Autor Wątek: Łuk  (Przeczytany 43501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Griszam

Łuk i strzały
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 06, 2005, 04:27:04 pm »
Jazda jazda, szukam wlokna i niemoge good znalezc, ahh przewalone no ale trudno

Offline arwen_undomiel

Re: Łuk i strzały
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 11, 2005, 03:08:35 pm »
GRISZAM PYTAŁ JAK ZROBIĆ PROSTY I FAJNY ŁUK ITP.
TU MOJA RADA:

Ja sama zrobiłam łuk (drewniany - jesion) i jest OK. Strzela na ok 120 metrów i działa już rok. Cienciwę skręcałam ze "sztucznego plastikowego" sznurka (nie wiem jak się to fachowo nazywa ;) . Ale łuk jest super i jestem z niego zadowolona.
Strzały bambusowe  8) (kupisz w sklepie ogrodniczym za ok. 1zł). Lotki sklejałam z taśmy izolacyjnej ( sklejasz jeden koniec z drugim, w środku koniec strzały). Strzała dostaje fajnych rotacji i daleko leci. Ja obcinałam w lotki tak ja na władcy pierścieni, ale można też inaczej bo to specjalnie nie ma znaczenia, tu wybór należy do ciebie.
Obciążniki z miedzianego drutu - owijasz koniec strzały (fajny efekt - wygląda jak złoty grot). Tu masz gwarancję że strała się wbije do ziemi.
To by był koniec, jak coś przegapiłam to pisać.
Łatwy, sprawdzony i TANI sposób - POLECAM!

POZDRO WSZYSTKIM JAK KTOŚ SIĘ CHCE DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT TAKIEGO ŁUKU TO PISZCIE NA GG-9557938. POLECAM SIE NA PRZYSZŁOŚĆ. ;)
NARKA 8)
NIE WSZYSTKIE ŁZY SĄ ZŁE..."

Offline Pablo.

Łuk i strzały
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 14, 2005, 03:44:57 pm »
No dobra zrobiłem łuk, troche innaczej niż na przepisie bo nie chce nawdychać się włukna szklannego przy przecinianiu pręta. No dobra strzela on...(nie śmiać się) e... ok 20m, więc prosze o powiedzenie co w nim jest nie tak i napisanie pomysłu na poprawę jego osiągów.


PS: jak wkleic obrazek do posta?

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 14, 2005, 04:20:43 pm »
Pablo, najpierw musiał bym zobaczyć ten łuk. Napisz dokładnie, jak go robiłeś i co używałeś.

Włukna szklanego nie da się nawdychać. :) Wystarczy tylko uważać żeby nie nażreć się drzazg. :)

Pozdrawiam,
Indy
ajcie rzyć!

Offline Pablo.

Łuk i strzały
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 14, 2005, 04:23:35 pm »
Napisz jak wkleić obrazek do posta albo daj maila to wyśle ci obrazek z łukiem

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:45:34 am »
Właśnie, Panowie i Panie, moglibyście zamieścić tutaj kilka zdjęć Waszych wyrobów, bądź odnośników do nich. Polecam tą stronkę : http://imageshack.us/?x=my5&myref=http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=209502

Sam przymierzam się do zrobienia czegoś takiego więc byłbym wdzięczny za ich umieszczenie. Z góry dziękuję.
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:51:50 am »
Aha jeszcze jakby ktoś miał jakieś porównania materiałów. Dokładne informacje na ich temat, co jest lepsze od czego i pod jakim względem. Chociażby jeżeli chodzi o drewno na łuk i strzały. Ewentualnie jeszcze co i jak wpływa na zasięg itp. Także z góry dziękuję.
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 17, 2006, 02:42:59 pm »
Witam!
No niestety ludziska, nie mam możliwości fotek zrobić. Jak będe miał to wkleję. A narazie trzeba polegać na wyobraźni. ;) Niestety :evil:

Pozdrawiam
ajcie rzyć!

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 17, 2006, 03:54:11 pm »
Wyobraźnia jedno, dokładne wymiary i kalkulacje drugie ;) . Osobiście popieram precyzję. Wiesz jak jest, czasami złe wyobrażenie sobie czegoś owocuje zmarnowanym czasem. Jak już się za coś wziąć, to porządnie. Właśnie zbieram informacje.
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 17, 2006, 04:01:20 pm »
Zbierasz informacje, tzn? Informacje ogólne o łukach czy o jakimś konkretnym rodzaju?

Wymiary były tam gdzieś podane... No i rzeczywiście lepiej zrobić coś porządnego niż zrobić, no...

Zdrówka
ajcie rzyć!

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 17, 2006, 05:28:33 pm »
Hmm.. chodzi właśnie o wymiary, materiały (rodzaje drewna; wady i zalety), sposoby wykonywania poszczególnych elementów. Poza tym informacje takie jak: Co dokładnie wpływa na siłę łuku?
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 17, 2006, 06:04:21 pm »
No cóż, najczęściej używa się jesionu. Lepszy jest cis, ale mało dostępny. Z wiązem nie wiem jak jest, choć jest też lepszy od jesiona. W łukach sportowych wykorzystywane są różne rodzaje tworzywa(włukna szklane, węglowe), czasem połączone z drewnem.

A poszczególne elementy... Poszukaj w necie dokładnych opisów. W łuku prostym dużo tego niby niema. :)

Na siłę łuku, dokładniej naciąg, wpływa odpowiednia twardośc materiału, z którego wykonany jest łuk(jego łęczyska), a także grubość ramion. Ramiona nie mogą być oczywiście sztywne.

Odnośnie drewna, to tylko moja teoria, bo niestety jestem po mrocznej stronie mocy. :cry:
ajcie rzyć!

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 17, 2006, 10:16:11 pm »
Dzięki to już jakiś początek. Będę szukał, a jak coś znajdę to się podziele rzecz jasna. Co do tworzyw sztucznych to raczej mnie nie interesują, preferuję raczej "klasyczny" styl  ;) .
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline Niegdyś

Łuk i strzały
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 19, 2006, 01:28:52 pm »
Czy sądzicie, że warto kupić książkę Jarosława Jankowskiego "Drewniany łuk średniowieczny"? Czytał to kto? Słyszałem tez o filmie krążącym po allegro "Drewniany łuk i kusza". Ponoć oba materiały są dobrej jakości, co o tym sądzicie? Miał to ktoś w rękach?
Ingemisco, tamquam reus,
Culpa rubet vultus meus,
Supplicanti parce, Deus."

Offline Gotfryd

Łuk i strzały
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 02, 2006, 12:41:52 pm »
Witam.

Cytuj
Miał to ktoś w rękach?


Posiadam oba wyżej wymienione materiały.

Książkę pana Jankowskiego warto przeczytać, zawiera elementarną wiedzę dotyczącą wyrobu tradycyjnego sprzętu łuczniczego. Film "Drewniany łuk i kusza" obrazuje wiedzę zawartą w książce pana Jankowskiego, ale również zostały w nim zawarte pomysły jego autorów. Nie będę sugerował co masz zrobić, decyzję pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam Tomek.

ps. to co powyżej napisałem jest jedynie moim spostrzeżeniem, ktoś może mieć odmienne zdanie.
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.