trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3315 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:03:49 pm »
Mnie to wygląda na Mr. Hyde'a. Co więcej, mam wrażenie, że już gdzieś widziałem taki rysunek, tylko niestety nie pamiętam gdzie.

Offline hajlajf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3316 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:55:27 am »
Znalezione gdzieś na fejsie ale nie pamiętam już gdzie. Bardzo możliwe, że to rysunek z głowy ale wydawało mi się, że za małolata widziałem gdzieś tą postać dlatego szukam odpowiedzi ;)

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3317 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:29:33 pm »
Witam Was, nigdzie nie mogę znaleźć co to za postać, może wy mi pomożecie  :wink:  Z góry wielkie dzięki!





Według mnie to rysunek zupełnie jak Filipa Myszkowskiego.
Wygląda jak Mr. Hyde.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Minka

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3318 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:40:37 pm »
Hej
Szukam jakiegoś komiksu czarno-białego, najlepiej w tematyce detektyw+laseczka (ale nie koniecznie), ogólnie takie vintage i z okienkami o nieregularnych kształtach, szczególnie pożądane romby, chodzi o to, żeby nie były to same prostokąty. Potrzebuję na tapetę do pokoju.

Offline Narcyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3319 dnia: Luty 04, 2016, 11:38:03 am »
Witajcie Forumowicze!

Potrzebuję Waszej pomocy i będzie mi bardzo miło, jeśli ją znajdę. Szukam nazwy komiksu z dzieciństwa, który ma dla mnie ogromną wartość, a pamiętam tylko ogólny zarys fabuły - postaram się o niej opowiedzieć, a jeśli ktoś z was czytał i przypomni się tytuł, to problem będzie rozwiązany. Otóż opowiadał o pewnym mężczyźnie - prawdopodobnie był to policjant, (równie prawdopodobne - że blondyn) który walczył z mrocznymi upiorami atakującymi świat, wyruszył w podróż, ale nie pamiętam, co było jej celem - wiem też, że próbował uratować pewną kobietę, że występował tam jeden z apostołów Chrystusa i całość łączyła klamra kompozycyjna ,,wiecznego powrotu". Ogólnie było bardzo dużo walki, a te nieprzyjazne istoty chyba miały moc zarażania ludzi, tak, że się w nie zamieniali.
Wiem, że to mało, byłem wtedy dzieciakiem i wspomnienie jest mgliste, ale jeśli komuś coś to mówi, to będę ogromnie wdzięczny!

Pozdarawiam

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3320 dnia: Luty 04, 2016, 12:24:26 pm »
Witajcie Forumowicze!

Potrzebuję Waszej pomocy i będzie mi bardzo miło, jeśli ją znajdę. Szukam nazwy komiksu z dzieciństwa, który ma dla mnie ogromną wartość, a pamiętam tylko ogólny zarys fabuły - postaram się o niej opowiedzieć, a jeśli ktoś z was czytał i przypomni się tytuł, to problem będzie rozwiązany. Otóż opowiadał o pewnym mężczyźnie - prawdopodobnie był to policjant, (równie prawdopodobne - że blondyn) który walczył z mrocznymi upiorami atakującymi świat, wyruszył w podróż, ale nie pamiętam, co było jej celem - wiem też, że próbował uratować pewną kobietę, że występował tam jeden z apostołów Chrystusa i całość łączyła klamra kompozycyjna ,,wiecznego powrotu". Ogólnie było bardzo dużo walki, a te nieprzyjazne istoty chyba miały moc zarażania ludzi, tak, że się w nie zamieniali.
Wiem, że to mało, byłem wtedy dzieciakiem i wspomnienie jest mgliste, ale jeśli komuś coś to mówi, to będę ogromnie wdzięczny!

Pozdarawiam


Najprawdopodobniej Midnight Nation - Plemie cienia.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/plemie_cienia
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Sillend

Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3321 dnia: Luty 23, 2016, 09:04:47 am »
Witam jestem nowy w tych sprawach,ostatnio przeczytałem Komiks Batman-azyl Arkham, bardzo mi się spodobał i szukam podobnych komiksów . Nie chodzi mi tylko o komiksy z batmanem ale bardziej o ciężki klimat, niepokojąca kreską  etc. Bardzo będę wdzięczny za tytuły, pozdrawiam

Offline absolutnie

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3322 dnia: Luty 23, 2016, 09:26:26 am »
Witam jestem nowy w tych sprawach,ostatnio przeczytałem Komiks Batman-azyl Arkham, bardzo mi się spodobał i szukam podobnych komiksów . Nie chodzi mi tylko o komiksy z batmanem ale bardziej o ciężki klimat, niepokojąca kreską  etc. Bardzo będę wdzięczny za tytuły, pozdrawiam


W pierwszym rzędzie poleciłbym inne komiksy zrobione przez Dave'a McKeana (osiągsalny jest chyba tylko zbiór jego krótkich rzeczy: Pictures That Tick).


W drugim "Black Hole" Burnsa, komiksy Daniela Clovesa (Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza, David Boring).

Z polskich: "Wróć do mnie jeszcze raz" - jazda bez trzymanki!


Z mniejszym przekonaniem "Tysiąc sztormów" i inne komiksy Tony'ego Sandovala.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3323 dnia: Luty 23, 2016, 09:29:20 am »
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy jako "mus" - Blood: A Tale DeMatteisa i Williamsa.
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3324 dnia: Luty 23, 2016, 09:31:26 am »
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy jako "mus" - Blood: A Tale DeMatteisa i Williamsa.


Zrozumiałem, ze w pytaniu chodzi o komiksy wydane po polsku.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3325 dnia: Luty 23, 2016, 09:57:58 am »

Zrozumiałem, ze w pytaniu chodzi o komiksy wydane po polsku.


Nie trafiłem na takie zaznaczenie (polskie, po polsku) więc zwyczajowo uznaje, że chodzi tylko o komiksy, jak mają być po Polsku to cóż, można zignorować mój post. Sry.
perły przed wieprze

Offline Sillend

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3326 dnia: Luty 23, 2016, 10:04:57 am »
Jednak wolałbym po polsku jeśli łaska, nie tylko ja je bede czytał więc musze się ograniczyc :P

Offline absolutnie

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3327 dnia: Luty 23, 2016, 10:09:30 am »
Jednak wolałbym po polsku jeśli łaska, nie tylko ja je bede czytał więc musze się ograniczyc :P


A czy mógłbyś szerzej napisać, co, jak i dlaczego przypadło ci do gustu. Jakie masz oczekiwania wobec komiksów, których polecenia oczekujesz. Itp. Z kim chcesz to czytać i dlaeczego.
No, wiesz. Pogadać z nami trochę.
Bo to jest forum dyskusyjne a nie żadna infolinia.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Sillend

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3328 dnia: Luty 23, 2016, 10:22:24 am »
Chodzi o to że arkham urzekł mnie do cna. Niesamowity ciężki lepki klimat szaleństwa. Ponad to niesamowita oniryczna kreska od której ciary na plecach miałem od samego patrzenia a jeszcze do tego pozostaje wkestia fabuły, głębokiej psychologicznej analizy bohaterów gdzię siwat nie jest czarno-biały a każdy w sobie choduję demona.
Poszukuje mniej więcej czegoś takiego.
A co myslicie nad serią Silent Hilll?
A co do odpowiedzi na pytanie z kim będe je czytał, musi zostać moja słodką tajemnicą ( nie, ta osoba nie jest dzieckiem, więć komiksy 18+ jak najbardziej wchodzą w gre [nie erotyka]).
A tak nawiasem to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo zazwyczaj jak laik zadaje pytanie na forum to est bluzgany i odsyłany do wyszukiwarkia tu prosze jaki odzew, bardzo wam za to dziękuje

Offline Koalar

Odp: Szukam komiksu- Prośba do zaawansowanych uzytkowników
« Odpowiedź #3329 dnia: Luty 23, 2016, 11:00:00 am »
A co myslicie nad serią Silent Hilll?

To zwykły horror, nic wielkiego.
Pictures That Tick odradzam, tym komiksom bliżej do eksperymentów komiksowych, niż do komiksów z konkretną fabułą jak Azyl.
Ciężki psychodeliczny klimat to Pixy, ale to tylko w drugim obiegu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)