trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2865 dnia: Wrzesień 09, 2014, 05:00:33 pm »
Nie wiem, czy się nie mylę, ale kiedyś któreś z wydawnictw zapowiedziało komiks związany z Kubą Rozpruwaczem (bodajże Prosto z piekła)? Temat ostatnio mocno ucichł, wiadomo coś na ten temat?

Timof, ma być w listopadzie.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2866 dnia: Wrzesień 09, 2014, 05:07:39 pm »
Dzięki!

Offline horror


Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2868 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:44:20 pm »
A wiadomo coś, czy to wydanie "Prosto z piekła" będzie się czymś różnić od twardego I wydania? No i czy w ogóle będzie twarda czy miękka (różne opisy różnie podają)?

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2869 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:46:49 pm »
A wiadomo coś, czy to wydanie "Prosto z piekła" będzie się czymś różnić od twardego I wydania? No i czy w ogóle będzie twarda czy miękka (różne opisy różnie podają)?

W pierwszym wydaniu były chyba tylko 2 warianty: miękka i skóra (przynajmniej ja takie mam). Tegoroczne ma być takie samo jak to stare, z tym że HC (zwykłe, bez żadnych bajerów).

Offline Garf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2870 dnia: Wrzesień 10, 2014, 11:47:25 pm »
Przepraszam, że wywlekam starszy temat, ale parę dni byłem poza forum i po powrocie uderzyła mnie wiadomość o usunięciu konta przez Pana Jerzego Szyłaka. Szanuję decyzję N.N. i rozumiem Jego motywy, ale i tak uważam, że forum poniosło poważną stratę. Będzie mi brakowało Jego ogromnej wiedzy o komiksach.

Zakładam, że N.N., choć nieaktywny, wciąż śledzi forum, więc chciałbym mu w tym miejscu podziękować za wartościowy wkład w olbrzymią ilość toczących się tu dyskusji. Sam nie miałem zbyt wielu okazji bezpośrednio wymieniać  z nim opinii, ale jestem mu bardzo wdzięczny za ciekawą rozmowę w temacie "Manga a komiks". Tak jak pisał wcześniej Death - każdy post swój i N.N. przeglądałem po 3 razy, łamałem sobie głowę nad dobrym sformułowaniem tezy, zastanawiałem się nad komentarzami... Miało się to uczucie, że to coś więcej niż przeciętna dyskusja na forum.

Życzę Panu powodzenia w innych przedsięwzięciach, Panie Jerzy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 12:08:00 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline koziorozec1979

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2871 dnia: Wrzesień 11, 2014, 07:39:00 am »
Przepraszam, że wywlekam starszy temat, ale parę dni byłem poza forum i po powrocie uderzyła mnie wiadomość o usunięciu konta przez Pana Jerzego Szyłaka. Szanuję decyzję N.N. i rozumiem Jego motywy, ale i tak uważam, że forum poniosło poważną stratę. Będzie mi brakowało Jego ogromnej wiedzy o komiksach.

Zakładam, że N.N., choć nieaktywny, wciąż śledzi forum, więc chciałbym mu w tym miejscu podziękować za wartościowy wkład w olbrzymią ilość toczących się tu dyskusji. Sam nie miałem zbyt wielu okazji bezpośrednio wymieniać  z nim opinii, ale jestem mu bardzo wdzięczny za ciekawą rozmowę w temacie "Manga a komiks". Tak jak pisał wcześniej Death - każdy post swój i N.N. przeglądałem po 3 razy, łamałem sobie głowę nad dobrym sformułowaniem tezy, zastanawiałem się nad komentarzami... Miało się to uczucie, że to coś więcej niż przeciętna dyskusja na forum.

Życzę Panu powodzenia w innych przedsięwzięciach, Panie Jerzy.
Nie przepraszaj bo to wcale nie wywlekanie starego tematu...to informacja w pewien sposób definiująca całe forum.
Nie często piszę na forum ale sledze je na bieżąco i wlasnie na posty N.N. w różnorakich tematach zwracałem szczególnie uwagę. Czytałem Jego książki o komiksach, czytam Jego komiksy a tu można było szerzej rozwijać swoją wiedzę w oparciu o Wiedzę zawartą w jego postach. Teraz tego nie ma.
Powiem szczerze, że w mojej opinii teraz to forum to już nie jest i nie będzie To FORUM. Pan Jerzy Szyłak to chodząca encyklopedia komiksu. Więcej to świetny, nie obawiam się powiedzieć że jeden z dwóch najlepszych w Polsce scenarzystów. Jego odjście z forum to niepowetowana strata. Pozostaje czekać już tylko na jego kolejne komiksy i książki.
Szkoda.
Panie Jerzy, powtórzę za Garfem: Powodzenia.

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2872 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:00:57 pm »
A co tak wlasciwie sklonilo N.N. do podjecia takiej decyzji? Jesli mozna zapytac.
(moze byc pw jesli ktos ma chec napisac)

Nie zebym byl jego fanem, ale jakby nie bylo - nasz komiksowy profesor mial bardzo czesto racje i fajnie czytalo sie jego posty (zwlaszcza o komiksach mniej znanych) albo jak niszczyl Januszków, ktorzy wjezdzali na forum pelna para w gimnazjalnym stylu.
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2873 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:52:23 pm »
A co tak wlasciwie sklonilo N.N. do podjecia takiej decyzji? Jesli mozna zapytac.

zapytac zawsze mozna, zarobiony jest i zdaje sie, ze uczestniczenie w dysputach na forum bylo po prostu zbyt absorbujace (ale z tego co zauwazylem, to podczytuje sobie tutaj).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2874 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:25:27 pm »
Ech, ministraci, ministranci... "Wielka strata", "Szkoda", "To już nie będzie to forum" - jak zwykle uzywacie nieodpowiednich slow. O rzeczach i faktach nalezy pisac w sposob taki, jakie one sa. A fakty są takie, że bez prof. Szyłaka to forum to JEDNO WIELKIE GÓWNO, skupiajace sie na bonbelkach, kartonach, otartych rogach i jakichs bzdurach, ze az sie dziwię, ze w ogole tyle czasu chce sie ludziom o tym pisac. N.N. to był jedyny sensowny czlowiek tutaj, a rownoczesnie jedyny, ktory naprawde potrafil mnie wkurzyc: merytorycznie i niemerytorycznie. Ale przeciez wlasnie w tym tkwi piekno dyskusji - w merytorycznych kolorach. Kurcze, jest tyle tematow, w kwestii ktorych mialem nadzieje sie z nim kolorowo pożrec. A tak, to juz nawet komiksow nie chce mi sie czytac. Jak tak dalej pojdzie, to rzucam to forum i poswiece sie calkowicie baletowi...

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2875 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:56:16 pm »
Probujesz byc zabawny, sarkastyczny czy piszesz to serio? Nie ogarniam Twego toku myslenia, ale to chyba nawet lepiej dla mnie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2876 dnia: Wrzesień 12, 2014, 04:03:15 pm »
Probujesz byc zabawny, sarkastyczny czy piszesz to serio? Nie ogarniam Twego toku myslenia, ale to chyba nawet lepiej dla mnie.
Ależ, donTomaszku, wiem, że nie ogarniasz i masz rację, że to lepiej dla Ciebie. Wszystko, co napisałem powyżej, napisałem na serio. No, moze oprocz tego baletu...

Offline adro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2877 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:56:50 pm »
To jak robimy petycje ws powrotu NN na forum (serio)
Kuki uwazaj balet tez moze dac w kosc :lol: :razz:
Trzeba miec jaja, zeby tam wytrzymac
PS Kurcze nie chce zaglady tego forum, niech swiat pojdzie do abrahama, ale nie to forum, PLEASE!!!! :biggrin:
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2878 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:04:49 pm »
To jak robimy petycje ws powrotu NN na forum (serio)
Kuki uwazaj balet tez moze dac w kosc :lol: :razz:
Trzeba miec jaja, zeby tam wytrzymac
PS Kurcze nie chce zaglady tego forum, niech swiat pojdzie do abrahama, ale nie to forum, PLEASE!!!! :biggrin:
Jestem jak najbardziej za. Co wiecej, to jest najsensowniejszy post jaki ostatnio czytalem.

Offline starcek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2879 dnia: Wrzesień 18, 2014, 10:49:52 am »
Na innej stronie znalazłem taiego dramatycznego posta..: "witam, bardzo prosiłabym o pomoc. kiedyś czytałam tą serię komiksów, jak byłam bardzo malutka. chodzi o to, że nie mogę sobie przypomnieć pewnej księgi... jedyne, co z niej pamiętam to to, że były tam dwie dziewczynki, bliźniaczki, na początku były prawdopodobnie złe, potem dzięki głownym bohaterom zmieniły swoje postępowanie i obróciły się przeciwko swojemu 'twórcy', który był postacią negatywną (nie wiem dokładnie, czy tak było, czy nie) w każdym razie bardzo zapadła mi w pamięc pewna rymowanka opowiedziana przez te dwie dziewczynki: 'nienawidzę, nienawidzę, brzydzę się gdy ciebie widzę, czy widzicie tego zbója...' i dalej nie pamiętam jak to szło. byłabym niesamowicie wdzięczna, gdyby ktoś pomógł mi ustalić z którego komiksu to było. z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam".
Jakieś sugestie?
Niestety zakładać należy, że to mogła być po prostu ilustrowana bogato książeczka, a nie komiks.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything