trawa

Autor Wątek: (WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?  (Przeczytany 4742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wielki90

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 20, 2005, 11:15:27 am »
Dobrym pomysłem jest kupienie "podstawki" do Warhammera, sprzedanie orków, a za tą kasę kupić sobie Armybooka i moze jakies blisterki (nie wiem po ile mozna sprzedac taki zestaw orków)
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Sargodar

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 26, 2005, 04:22:32 pm »
Cytat: "Morgan Bernhardt"
bez dwóch zdań na początek armybook, poczytasz i się określisz co ci barzdiej podchodzi, ofens czy defens.
Imperialny defens z reguły opiera się na klockach piechoty z detkami handgunnerów (najczęściej), 2 armatach, heblu i jakiejś konnicy do kontrataku. Do tego kapitan i 2 magów

W ofensie najczęsciej wymiatają 2-3 kawalerie, pistoliersi i kapitan na pgazie. Sekcja artyleryjska bez zmian.

Osobiście uwielbiam imperialną armię na piechocie. Teraz zaczynam się nia uczyć grać ofensywnie (nieco inny tok myślenia)

na pewno kup 2 armaty i hebla, ze 2 plastikowych magów (są tacy po 6-8 zł ze starego questa), kapitana na pgazie. A potem sobie dobierz resztę wg booka i własnego widzimisię.


Zgadzam się a co byś powiedział aby wstawić zamiast helblaster'a Flagellants'ów  :?:

W ofensie przetrzyma atak nawet Bretonów czu Chaosu ---> co prawda nie są tani ale 2 ataki i Crazed ---> dla mnie bomba i  u siebie raczej to wstawię niż kolejną maszynkę która może explodować.

PS  :!:
Chcę rewanż !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline Dzwonsson

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 26, 2005, 04:36:21 pm »
fllagelanci zdecydowanie NIE szkoda slotu rara.ja swoja przygode z imperium rozpocdzelem od middenlandzkich Teutogen guardow a pozniej cannona.radze ci zebys na poczatek wzial 2 kloce soldiersow i ze  2 cannony.na kawalerie przyjdzie czas bo musisz sie zastanowic nad zakonem dlka nich (ja wybralem black knights of Morr i white wolvesow).

Offline High Elf

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 26, 2005, 06:15:05 pm »
- Regiment Knightly Orders
- Empire Soliders
- Empire Detachments
- 2 Great Cannon/ Mortar (ja preferuję to drugie - oba są zabójcze)
- Hellblaster
No, a reszta to zależy od preferencji twoich. Herosów nie kupuj - można skonwertować z innych
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Dzwonsson

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 26, 2005, 07:50:07 pm »
co ty gadasz niech bierze herosow przeciez na zdnym porzadnym turnieju se konwerchami nie pogra.

Offline thurion

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 26, 2005, 07:55:40 pm »
Cytat: "mizeroth"
co ty gadasz niech bierze herosow przeciez na zdnym porzadnym turnieju se konwerchami nie pogra.


konwersja to nie odlew  ;)

Offline Syrius

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 26, 2005, 07:59:37 pm »
I dostanie się dodatkowe pkt. za konwersje ... :)
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Cześć mam na imie Władek mam 20 lat i jestem wyjebany pod niebiosa bo mam 1 m 80 wzrostu i jestem snobem gdyż piję wina od 10 zł.

Offline Dzwonsson

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2005, 08:02:18 pm »
aha spoko wiecie jeszcze nie jestem domkonca z turniejowkami obeznany...ale w sumie imperialni herosi sa fajni i szkoda by ich nie kupic.

Offline Sargodar

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 26, 2005, 10:48:07 pm »
Cytat: "mizeroth"
fllagelanci zdecydowanie NIE szkoda slotu rara.


A to może wytłumaczysz czemu szkoda rara i czemu nie flagi :?:
I w 5 i w 6ed sprawdzają się.

Nie ograniczajcie się na 1999 pkt pamiętaj że po takiej ilości punktów także gra się super/czyt. większej/.
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline Dzwonsson

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:33:01 am »
przede wszystkim fllaegelantow uzywa sie zeby zatrzymac przeciwnika(unbreakable,hate itp.)ale w podstawowym imperium(defense) idzie o to zeby przeciwnik nie doszedł(hela kosi odzdzialy wiec jest bardziej przydatna).no chyba ze gracie na duze limity 3000<x to sie flagi sie moga oplacac.wiesz wszystko zalezy od taktyki jaka obierzesz w graniu Imperium.

Offline Zinczuk

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 27, 2005, 02:56:11 pm »
dla mnie flagelanci to drugi rare na 2000 zaraz po voleyganie, są po prostu świetni mało który odział może zadać jakieś 15 (odejmując ostrzał) ran w jednej rundzie, a w następnej ma na boku imperialną kawalerię, i jest prawie pewe że się złamie, przykład ( 8 ataków rycerstwa z lancy bretki plus 7 koników - wchodzi 5 rycerskich i 4 konikowe z czego 4 rycerskie ranią plus jeden lub dwa z koników razem 6) z lancy a regiment ma 20 kolesi
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline Sargodar

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 27, 2005, 05:00:40 pm »
mizeroth ok zgodzę się że na defensa są helblasty nie ocenione ale jeśli wystawiasz się na ofens to wolę za te pkt wsadzić flagi i dołożtć tak na 20 w oddziale. PRZETZRYMAJĄ KAŻDY ATAK. A taki "pocałunek śmierci" ze strony Bretonnii lub Chaosu może bardzo zaboleć nawet regiment Knight'ów imperialnych.
Ustaw sobię armie na Gwardię Imperatora i załatwisz sprawę z rarami.
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline Dzwonsson

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 27, 2005, 07:00:24 pm »
jak idziesz na ofens to olej sie na flagi (chyba ze masz ze dwoch magow uzywajacych beasta)poniewaz flagi sa piechota i daleko nie zajda(no juz wiesz o co idzie z tymi magami,jak ich masz i wylosujesz 6 w lorze to masz 2d6" w kierunku najblizszego oddzialu przecienika i mozesz szarzowac).lepiej zainwestowac w jeden klocek 15-16(zalezy jakiej szerokosci rzedy preferujesz)white wolvesow i duzo klocow jakis knightow z innego orderu(nie ma roznicy jakiego).wtedy dymasz do przodu,pistolierzy chronia flanke i prowadza ostrzal a count(najlepiej na gryfie)lata z captainem i kosza wrogich magow badz maszyny.przyklad ofensu masz w mojej rozpie zatytuowanej imperium bez dzial.
pzdr

Offline Tytus

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 27, 2005, 08:57:50 pm »
Cytat: "mizeroth"
jak idziesz na ofens to olej sie na flagi (chyba ze masz ze dwoch magow uzywajacych beasta)poniewaz flagi sa piechota i daleko nie zajda(no juz wiesz o co idzie z tymi magami,jak ich masz i wylosujesz 6 w lorze to masz 2d6" w kierunku najblizszego oddzialu przecienika i mozesz szarzowac).

Racja, flagellantów zostaw w domu - weź czołg w wersji szturmowej (bez broni), ewentualnie z pojedyńczą bronią
Cytat: "mizeroth"
lepiej zainwestowac w jeden klocek 15-16(zalezy jakiej szerokosci rzedy preferujesz)white wolvesow i duzo klocow jakis knightow z innego orderu(nie ma roznicy jakiego).

Gratuluję pomysłu na masę darmowych punktów zwycięstwa dla przeciwnika- taki kloc kosztuje ok 450 punktów, a wystarczy czasem jedna panika żeby uciekł za stół, wjazd z boku etc. Pomijam fakt że często sprytny przeciwnik będzie ci ten kloc wodził za nos (bo przy tym koszcie punktowym opłaci mu się nawet wciągać cię do szarzy na jego rycerzy/drogie odziały-uciekać nimi a potem je zbierać, albo ciagle zastawiać się plewami).
IMHO należy trzymać się daleko od wystawiania dużych drogich oddziałów. Wiele małych mniejszych jest znacznie bardziej elastycznych. Dawno przestałem wystawiać więcej niż 8 rycerzy w jednym regimencie (8 wystawiam właśnie White Wolfów[tylko że u mnie są to rycerze Czarej Róży]- bo łatwiej od zwykłych rycerzy giną od strzelania i w przedłużających się walkach wręcz z silnymi wrogami).

Cytat: "mizeroth"
wtedy dymasz do przodu,pistolierzy chronia flanke i prowadza ostrzal a count(najlepiej na gryfie)lata z captainem i kosza wrogich magow badz maszyny.przyklad ofensu masz w mojej rozpie zatytuowanej imperium bez dzial.
pzdr

Nie ma takiej stytuacji w której działa się nie przydadzą: w pierwszej turze nie zniszczysz wrogich bolców, katapult, czy kaszkietu szarżą gryfa czy pegaza. Armatą tak. Mając armaty ograniczasz wrogim Smokom/Gryfom/Pegazom/Mantokorom etc. pole w którym mogą bezpiecznie latać. Elector na Gryfie nie przechwyci wszystkiego co lata u przeciwnika- pozatym jest zbyt drogi na to by się 3 tury bawić w kotka i myszkę- on ma w 2 turze być CC i tłuc!!!
Smokowi i tak rady nie da- dlatego armaty się przydają. Black Coacha też łatwiej jest zniszczyć armatą niż Gryfem, tak samo Giganta.
Dla armii ofensywnych polecam ni mniej ni więcej tylko 2 armaty na 2000 punktów. Dlaczego? To wystarczy by odstarszyć najdroższe paskudztwa od szarżowania na mniejsze odziały rycerzy w 2 turze. Okazjonalnie zniszczy też jakiś kaszkiet, powozy, bolce powtarzalne. Czemu nie więcej?- bo więcej armat zabiera cenne punkty za które możemy kupić więcej rycerzy...
Najpierw pal, a potem rabuj, to co zostało- czyli Złoto"
Istnieje 10 rodzajów ludzi, ci którzy rozumieją kodowanie binarne liczb dziesiętnych i ci którzy tego nie rozumieją...

Offline Carve

(WFB) Od czego zacząć zbieranie Empire?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:19:05 pm »
Wy tu cały czas dyskutujecie czy brać flagasów czy nie, a można jeszcze inaczej. Można wziąść regiment 24 Pikemenów z FCG, koszt niższy 6 pkt. niż 24 flagasów, tak samo zajmują rare.

Pikemeni jeśli są szarżowani walczą z czterech rzędów, jeśli sami szarżują z trzech (ale nie jestem pewien, mozliwe, że też z czterech), mają +1 do S w walce z kawalerią, chariotami i innym paskudztwem tego typu, dodatkowo walą pierwsi jesli są szarżowani, SV na 5+ i 3 WS

Teraz załóżmy, że regiment flagasów i regiment Pikemenów zostały zaszarżowane przez jakąś kawalerię. Pikemeni walą 25 ataków z S4 WS 3, a  Flagasy 13 ataków S5 WS 2 i jako drudzy. Pikemeni mają ponad dwa razy więcej ataków i częściej trafiają, za to siłę mają tylko jeden pkt. mniejszą.

Co prawda Pikemeni mogą się złamać, ale już Handgunnersów i dział w tym głowa, żeby ta konnica przeciwnika dojechała na tyle osłabiona, by Pikemeni mogli ją dobić.

Aha, żeby potem nie było- w zyciu nie używałem Pikemenów, to takie moje luźne przemyślenia.