trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3360 dnia: Marzec 03, 2016, 05:23:16 pm »
"Judge Dredd", "Urban"
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline spence

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3361 dnia: Marzec 07, 2016, 06:11:14 pm »
Panie i Panowie, szukam rysowników w stylu Billa Sienkiewicza (muszę chyba nadrobić w końcu Elektra: Assassin zdaje się) , Dave'a McKeana, z naciskiem na tego pierwszego, bo on ma dużo większe odpały. Najlepiej tych starszych, ale może i nowsi jacyś (Del Mundo w Elektrze trochę tego ma). Wiem, że Sienkiewicz Ralphem Steadmanem się trochę inspirował. Takie, że jeden kadr realistyczny, a potem jakiś odjazd, wiem że Bisley ma momenty takie w Judgement on Gotham. Albo jakichś takich nerwusów rysunkowych - Jock momentami taki jest, że kreska jakaś taka przybrudzone, zdenerwowana, niespokojna, i niecierpliwa (Sienkiewicz też chyba momentami, McKean w Arkham Asylum taki jest, on wiem, że trochę bierze z Barrona Storreya, Breccia też taki zmienny, ale chyba bardziej zmiany następują między albumami, Toppi też taki z fragmentów pobudowany). Czy ktoś może mnie odesłać do kogoś takiego? Dzięki z góry?
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Ryba2111

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3362 dnia: Marzec 07, 2016, 08:31:25 pm »
Hmmm. Z wymieniowymi przez Ciebie rysownikami kojarzy mi się Ben Tempelsmith, Damien Worm, Jason Alexander (Dead Irons na przykład), czasami Jae Lee. To tak na szybko.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3363 dnia: Marzec 07, 2016, 10:17:29 pm »
Templesmith w stylu Sienkiewicza?
Troche powagi prosze, bo spadlem z krzesla i sie oplulem :(
@Spence, szukasz nowych nazwisk do "obczajenia", czy konkretnych albumow?
Na poczatek Al Columbia, facet pracowal jako asystent Sieniewicza, jego samodzielne projekty sa jeszcze bardziej pojechane.
Jae Lee jest o tyle "w klimacie", ze poczatkowo kopiowal Biza i posrednio czerapal to i owo z Sienkiewicza, sprawdz jego rzeczy typu "Hellshock" i "Spider-man" (z Iron Fist)
Z tworcow podobnych klimatycznie mozesz jeszcze siegnac np. po Kenta Williamsa i Georga Pratta.
A z tworcow blizszych geograficznie mozesz siegnac oczywiscie  po zbiorcze albumiki Trusta, albo wygrzebac starsze komiksy (krotkie formy) czeskiego autora o pseudonimie Vladimir 518

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3364 dnia: Marzec 07, 2016, 10:22:21 pm »
To ja tylko dodam... Alec Siegel w C.O.W.L. bardzo jedzie pod Sienkiewicza (ale oczywiście jest mu daleko).
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3365 dnia: Marzec 08, 2016, 12:06:59 am »
Templesmith w stylu Sienkiewicza?
Troche powagi prosze, bo spadlem z krzesla i sie oplulem :sad:
@Spence, szukasz nowych nazwisk do "obczajenia", czy konkretnych albumów?
Na poczatek Al Columbia, facet pracowal jako asystent Sieniewicza, jego samodzielne projekty sa jeszcze bardziej pojechane.
Jae Lee jest o tyle "w klimacie", ze poczatkowo kopiowal Biza i posrednio czerapal to i owo z Sienkiewicza, sprawdz jego rzeczy typu "Hellshock" i "Spider-man" (z Iron Fist)
Z tworcow podobnych klimatycznie mozesz jeszcze siegnac np. po Kenta Williamsa i Georga Pratta.
A z tworcow blizszych geograficznie mozesz siegnac oczywiscie  po zbiorcze albumiki Trusta, albo wygrzebac starsze komiksy (krotkie formy) czeskiego autora o pseudonimie Vladimir 518
Bardzo się poobijałeś? :biggrin:  Takie szybkie skojarzenie spowodowane pojedynczymi pracami Tempelsmitha, które w jakimś stopniu "podpadają", moim zdaniem, pod styl Sienkiewicza. Całościowo postacie nie do zestawienia i daleko mi do takich herezji. Wiadomo, że Bill to inna liga i koniec kropka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 12:13:27 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline spence

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3366 dnia: Marzec 08, 2016, 02:11:52 am »
Dzięki panowie bardzo.

Chodzi o to, że wczoraj przejrzałem Elektry Assassin kawałki i te zmiany stylu między kadrami i żonglowanie stylistykami strasznie mi jakoś zrobiło w głowie takie coś, że "ooooo kuuuurr......., takie coś 30 lat temu", nie mam pojęcia jak to się sprawdza jako całość, ale momentami jestem bardzo zafascynowany. Już wcześniej mnie jakoś to jarało na wysokości "Broadcast Depth" z Matrixa, czy ostatnio odświeżałem nowelkę z "Endless Nights" jego. I jakoś stąd to pytanie właśnie. Z tego co piszecie to generalnie Sienkiewicz ma swoją własną osobną szufladkę, tak? :D Nie zawsze mi pasuje to co on robi, ale McKeana już mam mniej lub bardziej obcykanego i on ostatnio znalazł swój styl chyba w końcu (dobra, Cages to nie tak ostatnio, a tam chyba gdzieś to się krystalizuje) , więc stwierdziłem, że zobaczę Sienkiewicza.

Turucorpie, chodzi mi chyba najbardziej o stylistykę, bo jak twórca jakiś ma jeden album taki to czemu ograniczać się do samych twórców, a w sumie jesteś osobą znającą ludzi, których inni nie kojarzą :D zgadzam się z Rybą, że Templesmith ma w sobie coś z tej niedbałości, klimatu o który mi chodzi (i te jego kolory), plus Sienkiewicz robił jeden komiks z 30 dni nocy uniwersum.

Część kojarzę z tych co mówiliście - Alexander zresztą w Queen and Country dla mnie bardzo podpieprzał Kenta Williamsa (którego znam i cenię zresztą, racja o nim zapomniałem), Jae Lee chyba najbardziej szanuję z początków Dark Tower Kinga. Templesmith w Ellisowym Fellu bardzo dobrą robotę robi.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline NeYoKn23

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3367 dnia: Marzec 23, 2016, 08:03:13 pm »
Witam,


Zainteresowało mnie możliwość digitalizacji moich komiksowych zbiorów tudzież innych książek. Jeśli miał ktoś już jakieś doświadczenie z digitalizacją swoich zbiorów prosiłbym o podzielenie się informacjami takimi jak:


- rodzaj skanera jakiego używaliście
- programy potrzebne do digitalizacji (Chyba potrzebny będzie jakiś Photoshop?),


Chodzi mi po prostu o to że nie wiem jak się do tego zabrać jaki skaner kupić itd.


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Offline Boni

Marvel Now itp
« Odpowiedź #3368 dnia: Marzec 29, 2016, 11:32:00 am »
Siemka  :biggrin:
Chciałem zapytać jakie serie polecacie z Marvel NOW (od egmontu) i jakie macie opinie na temat komiku Thunderbolts? Jak na razie przeczytałem tylko Deadpool-a.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3369 dnia: Marzec 29, 2016, 12:35:00 pm »
Siemka  :biggrin:
Chciałem zapytać jakie serie polecacie z Marvel NOW (od egmontu) i jakie macie opinie na temat komiku Thunderbolts? Jak na razie przeczytałem tylko Deadpool-a.

wszystko czego szukasz jest prawdopodobnie gdzieś w tym wątku:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.0.html

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3370 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:07:33 pm »
Chwilowa zaćma, więc może ktoś przypomni bo nie moge znaleźć po autorach. Czy to wyszło u nas:

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3371 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:26:49 pm »
Chwilowa zaćma, więc może ktoś przypomni bo nie moge znaleźć po autorach. Czy to wyszło u nas:



Nie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3372 dnia: Kwiecień 11, 2016, 08:39:58 pm »

Nie.

Niech Ci bozia w dzieciach wynagrodzi!

Offline Netzach

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3373 dnia: Kwiecień 15, 2016, 06:49:22 am »
Wie ktoś może, czy któraś część z serii o przygodach Martina Mystère była tłumaczona na język polski?
http://comicvine.gamespot.com/martin-mystere/4050-3158/?page=8

Offline keram

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3374 dnia: Kwiecień 16, 2016, 09:23:45 am »
Zdaje się, że niedawno pismo "Coś na progu" zapowiadało publikację przygód Martina.