Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: komiksy cyfrowe
« Odpowiedź #3015 dnia: Grudzień 31, 2014, 11:38:07 am »
Mam podobnie - nie cierpię czytać na kompie, a telefon to w ogóle nie wchodził w rachubę. Tablet kupiłem przede wszystkim po to, aby mieć na czym czytać komiksy i jest to 10" Samsung Galaxy. Jestem bardzo zadowolony i uważam, że te 10" to absolutne minimum do komiksów. Jest to trochę mniej, niż zeszytowy format komiksu i nawet w niektórych miejscach da się to odczuć, ale to są sytuacje marginalne - generalnie jestem bardzo zadowolony, mam wrażenie jakbym czytał "normalny" komiks. A nawet czasem lepiej to wygląda, niż w przypadku postaci papierowej - kolory bardziej wyraziste, intensywne, itd.

Generalnie w przypadku tabletów należy zwracać uwagę na to, czy mają one możliwość włożenia karty SIM, czy nie. Te z kartą są droższe (w przypadku mojego tabletu wyglądało to, o ile dobrze pamiętam, tak: bez karty 999 zł, z kartą 1299 zł). Ja zdecydowałem się na tablet bez karty i tego wyboru również nie żałuję. Do czytania komiksów karta SIM potrzebna nie jest, a z Internetu korzystam i tak przy pomocy wbudowanego WiFi (to chyba standard w dobrych tabletach), więc jest ok.

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3016 dnia: Grudzień 31, 2014, 12:24:32 pm »
Mam tablet 7' Kindle Fire HD i komiksy na nim czytam bez większego zmęczenia. Ale wiadomo, 10 cali to jeszcze lepiej. Choć wydaje mi się, że ważny też jest program do czytania komiksów. Gdyż robiąc zakupy cyfrowe na amazonie, czytam w kindle playerze, który jest taki se, to do cbr-ów rewelacyjny jest ComicRack.

Offline Itachi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3017 dnia: Styczeń 01, 2015, 05:06:35 pm »
Jestem w trakcie czytania Prosto z piekła i jedna rzecz rzuca mi się w oczy, a mianowicie różne odcienie koloru czarnego (świetnie to u mnie widać w rozdziale 4 na stronach 14 i 15). Na 14 czerń jest nasycona i bardzo wyraźna, na 15 zaś prawie szara. U Was jest podobnie?

fragsel

  • Gość
Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3018 dnia: Styczeń 06, 2015, 10:32:17 pm »
Czy ktoś może sprzedać, albo wskaże gdzie kupić trzecią cześć Tajemnicy D.A.G Fabrik?

Miałem na wishliście w gildii... i sprawdzałem o tydzień... i nie było... i nadal nie ma... a recenzje są... i ludzie tu pisali, że czytali... o co kaman?

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Giełda 3 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #3019 dnia: Styczeń 07, 2015, 09:33:48 am »
dzięki :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3020 dnia: Styczeń 10, 2015, 08:48:22 pm »
Mam podobnie - nie cierpię czytać na kompie, a telefon to w ogóle nie wchodził w rachubę. Tablet kupiłem przede wszystkim po to, aby mieć na czym czytać komiksy i jest to 10" Samsung Galaxy. Jestem bardzo zadowolony i uważam, że te 10" to absolutne minimum do komiksów. Jest to trochę mniej, niż zeszytowy format komiksu i nawet w niektórych miejscach da się to odczuć, ale to są sytuacje marginalne - generalnie jestem bardzo zadowolony, mam wrażenie jakbym czytał "normalny" komiks. A nawet czasem lepiej to wygląda, niż w przypadku postaci papierowej - kolory bardziej wyraziste, intensywne, itd.

Generalnie w przypadku tabletów należy zwracać uwagę na to, czy mają one możliwość włożenia karty SIM, czy nie. Te z kartą są droższe (w przypadku mojego tabletu wyglądało to, o ile dobrze pamiętam, tak: bez karty 999 zł, z kartą 1299 zł). Ja zdecydowałem się na tablet bez karty i tego wyboru również nie żałuję. Do czytania komiksów karta SIM potrzebna nie jest, a z Internetu korzystam i tak przy pomocy wbudowanego WiFi (to chyba standard w dobrych tabletach), więc jest ok.
Siemka,
na dokładnie ten model się zdecydowałem (Tab4) i od wczoraj jestem zachwycony. Dużo wygodniejsze czytanie niż papieru - nie muszę się męczyć z lampką, z ułożeniem rąk i innymi pierdołami. W tym momencie już wiem, że rezygnuję z kupowania oryginalnych wydań na rzecz chociażby comixology. Zatem jeszcze pewnie z czasem zakup tabletu mi się zwróci :-)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3021 dnia: Styczeń 10, 2015, 09:57:48 pm »
Siemka,
na dokładnie ten model się zdecydowałem (Tab4) i od wczoraj jestem zachwycony. Dużo wygodniejsze czytanie niż papieru - nie muszę się męczyć z lampką, z ułożeniem rąk i innymi pierdołami. W tym momencie już wiem, że rezygnuję z kupowania oryginalnych wydań na rzecz chociażby comixology. Zatem jeszcze pewnie z czasem zakup tabletu mi się zwróci :smile:


Damn, czytam komiksy na tablecie od ponad roku i ani razu nie pomyślałem, że przez to zrezygnuję z kupowania wydań papierowych.


No i oczywiście pozostaje jeszcze druga kwestia czyli naszego mózgu  :wink:
http://www.theguardian.com/books/2014/aug/19/readers-absorb-less-kindles-paper-study-plot-ereader-digitisation

perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3022 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:21:15 pm »

Damn, czytam komiksy na tablecie od ponad roku i ani razu nie pomyślałem, że przez to zrezygnuję z kupowania wydań papierowych.
Rezygnuję z wydań w j.ang, skoro mogę je mieć taniej i wygodniej. Wciąż wolę czytać w naszym rodzimym języku i polskie wydania Emeryt będzie kupował.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3023 dnia: Styczeń 12, 2015, 07:42:12 am »
Rezygnuję z wydań w j.ang, skoro mogę je mieć taniej i wygodniej. Wciąż wolę czytać w naszym rodzimym języku i polskie wydania Emeryt będzie kupował.


Niby rozumiem a jednak za cholerę nie  :wink: Skoro argumentem jest jakość/cena to rozumiałbym bardziej olanie polskich wydań (jakość tłumaczeń, jakość edycji) i przeskok zupełnie na oryginalne. No chyba, że z polskich kupuje się tylko KG lub Timofa.
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3024 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:03:52 am »

Niby rozumiem a jednak za cholerę nie  :wink: Skoro argumentem jest jakość/cena to rozumiałbym bardziej olanie polskich wydań (jakość tłumaczeń, jakość edycji) i przeskok zupełnie na oryginalne. No chyba, że z polskich kupuje się tylko KG lub Timofa.
Nasze edycje mają swoje wady, ale jednak więcej zalet. W USA komiksy wydaje się przeważnie na cienkiej kredzie (na pewno większa część wydań SC - jeśli nie wszystkie - jak również część wydań w HC mają papier w stylu tego z Fantasy Komiks) a kartki są wklejane w okładkę bez zszywana (szycia bardzo rzadko się zdarzają, chyba nie uświadczysz ich w komiksach Marvela czy DC).

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3025 dnia: Styczeń 12, 2015, 11:01:46 am »
(...)
omnibusy w sc Marvela mają cienki śliski papier. Jeszcze cieńszy stosuje DC. Nieprzyjemny w dotyku i trudny w użytkowaniu - kartki się zlepiają i trzeba je nieco odginać.

A czytać wolę w rodzimym języku, więc jak mam do wyboru english digital a polski papierowy, to wolę to drugie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3026 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:39:47 pm »
Nasze edycje mają swoje wady, ale jednak więcej zalet. W USA komiksy wydaje się przeważnie na cienkiej kredzie (na pewno większa część wydań SC - jeśli nie wszystkie - jak również część wydań w HC mają papier w stylu tego z Fantasy Komiks) a kartki są wklejane w okładkę bez zszywana (szycia bardzo rzadko się zdarzają, chyba nie uświadczysz ich w komiksach Marvela czy DC).


Oczywiście biorę pod uwagę to, że każdy z nas kieruje się swoimi preferencjami, więc nie polemizuję, jakaś tam racja jest, ale nie jedyna.


Bo gdy patrzę na swoją półkę... to nasze edycje mają to do siebie, że z pierwszych wydań Hellboya odpada farba z okładki, a z tożsamymi wydaniami Dark Horse nie mam najmniejszych problemów. Nie wiem jak to się dzieje, że mając Y: The Las Man w poskiej edycji (3 tomy) i amerykańskiej (całość) to te klejone, cienkie wyglądają jak nieużywane (a czytane są częściej). Ja nie oceniam tylko tego czy coś ma cieńszy czy grubszy papier, oceniam to głównie przez przymat jednej prostej rzeczy, 10/20 lat lektury i wszystkie moje amerykańskie komiksy mają co najwyżej poobcierane rogi i lekko pożółkły papier, a np. komiksy z Egmontu zostały zdjęte z półek do kartonów bo wyglądają jak wysrane (oczywiście w opozycji do tego jest wspomniana Kultura, która nawet w SC trzyma się tak super jak ich zagraniczne odpowiedniki).


PS: Żaden Omnibus mi się ie kleił, ani te stare, ani te nowsze (ostatni kupiony to DD Millera, 2 wydanie). Czary mary, czary mary widzę i czytam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 06:19:39 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline budyn2h

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3027 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:48:37 pm »
Czy jest jest program, aplikacja która monitoruje aukcje na allegro i daje znać jak pojawi się interesujący nas tytuł?

Chce uzupełnić trochę braków, ale wpisywanie codziennie kilkunastu pozycji jest strasznie żmudne.

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3028 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:57:01 pm »
Czy jest jest program, aplikacja która monitoruje aukcje na allegro i daje znać jak pojawi się interesujący nas tytuł?

Najprostsza jest opcja w Allegro: Moje Allegro -> Ulubione -> Kryteria wyszukiwania.
Tam już powinieneś sobie poradzić (można ustawić subskrypcję mejlową).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3029 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:58:05 pm »
Albo wygeneruj sobie rss: http://allegro.pl/rss.php/generatorSearch
Potem możesz użyć np. Thunderbirda, żeby ściągał Ci na bieżąco nowe oferty odpowiadające wymaganiom.

 

anything