trawa

Autor Wątek: Pomożecie?  (Przeczytany 3269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szatanista

Pomożecie?
« dnia: Maj 31, 2005, 10:04:46 am »
jaki teraz deck jest na topie?? będe w przyszłym miesiącu z moim kuzynem grał kilkaset razy na obozie i musze sobie coś uszykować. potrzebny mi dobry universalny deck, najlepiej na ww

z góry thx
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Alice

Pomożecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2005, 08:46:46 pm »
a w jakiej grze ?
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Szatanista

Pomożecie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2005, 12:06:56 am »
qrde o najważniejszym zapomniałem.
chodzi o mtg ofcoz
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Alice

Pomożecie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:53:05 pm »
To zależy od meta, ale tier1 to gobliny, UG madness, BG/BGR rock aggrocontrol, T'n'N, Reanimator (ale z niego podstawa rotuje za 4 miesiące), RG Beatdown (mój fawryt na nowe extended), Affi, ew. UR Ponza, Slide, Wake ?, Balancing Act... Cephalid Life jest mocny, i nieśmiertelna UW control albo Scepterchant lub Psychoatog (chociaż atog też w dużej mierze rotuje).
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Szatanista

Pomożecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2005, 04:05:24 am »
z tych wszystkich co wymieniłaś znam raptem 2... ale i tak dzieki
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Alice

Pomożecie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2005, 09:04:04 pm »
Looknij sobie TU. Wprawdzie to do MtGO, ale przynajmniej rodzaje decków i ich główną zasadę tam możesz obcykać.
A, i jeszcze dość symapatycznym a mał odocenianym deckiem jest City - kontrola na kritach (Elvish Piper, Flametounge Kavu, Mystic Snake, Crystal shard etc).
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Szatanista

Pomożecie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2005, 02:31:25 pm »
dzięki wielkie,

a może jakis pre-konstruowany deck kupić i podrasować??
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Perek

Pomożecie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2005, 04:52:36 pm »
Na początek owszem, ale Super-Hiper Efektów się nie spodziewaj.
Z początku dużo nie wykrzesasz z PCD, będzie dobry tylko z kumplami i to też nie wymagającymi ...

Jeśli chcesz coś lepszego to zinwestuj troche więcej kasy a PCD odpuść sobie, chyba że masz jakieś tanie dojście, albo naprawdę chcesz się pobawić w przerabianie go.

Offline Alice

Pomożecie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2005, 05:46:36 pm »
Poza tym do podrasowywania decków trzeba mieć spore umiejętności. Ale niektórym sprawia to radość.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline jot

Pomożecie?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2005, 08:51:42 am »
Yhh...

Piszesz, że potrzebny Ci universalny deck, a chwile później piszesz, że najlepiej na WW. Zdecyduj się.


Co do decków to ze względu na zbliżającą się rotacje nie warto jak narazie myślec o jakims decku dobrym turniejowo.

Przed rotacja wyjdzie jeszcze jeden dodatek, co zapewne namiesza w meta więc jeżeli już masz zamiar sobie cos składać to proponuje zwykły deck do casual play. Jeśli nadal sie upierasz przy budowaniu decku stricte turniejowego, to wybierz coś co ma szanse istnieć w nowym meta.

Z góry zakładam, że nie masz zamiaru grać w Type1, bo tutaj ceny decków osiągaja astronomiczne kwoty.

Co do extended - jest to chyba najsensowniejszy format, spory zasób kart i duże możliwości kreacji własnego decku. Proponował bym wybrac coś z tego co zaproponowała Alice, najtańszym z tych decków bedzie UG Madness albo RG Beatdown.
Jeżeli będziesz chciał spis, moge Ci go wysłać pm.
o we, do we know,
When we fly...
When we, when we go,
Do we DIE???

Offline Szatanista

Pomożecie?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2005, 12:40:34 pm »
jot pisałem też że będe grał z kuzynem a nie na turniejach. na turnieje żeby jeździć trzeba cały czas grać a nie raz do roku kilka razy
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline jot

Pomożecie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2005, 08:34:22 am »
Cytat: "Szatanista"
jot pisałem też że będe grał z kuzynem a nie na turniejach. na turnieje żeby jeździć trzeba cały czas grać a nie raz do roku kilka razy



Jak masz zamiar grać tylko raz na jakiś czas, to imo wogóle po co kupować talie, zagraj sobie ze znajomym z jednej biblioteki na trochę zmienionych zasadach.

Jeżeli kupisz talię, nawet pcd, to i tak będziesz chciał coś z nią zrobić. Niestety preconstructed nie nadają się zwykle do gry ( z nielicznymi wyjątkami), a każda zmiana kosztuje.

Zastanów się więc, czy jest sens? i czy będziesz miał zamiar grać jeszcze kiedyś w MTG, bardziej na poważnie.



// Wiem co mówie, magic naprawde potrafi wciągnąć, i uszczuplić Twoje zasoby gotówki (aż do czasu gdy nauczysz sie na nim zarabiać ;D)
o we, do we know,
When we fly...
When we, when we go,
Do we DIE???

Offline Szatanista

Pomożecie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2005, 03:59:45 am »
jot, kart mam w domu od cholery już i 60 więcej niezrobi mi zbytniej różnicy. pozatym jeśli kupię sobie pcd to na inne karty niebęde miał już kasy.

a tak btw złożyłem już sobie decka. gobliny+elfy mam wszystkie landy na stole w 3 turze przy dobrej ręce. a w 5 wszystko się kończy
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline jot

Pomożecie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:20:52 am »
Jak już składasz tribala (deck na jedym typie kreatur ) to zdecyduj się, czy mają to być gobliny czy elfy.
Podpowiem Ci, gobliny są strasznie drogie, elfy o wieele tańsze, a i grać sie nimi da przyjemnie.

Jak chcesz, możesz mi wysłac pm spis tych elfów, które masz a ja napisze Ci co byś jeszcze potrzebował
o we, do we know,
When we fly...
When we, when we go,
Do we DIE???

 

anything