trawa

Autor Wątek: Larp w konwencji WFRP (Help)  (Przeczytany 3256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BlackRider666

  • Gość
Larp w konwencji WFRP (Help)
« dnia: Kwiecień 07, 2005, 09:56:53 pm »
Chciałbym poprowadzić LARPA w konwencji Warhammera, tylko jest ten problem że nie wiem jak. Starz w prowadzeniu RPG-ów już mam ale LARPA jeszcze nigdy nie prowadziłem. Chciałbym abyście dali mi tu kilka rad na dobry początek m.i.n. co mam wymagać od graczy, ilość graczy ewentualne rekwizyty i wszystko co macie ciekawego mi doradzić. LARPA zamierzam prowadzić jak już wspominałem w wfrp. Z góry dzięki.

Offline Rivalir

Larp w konwencji WFRP (Help)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2005, 10:46:46 pm »
Zawsze jest ten pierwszy raz nie ma co pękać ;)  A poważnie mistrzuje sobie sesyjki z mojego ukochanego młotka, ale za LARPA w tym klimacie jeszcze się nie brałam i chyba nie wezmę o ile nie znajdzie się conajmniej dwóch innych MG w charakterze pomagierów. Ciężko coś doradzić nie wiedząc w jakiej jesteś sytuacji -jakas gildia?, wolny strzelec?, Jakieś bractwo? I po drugie co by Cie najbardziej interesowało:walka, walka i jeszcze raz walka - tu nic nie pomogę jestem zero w tym klimacie napatrzyłam się już na rany po za tym prowadzenie takich rzeczy mnie nudzi...Ale młotek to niezłe pole do popisu dla intrygantów i lubiących mroczny klimacik gdzie wszyscy wrzeszczą zaglądając do łazienki udającej kostnice :p

Kończąc nie mogłam sie powstrzymać żeby się nie odezwać jak zobaczyłam WFRP :D Aczkolwiek niewiele pomogłam :oops: sorki, napewno znajdzie się tu ktoś mądrzejszy odemnie ;) Powodzenia!

Oj no i jednak napisałam posta :oops:
jojoj

Offline Kret

Larp w konwencji WFRP (Help)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2005, 11:48:55 am »
Jeśli zaczynasz, rozpisz po prostu dokładnie fabułę i zrób grę decyzyjną, z jednością czasu, miejsca i przestrzeni. Niech gracze muszą podjąć jakąś decyzję, niech będzie to narada wojenna lub dyplomatyczne negocjacje. Każdemu z graczy przygotuj dokładnie, co ma osiągnąć w grze i czego nie może ujawnić, a co może. Jeśli grasz ze swoimi starymi graczami dopilnuj, żeby wiedzieli, co mogą powiedzieć, a co nie.

Rekwizyty to po prostu odpowiednie ubrania, najlepiej z zabawy w rycerstwo. Do tego jakieś dzbany, kielichy, świece na świecznikach. Żadnych komórek, widocznych zegarków czy tym podobnych rzeczy.

Kiedy już wprowadzisz (krótko i treściwie) w scenę, usuń się i tylko udzielaj informacji, jeśli ktoś zapyta - od tej pory oni muszą grać sami.

Pozdrawiam

Kret

Offline Kemer

Larp w konwencji WFRP (Help)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2005, 12:24:17 pm »
Przy pisaniu scenariuszu warto użyć metodę trójkątu. Chodzi oto aby wszystkie grupy były od siebie jakoś zależne a obiecuje Ci, że LARP wyjdzie świetnie. Ludzie sami napiszą scenariusz :-)
t is good day to die...