Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline snakee9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2955 dnia: Październik 14, 2014, 04:53:10 pm »
Zahra's Paradise i Persepolis 2.0 (komiks stworzony ze zmodyfikowanych oryginalnych grafik M. Satrapi) dotyczą konfliktów społecznych, protestów w Iranie, nie wiem czy Persja też leży w obszarze Twoich zainteresowań.

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2956 dnia: Październik 15, 2014, 03:47:01 pm »
Przepraszam, że wywlekam starszy temat, ale parę dni byłem poza forum i po powrocie uderzyła mnie wiadomość o usunięciu konta przez Pana Jerzego Szyłaka. Szanuję decyzję N.N. i rozumiem Jego motywy, ale i tak uważam, że forum poniosło poważną stratę. Będzie mi brakowało Jego ogromnej wiedzy o komiksach.
Przeglądając ostatnio forum.gildia.pl wcale się nie dziwię decyzji N.N. odnośnie wycofania się z życia forum.
Szkoda tylko, że stało się to w taki sposób.


Poza tym każdy kto będzie chciał skontaktować się z N.N. na pewno znajdzie na to sposób.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2957 dnia: Październik 15, 2014, 04:17:22 pm »
Dokladnie.
A to co kurier mi dzis przyniosl, ze dany komiks ukazal sie bez folii (zgroza!), ze sa kupony na allegro, ze komiks ma strony pofalowane, ze dana ksiegarnia o godz. 12.37 ma rabaty na to czy na tamto.
I tak w kolko macieju.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2958 dnia: Październik 15, 2014, 05:39:40 pm »
Dokladnie.
A to co kurier mi dzis przyniosl, ze dany komiks ukazal sie bez folii (zgroza!), ze sa kupony na allegro, ze komiks ma strony pofalowane, ze dana ksiegarnia o godz. 12.37 ma rabaty na to czy na tamto.
I tak w kolko macieju.

Pragnę tylko zauważyć, że bez tych osób nie byłoby o czym dyskutować, bo nie byłoby dla kogo wydawać.

Nie wiem za bardzo czego oczekujesz? Jakiejś skomplikowanej egzegezy od osób, dla których komiks jest źródłem rozrywki? Dla większości lektura komiksu to czas, w którym się odpoczywa od codzienności. Nie każdy chce wylewać swoje przemyślenia na forum, z różnych przyczyn. N.N. jest w tej komfortowej sytuacji, że łączy przyjemne z pożytecznym. Praca jest jednocześnie jego pasją, a to jest ciężkie do spełnienia.
Do dyskusji potrzebna jest odpowiednia podbudowa merytoryczna. N.N. zdecydowanie ją posiada ale nie moze przecież prowadzić dyskusji z samym sobą. Mnie też wiele razy zasmucało gdy jakiś nowo napoczęty wątek umierał po kilku dniach śmiercią naturalną. Ale trudno temu przeciwdziałać jesli nie ma się rozmówcy.
Także, proponuję Ci, dontomaszku założenie jakiegoś wątku, który wywoła wzmożoną dyskusję i leży w orbicie Twoich zainteresowań. Narzekanie na "falowanie", "promocje" itp. do niczego nie prowadzi.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2959 dnia: Październik 15, 2014, 05:46:17 pm »
Ja zawsze oczekuję od osób, które krytykują pisanie o rabatach i walniętych rogach, że same będą dyskutować na forum o treści komiksów i poruszać ciekawe tematy. To nie jest tak, że reszta użytkowników jest po to żeby zabawiać marudy i dla ich rozrywki poruszać ciekawe tematy i pisać posty z opiniami na temat przeczytanych komiksów. Niestety przeważnie jest tak, że marudy chcą po prostu być zabawiane. Chcą wejść na forum i poczytać co inni gadają. A jak się tematy nie podobają, to marudzą, że tylko twarde oprawy, jakość papieru itd.

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2960 dnia: Październik 15, 2014, 05:50:21 pm »
Ja zawsze oczekuję od osób, które krytykują pisanie o rabatach i walniętych rogach, że same będą dyskutować na forum o treści komiksów i poruszać ciekawe tematy.

Właśnie o tym napisałem. Jeśli chce się coś zmienić to trzeba zacząć od siebie, dać przykład. Z narzekania nic nie powstanie, a na pewno nie powiększy ono liczby ciekawych wątków, co najwyżej nabije liczbę postów w już powstałych.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2961 dnia: Październik 15, 2014, 05:52:02 pm »
nie wydaje mi się, żeby N.N. odszedł z powodu dyskusji o ragach, promocjach i wysyłce  :roll:

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2962 dnia: Październik 15, 2014, 05:58:10 pm »
Nie wiem za bardzo czego oczekujesz? Jakiejś skomplikowanej egzegezy od osób, dla których komiks jest źródłem rozrywki?
Czegos wiecej niz pi****l o tym, ze rano byl kurier i nie trzeba czekac (bo kij mnie to obchodzi). Odrobine wiecej.
Masz racje, nie jestem tu najglosniejszy. Malo sie udzielam, zalozylem raptem kilka tematow przez te lata. Pisze tylko wtedy gdy mam cos do napisania, a nie o kuponikach, rabacikach i tym podobnych. Zycze tego takze i innym.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2963 dnia: Październik 15, 2014, 06:03:37 pm »
Czegos wiecej niz pi****l o tym, ze rano byl kurier i nie trzeba czekac. Odrobine wiecej.

Nie wiem czy zauważyłeś ale założyłem także parę tematów, w których jakoś się nie Udzielałeś. Widocznie podbudowa merytoryczna jest w Twoim przypadku zbyt wątła. Ale wolisz wymagać od innych czegoś, czego sam nie jesteś w stanie dać. Zwykła obłuda.

A jeśli zechcę pisać o kurierze to będę pisał o tym cały dzień i nie Ty będziesz mnie uczyć w którym wątku mam się udzielać. Póki co, poza narzekaniem nie zaprezentowałeś nic. Wolę ludzi wypowiadających się o kuponach, bo przynajmniej ktoś ma z tego korzyść.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2964 dnia: Październik 15, 2014, 06:11:51 pm »
zaczynam się bać o siebie bo się znów zgadzam z maxim...

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2965 dnia: Październik 15, 2014, 06:29:25 pm »
W sumie wiecie...co to za problem nie wchodzić do tematów takich jak Wyprzedaże/promocje, Zdjęcia waszych komiksów, Giełda - komentarze i Gdzie kupować komiksy?  :smile:
Na przykład ja nie czytam całego forum. Nie ukrywam, że do tematów superhero prawie wcale nie wchodzę. Jak jestem w komiksach amerykańskich i poczytam już o Fistaszkach, Vendettach, Hellboyach i innych bez peleryn, czyli komiksach, które mnie interesują, a są jeszcze posty w tematach o np. Spidermanie i WKKM, to prawie zawsze klikam "Zaznacz jako przeczytane". Nie wchodzisz wszędzie i nie ma bólu dupki. Teraz jest tyle komiksów na rynku i tyle tematów, że nie trzeba lubić wszystkiego. Nie trzeba czytać forum od deski do deski.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2966 dnia: Październik 15, 2014, 06:30:03 pm »
W taki razie coś na temat :wink:
Do gazety Fakt, dołączany jest komiks Tytus, Romek i A'Tomek.

http://dodatkiwkiosku.blogspot.com/2014/10/tytus-romek-i-atomek-i-ksiega.html

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2967 dnia: Październik 15, 2014, 07:18:20 pm »
@Itachi
pisano o tym tutaj w niedzielę (albo i sobotę nawet)

Offline maximumcarnage

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2968 dnia: Październik 15, 2014, 07:24:02 pm »
W zasadzie to chyba taniej wyjdzie zakup tej kolekcji w tym wydaniu "kuferkowym" http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tytus_romek_i_atomek_proszynski/kolekcja
Z tego co pamiętam to kupiłem za niewiele ponad 6 dych.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2969 dnia: Październik 15, 2014, 07:27:06 pm »
@Itachi
pisano o tym tutaj w niedzielę (albo i sobotę nawet)

Faktycznie, ale tak cię ucieszyłem jak zobaczyłem reklamę w tv, że nawet nie spojrzałem do odpowiedniego wątku. Mój błąd.