trawa

Autor Wątek: Melinda  (Przeczytany 10437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crouching Tiger

Melinda
« dnia: Kwiecień 12, 2005, 12:27:55 pm »
Nie wiedziałem gdzie ten temat założyć. W końcu stwierdziłem, że niech będzie w dziale komiks polski, mimo że najpierw melinda wyszła po angielsku i można mieć wątpliwości czy to komiks w ogóle.
Przyznam się szczerze, że nie mam jej u siebie i zastanawiam się nad jej kupnem. 60 dych wersja normal, 80 bodaj wersja full-wypas - choć nie wiem jakie są róznice pomiędzy nimi - ale to nieważne. Chciałbym po prostu poznać wasze opinie na temat tego albumu, czy warto go mieć, czy nie.Czytałem dyskusję na wraku, ale to było jeszcze przed wersją polską więc pisali o niej tylko nieliczni. Teraz dostęp do niej mają wszyscy, więc proszę o wasze opinie i wrażenia na ten temat.

Offline nori

Melinda
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2005, 02:48:06 pm »
Spozniles sie, naklad sie juz skonczyl. Obecnie wydanie kolekcjonerskie Melindy kosztuje w drugim obiegu nawet 250 - 350 PLN.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Crouching Tiger

Melinda
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2005, 02:56:10 pm »
Cytat: "nori"
Spozniles sie, naklad sie juz skonczyl. Obecnie wydanie kolekcjonerskie Melindy kosztuje w drugim obiegu nawet 250 - 350 PLN.


a skąd ta informacja pochodzi? od wydawcy czy tak się mówi? Poza tym tymbardziej mogę podejrzewać, że znajdą się tutaj osoby, które zechcą o samej książce powiedzieć.

Offline nori

Melinda
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2005, 04:25:23 pm »
Moze mnie zle zrozumiales, ale nawiazalem do Twojej kwestii o checi zakupu w/w albumu. O cenie takiej slyszalem z paru zrodel, sam natomiast bylem swiadkiem sprzedazy meliny wyd kol za 350 zl. Co zreszta uwazam za gruba przesade, w szczegulnosci jesli sprzedawca jest spekulantem.
Co do jakosci samego albumu, to narazie sie nie wypowiem - jeszcze go nie przeczytalem (choc po ilosci tekstu sadzac powinno to zajac gora 2 min.), natomiast bardzo podobaja mi sie ilustracje Matuszak. (co zabieralem sie do czytania - konczylo sie na podziwianiu grafik).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Crouching Tiger

Melinda
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2005, 05:33:05 pm »
Cytat: "nori"
Moze mnie zle zrozumiales, ale nawiazalem do Twojej kwestii o checi zakupu w/w albumu.  


Wszystko w porządku. Myślałem tylko że wydawca powiedział, że już nie można u niego kupic tej książki. Dzięki

Cytat: "nori"
Co do jakosci samego albumu, to narazie sie nie wypowiem - jeszcze go nie przeczytalem (choc po ilosci tekstu sadzac powinno to zajac gora 2 min.), natomiast bardzo podobaja mi sie ilustracje Matuszak. (co zabieralem sie do czytania - konczylo sie na podziwianiu grafik


No proszę, czyli jest jakiś plus. :)
A jak Gaiman wypada jako wierszokleta? Czy lepiej w tej formie niż "pure text"?

Offline graves

Melinda
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2005, 07:26:48 pm »
Cytat: "Crouching Tiger"
A jak Gaiman wypada jako wierszokleta? Czy lepiej w tej formie niż "pure text"?

Gaiman jest tutaj dodatkiem, całkiem zbytecznym i nic nie wnoszącym. Na wierszach się nie znam, za bardzo - ale ten nie wywołał we mnie większego wrażenia jak brudny papier toaletowy spłukiwany w sedesie :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Melinda
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2005, 09:36:30 pm »
chyba warto mieć dla ilustracji
Gaimanem sugerować się w tym przypadku zupełnie nie należy

N.N.

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2005, 09:48:27 am »
Cytat: "Tiall"
] chyba warto mieć dla ilustracji


Pamiętam, jak wilk kategorycznie stwierdzał, że Matuszak to powinna robić komiksy tylko w kolorze.

kojotek

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2005, 05:43:22 pm »
Witam
Melinda to dzieło sztuki .I nie pozwolę złego słowa powiedzieć o tym albumie.
Wart jest wydanej floty. Wszystko jest wykonane ręcznie , wydrukowane na szlachetnym papierze. Dagmara to talent z najwyższej półki światowej.
Dlatego też i Gaiman się poznał się na jej pracach.
I mam nadzieję że w najbliższym czasie coś wyda np Melindę conitinus.
Atropos ma szczęście ,że ma Dagmarę. :D

Anonymous

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2005, 08:37:57 pm »
a ja się wyłamie z tego kiślu w majtach.
gówno jakich mało.
gejman pokazuje, że czytelnicy służą mu tylko do bicia kasy, a matuszak pokazuje, że woli rysować grafiki zamiast jakichś komiksów - o czym świadczą deklaracje, że zamiast komiksów to ona woli melindę 2 strzelić
żenada, odwalona dla głupków, którzy nie mają co z kasą robić :evil:

N.N.

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2005, 09:40:24 pm »
Cytat: "timof"
a ja się wyłamie z tego kiślu w majtach.
gówno jakich mało.
gejman pokazuje, że czytelnicy służą mu tylko do bicia kasy, a matuszak pokazuje, że woli rysować grafiki zamiast jakichś komiksów - o czym świadczą deklaracje, że zamiast komiksów to ona woli melindę 2 strzelić
żenada, odwalona dla głupków, którzy nie mają co z kasą robić :evil:

A teraz zapytam poważnie: naprawdę tak mysliusz,  czy napisałeś to, co napisałeś, bo wczesniej wypowiedział się kojotek, po ktorym jeździsz w innym temacie?

Anonymous

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2005, 10:51:54 pm »
Cytat: "N.N."
A teraz zapytam poważnie: naprawdę tak mysliusz,  czy napisałeś to, co napisałeś, bo wczesniej wypowiedział się kojotek, po ktorym jeździsz w innym temacie?


naprawdę.
grafiki matuszak są fajne. ale co z tego?
jak już gejman zamierzał wydać jej portfolio, to mógł tego nie okraszać swoim bełkotem. co najwyżej zamieścić notkę na okładce gejman poleca.

a jak tam panowie w cylindrach?

N.N.

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2005, 12:25:13 am »
Cytat: "timof"
grafiki matuszak są fajne. ale co z tego?
jak już gejman zamierzał wydać jej portfolio, to mógł tego nie okraszać swoim bełkotem. co najwyżej zamieścić notkę na okładce gejman poleca.


Tekst zajmuje tak niewiele miejsca, że spokojnie mozna go uznac za rozbudowana formę notki "gaiman poleca".
Cytat: "timof"

a jak tam panowie w cylindrach?


Moja część pracy nad "Panami..." wykonałem dawno temu. Na resztę nie mam wpływu...

Anonymous

  • Gość
Melinda
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2005, 07:27:17 am »
Cytat: "N.N."
Moja część pracy nad "Panami..." wykonałem dawno temu. Na resztę nie mam wpływu...


i to mnie też smuci :cry:

Offline wilk

Melinda
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2005, 03:53:58 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Tiall"
] chyba warto mieć dla ilustracji


Pamiętam, jak wilk kategorycznie stwierdzał, że Matuszak to powinna robić komiksy tylko w kolorze.

Owszem. :)

Ale gdy to mowilem nie widzialem Melindy. :) Graficznie jest super - mozna strony oprawiac w ramki i wieszac na scianie. :)

Wiec pokornie cofam to moje stwierdzenie. Teraz po prostu widac ze "Wrzesniowe przedpoludnie" bylo jej graficznym niewypalem.