trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3000 dnia: Listopad 18, 2014, 02:52:53 pm »
Pamiętam, że jak było pierwsze wydanie w 2005 roku, to ktoś na forum się wkurzał, że w Egmoncie poprawili rysunek, żeby był polski napis i zniknęła jedna postać strojąca za napisem... Była też mowa o nieudolnym kreskowaniu w stylu Moebiusa. Czyli ktoś to w Egmoncie zrobił.

Offline nosferatu7

Thorgal w geocachingu
« Odpowiedź #3001 dnia: Listopad 25, 2014, 09:12:03 pm »
 Witam
Od jakiegoś czasu przymierza się na powiązania i świata Thorgala z Geocachingiem.
Czym jest Geocaching.
Geocching polega na poszukiwaniu ukrytych-skrytek za pomocą urządzeń GPS. Na stronach poświęconych Geocachingowi  podaje się koordynaty GPS oraz informacje jak odnaleźć skrytkę. Skrytkę stanowi pojemnik, różnej wielkości zawierający Loogbok – czyli dziennik odwiedzin i fanty na wymianę . To tak w skrócie o Geocachingu.
Moim pomysłem jest żeby każda skrytka nawiązywała tematycznie do kolejnych tomów serii o Thorgalu. Opis skrzynki nie zawierał by tekstu a jedynie pojedynczą stronę komiksu.  Strona ta nawiązywała by do sposobu ukrycia  danej skrytki. I tak np.
Tom 1
Strona w której, Tgorgal, rani kota- Lokiego. (strona 44) Poszukujący docierający na miejsce, które wskażą koordynaty GPS, zobaczy, na kamieniach w lesie czerwone ślady, krwi, wędrując, wzdłuż tych śladów dotrze do figurki kota, zawierającego pojemnik
Tom 10
Strona z latającym stakiem. (strona 15) Poszukujący docierający na miejsce, które wskażą koordynaty GPS, zobaczy, ukryty na drzewie niewielki statek z doczepionymi balonikami. W staku będzie umieszczony pojemnik.
Tom 16
Strona z szałasem, w którym chowa si Aricia  z dziećmi(strona 15). Poszukujący docierający na miejsce, które wskażą koordynaty GPS, zobaczy, niewielki szałas w lesie, w którym ukryty zostanie niewielki pojemnik.


To są przykładowe pomysły, powiązania geocachingu z Thorgalem. Docelowo miało by być 20 takich skrytek.
Tutaj pojawia się moje pytanie. Zamieszczając pojedyncze strony komiksu na stronie internetowej, nie chciałbym łamać prawa. Stąd też moje pytanie. Do kogo mam się zwrócić z prośba o wyrażenie zgody na wykorzystanie fragmentów komiksu o Thorgalu.
 

Offline matirog25

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3002 dnia: Grudzień 03, 2014, 04:59:42 pm »
Proszę boga by był to właściwy wątek, bo siara tak trochę jako nowy użytkownik zakładać oddzielny temat, zaraz się zbiegną i zabiją - MUJ BORZE NIE TU PISZESZ, ZABIĆ!


Ale do rzeczy - poszukuję komiksu. Przeczytałem cały internet dwa razy i dalej nie trafiłem na jego ślad. W głowie zostały tylko zarysy fabuły i nic więcej. Z tego co pamiętam jest to historia człowieka, który żyje wśród potworów. Urodzony jest z matki potworki ale wygląda jak istota ludzko i jako jedyny przeżywa ze swojego miotu, który ma już "normalne" potworkowate kształty. Jego ojciec jest jakimś bardziej elitarnym potworkiem, podobnym do gargulca (kolor skóry bodajże czerwony). Nie pamiętam płci głównego bohatera, wiem jednak iż był łysy. W dalszej części komiksu trafia on do podobnych mu pod względem wyglądu ludzi, jest to społeczność żywcem wyjęta z epoki kamienia łupanego. Ostatnim co pamiętam to jak bohater odkrywa właz ze znakiem radioaktywności, cała historia może dziać się zatem w post-apokaliptycznym świecie. Po głowie chodzi mi jeszcze, że tytuł jest jednowyrazowy ale to już tylko przeczucie.


Z góry dziękuje za pomoc, mam nadzieję, że mocno nie przeskrobałem pisząc w tym wątku. Pozdrawiam.

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3003 dnia: Grudzień 03, 2014, 05:52:20 pm »
"Tajemnica kamiennego lasu"?

Offline matirog25

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3004 dnia: Grudzień 03, 2014, 06:08:19 pm »
Niestety nie jest to komiks, którego poszukuję. W dalszym ciągu - dziękuje za pomoc.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3005 dnia: Grudzień 03, 2014, 10:17:16 pm »
"Tajemnica kamiennego lasu"?
Marek, chyba tylko końcówka naprowadziła Cię na ten komiks :smile:
Cały początek nie pasuje.
Zainteresował mnie ten problem i z niczym mi się nie kojarzy.
matirog25 >> Napisz o nim trochę więcej. Wiem, że masz tylko strzępy wspomnień, ale nie tylko fabuła pomaga w poszukiwaniach:
- kiedy, mniej więcej, w którym roku zetknąłeś się z tym komiksem?
- w jakim był języku?
- czy kojarzysz narodowość autorów, format komiksu, grubość...
Cokolwiek więcej co pomoże trafić na jakiś ślad.


Coś mi się kołacze po głowie, ale nie potrafię jeszcze ułożyć tego puzzle do końca.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline matirog25

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3006 dnia: Grudzień 03, 2014, 11:17:18 pm »
Dziękuje za odzew.
Komiks czytałem ok. 8 lat temu więc w głowie naprawdę mało zostało  :biggrin:  Jest to raczej współczesne dzieło (XXIw. bądź końcówka XX) biorę tu pod uwagę jakość komiksu, kolory - ogólnie mówiąc jego estetykę (tak, wiem, że jest to bardzo subiektywne wrażenie). Komiks był wydawany w częściach, nie ograniczał się do jednego tomu. Co do kraju pochodzenia to naprawdę ciężko mi stwierdzić, jednak po głowie mi wybrzmiewa  FRANCJA, FRANCJA, FRANCJA!!! To skojarzenie jest już jednak zupełnie mylne i wynikać może z tego iż w tamtym okresie czytałem również komiksy francuskiego autora "Leo". Nie mam pewności czy komiks ten był kiedykolwiek wydany w Polsce, mógł być jedynie fanowsko przetłumaczony i umieszczony w internecie. To wszystko co na tą chwilę udaje mi się wydobyć z tej mojej galarety zwanej "mózgiem"

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3007 dnia: Grudzień 03, 2014, 11:25:41 pm »
Dziękuje za odzew.
Komiks czytałem ok. 8 lat temu więc w głowie naprawdę mało zostało  :biggrin:  Jest to raczej współczesne dzieło (XXIw. bądź końcówka XX) biorę tu pod uwagę jakość komiksu, kolory - ogólnie mówiąc jego estetykę (tak, wiem, że jest to bardzo subiektywne wrażenie). Komiks był wydawany w częściach, nie ograniczał się do jednego tomu. Co do kraju pochodzenia to naprawdę ciężko mi stwierdzić, jednak po głowie mi wybrzmiewa  FRANCJA, FRANCJA, FRANCJA!!! To skojarzenie jest już jednak zupełnie mylne i wynikać może z tego iż w tamtym okresie czytałem również komiksy francuskiego autora "Leo". Nie mam pewności czy komiks ten był kiedykolwiek wydany w Polsce, mógł być jedynie fanowsko przetłumaczony i umieszczony w internecie. To wszystko co na tą chwilę udaje mi się wydobyć z tej mojej galarety zwanej "mózgiem"
strzelam w ciemno...
"Niourk" wg prozy Stefana Wula.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline matirog25

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3008 dnia: Grudzień 04, 2014, 12:01:57 am »
Ahhh, myślałem że jesteśmy już blisko, jednak w dalszym ciągu to nie to.
Dodam jeszcze, że inni ludzie pojawiają się tam dopiero w dalszej części powieści. Bohater zostaje wychowany przez matkę na łowce. Gdy zmuszony jest ją opuścić przyłącza się do innych stworzeń "potworkowatych" i z nimi stara się przeżyć w niebezpiecznej dżungli. Stado to składa się ze stworzeń w wieku nastoletnim. Tak właśnie zapamiętałem początek tej historii. Czytając to miałem ok. 12 lat temuż mam tak mało konkretnych informacji, w dalszym ciągu liczę jednak że i ktoś inny kiedyś zetknął się z tym utworem.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3009 dnia: Grudzień 04, 2014, 07:10:51 am »
....Ostatnim co pamiętam to jak bohater odkrywa właz ze znakiem radioaktywności, ...

jeżeli dobrze kojarzę, to "Zaraza" (zamieszczona w "Fantasy Komiks") się podobnie kończy
1 część była tu- http://www.alejakomiksu.com/komiks/9930/Fantasy-Komiks-05/
2 część była tu- http://www.alejakomiksu.com/komiks/10147/Fantasy-Komiks-07/
3 część była tu- http://www.alejakomiksu.com/komiks/10909/Fantasy-Komiks-10/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline matirog25

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3010 dnia: Grudzień 04, 2014, 03:32:07 pm »
W dalszym ciągu to nie to. Pragnę podkreślić iż ludzie pojawiają się w tej serii trochę później, w pierwszych odcinkach jedyną ludzką postacią jest bohater.

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3011 dnia: Grudzień 04, 2014, 08:47:37 pm »
Nie mam pewności czy komiks ten był kiedykolwiek wydany w Polsce, mógł być jedynie fanowsko przetłumaczony i umieszczony w internecie.

Jeśli komiks nie był wydany w Polsce to jest jak szukanie igły w stogu siana.

Rozumiem, że czytałeś z komputera, bo gdybyś miał wersję papierową, to byś wiedział, że był wydany w Polsce...

Offline NineBlinky

jak zacząc sprzedawac swój komiks ?
« Odpowiedź #3012 dnia: Grudzień 27, 2014, 08:56:15 pm »
Witam!
Rysuje komiksy i chciałbym móc dzięki temu zarabiac i tu pojawia się pytanie jak? Jestem całkowicie zielony więc chciałbym abyście wy bardziej doświadczeni mi pomogli i wytłumaczyli od czgo mam zaczą jeśli już to w jakim nakładzie. Z góry dziękuje  :biggrin:

Offline Kokosz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3013 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:01:59 am »
Rysuje komiksy i chciałbym móc dzięki temu zarabiac i tu pojawia się pytanie jak?

Sory, że tak z grubej rury, ale z tego co wiem zarabianie na komiksach jest bardzo trudne. Wiekszość osób, które tworzy komiksy lub wydaje komiksy robi to bo to ich pasja. No, dokładać cały czas też nie można, więc ten czy tamten czasem też coś na tym zarobi, ale szału nie ma. Jeśli ktoś chce po prostu pracować i godziwie zarabiać, to raczej nie ta branża.

Podeślij może jakiegoś linka do czegoć, co narysowałeś albo napisz może czy masz już gotowy jakiś komiks, który mozna opublikować, to bedzie łatwiej coś podpowiedzieć...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 12:12:36 am wysłana przez Kokosz »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
komiksy cyfrowe
« Odpowiedź #3014 dnia: Grudzień 31, 2014, 10:49:45 am »
Witam,
mam trochę komiksów w wersji cyfrowej, a to z comixology, a to z humblebundle.com,  ale mam ten problem, że bardzo nie lubię czytać na kompie.
Trochę czytam na tel, ale 5" to czasami,  przy nagromadzeniu dymków, ciut mało.

W związku z powyższym planuję zakupić sobie tablet. Pytanie do czytaczy:
Jak czytacie komiksy cyfrowe? Na czym?

Jestem kompletnym laikiem w kwestii tabletów, nie miałem tego nawet w rękach, ale raczej planuję coś bliżej 9" niż 7".