trawa

Autor Wątek: No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...  (Przeczytany 77527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rav

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 08, 2003, 10:36:45 pm »
Noooo... to mi sie podoba. Co prawda jeszcze nie rozumiem idei tego bannera na trudny teren, ale na pewno mi wyjasnisz swoj pomysl na gre z tym bannerem. Podaj moze jakies pomysly:
1) jak radzisz sobie z armiami strzelajacymi
2) jak poradzisz sobie z duza iloscia kawalerii
3) jaki pomysl masz na chociazby cos latajacego i duzego
Niecierpliwie czekam na odpowiedz.

Mam juz pomysl na armie z wykorzystaniem klanu Eshin:
24 clanrats (bell pushers, standard, music)
1 grey seer (regeneration, 2x dispel scroll) screaming bell
20 stormvermin (banner of swarm, champion,standard, music)
20 clanrats (music, stanard)
20 slaves (music)
22 slaves (music)
2 rat ogres
2 rat ogres
5 gutterrunners tunnelin team (champion, poison weapons)
5 gutterrunners tunnelin team (champion, poison weapons)
6 night runners (2xhw)
6 night runners (2xhw)
1 assassin (first strike, poison, magic weapon, hidden, 2xhw, bands of power, ring of darkness)
1 assassin (first strike, poison, magic weapon, hidden, 2xhw, the gouger)
1 assassin (first strike, poison, magic weapon, hidden, 2xhw, warpstone amulet)
I tych trzech panow wsadzic do:
- stormverminow
- clanratsow z dzwonkiem
- clanratsow

I z taka taktyka:
- rat trap z ogrami i slavami lub
- sprowokowac atak na nightrunnerow lub slavow i przyjac overruna na stormverminow lub clanratow z assasinami i przysolic z boku z ogrow

Na magie Grey Seer wystarczy i w dwoch oddzialach magic resistance. Na strzelajace armie (szczegolnie maszyny): bell + 2 x gutterrunners

Taka armia to jakies 141 figurek. Jedynym problemem moze byc sprawa paniki ze strzelania - po to sa takze nightrunnerzy aby w skirmishu zaslaniac glowne jednostki, pozniej zaslaniac moga slavesi, a i tak juz wtedy powinni sie pojawic gutterrunerzy i cos powinno wyjsc dzwonkowi. Do tego de facto przeciwnik nie wie do czego powienien strzelac co nic tam nie wyglada imponujaco, no chyba ze dzwonek... No i plusem tej armii jest to ze 6 oddzialow ma M=6

Co wy na to?
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline rav

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2003, 10:44:53 pm »
aaaa.... wymyslilem errate do powyzszej rozpiski:

zdejmujemy:
1 assassina (z warpstone amulet) tego co mial byc w oddziale z dzwonkiem
1 clanrata z oddzialu z dzwonkiem i sztanadar tego oddzialu
2 slavow z tego odzialu z 22 slavami

a wstawiamy
1 chieftain (hevy armour, banner of storm) do oddzialu z dzwonkiem do ostatniego szeregu

no i jestesmy wladcami pola bitwy :)
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Kpt_Zbik

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2003, 10:55:43 pm »
Pomysł grania armią w dużej mierze złożonej z piechoty walczącej wręcz bardzo mi się podoba, uważam jednak, że armie typu horda nadają się do takiego stylu gry bardziej niż inne. Podane przez was taktyki są ciekawe i zapewne skuteczne, ale obawiam się, że w armiach droższych punktowo sprawdzają się gorzej, zwłaszcza w walce z przeciwnikami mocno strzelającymi. Imperialni żołnierze, a zwłaszcza elfy padają od ostrzału tak samo jak clanraty, a kosztują więcej, więc strata każdej jednostki bardziej boli.
Chciałem się was spytać, czy sądzicie, że wasze pomysły można z powodzeniem zastsować w armii Imperium opartej na piechocie wspartej detachmentami, dysponującej oczywiście wsparciem strzeleckim, skirmiszerami i lekką kawalerią??

Offline Azz

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2003, 11:08:47 pm »
Zamieszczalem juz gdzies moja piechociarska rozpiske HE, ale moge zrobic to jeszcze raz, oto ona: (mala korekta w specialach)
Prince-dragon armour-swordmaster honour-vambraces of defence
Commander-heavy armour-BSB-lion guard honour
Mag lev2-seer honour-jewel of the dusk
Mag lev2-seer honour-dispel scroll

CORE:
10xarchers
10xarchers
5xsilver helms

SPECIAL:
15xswordmasters-banner of sorcery-bladelord with blessed tome
7xshadow warriors

RARE:
14xwhite lions-lion standard-guardian
15xphoenix guard-war banner-keeper of the flame

Przeciw ofensywnym armia jeden mag bierze Lorde of Light-Karus Guardian Light i Amshus Blinding Light, drugi Haeven lub Fire.BSB wchodzi do Phoenixow, Prince do Lionow, 1 mag dostaje honor Pure of Heart i obu wlanczamy do archerow (beda bezpieczniejsi choc niekoniecznie :) ).Phoenixi sluza do przyjmowania na klate co mocniejsze lub ma feara, lioni i swordzi czaja sie po bokach :).Mozna zrobic zmiane w corach, zamiast lukow dac silverow. Przy dobrym rzucie na losowanie generala mamy 2 oddzialy stubborn. Czary z lighta sluza do spowalniania wroga a haevena lub fire'a na eteryki i inne paskudztwa :). Shadowsi do zadan z maszynkami i spowalnianiem ruchu jak takze do zapedzania wroga pod szarze piechoty.
For the greater Waaagh !

Offline Cyel

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2003, 10:18:58 am »
OK., to po kolei.
    Przede wszystkim, niech będzie jasne : piechotę w nowej edycji skrzywdzono w stosunku do starej. Kawaleria w starej edycji kosztowała 1,5 do 2 razy drożej niż w 6ed (np. Dragon Princes 43pts, Chaos knights ok. 80pts!!! Plus katastrofalnie drogi command) podczas gdy koszt piechoty pozostał mniej więcej taki sam. Skuteczność kawalerii jest zbliżona do staroedycyjnej (np. dragon Princes to nadal atak z WS5, S5, Save 2+, ba, są szybsi niż w 5ed) Jeśli wiec w starej edycji kawaleria stanowiła, mimo wysokiego kosztu, solidny wybór dla gracza (ja wystawiałem dragon Princes i rzadko się na nich zawodziłem) to nie rozumiem tak nagłego spadku kosztu punktowego jeźdźców.Chyba że chodzi o sprzedanie większej ilości figurek. Krótko mówiąc , z nielicznymi wyjątkami nowoedycyjna piechota jest niekorzystnie zbalansowana w stosunku do kawalerii.
   Oznacza to, że musimy się bardziej wysilić podczas gry, niż przeciwnik wykorzystujacy w dużym stopniu kawalerię, że o strzelającej obronie nie wspomnę. Niech tak będzie, czerpmy z tego radość, bo na tym ta gra polega.

    Do rzeczy zatem. Oto moja rozpiska orcza. Nie jest to armia typu horda, o jakiej wspominał Greenskin, niemniej piechota odgrywa w niej kluczową rolę.
24 BigUns +włócznie,tarcze, Banner of Butchery, twardy Warboss
24 Boyz +choppy i tarcze
19 Savage Orcs +włócznie, warpaint, tarcze, Savage Big Boss
20 Black Orsc + dwie choppy, Waaaagh! Banner
4 Snotlings
2x 5 Wolfriders (szybcy, włócznie i łuki)
2x Spear Chukka
2x Katapulta
2x Szaman (ofensywno defensywny, zależy od opozycji)

   Ostatnio pewien człowiek zamówił u mnie 2 rydwany goblińskie (robię ładne maszyny orkowe i ładnie je maluję...) i nie odebrał. Zostały w związku z tym wcielone do mojej armii, razem z gigantem zastępując czarnych orków (którzy niestety są ciut za drodzy, 300pts za oddział). Ale dopiero będę testował tą opcję, więc na razie się nie wypowiadam. Gigant to w zasadzie piechota, bardziej manewrowa, za to ze słabszą siłą uderzeniową. I nie może uciekać, ale stubborn tez się przydaje.
   Ogólnie rzecz biorąc, dowolną armię ofensywną mogę przyjąć, zwyciestwo będzie zależeć od umiejetności, czyli tak jak być powinno. Tutaj komentarzyk : w domu gram na stole 6 na 4 stopy, na mniejszym 4:4 jest dla mnie za mało miejsca na manewr, a wiem, ze często gra się na takich. Wbrew pozorom nie jest tak dobrze, gdy armia rozciąga się na całą długość stołu, bo siła piechoty polega na wzajemnym wsparciu.
   W walce z armiami defensywnymi lub upierdliwym offensem (typu smok i lekka jazda) niestety muszę w sporym stopniu polegać na maszynach bojowych. I tu się często zawodzę (nic dziwnego, to gobliny), choc jestem w stanie wymierzyć jeden głaz z katapulty w jedno oko smoka, a drugi w drugie, to najczęściej potem jest scatter, a jak już HIT, to razem z misfire..... Zastanawiam się czy nie pomocny byłby Great Shaman, z czarem do przezrucania kości, żeby przerzucić te nieszczęsne misfire. Gdybym miał takie rzeczy jak skaveni (Screaming Bell, Storm banner, tunneling teams) śmiałbym się w głos z każdej strzelającej obrony....
   Przy okazji drobna taktyka w walce z duzymi lataczami. Przed ich szarżą nie możemy się zasłonić oddziałem, bo jako large target widzą ponad żołnierzami, i mogą nad nimi przelecieć. Jeśli jest dla nas kluczowe by obronic np. flankę kluczowego oddziału, ustawmy inny oddział frontem do latacza, tuż przy zagrożonej flance tego którego chcemy bronić. Idea jest taka, żeby przeciwnik, mimo, że widzi cel, nie miał gdzie postawić swojej figurki w kontakcie z zagrożoną flanką.
   Z kolei, Greenskin, w walce z krasnoludami mamy and nimi zasadniczą pzrewagę. Oni nas nienawidzą. Jeśli ten upierdliwy oddział Ironbreakerów stoi tak, że nie można bo zaszarżować inaczej jak z przodu, gdzie czeka jeszcze karzełek generał , robimy tak. Szarżujemy z przodu wilczą kawalerią, ustawioną w linię,z jednym modelem z przodu, żeby zminimalizować ataki krzatów. Nie możemy stracić tego oddziałku. Tzn możemy, bo to tylko gobliny,nikt ich nie żałuje, ale wtedy taktyka się nie uda. My przegrywamy i uciekamy . Breakerzy muszą gonić, bo mają hate, i wpadają w nasze zwczasu przygotowane kleszcze. Krzaty mają co parawda swoją turę, ale z ruchem 6 nie uciekną. Wadą taktyki jest pewna nieprzewidywalność zasięgu pogoni. Hate można też świetnie wykorzystać do pułapki overrunowej, o której pisałem wcześniej.

Rany, jeszcze tyle tematów, na które chciałbym się wypowiedzieć, ale na razie nie zdążę. Rav, Twoja armia straaaasznie mi się podoba, bo łączy skuteczność z wyrazistym klimatem, koniecznie napisz jak się sprawowała w bitwie!!!, I o Elfach Wysokiego Rodu też ma opinię, ale teraz wychodzę spotkać się z przyjaciółmi, musimy przećwiczyć kombinacje do turnieju par w sobotę (gram w parze z wampirami !!!)

Offline rav

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2003, 11:24:59 am »
Dzieki wszystkim za slowa uznania co do moich rozpisek i tematu naszej dyskusji. To glownie dzieki wam dyskusja poszla w takim fajnym kierunku, ktorym inni moga nam tylko pozazdroscic  8) .

Przemyslalem jeszcze co nieco i mam dla was kompletny odjazd - armie oparta na klanie moulder, ktora moze pozwolic na dwie "fale ofensywne" i ma w swoich szeregach 208 figurek na 2000 punktow (to jest tak masakryczna ilosc, ze strachem bedzie napawac przeciwnikow samo spojrzenie na ta armie).

Do rzeczy:
1 grey seer (reganeracja, 2x dispell scroll) screaminig bell
23 clanrats (bellpushers, muzyk, champion)
1 chieftain w oddziale bellpushers (strom banner oczywiscie)
20 clanrats (sztandar, muzyk)
20 clanrats (sztandar, muzyk)
20 clanrats (sztandar, muzyk)
20 slaves (muzyk)
20 slaves (muzyk)
20 slaves (muzyk)
20 slaves (muzyk)
1 master moulder (light armour, great weapon, languisher sword, cautious shield)
1 master moulder (light armour, great weapon, bands of power, warpstone amulet)
(wszystko powyzej to "druga fala uderzeniowa" M5, master moulder'rzy oczywiscie w oddzialach clanratow idacych zaraz za pierwsza fala uderzeniowa aby zapewnic relolling wszystkich testow psychologii oddzialom klanu moulder). "pierwsza fala uderzeniowa" to:
2 rat ogres + 2 packmasters
2 rat ogres + 2 packmasters
2 rat ogres + 2 packmasters
2 rat ogres + 2 packmasters
6 giant rats + 1 packmaster
6 giant rats + 1 packmaster
6 giant rats + 1 packmaster
6 giant rats + 1 packmaster

To sie nazywa horda, prawda? Packi giant ratsow sa takie male aby nie wywolywac paniki wsrod rat ogrow (maja o jeden mniejszy unit strenght) kiedy beda ginac lub uciekac. Cala pierwsza fala uderzeniowa cala ma M=6, jest niezwykle mobilna i rozproszona (nie wiadomo w co strzelac nawet jak juz sie uda (storm banner)). I nawet jak 4 oddzialy rat ogrow wraz z giant rats tylko troche przetrzebia oddialy wroga, albo zaciagna w:
- rat trapy
- overrun trapy (nazwijmy to tak)
to potem ma sie jeszcze do czynienia z horda 8 klockow (160 modeli), ktore moga zalozyc spokojnie kolejne rat trapy lub overrun trapy.

Fajne co nie? Tylko ze brakuje mi troche modeli... 1 giant rat packu, 2 master moulderow, 1 oddzialu clanratow, 2 oddzialow slavesow... shame..

Jeszcze dzis przesle moj pomysl na walczace imperium, jak tylko to przemysle. Nooo i dzis testuje moja rozpiske na bretonii (ta pierwotna, tylko bez storm bannera).

Powiedzcie mi co sadzicie o przedmiocie WARPSTORM SCROLL (bound spell 5, one use only) - wszystkie jednostki latajace w 24" dostaja D6 S6 hitow, a monstery ujezdzone musza randomizowac trafienia miedzy siebie i jezdzca. Mi sie to wydaje calkiem niezla niespodzianka, tylko ze to boundspell i ma zasieg taki ze trzebaby byc na srodku pola bitwy. Co wy na to. Kosztuje az 50 punktow...
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Błaszczu

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2003, 11:27:25 am »
rozpiski oparte na piechocie ? nafny turniej moznaby zrobic :D oto moja Imperielna ( zakładam, że gramy tylko piechotą i towarzysko :P ) :

 Unnamed2000 Pts  -   Empire Army

1 Wizard Lord @ 310 Pts
     General; Magic Level 4
     Dispel Scroll [25]
     Power Stone [25]
     Power Stone [25]
     Luckstone [25]

1 Battle Wizard @ 140 Pts
     Magic Level 2
     The Silver Horn [45]

1 * Warrior-Priest @ 155 Pts
     Prayers of Sigmar; Great Weapon; Heavy Armour; Shield
     Sigil of Sigmar [20]
     Icon of Magnus [30]

19 Spearmen @ 198 Pts
     Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

     5 Detachment - Free Company @ [25] Pts
          2ndWeapon

     5 Detachment - Free Company @ [25] Pts
          2ndWeapon

20 Spearmen @ 210 Pts
     Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

     6 Detachment - Free Company @ [30] Pts
          2ndWeapon

     5 Detachment - Free Company @ [25] Pts
          2ndWeapon

10 Crossbowmen @ 80 Pts
     Crossbow

18 Greatswords @ 358 Pts
     Great Weapon; Full Plate Armor; Standard; Musician
     Banner of Griffon [50]

     1 Count's Champion @ [12] Pts

     5 Detachment - Free Company @ [25] Pts
          2ndWeapon

     5 Detachment - Free Company @ [25] Pts
          2ndWeapon

1 Mortar @ 75 Pts

     3 Crew @
  • Pts


1 Mortar @ 75 Pts

     3 Crew @
  • Pts


11 Flagellants @ 144 Pts
     Flail

     1 Prophet of Doom @ [12] Pts

1 Sigmar's Hammer Steam Tank @ 250 Pts

Casting Pool: 8
Dispel Pool: 6
Models in Army: 122
Total Army Cost: 1995

proszę państwa sam klimat i polot! :) :) :) chciałbym czymś takim zagrać z kimś innym sama piechota na piechote... ehh... marzenia... towarzysko musze namówić qmpli  8)
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=91867272

Offline veyDer

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 09, 2003, 11:36:41 am »
Cytat: "Chaos"
zakładam, że gramy tylko piechotą i towarzysko :P )

Cytat: "Chaos"

1 Sigmar's Hammer Steam Tank @ 250 Pts


Taaa...  :wink:
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Błaszczu

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 09, 2003, 11:38:01 am »
błąd nie dałęm Greatom Griffon Bannera poprawie i wysle
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=91867272

Offline rav

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 09, 2003, 11:38:25 am »
mmmm...... to imperium naprawde ma klimat, mogloby byc ciezko... bardzo mi sie podoba. Zastanow sie czy bylbys w stanie tym zagrac przciwko ostro strzelajacej armii. Twoja armia ma tylko jeden malkament - M4. Ale mysle ze to nie rzutuje mocno. Sprobuj sie jeszcze zastanowic nad tym jak gralbys z moja rozpiska oparta na klanie Eshin lub na klanie Moulder. Te mortary i czolg moga byc dobrym supportem. Ja musialbym liczyc na moich killerow (bands of power itp.) lub bella przeciwko temu czolgowi... moglby byc problem, chyba ze da sie go jakos zalatwic masa?
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline veyDer

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 09, 2003, 11:40:33 am »
Ekhm... wy naprawdę zaliczacie steamtanka i dzwonek do piechoty  :?:
To ja bym na taki turniej sobie hydrę wystawił...  :roll:
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline rav

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 09, 2003, 11:43:58 am »
Steam tank - jest na skraju przyzwoitosci (chodzi o to ze w rozpisce nie opiera sie na nim moc uderzenia)
Screaming Bell - on musi byc w odziale clanratsow lub stormvernimow i nie zaliczanie go do piechoty to tak jak uwazanie karasnouldzkiego kowadla za kawalerie :)
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline Błaszczu

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 09, 2003, 11:51:48 am »
8)
rav dobrze prawi :) Steam Tank i mortary są jako konieczne wsparcie bo tej piechoty to tak duzo jak u szczurków nie wychodzi. co do wali ze strzelającą armią... mhm... nie miałbym zadnych szans (brak Storm Bannera boli). No ale ta rozpiska nie jest żeby grać ze strzelajacymi tylo żeby grać sobie tak żeby klimatycznie i fajnie było ( np ze skavenami, orkami etc, ) czyli masa ktora na Ciebie idzie.

a) Tanka sie masa nie da ubic bo jest terror  i unbreakable... chyba ze na panike ale ja bym sie ustawil dobrze. ale spoko predzej czy pozniej chyba by padł.... chyba...moze :) nawyzej sam by został
b) co do twoich armiii szczególnie moulder to uważa, że jest zaczepista...klimaci i to tego naprawdę MOCNA.
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=91867272

Offline rhion

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 09, 2003, 12:00:05 pm »
Gram już troche w wfb ale jeszcze nie miałem okazji stanąć do walki ze szczurkami na razie rospiska po 200 modeli lekko przeraża mnie masą no ale na wszystko znajdzie się sposób (chyba) :D
No ale chciąłbym się spytać jak w dzwonie rozdziela się trafienia na grey seera a dzwon i czy jest to duży cel (bo z wyglądu na pewno) :?:
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Błaszczu

No Skryre Skavens? - czyli jak Skaveni walcza wrecz...
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2003, 12:03:00 pm »
nie martw sie to tylko tak wyglada :)
ttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=91867272