Autor Wątek: Łuk  (Przeczytany 43473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek z Trzebieży

Łuk i strzały
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2005, 05:26:46 pm »
Chodzi mi o jakieś lepsze groty.

Offline Theoden

Łuk i strzały
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 10, 2005, 06:38:14 pm »
w sumie jestem tu nowy,aale mam troche doswiadczenia w tym fachu.nie rubcie czasem łuku z akacji bo to twarde drzewo,ale najlepiej jaest zrobić z drzewa jesionowego i musi porzadnie wyschnąć.
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)

Offline Perek

Łuk i strzały
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2005, 05:53:39 pm »
Jasisz, co ty wtedy piłeś i czy to aby nie był miód sztuczny na bazie benzyny produkcji Szajby ( zdziwiłbyś się jakie opracował ostatnio przepisy )  ?!

Spróbuj tak : robisz nacięcie na drzewcu strzały, wsuwasz tam grot, okręcasz sznujkiem i pokrywasz wikolem ( sznujek, nie grot ).
Jak na strzały ćwiczebne to wykonane w ten sposób są w miarę wytrzymałe. Ale prawdę mówiąc radziłbym zaopatrzyć się w kilka sklepowych - najtańsze to 6 zł od sztuki.

Offline jasisz

Łuk i strzały
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2005, 07:04:46 pm »
No nie wiem Perek, ja tam tych strzał nie sprawdzałem, ale dziadek mówił, że oni tak robili, tyle, że jeszcze obwiązywali sznurkiem żeby przy wyjmowaniu gwóźdź się nie luzował :D.
Ja próbowałem tego tylko na wytwarzanych przeze mnie strzałkach do rzucania i sprawdzało się świetnie ;)
mój blog - a co!

Offline Galol1990

Łuk i strzały
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2005, 04:01:35 pm »
ja powiem tak weź kawałek blachy i zegnij ją na pół ( musi leżeć kawałkiem na strzale ( trudno to wytłumaczyć )) musi to być prostokątny kawałek blachy i jak do nałożysz to przybijasz gwoździkiem do strzały i zbijasz grot :) potem piłujesz by była ostra i włala
PG RULEZ, PARKOUR RULEZ, NUNCHAKU RULEZ, ASG RULEZ, DnD RULEZ :D, DRAGON WORLD RULEZ ^^

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2005, 09:48:42 am »
Ja kiedyś robiłem tak:
bierzesz grubą blache i wycinasz z niej kilka grotów o kształcie deltoidu. Część wystająca przed promień powinna mieć mniej niż 5cm, żeby się nie wyginały. Potem te blaszki chartujesz, ostrzysz, wbijasz do patyczka, i robisz owijke, żeby się trzpień nie wbijał za głęboko. Jeśli blacha będzie dobra, groty troche pociągną. Senkju się należy 8) .
ajcie rzyć!

Offline Krzysiek z Trzebieży

Łuk i strzały
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2005, 08:51:44 am »
Dziękuję wszystkim za pomoc, teraz będzie mi z pewnością łatwiej.

Offline IndyanaMax

Łuk i strzały
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 18, 2005, 03:57:14 pm »
Temat brzmi 'strzały'. Było coś o grotach, a teraz ja mam pytanie odnośnie lotek. Jak się przelicza rozmiary lotek(np. 4.5), bo się po sklepach internetowych połapać nie mogę. Może mnie ktoś oświecić? :?
ajcie rzyć!

Offline Gotfryd

Łuk i strzały
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2005, 05:43:35 am »
Witam forumowiczów

Indyana te liczby 4 i 5 to cale. Jak wiadomo jeden cal to około 2,54 cm czy 2,56 (nie wiem dokładnie :oops: ). Łatwo więc przeliczyć długość tych lotek.

Pozdrowienia Gotfryd
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.

Offline menorzinho

Łuk i strzały
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 19, 2005, 07:13:31 pm »
1 post:)
Kiedys gdy bylem mlody i piekny :D robilem luki z leszczyny i oto moj przepis:
prosty, niezagruby kij z leszczyny(1 m) sciagamy z niego kore. na gorze i dole robimy naciecia.zakladamy na nie petelki od cieciwy, naciagamy luk(niezamocno) i zostawiamy na 1-2 dni. Sciagamy cieciwe(luk powinien sie troszke odksztalcic). Nastepnie z innej leszczynki ucinamy odcinek okolo 20 cm, koncie scinamy w jedna strone na cos mniej wiecej takiego:

|\
| \
|  \
|   |
|   |
|  /
| /
|/
i podsuszamy go
potem ta "plaska strona" przykladamy do luku(w srodku) i mocno ale to bardzo mocno przywiazujemy dratwa, czy co tam mamy innego, mozna potem poprawic jakas tasma itp
taki luk mozna juz nazwac ala refleksyjnym :) i jak na amatorskie warunki i naklad pracy daje dobre wyniki (o ile przy luku z samej leszczyny strzala leci np na okolo 30-40 m to po tym leci nawet i na 100 m!! wbija sie w drzewo na okolo 3 cm (poprzednie ledwie na 1-1.5cm)
a i fajnie wyglada:)
oczywisnie mozna go pomalowac lakierem itp, pomalowac, ozdobic:)
mysle ze moj post bedzie zrozumialy:)
pozdrawiam!
M
PS: jezeli juz podobny przepis byl na forum to sorry nie widzialem go:)
PS2: dodam ze takowy luk wytrzymal mi prawie 2 sezony:)

Offline Michael Danny Liberty

Łuk i strzały
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 29, 2005, 03:45:13 pm »
dobra już wiem jak zrobić dobre łuczywo, odnośnie kąpozytowego to niewiem z jakich materjałów zrobić(minimum 3 warstwy) i jeśli chodzi czym to skleić to byłbym wdzięczny za bliższe wyjaśnienie albo adres strony z wyczerpójącymi informacjami

Offline Gotfryd

Co wiemy o wikińskich łucznikach i ich łukach?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 03, 2005, 04:22:26 pm »
Witam forumowiczów.

Prosiłbym o umieszczanie wszelakich informacji i linków dotyczacych tego tematu tutaj, gdyż uważam że mogą się przydać osobą odtwarzających takowych łuczników.

Na początek link który znalazłem: http://www.vikingr.neostrada.pl/wiking1/bron.htm

Pozdrowienia Gotfryd
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.

Offline Chevalier

Łuk i strzały
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 03, 2005, 08:56:34 pm »
No więc to zależy czy jesteś mrokiem czy zależy Ci na historyczności :)
Jeżeli mrokiem to sklej to butaprenem albo przybij gwoździami :D
Jak nie to klej kostny albo sklej to powiekami ryby.....
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Kronos[CS]

Łuk i strzały
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 03, 2005, 09:25:04 pm »
Może czas na jakieś arty  ;) :



[/quote]

Offline Baldwin

Łuk i strzały
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2005, 10:20:02 am »

Rozmowę proponuję przenieść na któryś z kilku tematów dotyczących łuków i łucznictwa.
Kłódeczka

Ok.Temat został włączony do niniejszego topicu

 

anything