trawa

Autor Wątek: Niesławne gry ;)  (Przeczytany 3153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zompi

Niesławne gry ;)
« dnia: Maj 06, 2005, 02:10:51 pm »
Istnieją gry dobre, wręcz genialne! Niestety o nich częso mało kto słyszy, nie mówią o nim czasopisma, telewizja... Kiedy widzimy ją na sklepowych półkach omijamy ją z daleka, w szkole nic, a nic się o niej nie mówi. Jednak po zagraniu w nią odczówamy przyjemny szok :) Okazuje się, że nie jest gorsza od innych osławionych gier!
Np. Słyszał ktoś o grze "The I of The Dragon"? Zapewne niewielu, jedynie w Clicku! widziałem jego skromną recenyjkę, a gra jest wręcz genialna. Otwórzcie oczy niewiedzącym. Pochwalcie się swoimi świetnymi "niesławnymi" grami ;)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Deytonus

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2005, 02:36:42 pm »
I of the Dragon - grałem, fajnawe czasami  ;)

Co by tu powiedzieć ... Sacrifice - świetna gra traktująca o przyzywaniu istot i jego problemach, ze stajni Shiny (MDK, Messiah), obfitujące w humorek w stylu Monthy Pythona, do kupienia w N Extra Klasyce.

Offline SquizzZ

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2005, 09:51:06 pm »
GameSpy zrobił kiedyś zestawienie takich tytułów: The Top 25 Underrated Games of All Time.

W sumie w dużej mierze zgodziłbym się z tymi typami (oczywiście tymi które znam), tak samo jak i z tymi...
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline SickBastard

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2005, 01:48:28 pm »
mała polemika ;)
to zestawienie GameSpy'a to jakieś dziwne jest... IMHO to są bardzo znane gry i doceniane przynajmniej pamiętam bardzo pozytywne recenzje w polskiej prasie - dziwię sie ze na Zachodzie trafiły na taką listę 'niedocenionych'.

ICO - o ile pamiętam duza i pozytywna recenzja w PSexterem i NEO+. sam ja miałem i przeszedłem. pamiętam że dali opis i sporo osób z moich znajomy grę zna i lubi. ŚWIETNA PRZYGODÓWKA Z ŚWIETNĄ GRAFĄ - kto nie grał niech zagra 8)
Virtua Fighter 4: Evolution - też znana gra.  tez pozytywnie oceniona. oprócz recenzji wrzucili listy ciosów.  o ile się nie myle to są nadal turnieje w tą grę.
gry znane fanom grozy i przez nich cenione:
System Shock (pierwsza w pełni spolszczona - bardzo znana, chwalona i pamiętam, że gdy wyszła druga część w niektórych recenzjach nadal 1 chwalono), Alone in the Dark (wątpie czy ktoś nie zna, prekursor survival horror, inspirowany Lovecraftem - tu może troche narzekali na grafę, ale wątpie żeby była niedoceniona), Clive Barker's Undying (też nie pamiętam negatywnej recenzji - może nie trafiła na listy przebojów jak GTA:VC czy Halo, ale ludzie ją lubią, grają w nią ), Blood (  :lol:   - to pozostawię bez komentarza  :lol:  ).
Suikoden II - RPG cenione przez znawców gatunku. innowacyjne i 116! (o ile się nie myle) postaci do wyboru o unikalnych zdolnościach i broni.  też pamiętam że pozytywnie ją ocenili w PSXExterem i zawsze pozytywne opinie o niej czytałem.
Grim Fandango - dostalo chyba nawet wyróżnienie w ŚGK.

więc nie wszyscy niedocenili tych gier ;)

zresztą nie lubię takich list (najlepsze gry roku, najgorsze gry roku, bla bla bla), bo zawsze wychodzi że mam jakiś dziwny gust.
przypomina mi się jedna sprawa z grą Final Fantasy VII. prasa konsolowa dawała 'maksy' a gdy wyszła konwersja na PC to po grze jechali, śmiali się z grafiki...  itp. co nie znaczy że gra nie została doceniona.
no ale mnie troche ten Game Spy zainspirował. sobie Blooda albo Alone in the Dark odpalę :D

Offline Raven99

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2005, 04:01:25 pm »
2 gry które do naszego kraiku jakoś nie zawitały (stworzone już daaaawno):
-Gearhead Garage - symulacja mechanika samochodowego, trochę śmiesznam, ale bardzo wciągająca :)
-Rocket Jockey - ciężko ją zakwalifikować: latamy na rakiecie, różne tryby gry (walka, piłka, wyścig), z boku rakiety można wystrzelić takie łapki żeby zakręcić przy jakimś słupku albo przeciwnika ściągnąć z maszyny - gra genialna wprost :)
ar never changes...

Offline zompi

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2005, 04:24:48 pm »
Przypomniała mi się jeszcze gra "Get Mediaval". Do wyboru 4 postacie (barbarzyńca z okrutną siłą, magiczka z fajnymi kulkami ognia [i biustem ;) ], amazonka czyli coś jak barbarzyńca w trybie żeńskim i elf, który pruje z łuku jak z karabinu maszynowego [dosłownie! ]).
Postacie widzi się prostopadle z góry, chodzi się w 4 strony i gra polega na nieskomplikowanej zasadzie: "Idź i zabijaj". Pomimo prostoty strasznie wciaga. Mi niestety dane mi było grać tylko w demo, ale z dziką chęcią pograłbym w pełną. No i oczywiście funkcja multiplayer, a także możliwość gry dwóch graczy na jednym kompie. I te ich teksty. Nie pamiętam ich dokładnie, ale często włączałem pauze, żeby opanować się ze śmiechu  :lol:
Jest świetna i gorąco polecam :D
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline SquizzZ

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2005, 08:58:16 pm »
SickBastard - obawiam się, że to nie chodziło o brak uznania w prasie branżowej, ale o to, że gra słabo/prawie wogóle się nie sprzedała - a z kolumienkami cyfr (tzn. wynikami finansowymi firm których gry, wbrew pozytywnemu przyjęciu braci recenzenckiej,  nie zostały docenione przez graczy) ciężko polemizować.
Niesławne przykłady to choćby Toonstruck czy Beyond Good and Evil. Looking Glass (Ci od Thiefów i System Shocka) też zresztą zbankrutowali.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Deytonus

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2005, 08:53:48 am »
I jeszcze Homeworld - gra miała wysokie oceny,a mimo to nie sprzedała się dobrze. Za to powstała (na szczęście) druga część, która miała całkiem inną sytuację.

Offline zompi

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2005, 09:38:42 am »
Squizz trafił w samo sedno!
Looking Glass Studio stworzył od groma genialnych gier. Ponoć firma była dość znana w USA ale tylko tam.
Przez to nie zdołała wypuścić ostatniej części Thiefa, a zrobiła to za niego inna firma (dokładnie już nie pamiętam). Samej grze nie wyszło to na zdrowie, a ja uważam, że pierwsza częśc "Złodzieja" była najleprza, co dziwne (a może nie?), w ogóle nikt z mojej klasy i podwórka o niej nawet nie słyszał! (no... poza jedną, dosłownie, osobą).
Ciągle przypominają się te jego teksty: "Anybody... Home?"  :lol:
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Szatanista

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2005, 02:50:37 pm »
dracula, taka gra kiedyś była, strategia. polegała na robieniu dużyych ilości wojska i słaniu ich na wrogie prowincje.
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Sir Szmer

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2005, 11:02:33 am »
Thief wymagal wiele cierpliwosci od graczy, niektorzy nie wytrzymywali i rzucali ja w diably :-)  ale do tej pory istnieje fandom tej gry...
 
w Stanach srednia wieku graczy jest o wiele wyzsza niz w Polsce- wiecej ludzi potrafi docenic takie produkcje
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."

Offline SquizzZ

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2005, 09:55:23 pm »
Cytat: "Sir Szmer"
Thief wymagal wiele cierpliwosci od graczy, niektorzy nie wytrzymywali i rzucali ja w diably :-)  ale do tej pory istnieje fandom tej gry...

Ja zaryzykuję stwierdzenie, iż w grach FPP ze stajni Looking Glass (TF, SS) było całkiem sporo czynnika RPG-owego. Ba, odpowiednie wczucie się w postać było kluczem do uświadomienia sobie, iż obcuje się z jednymi z najbardziej niesamowitych gier jakie kiedykolwiek powstały - prawdziwymi perełkami, pomnikami sztuki tworzenia gier. :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline smocza Leia

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2005, 09:59:26 am »
Mało kto wspomina o baardzo inteligątnej (trudnej) grze The Longest Journey. Jedna z najlepszych przygodówek ostatnich lat - świetna polonizacja, klimat rozgrywki, projekty poziomów i zagadki.  8)
POLECAM!
toś kto pokonuje innych jest silny. Ktoś kto pokonuje siebie jest potężny...

Offline Lantow Anil

Niesławne gry ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2005, 02:59:46 pm »
jak dla mnie ciekawa gra to Exile : Escape From The Pit oraz 2 dalsze częsci gorąco ją polecam jest kupa zabawy dla miłośników Rogue z małą domieszką grafiki :D
ecromancer can do you a pain even then when you are dead... so better keep silent when necromancer is near you.
                                -Brian Lumley Necroscope

 

anything