Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3795 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:08:57 pm »
A jaki gatunek komiksu może lubić kumpel, lub co czytał kiedyś, co mu się podobało? SF? Fantasy? Dramat obyczajowy? Horror? Wojenny lub historyczny? A może w młodości zaczytywał się Kaczorem Donaldem i pozostał mu sentyment? Dla każdego z tych tematów znajdzie się odpowiednia pozycja.

Jeśli może mu się spodobać niegłupie sf, to polecam Wieczną Wojnę albo UW1 (Universal War 1) cz. 1 i 2 (ewentualnie samą część 1). Przy tym ostatnim tytule zachowaj ostrożność, bo na rynku jest obecnie UW1 cz. 1, UW1 cz. 2 i UW2 cz. 1 - uważaj, żebyś nie kupił UW2 cz. 1 i UW1 cz. 2.

Z innych tematów poleciłbym Antresolkę profesorka Nerwosolka lub Sędziego Dredda, ale mogę być nieobiektywny.

Offline Klint

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3796 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:12:57 pm »
"Hugo" jak mu się nie spodoba to odda dziecku ☺

Offline bowie

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3797 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:24:44 pm »
Myślałem o Polchu i generalnie o komiksach z nutką sentymentalną. Boję się jednak, że coś, co się podobało w dzieciństwie, teraz okaże się miałkie. Na ten moment wolę uderzyć w coś, czego nie czytał, a co fabularnie i graficznie wgniecie go w fotel, i może skłoni do zainteresowania się tematem. Ewentualnie, zawsze można sprezentować dwa komiksy: sentymentalny i współczesny.
Co do gatunku, to może być wszystko. Mam już swoje wstępne typy, ale odkryję się w dalszej części dyskusji, by niczego nie sugerować

Offline LucasCorso

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3798 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:45:08 pm »
No to Sędzi Dredd jakiś.
Może być od SL, ale Najlepiej któreś Kompletne Akta.
Taka cegła musi zrobić wrażenie!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3799 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:56:14 pm »
Możesz zaryzykować z :
- Hellboy: Nasienie zniszczenia/obudzić diabła
- Tulipanek
- UW 1 (1 i 2 część)
- Wieczna wojna
- Slaine: Rogaty bóg
- Blacksad
- Bouncer
- W poszukiwaniu ptaka czasu (cykl 2 tomy 1-4)
- Kaznodzieja (chyba będzie problem z dostępnością tomu 1)
- Okko (ze 2 pierwsze tomy)
- Jam jest Legion
- Blueberry (proponuję zbiorczy tom 2)
- Relax



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline LordDisneyland

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3800 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:06:44 pm »
Pomyślałem o trzech pozycjach-

-Top 10 - Moore zapewnia dawkę inteligentnej rozrywki, nie demonstrując akurat swych poglądów politycznych,
-Sandman- Uwertura : niewiele komiksów może się z nim równać, jeśli chodzi o szatę graficzną;
-Hellboy: Nasienie zniszczenia/Obudzić diabła - to po prostu dobra historia i niewiele się zestarzała przez te lata.
A jeśli chodzi o komiks wspomnieniowo-nostalgiczny , to polecałbym antologię Relaxu. Zaletą każdej antologii jest różnorodność zamieszczonych historii, nie ma szansy, by wszystko napawało czytelnika odrazą :)

O ile w grę wchodzą również publikacje obcojęzyczne, to taki zestawik z Batmanem https://multiversum.pl/p/1061/54429/batman-75th-anniversary-commemorative-collection-box-set-sc-dc-comics-tomy.html też chyba da radę. A wrażenie zrobi na pewno ;)

Offline celtic

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3801 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:11:11 pm »
Na 40 urodziny kumpla, kup album na 40 urodziny Thorgala, cały czas dostępny na allegro.
Thorgala pewnie czytał :)

Offline juras9

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3802 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:04:26 pm »
Pomysł świetny, mogłeś jeszcze podać widełki... Z polskich wydań ciężko znaleźć takie typowe premium godne 40 urodzin :P. Celowałbym w kierunku https://www.libristo.pl/ksiazka/wolverine-1334578.html

Offline zybex

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3803 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:26:54 pm »
WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA z Fantasmagorii!!! Pewnie to czytał wieki temu:)
eltic-za ten post masz u mnie piwo, serio, dawno się tak nie śmiałem z forum, daj znać na priv jakie i adres wysyłki :wink:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3804 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:30:50 pm »
Proponuję  zestaw komiksów Baranowskiego:




opcja nr. 2 - " Kajtek i Koko w Kosmosie"
opcja nr. 3 - " Gnat" , "Hugo" , " Valerian ", " Luc Orient '' lub "Fistaszki".

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3805 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:07:57 am »
Myślałem o Polchu i generalnie o komiksach z nutką sentymentalną. Boję się jednak, że coś, co się podobało w dzieciństwie, teraz okaże się miałkie. Na ten moment wolę uderzyć w coś, czego nie czytał, a co fabularnie i graficznie wgniecie go w fotel, i może skłoni do zainteresowania się tematem. Ewentualnie, zawsze można sprezentować dwa komiksy: sentymentalny i współczesny.
Co do gatunku, to może być wszystko. Mam już swoje wstępne typy, ale odkryję się w dalszej części dyskusji, by niczego nie sugerować
Bierz Cromwell Stone póki jest jeszcze dostępny! Na Aros/Bonito ostatnia sztuka. Kiedyś to był biały kruk :smile:

https://bonito.pl/k-1812524-plansze-europy-2-cromwell-stone

Fajnym pomysłem byłaby też monografia Rosińskiego. Żal mi jest wydawać kasę na tego typu album ale ucieszyłbym się z niego bardzo jako prezentu. Dodam, że jestem niewiele przed czterdziestką. :smile:

https://www.gildia.pl/literatura/244140-grzegorz-rosinski

Edit.
Na tej samej zasadzie celowałbym w Krzesło w piekle ale w tym przypadku już nie na zasadzie sentymentu z dzieciństwa.

https://www.gildia.pl/komiksy/280190-krzeslo-w-piekle
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2018, 09:12:28 am wysłana przez wilk »

Offline Czytelnik

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3806 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:13:17 am »
Myślałem o Polchu i generalnie o komiksach z nutką sentymentalną. Boję się jednak, że coś, co się podobało w dzieciństwie, teraz okaże się miałkie. Na ten moment wolę uderzyć w coś, czego nie czytał, a co fabularnie i graficznie wgniecie go w fotel, i może skłoni do zainteresowania się tematem. Ewentualnie, zawsze można sprezentować dwa komiksy: sentymentalny i współczesny.
Co do gatunku, to może być wszystko. Mam już swoje wstępne typy, ale odkryję się w dalszej części dyskusji, by niczego nie sugerować



Jeśli coś nowszego to może "Lux in tenebris". KLIK W tej chwili są to trzy epizody. Pytanie tylko czy ten scenariusz i ta grafika akurat jego wciśnie w fotel.
...a może "Aliens - 30th Anniversary Edition" KLIK Raczej nie czytał wcześniej a jeśli za młodu oglądał z zapartym tchem Obcego to będzie również podróż sentymentalna.
...a może "Yans". Trzymając się sentymentów, jeśli kupował w latach 90-tych komiks-fantastyka. W tym przypadku to jednak już trzy albumy zbiorcze - nieco drożej - TO, TO i TO
...a może "Kajtek i Koko w kosmosie" (wydanie III - uzupełnione) KLIK czyli coś mniej na poważnie a bardziej rozrywkowo ale również sentymentalnie i również raczej nie czytał wcześniej, a autora nie trzeba przedstawiać :)


Poza tym ja także uważam że "Ekspedycja" oraz "Funky Koval" to bardzo dobre typy i cokolwiek by nie mówić to 40-latek powinien mieć je w swojej biblioteczce :)
... no i jeszcze "Relax" - wprawdzie to można uznać że dla nieco starszych, takich 40++, no ale może kolega, tak jak ja, biegał po antykwariatach szukając brakujących numerów :)

Offline 79ers

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3807 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:47:14 pm »
Moje propozycje:
1. zestaw Baranowskiego : Antresolka/Woda sodowa/Diplodok/Bezdomne wampiry o zmroku/Orient men  :roll:
2. Habibi + zestaw kredek ołówkowych  :badgrin:
3. Yans - tylko integral 1
4. Cromwell Stone

5. Sędzia Dredd(np.Ameryka) + film Dredd 3D(genialne role O.Thirlby i K.Urbana) - byle nie do rodzinnego oglądania!
6. W poszukiwaniu Ptaka Czasu cykl 2
7. Skarga Utraconych Ziem - najlepiej komplet 8 tomów(Rycerze łaski- ciekawsze)
8. tytuł, który sam przeczytałeś żeby nie zachwalać pod niebiosa, a później nie wiadomo o co chodzi  :idea:

*Uwerturę odradzam - gdyby wciągnął się w temat to ciekawsza jest lektura po serii głównej, wizualnie lepiej niż dobrze.
*Ekspedycja i FKoval mają moim zdaniem najsłabsze ostatnie albumy, ale komiksy dobre, wydanie jeszcze lepsze.
*Kompletne Akta Dredd mogą podejść albo i nie, natomiast KA13 - ktoś może być przesadnie przesądny co do liczb, KA14 - to Necropolis więc może być niestosowne do okazji(chociaż okładka ok), KA15 - strzał uda się albo i nie?
*Hellboy jw. - eleganckie wydanie, historia wciągająca, ale czarne okładki byćmoże na mniej oficjalne prezenty.

"Tradycja" mówi żeby okrągłych rocznic nie obchodzić na bogato, ale decyzja należy do ciebie. Ze swojej strony proponuję podkreślone opcje(szczególnie CStone, T.Baranowski i chyba jednak i Hellboy) lub ewentualnie KiK w kosmosie(ostatnie wydanie).

Offline celtic

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3808 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:55:41 pm »
Wiecie może gdzie podział się boli.blog???

Offline kelen

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3809 dnia: Styczeń 23, 2018, 07:06:19 pm »
Wiecie może gdzie podział się boli.blog???

http://boli-blog.pl/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru