trawa

Autor Wątek: OIOM  (Przeczytany 13748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hopatika

OIOM
« dnia: Czerwiec 01, 2005, 07:46:20 am »
h o p a t i k a - muzyczno-słowno-obrazkowa ilustracja dnia powszedniego. przycupnęła była pod adresem: http://www.hopatika.webd.pl, pod który niniejszym serdecznie zapraszam.

co drugi dzień recenzje, linki, zdjęcia. raz w tygodniu coś do ściągnięcia, a w weekend bonus...





jako że dziś środek tygodnia, a zatem coś do zrzucenia z hopatiki.

Ace Of Spades - to jeden z tych kawałków, które należy znać bezwzględnie. energetyczny rock'n'roll Motorhead na długie lata stał się inspiracją dla zastępów rockowych i metalowych wymiataczy, instrukcją jak należy grać, żeby doprowadzić publikę do wrzenia. Ace Of Spades doczekało się setek wykonań, bardzo różnych, bo były i wersje ekstremalne w stronę prędkości i ciężkości, jak i przeciwnie - interpretacje w duchu techno... ja dziś proponuję cover w wykonaniu Hayseed Dixie, co - jak nazwa kapeli wskazuje - oznacza wycieczkę w stronę country. od razu jednak mówię, że nie należy w tym momencie machać olewczo ręką, ale ściągnąć i posłuchać, bo brzmi to zadziwiająco dobrze. zresztą Hayseed Dixie odpowiedzialni są za wiele innych przeróbek - ich debiutancki album nazywał sie "A Hillbilly Tribute To AC/DC", potem nagrali jeszcze między innymi "Kiss My Grass - A Hillbilly Tribute To Kiss".

zapraszam do odwiedzin, ściągania, komentowania.  8)

Offline Clayman_

OIOM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:12:55 am »
Cytuj
pliki mp3 umieszczam w celu promocji artysty.
czy to jest aby legalne?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:28:05 am »
w przypadku umieszczenia jednego pliku myślę, że tak. a co?

Anonymous

  • Gość
OIOM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:43:02 am »
oczy bolą od tej wojny mrówek.
może jednak ją zakończyć, będzie przejrzyściej :roll:

Offline Clayman_

OIOM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:04:48 am »
Cytat: "mrock"
w przypadku umieszczenia jednego pliku myślę, że tak. a co?

no bo jesli na kazdej podobnej stronie bedzie umieszczony tylko jeden numer to cala plyte mozna sciagnac

taka mam koncepcje
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Piter

OIOM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:13:48 am »
No widzisz jak fajnie.
Jeśli mrock dodał zastrzeżenie "to numer tylko dla promocji skasuj go po 24h albo będziesz złodziejem" bla bla bla to wszystko jest okej.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2005, 12:09:50 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytat: "mrock"
w przypadku umieszczenia jednego pliku myślę, że tak. a co?

no bo jesli na kazdej podobnej stronie bedzie umieszczony tylko jeden numer to cala plyte mozna sciagnac

taka mam koncepcje

w przypadku tej piosenki niestety nie jest to możliwe, bo nie pojawiła sie na żadnym oficjalnym albumie. a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

powiedz lepiej, czy się podoba.  ;)

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2005, 09:57:33 am »
środek tygodnia #3

Daddy Cool - drogie dzieci, była sobie onegdaj taka formacja (wcale nie nad wyraz pasożytnicza, jak sugerował Kazik S.) grająca muzykę, którą dziś nazwalibyśmy tandentnym disco. w rzeczy samej było to tandetne disco. zespół ów zwał się Boney M i do dziś nasz boski naród darzy owych festyniarzy głębokim uczuciem, katując nim młódź przy okazji przeróżnych festynów, wesel itp. zdarzyło się było, że Boney M w przypływie natchnienia zarejestrowało głupawą, wcale nie lepszą od pozostałych piosenek, melodię zwaną Daddy Cool. jakoś tak dziwnie się stało, że podbiła ona w krótkim czasie rozświetlone mirrorballem parkiety i - co dla nas najważniejsze - stała się pożywką dla wielu wykonań cudzych.
przenieśmy się teraz w czasie piętnaście lat później, do 1993 roku, w którym spotkały się istotne dla naszej opowieści trzy osoby - Titus (bas i wokal Acid Drinkers, kapeli będącej wówczas na absolutnym topie, słusznie zresztą), Peter (wokal i gitara Vadera - tak, tego Vadera, który w onczas stał na progu światowej kariery) oraz Para Wino (znany tu i ówdzie punkowy zadymiarz). ta trójka prawdopodobnie z nudów postanowiła wziąć i nagrać sobie parę coverów, m.in. Dead Kennedys, których wszyscy uwielbiali, a Titus miał (i ma) nawet podobny do Biafry wokal. kiedy materiał był już gotowy panowie wpadli na pomysł, że w sumie można by dołożyć jeszcze coś, na zasadzie kwasu, niespodzianki. i tak Bandid Rockin' - tak owa efemeryczna formacja się ochrzciła - nagrała swoją własną wersję hitu Boney M pod jakże ambitnym tytułem Daddy Cool. płyta ukazała się na przełomie 1993 i 1994 roku na kasecie. w zeszłym roku Tom Ryłko (znany wszem i wobec jako Ryłkołak) zamierzał w swej Dywizji KOT wznowić ów materiał na cedeku, ale niestety prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie. szkoda...

zapraszam do ściągania i komentowania.  8)

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2005, 01:06:15 pm »
22. zeroszósty. MMV

dziś w aktualizacji:
recenzje - KETONGA MIJASHI - treeDAYcosmo; INSOMNIA - 1 Reason Of 27 To...
środek tygodnia # 5 - coś do zrzucenia, dziś intrygująca wersja pewnego bardzo, bardzo znanego kawałka, ikony lat 90.

zapraszam.  :)

Offline ManiaC

OIOM
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2005, 08:02:29 pm »
A co to serwis reklamowy czy cos innego może ?  :)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2005, 09:16:24 pm »
1. nikt nie komentuje, więc staram się zachęcić.
2. mod nie usunął tematu, więc widocznie może być i nie przeszkadza.
3. a co? masz jakiś problem?

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:07:05 am »
24. zeroszósty. MMV

dziś w aktualizacji:
recenzje - A NORTHERN CHORUS - Bitter Hands Resign; THE DEAD 60S - The Dead 60s.
park - "rust never sleeps".
linki - Comic Strips; Feet Me.

zapraszam.  :)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
OIOM
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:13:17 am »
Spoko, ja zaglądam. Szczególnie podobają mi się zdjęcia w Parku i idea zamieszczania coverów w nietypowym wykonaniu. Recenzje też czytuję. No, fajny ten serwis ;).

Offline hopatika

OIOM
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:33:47 am »
oooooooooo, dzięki. lukru nigdy nie zaszkodzi.  :D  staram się.

Offline ManiaC

OIOM
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2005, 03:24:10 pm »
Cytat: "mrock"
1. nikt nie komentuje, więc staram się zachęcić.
2. mod nie usunął tematu, więc widocznie może być i nie przeszkadza.
3. a co? masz jakiś problem?


A czy ja powiedziałem, że mam jakiś problem ? Też zaglądam na tą stronkę.

P.S. nie musisz na wszytskich forach okazywać swojej niechęci do mnie.  :)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

 

anything