trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3375 dnia: Kwiecień 16, 2016, 04:48:11 pm »
W CNP #9 ukazał się epizod "Kwestia czasu". Na tym się skończyło, CNP zresztą też się już raczej skończyło.

Offline Netzach

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3376 dnia: Kwiecień 16, 2016, 05:57:46 pm »
Dziękuję keram i Deg za odpowiedź. Przyznam, że nie miałem jeszcze okazji przeglądnąć tego magazynu.


Rzeczywiście w numerze CNP#9 (Czarne Charaktery) zamieszczono komiks Kwestia Czasu (co ciekawe, w trakcie poszukiwań tego numeru częściej wychodziły mi wskazówki typu: jak pozbyć się korozji na aucie, czyli rdza na progu). Niestety nie mam możliwości przejrzenia treści (udostępniony został tylko numer #10) i nie mogę dojść do tego, z której części Martina wybrano fragmenty do magazynu. Za rysunek odpowiedzialny miał być Lucio Filippucci (Alfredo Castelli stworzył z nim 9 numerów Martina Mystere), jednak żaden z 9 numerów Martina przy których brał on udział nie pasuje mi do polskiego tytułu: Kwestia Czasu. Może jest to komiks o Docteur Mystère, postaci która przewija się u Martina?
Przez przypadek natrafiłem na Martina, a że lubię takie tematy (warto zobaczyć chociaż same tytuły) to zacząłem się zastawiać, czy przetłumaczono coś na język polski.

Deg

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3377 dnia: Kwiecień 16, 2016, 07:01:03 pm »
Dokładnie tak jak piszesz, rysunki Filippuci, scenariusz Castelli. Komiks ma 13 stron, oprócz Martina występuje w nim niejaki profesor Allen Pinkins.

Offline polska312

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3378 dnia: Kwiecień 19, 2016, 06:29:45 am »
Mam pytanie.
Posiadam kilka komiksów, które chciałbym wystawić na Allegro, ale nie mam pojęcia za ile mogę je wystawić w opcji kup teraz ponieważ niema tych tytułów obecnie w sprzedaży.


1. Mglisty Billy
2. Lapinot i marchewki z Patagoni
3. Fertility
4. Parenteza
5. Kobiety ( Yoshihiro Tatsumi )


Jeśli ktoś wie za ile mogą kosztować, będę bardzo wdzięczny.

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3379 dnia: Kwiecień 19, 2016, 07:43:41 am »
 Najlepiej za cenę okładkową. Bezpieczna kwota, gdyż i komiksy niespecjalnie popularne więc ryzyko niesprzedania mniejsze niż przestrzelona oferta.

Offline polska312

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3380 dnia: Kwiecień 19, 2016, 07:49:03 am »
Dzięki za odpowiedź.
Myślałem jednak, że choć troch na nich zarobię :sad: tym bardziej, że ich nakłady są już dawno wyczerpane.
Tak mi się przynajmniej wydaje.

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3381 dnia: Kwiecień 19, 2016, 08:20:35 am »
Jak sprzedasz za okładkową (+inflacja), to i tak zarobisz, gdyż raczej kupiłeś je wcześniej z rabatem. Możesz próbować za wyższą cenę, ale może też okazać się, że prowizje allegro za ponowne wystawienia zjedzą cały zarobek. Mało popularne komiksy bądź średnie komiksy, mimo że są out-of-print ,przy takim zalewie nowości są nieinteresującym kąskiem. Sztuczne windowanie ceny, tylko dlatego że coś się wyprzedało nie zawsze przynosi dochód.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3382 dnia: Kwiecień 19, 2016, 12:33:39 pm »
mglistego billy'ego wyceniłbym trochę wyżej niż cena okładkowa.


btw, na polskich wydaniach dość ciężko jest nawet odzyskać włożony kapitał, dlatego ciągle dziwi mnie gdy niektórzy kupują więcej niż jeden egzemplarz czegokolwiek (jak np ostatnio kolekcjonerskie wydanie antresołki tadeusza baranowskiego - "7 osób kupiło 20 sztuk").
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 12:55:41 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3383 dnia: Kwiecień 19, 2016, 01:03:30 pm »
btw, na polskich wydaniach dość ciężko jest nawet odzyskać włożony kapitał, dlatego ciągle dziwi mnie gdy niektórzy kupują więcej niż jeden egzemplarz czegokolwiek (jak np ostatnio kolekcjonerskie wydanie antresołki tadeusza baranowskiego - "7 osób kupiło 20 sztuk").

Niecały rok temu sprzedałem ten komiks za 425 zł i za jakiś czas pewnie spokojnie tyle będzie można za niego wyciągnąć. Więc ani mnie nie dziwi kupowanie polskich wydań, ani tym bardziej tego konkretnego komiksu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

mgnesium

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3384 dnia: Kwiecień 19, 2016, 01:09:54 pm »
Niecały rok temu sprzedałem ten komiks za 425 zł i za jakiś czas pewnie spokojnie tyle będzie można za niego wyciągnąć. Więc ani mnie nie dziwi kupowanie polskich wydań, ani tym bardziej tego konkretnego komiksu.

dowód anegdotyczny. jaki procent rynku stanowią pozycje, których wartość rośnie arytmetycznie, a jaki procent z tego procentu rzeczy, których wartość rośnie geometrycznie?

jasne że są wyjątki, ale pierwsze zdanie dotyczyło ogólnego trendu.



poza tym napisałem, że dziwi mnie kupowanie w liczbie większej niż jeden. polskich wydawców lubię i cenię, a owoce ich pracy stanowią gros moich zakupów komiksowych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 01:14:23 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3385 dnia: Kwiecień 19, 2016, 02:03:29 pm »
dowód anegdotyczny. jaki procent rynku stanowią pozycje, których wartość rośnie arytmetycznie, a jaki procent z tego procentu rzeczy, których wartość rośnie geometrycznie?

Nie mówię, że za każdy komiks po polsku za jakiś czas dostanie się 2-krotność ceny okładkowej. Ale jak się trochę orientuje, to za niektóre można.

poza tym napisałem, że dziwi mnie kupowanie w liczbie większej niż jeden.

Wydaje mi się to oczywiste. Jak ktoś przewiduje, że na danym komiksie zarobi 100 zł, to jak kupi 5, to zarobi 500 zł. Do tego im więcej będzie miał, tym mniej będzie na rynku.
Jasne, to loteria, natomiast moim zdaniem nie w przypadku tego ekskluzywnego wydania Antresolki, na którego dodruk nie ma co liczyć (na wartości też nie straci, więc w ostateczności za 200 zł można sprzedać).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline keram

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3386 dnia: Kwiecień 19, 2016, 07:48:38 pm »
Szukam informacji na temat programu Komiksowej Warszawy 2016.
Festiwal za miesiąc, sądzę więc, że wstępny program oznaczony zastrzeżeniem "możliwe są zmiany", powinien już być, tymczasem zero informacji.
A co z zaproszonymi artystami? Przecież gości, zwłaszcza zagranicznych, nie zaprasza się w ostatniej chwili, lecz z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego ich lista powinna być już znana.

Jeśli ktoś z was ma kontakt z organizatorami niech zapyta kiedy można spodziewać się wstępnych informacji o programie.

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3387 dnia: Kwiecień 19, 2016, 09:26:48 pm »
Z tego co widzę rok temu program też pojawił się koło 20 kwietnia.

Offline gobender

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3388 dnia: Kwiecień 21, 2016, 02:36:57 pm »
Czy ktoś u nas planował wydać Le Vagabond des Limbes?

Offline keram

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3389 dnia: Kwiecień 21, 2016, 03:49:50 pm »
Interesuję się komiksem frankofońskim i nie przypominam sobie by ta seria pojawiła się kiedykolwiek w planach jakiegoś wydawcy.