego obstawiałem.

pamietaj oczywiscie, ze to taka "fikcja literacka", jesli wierzyc badaczom tematu, to w tych nakladach czesto ukrywany byl papier, ktory szedl na lewo, do druku w drugim obiegu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2713 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:56:42 am »
pamietaj oczywiscie, ze to taka "fikcja literacka", jesli wierzyc badaczom tematu, to w tych nakladach czesto ukrywany byl papier, ktory szedl na lewo, do druku w drugim obiegu.

O widzisz! W sumie (choć to dość oczywiste) o tym nigdy nie pomyślałem. @turu to jest świetny temat na podrążenie sprawy... Chętnie dowiedziałbym się nieco więcej na ten temat. Przychodzi Ci (lub komuś innemu - N.N., Nawimar, inni :smile: ? ktoś kto mógłby się podzielić informacjami? Kogo można byłoby o ten fakt zapytać? Oczywiście może być informacja na priv.

Jedna osoba przyszła mi do głowy, może uda się coś tutaj podziałać, ale fajnie byłoby znaleźć jeszcze inne źródło.

Chyba, że temat ten został już dokładnie opracowany i nie ma czego tu szukać. Jeśli tak to poproszę o jakiś namiar, chętnie poczytam na ten temat.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2714 dnia: Kwiecień 04, 2014, 02:00:42 pm »
Chyba, że temat ten został już dokładnie opracowany i nie ma czego tu szukać. Jeśli tak to poproszę o jakiś namiar, chętnie poczytam na ten temat.

to raczej informacje "z drugiej reki" (pojawiaja sie na spotkaniach tematycznych), nie jestem pewien, ale chyba @Kapral powinien dysponowac konkretniejszymi informacjami w tym temacie (?)

 

anything