trawa

Autor Wątek: Dzieła książkowe w formie komiksu??  (Przeczytany 5505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2003, 06:46:53 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Adaptacje literatury to w większości najgorsze komiksy jakie czytałem; mówię tu przede wszystkim o naszych rodzimych "komiksozacjach" (he, ale głupi termin)

A widziałeś "Alicję w krainie czarów" Jezierskiego???

Odświeżam stary temat, bo wcześniej nie zabierałem w nim głosu (a chciałbym): adaptacje książek to rzecz trudna i na ogół efekt nie jest równie porywający jak literacki oryginał. Myślę jednak, że one nie są robione po to, by prześcigać się z powieściami w kwestii atrakcyjności...
Znakomite przecież były "Morderstwa i tajemnice" - adaptacja tekstu, który po przeczytaniu wydaje się trudny do narysowania. Okazało się, że jak ktoś ma pomysł, wszystko może.
Własnie - w jakimś francuskim katalogu widziałem zapowiedź komiksowej adaptacji "W poszukiwaniu straconego czasu", czy ktoś to widział. Bo sam pomysł wydaje mi się tak karkołomny, ze aż chciałbym ten komiks mieć...

N.N.

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2003, 01:06:48 pm »
Zapowiedzi "Julisa" świadczą o tym, że jednak ktoś coś widzi w możliwości dokonania przekładu klasycznego dzieła na komiks. Zainteresowanie forumowiczów tym komiksem też chyba o czymś świadczy.

Ps: Wyobrażacie sobie, jaką adaptację "Kordiana" mógłby zrobić rysownik z wyobraźnią ???

Anonymous

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2003, 01:26:38 pm »
Cytat: "N.N."
Ps: Wyobrażacie sobie, jaką adaptację "Kordiana" mógłby zrobić rysownik z wyobraźnią ???
...i z poglądami LPR-u ;) Polska w obliczu zaboru unijnego, gdy nawet papież Polak zachęca nas do wejścia, a zdrajcy i sprzedawczyki są wszędzie :lol: Kto narysuje, ja scenariusz mogę spreparować :)

Offline yaro444

Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2003, 01:34:45 pm »
Mozna je robić, jeżeli ktoś chce się szybko zapoznać z lekturą, jednak to zawsze będą dwa różne doświadczenia.
ilq vs PDW - Słaby wielbłąd kontratakuje

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2003, 01:55:15 pm »
Cytat: "Spajder"
A widzieliście Hobbita?
Zastanawiam się, czy w ogóle to był komiks.
I Krzyżacy. Dziwne troszeczkę, że nie zrobił tego Polak. Chwila! Zrobił to kiedyś polak, tyle że wszystkie kadry były przerysowywane, a to z Thorgala, a to z Yansa, a to ze Spidermana. Toż to była szmira. Aricia w drzwiach jako chłopka wołająca: Na jutrznię! Na jutrznię!


bylo pare komiksuf podpisanyh obcobrzmiacymi nazwiskami pod kturymi ukrywali sie polscy autorzy ....ze to niby lepsze zahodnie komiksy....a to byl gluwnie szajs straszliwy pomijajac straine'a
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 11, 2003, 02:13:08 pm »
czemu nie adoptowac ksiazki....albo sie nia inspirowac przy tworzeniu komiksu jak w przypadku LIGI NIEZWYKLYH DZENTELMENUF .....hodzi tylko zeby czytelnik mial radosc z czytania ....druga kwestia to getto fanatykuf jakiegos tytulu kturzy po jego adaptacji beda psioczyc niewatpliwie
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

N.N.

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2003, 03:27:31 pm »
Cytat: "yaro444"
Mozna je robić, jeżeli ktoś chce się szybko zapoznać z lekturą, jednak to zawsze będą dwa różne doświadczenia.

oczywiście, że to będą dwa różne doświadczenia - I o to chodzi. Natomiast, nie zgodzę się, że komiks może jedynie służyć do szybkiego zapoznania się z lekturą. Widziałem komiksowe adaptacje, w których pojawiał się cały tekst literackiego oryginału + obrazki.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2003, 03:16:22 pm »
Cytat: "N.N."
Własnie - w jakimś francuskim katalogu widziałem zapowiedź komiksowej adaptacji "W poszukiwaniu straconego czasu", czy ktoś to widział. Bo sam pomysł wydaje mi się tak karkołomny, ze aż chciałbym ten komiks mieć...


Delcourt to wydal, chyba dwa tomy jak dotad. Nawet chcialem to kiedys zamowic, ale na razie koncentruje sie na antologiach do Kazetu.

Mysle, ze to moze byc hicior. Sam az jestem ciekaw jak to moze wygladac. Widzialem chyba jedna plansze. Nie bylo tam zadnego dymku, wszystko w formie ramek. Koles bawi sie zegarkiem, rozbija jajko - takie tam atrakcje.

 :thing:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2003, 04:52:20 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "N.N."
Własnie - w jakimś francuskim katalogu widziałem zapowiedź komiksowej adaptacji "W poszukiwaniu straconego czasu", czy ktoś to widział. Bo sam pomysł wydaje mi się tak karkołomny, ze aż chciałbym ten komiks mieć...


Delcourt to wydal, chyba dwa tomy jak dotad. Nawet chcialem to kiedys zamowic, ale na razie koncentruje sie na antologiach do Kazetu.

Mysle, ze to moze byc hicior. Sam az jestem ciekaw jak to moze wygladac. Widzialem chyba jedna plansze. Nie bylo tam zadnego dymku, wszystko w formie ramek. Koles bawi sie zegarkiem, rozbija jajko - takie tam atrakcje.

 :thing:


moja siostra czytala - jeden z niewielu komiksow ktore czytala w zyciu chyba tylko ze wzgledu na orginal..
chwalila to bardzo mam dostac pod choinke wiec pozycze obuu panom 8)
pod warunkiem ze ktos mi to cholerstwo przetlumaczy!!!

Anonymous

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2003, 04:56:25 pm »
ja juz chyba podawalem linka do tego w wersji angielskiej, w topicu o danie clowesie bodajze

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2003, 05:05:01 pm »
Cytat: "karol_konw"

pod warunkiem ze ktos mi to cholerstwo przetlumaczy!!!


Karol, ja mam lepszy pomysl.

Ja Ci powiem co jakie francuskie slowo znaczy i juz sam bedziesz mogl komiksy czytac. :)

A komiks owszem - chetnie przeczytam korzystajac z tak atrakcyjnej oferty. Oczywiscie jak przyjdzie moja kolej.

 :giggle:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Anonymous

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 13, 2003, 05:19:40 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "karol_konw"

pod warunkiem ze ktos mi to cholerstwo przetlumaczy!!!


Karol, ja mam lepszy pomysl.

Ja Ci powiem co jakie francuskie slowo znaczy i juz sam bedziesz mogl komiksy czytac. :)

A komiks owszem - chetnie przeczytam korzystajac z tak atrakcyjnej oferty. Oczywiscie jak przyjdzie moja kolej.

 :giggle:


to mi wyglada na cos co ostatnio zwyklo sie nazywac "zlym dotykiem" co ty mi do snu chcesz czytac!!!! :giggle:
a jak bede mial to podesle...

N.N.

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2003, 05:32:04 pm »
Cytat: "karol_konw"
chwalila to bardzo mam dostac pod choinke wiec pozycze obuu panom 8)
pod warunkiem ze ktos mi to cholerstwo przetlumaczy!!!

przecież wystarczy przeczytać oryginał, czyli powieść - jest po polsku, wydawana wielokrotnie...

Anonymous

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2003, 05:40:37 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "karol_konw"
chwalila to bardzo mam dostac pod choinke wiec pozycze obuu panom 8)
pod warunkiem ze ktos mi to cholerstwo przetlumaczy!!!

przecież wystarczy przeczytać oryginał, czyli powieść - jest po polsku, wydawana wielokrotnie...


hmmm myslisz ze scenarzysta wykorzystal orginalny tekst bez zmian jakichkolwiek?
to nie wroze sukcesu..byl taki film mlodosc swena chyba ..kiepsko wyszlo...

N.N.

  • Gość
Dzieła książkowe w formie komiksu??
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2003, 06:53:19 pm »
Cytat: "karol_konw"
hmmm myslisz ze scenarzysta wykorzystal orginalny tekst bez zmian jakichkolwiek?
to nie wroze sukcesu..byl taki film mlodosc swena chyba ..kiepsko wyszlo...

Myślę, że po przeczytaniu "W poszukiwaniu straconego czasu" łatwo zorientujesz się po obrazkach, jakie rysownik i scenarzysta poczynili zmiany w stosunku do oryginału...