Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2745 dnia: Maj 18, 2014, 05:45:51 pm »
Z fantasy to "Elryk" jak znalazł.

Offline Fau

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2746 dnia: Maj 18, 2014, 06:49:59 pm »
Polecam "Northlanders". To jedna z moich ulubionych serii komiksowych (co widać po moim avatarze). W skrócie: różne historie poświęcone tytułowym "Ludziom Północy" czyli wikingom. Jeden scenarzysta (Brian Wood) i różni rysownicy, którzy tworzą w bardzo odmiennych stylach.

Offline tical

Pytanie o Sin City w HC z Egmontu
« Odpowiedź #2747 dnia: Maj 20, 2014, 09:44:40 am »
podesłalby mi ktos fotke calej serii w hc od 1do 7 chodzi mi o boki jak wyglada rysunkek na grzebietach ,orginalny znam che zobaczyc z edycji polskieij


zielcok@wp.pl

Offline vision2001

Odp: Pytanie o Sin City w HC z Egmontu
« Odpowiedź #2748 dnia: Maj 20, 2014, 09:56:37 am »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline tical

Odp: Pytanie o Sin City w HC z Egmontu
« Odpowiedź #2749 dnia: Maj 20, 2014, 09:58:36 am »
ok wielkie thx
pozdr

Offline snakee9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2750 dnia: Maj 23, 2014, 05:36:52 pm »
Witam, zbieram informacje na temat podziału komiksu na ery (złota, srebrna itd.). Spotkałem się z wyróżnieniem ery atomowej przypadającej na lata 1946-56
(http://www.marvelcomics.pl/publicism/index/id/734). Czy znacie przykłady jakichś charakterystycznnych tytułów bądź bohaterów dla tej epoki?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2751 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:36:42 am »
Czy ktoś tez ma takie problemy z komiksami? Nie wiem czy to kwestia złego przechowywania czy jakiś inny powód? Mam już tak i na Urbanie i na Postapo:


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2752 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:39:33 am »
Czy ktoś tez ma takie problemy z komiksami? Nie wiem czy to kwestia złego przechowywania czy jakiś inny powód? Mam już tak i na Urbanie i na Postapo:




wydaje mi sie, ze zalinkowales do grafiki znajdujacej sie na Twoim gmailu... bo kaze mi sie logowac
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2753 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:46:01 am »
Przepraszam. U mnie normalnie wyświetliło.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2754 dnia: Czerwiec 06, 2014, 10:02:38 am »
Przepraszam. U mnie normalnie wyświetliło.


Hmm, ja mam tylko tak na jednym komiksie (Hellboy chyyba) ale juz dostalem taki. Moze folia nie byla dobrze zrobiona (zgrzana?) i sie mechanicznie lub pod wplywem innych czynnikow poderwala.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2755 dnia: Czerwiec 06, 2014, 10:11:17 am »
Złe przygrzanie folii do okładki. Miałem tak kiedyś z Lucyferem. W ruch poszedł papier śniadaniowy i średnio rozgrzane żelazko. Finalnie prawie nie było widać, że wcześniej ta folia schodziła z okładki.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2756 dnia: Czerwiec 06, 2014, 10:13:45 am »
hm to ja mam coś pecha, bo już dwa komiksy tak mam, które zobacyzłem w sotatnim czasie. Aż boje się szukac dalej :)

Pomyślałem sobie, że to może być kwestia tego, że mam za ciasno poukładane te komiksy i są nieco w ścisku.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kufson

początki
« Odpowiedź #2757 dnia: Czerwiec 09, 2014, 03:51:35 pm »
Witam, mam taki problem, mianowicie dwa dni temu udało mi się obejrzeć film pt. Green Latern, film okazał się średni ale w komentarzach pod tym filmem widziałem posty typu ,, komiks lepszy'' itp. Więc pomyślałem że, dlaczego by nie, przeczytam komiks o w/w bohaterze, ściągnąłem (wybaczcie ale nie kupowałem, gdyż to byłby mój pierwszy przeczytany komiks i nie wiem czy mi się spodoba) kilka pierwszych zeszytów wydawnictwa... Semic (czy jakoś tak) gdyż z tego co na wiki jest napisane właśnie to wydawnictwo wypuściło pierwsze komiksy o GL, pierwsze 3 zeszyty były ciekawe i zrozumiałe jednak problem pojawił się w czwartym, otóż w połowie walki która toczyła się w trzecim zeszycie , czwarty zaczyna się od tego ze główny bohater jest na ziemi i nie wiadomo skąd zjawił się batman, pojawiła się jakaś Liga Sprawiedliwych i parę innych rzeczy. I tu się pojawia moje pytanie, od którego komiksu powinienem zacząć żeby ogarnąć to wszystko :)   

Offline Nawimar

Odp: początki
« Odpowiedź #2758 dnia: Czerwiec 09, 2014, 05:06:41 pm »
Bardzo nieładnie ściągać komiksy z sieci. Zwłaszcza, gdy ze skompletowaniem "Green Lanterna" opublikowanego przez TM-Semic nie ma większego problemu. Na Allegro jest tego całkiem sporo za niewielką kasę. Skoro stać Cię na zakup komputera do ściągania pirackich skanów to raczej nie zbiedniejesz uczciwie zakupując te komiksy.
 
Odnosząc się do Twoich wątpliwości to pomiędzy sagą "Szmaragdowy Świt" (1/1992, 1-2/1993), a "Powrotną drogą" (nr 3-6/1993) w czasie komiksowym upłynęło co najmniej kilka (a być może nieco więcej) lat. W tzw. międzyczasie rozegrała się cała amerykańska seria "Green Lanttern vol.2" publikowana przeszło ćwierć wieku w czasie rzeczywistym. Przy czym Hal miał sporo równoległych przygód na kartach tytułów takich jak "Justice League of America" i "Action Comics Weekly". Wiele się wówczas wydarzało i to właśnie wówczas Hal zbratał się z Ligą. Aby ogarnąć wszystko prawdopodobnie powinieneś zacząć lekturę np. od "The Green Lantern Chronicles" lub "Showcase Presents: Green Lantern" zawierających przedruki komiksów z tą postacią publikowanych od schyłku lat pięćdziesiątych minionego wieku. Obawiam się jednak, że to już lektura dla fanatyków gatunku i dlatego proponowałbym sięgnąć raczej po "Green Lantern: Rebirth" Geoffa Johnsa z 2004 r., która to mini-seria zapoczątkowała renesans zainteresowania tym bohaterem. Niestety nie da się ominąć pewnych niedopowiedzeń z przeszłości ale chyba nie ma innej rady. Ewentualnie uzupełnisz przy okazji. Jeśli Ci się spodoba to w dalszej kolejności można sięgnąć po pełnowymiarową serie tego scenarzysty tj. "Green Lantern vol.4" (od 2005 r.). Przez pierwsze cztery lata jej funkcjonowania (tj. do "Blackest Night" z 2009 r.) to nawet niezłe czytadło. Zwłaszcza "Sinestro Corps War" i "Secret Origin"
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 05:29:30 pm wysłana przez Nawimar »

Offline kufson

Odp: początki
« Odpowiedź #2759 dnia: Czerwiec 09, 2014, 05:23:52 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź :) postaram się już więcej nie piraci :)

 

anything