Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline budyn2h

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3030 dnia: Styczeń 30, 2015, 06:22:01 pm »
Dzięki.

Offline bufaloxxx

Komiksy vertigo wydane w Polsce
« Odpowiedź #3031 dnia: Styczeń 31, 2015, 02:21:24 pm »
Zerkałem, lecz takiego tematu nie widziałem. Szukałem w google, lecz nie zauważyłem, by była jakaś kompletna lista komiksów tego wydawnictwa. Dlatego mam pytanie, czy ktoś mógłby mi przedstawić taką listę? Jesli jednak taki temat był to przepraszam.
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Czytelniczka

Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3032 dnia: Luty 18, 2015, 11:29:43 pm »
Witam wszystkich!


Zależy mi, żeby znaleźć tytuł pewnego komiku, który czytałam w dzieciństwie, a którego  za nic w świecie nie jestem w stanie sobie przypomnieć.


WSKAZÓWKI:


1. Komiks był adresowany do dzieci.
2. Klimat Sci-Fi
3. Główni bohaterowie: chłopiec - miał rudawe/brązowe włosy i poznany w innym świecie (wskazówka 4) żółty, chudy kot z dużą głową
4. Do tegoż świata chłopiec dostał się przez jeden z telewizorów, które znajdowały się w sklepie jego wujka. Chyba. Nie jestem pewna.
5. Nie mam też pojęcia, czy komiks był jednorazowym wybrykiem autora, czy częścią serii. Tzn. zeszyt, którego poszukuję miał zdecydowanie skończoną fabułę. Ale może istniało więcej przygód wydanych w ten sposób? Na okładce najwięcej było koloru zielonego, był też ten żółty kot i chłopiec.
6. Pamiętam, że chłopiec i kot przez jakiś czas byli w więzieniu.
7. W tym nowym świecie było kilka księżyców.
8. Gdzieś w tle głowy majaczy mi też słowo "kosmokot".
9. Mam też wrażenie, że komiks był francuskich twórców.


Jeżeli ktoś wie, proszę o odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 11:33:25 pm wysłana przez Czytelniczka »

Offline spence

Odp: Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3033 dnia: Luty 19, 2015, 12:13:48 am »
wpisałem komiks kot chłopiec i wyskoczyło Calvin i Hobbes ale to raczej strzał w powietrze D: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/calvin_i_hobbes/9
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Kokosz

Odp: Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3034 dnia: Luty 19, 2015, 01:26:45 am »
O ile sie nie mylę chodzi o album "Tymoteusz Titan #1: Spotkanie na Proktorze V"

http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_timothee_titan_01&kat=op

Offline Death

Odp: Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3035 dnia: Luty 19, 2015, 01:55:42 am »
Nie mylisz się. Na 100% Tymoteusz Titan. Trzeci punkt daje 90% pewności, czwarty 100%.

Offline Czytelniczka

Odp: Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3036 dnia: Luty 19, 2015, 10:03:01 am »
Jesteście genialni! Dzięki!
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 10:10:52 am wysłana przez Czytelniczka »

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3037 dnia: Luty 19, 2015, 05:16:06 pm »
Niestety wyszedł tylko jeden tom. Chyba w ogóle istnieją tylko dwa, więc może ktoś kiedyś...
Zrobiłem fotkę tylnej okładki "Tymoteusza Titana" i tam jest zapowiedź tomu drugiego, który miał nosić tytuł "Pożeracz gwiazd". Szkoda, że nie poznaliśmy tych przygód, bo pierwszy tom był przedni.
Orbita i Pegasus wydały początkowe tomy takich serii jak "Marine", "Tetfol", "Tymoteusz Titan" itd. a w planach miały kolejne serie. Tylko "Hugo" miał to szczęście, że wyszedł w całości (czyli 5 tomów). Tutaj jest napisane, że w Orbicie planowali następujące rzeczy: "Smith i Watson", "Nik w krainie snów", oraz... "Wieże z Bois-Maury". Po 24 latach od tej deklaracji w Polsce udało się wydać w końcu wszystkie tomy tej cudownej serii. Lepiej późno, niż wcale.

W "Tymoteuszu" jest fajny smaczek, bo na łóżkiem w pokoju głównego bohatera wisi plakat komiksu "Marine". A na dole chyba magazyn z Myszką Miki i Goofym.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3038 dnia: Luty 19, 2015, 09:44:47 pm »
Niestety wyszedł tylko jeden tom. Chyba w ogóle istnieją tylko dwa, więc może ktoś kiedyś...
Tak tylko dwa. Tutaj można zobaczyć okładki. My otrzymaliśmy okładkę drugiego tomu na pierwszym...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Czytelniczka

Odp: Szukam tytułu komiksu.
« Odpowiedź #3039 dnia: Luty 19, 2015, 10:22:40 pm »
Tylko dwa tomy, w dodatku drugi nieosiągalny? Szkoda, psiakrew. No ale nic: najważniejsze, że na allegro już kupiłam, kilka przetasowań słońce/księżyc i komiks jest (w końcu!) u mnie.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3040 dnia: Luty 19, 2015, 10:32:12 pm »
Popatrzcie na to z innej strony. To oznacza, że u nas wydano aż 50% tej serii komiksowej. Czyli jeszcze tylko drugie 50% i mamy całość.
Albo jeszcze inaczej: ktoś wyda jeszcze tylko 1 tom i mamy całość. :)

Offline Czytelniczka

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3041 dnia: Luty 19, 2015, 10:36:07 pm »
Tru.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3042 dnia: Luty 20, 2015, 10:42:45 pm »
Dziś rano niespodziewanie odebrałem paczkę z takim oto komiksikiem. Kuzyn z Niemiec mi wysłał w prezencie. Chciał się pewnie zrewanżować za tego Kajtka i Koka w kosmosie, którego mu niedawno dałem.
Przyznaję, że pierwszy raz widzę ten komiks. Wydawca Fantagraphics, format jak Wąż wodny, tylko grubszy. Przyjemne rysunki wykonane ołówkiem.
Zdobywca nagrody Eisnera 2008 za najbardziej obiecujący debiut. Okłada wygląda super. Czytał ktoś?

Offline Czytelniczka

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3043 dnia: Luty 20, 2015, 11:09:28 pm »
Aż z ciekawości wygooglowałam. Fabuły nie znam - i możliwe, że nie poznam - ale rysunki są świetne.

http://www.tcj.com/wp-content/uploads/2010/06/temperancefight.jpg

Super dynamizm. To, co jeszcze mnie urzekło to brak "zbędnych kresek", takiego niepotrzebnego szrafowania. Zagłębienia w korze drzewa układają się pionowo, więc artystka pionowo położyła kreski, dalej: postać unosi ramię w agresywnym geście - w odpowiedzi kreski uginają się tak, by podkreślić ruch. I tak samo w przypadku uderzenia, czy zmarszczek na twarzy. Plus fajne światło w każdym kadrze.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3044 dnia: Luty 20, 2015, 11:33:14 pm »
W Polsce wydano podobny komiks, nie wiem czy znasz. "Trzy cienie" Pedrosy. I tak, najlepsze jest operowanie światłem.
Okładka super wygląda w całości.