trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3255 dnia: Październik 19, 2015, 06:05:43 am »
OK OK. Nie pomyślałem...

{Chociaż akurat Mausa to mógłby spróbować poszukać w bibliotece, nawet szkolnej. U mnie w pracy był...}

Offline misiokles

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3256 dnia: Październik 19, 2015, 06:36:50 am »
Pomyślałem, że kupię sobie jakiś ,,ambitniejszy" komiks najlepiej nie drogi , dostępny w pierwszym obiegu, dla targetu trochę starszego.
A ja proponuję (żeby nie było dużego szoku pod względem 'artystycznym') siedmiotomowy cykl Ralph Azham. Z jednej strony kreska dość cartoonowa, scenariusz dziejący sie w never-never-landzie, a jednak historia nie do końca dla młodszego czytelnika.
Z innych rzeczy - Piotruś Pan, Szninkiel, Thorgale, Zdarzenie 1908, trylogia Za Imperium, Wieże Bois-Maury, Valerian (!).

Offline bosssu

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3257 dnia: Październik 19, 2015, 07:06:30 am »
O niebo od Polchowych arcydzieł wolałbym pierwszego z brzegu Kajko i Kokosza np. Na Wczasach.
Szninkiel to strzał w dziesiatkę ale....czarno-biały może lepiej WESTERN Rosińskiego?
Aby poczuć piękno komiksu proponowałbym BLACKSAD
http://allegro.pl/blacksad-tom-1-posrod-cieni-guarnido-canales-i5684451830.html
A co do zaleciałości disneyowskich to proponuję EKHO

« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 08:34:55 am wysłana przez bosssu »

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3258 dnia: Październik 19, 2015, 09:01:38 am »
A z tańszych, to Szninkiel.

Ale faktycznie, mamy jeszcze Szninkla!! zapomniałem, łatwy, fajnie narysowany, ciekawa historia, same plusy. a na dodatek prawie polski. to będzie idealny wybór.

Zdecydowanie "Szninkiel".

Szninkiel Szninkiel...

Z innych rzeczy - ...Szninkiel...

Szninkiel to strzał w dziesiatkę ale....

Czy coś jeszcze trzeba dodawać?

Offline kaczogród

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3259 dnia: Październik 19, 2015, 02:49:42 pm »
Dziękuje za wszystkie propozycje. Postaram się coś wybrać. Raczej preferowałbym pojedynczy zamknięty komiks a nie serię  (chyba, że jako całość kosztowała by poniżej 50/60 zł np. myślałem też o Largo Winch). I raczej coś co nie wymaga znajomości innych komiksów o danych bohaterach, znajomości całego uniwersum. I przepraszam za offtop :)
tertium non datur

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3260 dnia: Październik 19, 2015, 06:44:11 pm »
KACZOGRÓD NIE SŁUCHAJ ICH - BO SIĘ NIE ZNAJĄ
JEDYNY KOMIKS W ŻYCIU ?
POSŁUCHAJ MNIE A NIE POŻAŁUJESZ!
A więc:
Nr.1  " ANTRESOLKA PROFESORKA NERWOSOLKA" - TADEUSZA BARANOWSKIEGO
Nr.2 " "SkĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" - TADEUSZA BARANOWSKIEGO
Nr. 3  "KAJTEK I KOKO W KOSMOSIE" - JANUSZA CHRISTY

Te pozycje to kanon komiksu!!!







"Jesteś podwójnym sobą."

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3261 dnia: Październik 19, 2015, 06:51:42 pm »
Nr. 3  "KAJTEK I KOKO W KOSMOSIE" - JANUSZA CHRISTY
Te pozycje to kanon komiksu!!!

gdzie kanon oznacza "komiks którego wielkość doceniamy ale gdy zaczniemy go czytać we wakacje to przychodzi sierpień,  a ty uswiadamiasz sobie, Sławku Kwaśny, że jeszcze masz 300 stron do przeczytania, ale w sumie Ci się nie chce bo odbierasz to jako przykry obowiązek, bo nie chcesz być parisem w świecie, gdzie każdy to czytał i większość pisała, że się podobało"?

no tak... kanon na pewno... ale raczej nic co ja osobiscie polecałbym jako pierwszy i {nie daj Boże}jedyny...

bądźmy szzczerzy: no wielki... no przełomowy i ważny... ale w sumie powtarzalny...


Offline Death

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3262 dnia: Październik 19, 2015, 06:53:05 pm »
Który komiks bardziej polecacie: Funkiego czy Ekspedycje,  dla raczej laika komiksowego czyli osoby która w swoim życiu przeczytała mało komiksów  (dokładniej dużo ale tylko disnejowskiego). Jeśli ktoś miałby poznać tylko jeden komiks Polcha to według was który?
Żadnego. Jest dużo o wiele lepszych komiksów. :smile: Kup sobie tych Strażników i Pasażerów wiatru. I już masz po arcydziele z USA i Europy. :smile: Z polskich kup sobie Wilczą gontynę, lub Łaumę, bo są świetne i jednocześnie rozrywkowe.

Szninkiel jest czarno-biały, a nie wiem czy to łatwo przyswajalne dla kogoś, kto nie zna zbyt wielu komiksów (może lepiej Zemsta hrabiego Skarbka?). Znam co najmniej jedną osobę, która nie lubi jak komiks jest czarno-biały i drugą, która nie lubi jak film jest czarno-biały. Nie potrafię rozbić tych murów, które te osoby stworzyły w swoich mózgach. :smile:

Offline Holsten

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3263 dnia: Październik 19, 2015, 07:59:07 pm »
Zdecydowanie sięgnij po EKSPEDYCJĘ.

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3264 dnia: Październik 19, 2015, 08:14:47 pm »
Zdecydowanie sięgnij po EKSPEDYCJĘ.

Świetnie Holsten! A mieliśmy okazję zyskać nowego czytelnika... Spieprzyłeś sprawę!

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3265 dnia: Październik 19, 2015, 08:34:46 pm »
Do usunięcia.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 09:28:44 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kaczogród

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3266 dnia: Październik 19, 2015, 08:43:06 pm »
Muszę na spokojnie jak będę miał trochę więcej czasu przejrzeć te wasze propozycje, bo tyle komiksów a przecież wszystkich nie kupię :) Generalnie traktuje to jako luźną wskazówkę, niezobowiązujące  czytadło aby miło spędzić czas, ciekawostkę  a nie początek większego zainteresowania  się komiksem szerzej. W ogóle to postanowiłem że będę sobie rocznie kupował 2 komiksy niedisnejowskie żeby trochę wyjść z lekkiej ignorancji/pomijania innego typu komiksu. Tylko dwa komiksy rocznie ponieważ jednak kupuje też komiksy disnejowskie a to trochę obciąża finansowo. Może się wydawać, że zbytnio trzymam się jednego typu komiksów ale po prostu lubię te komiksy, te postacie, znam ich ,,od podszewki" (właśnie nigdy nie czytałem innych komiksów bo się bałem że nic nie wiem o postaciach czy uniwersum a nie chcę wydawać 70 zł na coś czego nie zrozumiem). I jednak sentyment i miłe wspomnienia. Co do stylu jak już mówiłem to preferowałbym raczej taki nie nazbyt nowoczesny, taki ,,klimatyczny" (oldschoolowy), raczej z dużą ilością szczegółów choć niekoniecznie trzymam się tego twardo. Jeszcze raz dziękuję za wysłuchanie i udzielenie przydatnych propozycji.
tertium non datur

Offline misiokles

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3267 dnia: Październik 19, 2015, 08:45:24 pm »
W propozycjach, które tu padły raczej nie było żadnego uniwersum, że czytając czegoś byś nie wiedział. Jeśli zaczniesz od tomu jeden to masz wszystko podane na tacy. To nie są komiksy z kilkudziesięcioletnia tradycją i setkami zeszytów.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3268 dnia: Październik 19, 2015, 10:37:46 pm »
W "szninklu" są cycki, sporo cycków  :lol: ale ogólnie jest to bardzo dobry komiks, można do niego wracać i odkrywać nowe rzeczy. Oczywiście świetnie narysowany. Mam na półce w wersji kolorowej i czarno-bialej (wydania Egmontu), do wersji z Orbity pozostał sentyment (komiks z biblioteki, po raz pierwszy czytany w czasach podstawówki).
The darkness will swallow everything

Offline bosssu

Odp: Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #3269 dnia: Październik 20, 2015, 07:42:30 am »


 a nie chcę wydawać 70 zł na coś czego nie zrozumiem).
Moja porada...Kupujesz, czytasz, sprzedajesz na allegro taniej.
Proces porównuję do pójścia do kina na film, który może się podobać albo nie musi. Tak czy tak to wydajesz kasę na bilet.

 

anything