Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3210 dnia: Lipiec 08, 2015, 08:32:45 am »

Myśląc krytycznie, z miejsca The Invisibles. Patrząc już z perspektywy swoich własnych preferencji to Hellblazera (właśnie dlatego, że to nie jest zamknięta forma wizją jednego konkretnego twórcy, dlatego, że uwielbiam czasem zbyt głupkowatą satyrę w wykonaniu Delano, którą niektórzy później potrafili powtórzyć), Scalped (to już tylko kwestia moich gatunkowych preferencji, taka dekonstrukcja gatunkowa jest stworzona pode mnie), Enigma Milligana (tak, znów Milligan)... to chyba wszystko wina tego, że z roku na rok bardziej doceniam wszystkich tych brytoli (Scalped się pod ten przykład nie łapie), których uwielbiam do dawna, za wyjątkiem Gaimana, którego po prostu doceniam coraz mniej.

podziękował. Scalped mam za sobą, Invisibles jestem w trakcie, ale to bardzo trudny komiks, Hellblazera sporo przeczytałem, ale Enigmy nie ruszyłem. wogóle jakoś tak nie mogę się za Milligana zabrać :(

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3211 dnia: Lipiec 08, 2015, 09:35:44 am »
Hellblazera sporo przeczytałem


Taka dygresja ale obecne New Edition Hellblazera to jest zbawienie, w końcu mogę skompletować pełny run Jenkisa, który dotychczas znałem tylko na wyrywki.
perły przed wieprze

Offline pokia

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3212 dnia: Lipiec 09, 2015, 01:14:00 pm »
Mam pytanie do osób prowadzących działalność. Czy ktoś z was bierze FV na komiksy? Zastanawiałem się nad takim ruchem kilka razy, ale obawiam się, że ciężko byłoby się z tego wytłumaczyć.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3213 dnia: Lipiec 09, 2015, 03:53:18 pm »
zawsze możesz poprosić sprzedającego, żeby wystawił Ci fv na "literatura fachowa" :)

Offline Holsten

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3214 dnia: Lipiec 09, 2015, 08:03:30 pm »
Mam pytanie do osób prowadzących działalność. Czy ktoś z was bierze FV na komiksy? Zastanawiałem się nad takim ruchem kilka razy, ale obawiam się, że ciężko byłoby się z tego wytłumaczyć.

Idiotyczny pomysł. W razie kontroli nie obronisz zasadności takiego zakupu. Chyba, że ma on jakiś związek z profilem prowadzonej przez Ciebie działalności.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3215 dnia: Lipiec 09, 2015, 09:26:41 pm »
Napiszę więcej !
Nie bierz faktur - bo Cię namierzą .
jeśli skarbówka zobaczy ile Ty wydajesz na komiksy to kontrola skarbowa murowana.
jeśli kupujesz komiksy w księgarniach wysyłkowych to zmieniaj adresy odbiorców -
- ( na adres rodzeństwa , teściów , ciotki , kumpla itp. )
zacieraj ślady.


P.S. pamiętaj - urzędnicy skarbowi też mogą czytać komiksy i bywać na tym forum.
Nie ufaj nikomu .
Wykasuj posta.
Nie wychodź z domu.



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3216 dnia: Lipiec 10, 2015, 08:51:20 am »
Mam pytanie do osób prowadzących działalność. Czy ktoś z was bierze FV na komiksy? Zastanawiałem się nad takim ruchem kilka razy, ale obawiam się, że ciężko byłoby się z tego wytłumaczyć.

musiałaby byc to FV na literature fachową/specjalistyczną. beletrystyka, z tego co mi wiadomo nie może byc kosztem DG :(

Offline budyn2h

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3217 dnia: Lipiec 14, 2015, 09:20:06 am »
Mam pytanie odnośnie wypłacania pięniedzy z PAYU z allegro.

Czy jak mam pieniądze od kupującego na moim koncie PAYU i zlecam ich wypłatę na moje konto w banku, to nie ma takiej opcji, żeby te pieniądze kupujący wycofał albo coś?
Bo chce wysłać przesyłkę od razu, żeby kupujący nie czekał, ale zawsze to pewniej mieć $ u siebie niż na allegro w PAYU.

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3218 dnia: Lipiec 14, 2015, 10:53:03 am »
Czy jak mam pieniądze od kupującego na moim koncie PAYU i zlecam ich wypłatę na moje konto w banku, to nie ma takiej opcji, żeby te pieniądze kupujący wycofał albo coś?

Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, a tych transakcji miałem sporo. Wątpię, żeby to było możliwe, bo mogłoby prowadzić do nadużyć (ktoś by nakupił przedmiotów, ludzie by mu wysłali, a on by sobie zwrócił pieniądze). Sprzedający może cofnąć transakcję PayU, ale kupujący raczej nie, jak już zapłacił. Kliknij tam wypłatę środków i już raczej spokojnie możesz wysyłać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline pokia

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3219 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:03:38 pm »
Czy jak mam pieniądze od kupującego na moim koncie PAYU i zlecam ich wypłatę na moje konto w banku, to nie ma takiej opcji, żeby te pieniądze kupujący wycofał albo coś?

Coś takiego jest na eBay przy płatnościach PayPal (czyli prawie wszystkich), że płatność może być cofnięta. Wiem też, że są naciągacze którzy kupują przedmioty, a później cofają pieniądze. Dlatego trzeba mocno uważać przy PayPal.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3220 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:27:54 pm »
Coś takiego jest na eBay przy płatnościach PayPal (czyli prawie wszystkich), że płatność może być cofnięta. Wiem też, że są naciągacze którzy kupują przedmioty, a później cofają pieniądze. Dlatego trzeba mocno uważać przy PayPal.

nie tylko na naciągaczy, ale również na kupujących-idiotów i na konsultantów z samego paypala.
swego czasu głośna była sprawa skrzypiec zniszczonych przez nabywcę klik .

a co do payu to nie ma się czego obawiać - do tych pieniędzy dostęp ma jedynie właściciel konta i allegro.

Offline starcek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3221 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:33:22 pm »
No I w PayU kupujący może co najwyżej zrobić dopłatę w karcie płatności na allegro..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Bebok

Pomóżcie zidentyfikować tytuł
« Odpowiedź #3222 dnia: Lipiec 24, 2015, 01:08:19 pm »
Czołem, forumowicze. Potrzebuję pomocy w zidentyfikowaniu tytułu komiksu, który czytałem w dzieciństwie, a który pamiętam *bardzo* mgliście.

Komiks był, zdaje się (acz nie na pewno, toteż postuję na forum "ogólnym") polski, wydajny najprawdopodobniej pod koniec lat 80. lub na początku 90. Czarno-biały, choć wydaje mi się, że niektóre strony miały półtony w kolorze zielonkawym; okładka OIDP kolorowa.

Akcja działa się w przyszłości, ale w konwencji mocno humorystycznej. Ludzie mieli możliwość casualowych lotów kosmicznych swoimi prywatnymi pojazdami po całej galaktyce zamieszkałej przez najróżniejsze istoty.

Dwie sceny, które pamiętam to:

1. Kosmiczny bar na wzór tego z "Gwiezdnych Wojen".
2. Zatrzymanie głównego bohatera przez kosmiczną drogówkę, której funkcjonariuszami były ubrane w policyjne uniformy (na podobieństwo amerykańskich), wielkie zające.

Czy ktoś kojarzy?

Offline donTomaszek

Odp: Pomóżcie zidentyfikować tytuł
« Odpowiedź #3223 dnia: Lipiec 24, 2015, 01:46:11 pm »
Kosmiczny Detektyw?
Jest bar, sa kosmiczne zajace, sa zielonkawe poltony. Tylko, ze reszta jest kolorowa.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Bebok

Odp: Pomóżcie zidentyfikować tytuł
« Odpowiedź #3224 dnia: Lipiec 24, 2015, 01:50:34 pm »
Tak, serdeczne dzięki! Rzeczywiście komiks był kolorowy -- pamięć mnie jednak zawiodła.

 

anything