Autor Wątek: jak by kto chciał wiedzieć-artykuły  (Przeczytany 25334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« dnia: Lipiec 01, 2005, 07:01:54 pm »
Znalazłem dziś w gazetach parę artykułów , jak by znalazł się tu jeszcze jaki młody zaciekawiony to polecam.
National Geographic, lipiec , o współczesnych rycerzach. Oparty głównie na reportarzu z Grunwaldu, pokazuje ciekawą stronę codziennych trudności panów rycerzy.
A zaś w dzisiejszym Dzienniku Wschodnim , jest o facecie co odtwarza czasy kamienia łupanego. O ile o kimś ubierającym  się w kolczugę , i wymac**jącym mieczem można powiedzieć że jest dziwny ;) , o tyle faceta ubranego w skórę renifera , i latającego po polach z krzemieniami można spokojnie zamknąć w jakimś spokojnym zakładziku .
tematu gdzie można wypowiedzieć się o artykułach prasowych, nie znalazłem to i załorzyłem. Wybaczcie jeśli uznacie że się panoszę  ;)
pozdrawiam panów rycerzy, nawet jeśli nie chcą ;)  :lol:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 07:20:59 pm wysłana przez zaciekawiony »
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Nocturno_Culto

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2005, 07:15:05 pm »
Cytuj
o tyle faceta ubranego w skórę renifera , i latającego po polach z krzemieniami można spokojnie zamknąć w jakimś spokojnym zakładziku .


no wiesz są nawet bractwa SW gdzie ludzie biegają ze świetlnymi mieczami wyobrażonaymi jako plastikowe, kolorowe drągi ... a odtwórstwo epoki kamienia łupanego zaliczył bym w poczet tzw. archeologi doświadczalnej podobnie jak odtwarzanie serbo-łużyckiej kultury doby powiedzmy wstęgo-rytej czy bóg wie jeszcze jakiej innej kombinacji... ;)

Pzdr.

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2005, 10:52:20 am »
Cytat: "zaciekawiony"

A zaś w dzisiejszym Dzienniku Wschodnim , jest o facecie co odtwarza czasy kamienia łupanego. O ile o kimś ubierającym się w kolczugę , i wymac**jącym mieczem można powiedzieć że jest dziwny ;) , o tyle faceta ubranego w skórę renifera , i latającego po polach z krzemieniami można spokojnie zamknąć w jakimś spokojnym zakładziku .


Powiem Ci, że mam wielu znajomych... Jedni są "rycerzami" i jakoś nikogo to nie dziwi... Dla wszystkich to normalne, bo przecież każdy dzieciak, chciał się kiedyś bawić mieczem, a napewno okładał kijem... ;)

Ale mam też kolegów, którzy odtwarzają np. Epokę Kamienia, i przyznaję, że ja też do nich należę, coprawda nie przebieram się w skóry i inne takie bzdety, ale np. na Uniwersytecie mam czasami pokazy łupania krzemienia... Tak wiem, że śmiesznie to brzmi, ale dokładnie to zajmuję się "odtwarzaniem spektrum narzędziowego w inwentarzach pradziejowych"... Mam teżkolegó odtwarzających Celtów, Rzymian, Germanów, Sarmatów... Mam kolegów wypalających ceramikę w pradziejowy sposób, wykonujących ozdoby z brązu dawnymi metodami, odlewających toporki brązowe, jeszcze inni kują miecze, a inni z kolei zajmują się architekturą pradziejową...

Szczerze, to nikt z nich nie wydaje mi się dziewny ani troche... Po prostu mają zapedy do zdobywania dużo większej wiedzy, niż książkowa, bo przecież wiedza praktyczna pozwala wyciągać wnioski...

Cytat: "Nocturno_Culto"

no wiesz są nawet bractwa SW gdzie ludzie biegają ze świetlnymi mieczami wyobrażonaymi jako plastikowe, kolorowe drągi ... a odtwórstwo epoki kamienia łupanego zaliczył bym w poczet tzw. archeologi doświadczalnej podobnie jak odtwarzanie serbo-łużyckiej kultury doby powiedzmy wstęgo-rytej czy bóg wie jeszcze jakiej innej kombinacji... ;)


No jasne, że są "bractwa" odtwarzające SW, wystarczy spojżeć na główny fanklub wojsk imperialnych, oni mają tam musztry i inne takie, a poza tym 90% w nim to polacy, nazywa się jakoś "Polish Imperial Outpost" czy coś, warto poszukać...

Nocturno, to przyznaję, że mnie teraz zaskoczyłeś wiedzą :!::!::!:... Tylko Cię poprawię troszkę ale to jest tak: Kultura Ceramiki Wstęgowej Rytej, grupa serbo-łużycka... Ale miałeś prawo nie wiedzieć to są badania z zeszłego roku...
Mam nadzieję, że wybierasz się na archeologie?? ;)

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2005, 11:02:23 am »
O Boże , z tym zakładzikiem to żartowałem,
Pewno nie którzy się spotkali z takim traktowaniem ,że jak się zwykły człowiek o waszych zainteresowaniach dowiedział to tak się dziwnie popatrzył . Jeśli was obraziłem to gorąco przepraszam
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2005, 11:16:34 am »
Cytat: "zaciekawiony"

O Boże , z tym zakładzikiem to żartowałem,
Pewno nie którzy się spotkali z takim traktowaniem ,że jak się zwykły człowiek o waszych zainteresowaniach dowiedział to tak się dziwnie popatrzył . Jeśli was obraziłem to gorąco przepraszam


Nie martw się nie obraziłeś nikogo... To jest po prostu tak, że musimy mieć dużo cierpliwości, bo ludzi na nas cały czas dziwnie patrzą... ;) Ale niech sobie patrzą... Czasem coś wnosimy do wiedzy ogólnej i to nam sprawia radość, no a przynajmniej mi ;) A w takim zakładziku to bym posiedział, pod warunkiem, że moja dziewczyna ukochana mogłaby ze mną, ech... Taki spokój... Marzenie :D

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2005, 08:16:59 pm »
Znowu natknąłem się na artykuł
Tegotygodniowy numer Newswicka
O odkryciah archeologicznych w małopolsce, które potwierdzają obecność na ziemach polskich wikingów . Całkiem dobrze napisane , o tych odkryciach już czytałem , ale dopiero tutaj zostały one opisane tak dobrze , i najważniejsze opisano wszystkie .Jest tam poruszany szeroko spekulowany temat hipotezy jakoby Mieszko I był wikingiem
jest ladna mapka ,i dobre zdjęcia
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2005, 08:19:47 pm »
Cytat: "zaciekawiony"

Znowu natknąłem się na artykuł
Tegotygodniowy numer Newswicka


Możesz wklepać coś więcej?

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2005, 09:59:06 pm »
O artykule ?
Chodziło o skarby srebrne , drobno pocięte monety arabskie z IX w., i części ozdób . Ostatnio ( połowa maja ) w Grzybowie .Brązowy pierścień
(zdięcie )z niedżwiedziami . Groby ciałopalne k. Gniezna , z bronią , ozdoby (zdięcie) w charakterystycznym stylu . Sporo tego .
Poruszana hipoteza wedle której Mieszko miał by przed chrztem nazywać się Dagomir( piszę z pamięci ) i być wikingiem , czytalem różne zdania.
Ta teoria wywołała wielkie poruszenie .
To może starczy aby zainteresować ? :?:
jak znajdę artykuł jaki ciekawy to dam znać
informacje na ciekawiący temat można znaleźć wszędzie
jak mnie co zaciekawia to umiem szukać
cze rycerzu ;)  8)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2005, 09:55:58 am »
Cytat: "zaciekawiony"

jak mnie co zaciekawia to umiem szukać
cze rycerzu ;)  8)


No cóż, jak mnie coś zaciekawia, to również umiem szukać, ale widzisz teraj jak napisałeś, to już wiem, o co chodzi... To dosyć stara teoria... Chyba z zeszłego roku, o ile się nie mylę... Tak, czy inaczej, póki co nie do udowodnienia, więc nie ma sensu się nad nią rozwodzić (wybacz zboczenie zawodowe ;) )
Nie rycerzu ;) Nigdy się za takiego nie uważałem... Jestem archeologiem i rekonstruktorem ;)

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2005, 10:58:31 am »
Tak , stara teoria , chyba raczej jeszcze z przedwojnia , ale wtedy odrzucono przez swoistą doktrynę . Trzeba przyznać nęcąca
Panie rekonstuktorze , dla mnie będziesz pan rycerzem nawet bez zbroi ,wlasnego przekonania ,i kodeksu moralnego tak w rycerrzach podziwianego . ;)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2005, 11:19:13 am »
Cytat: "zaciekawiony"

Tak , stara teoria , chyba raczej jeszcze z przedwojnia , ale wtedy odrzucono przez swoistą doktrynę . Trzeba przyznać nęcąca


Tak... Bardzo możliwe... Nie wiem, w każym razie wydaje mi się, że w zeszłym roku, wyszły na jaw jakieś nowe dowody... Nie interesowałem się tym przyznaję... Jak dla mnie z jednej strony za wcześnie, z drugiej, natomiast, za późno, jeśli wiesz o co mi chodzi... ;)

Cytat: "zaciekawiony"

Panie rekonstuktorze , dla mnie będziesz pan rycerzem nawet bez zbroi ,wlasnego przekonania ,i kodeksu moralnego tak w rycerrzach podziwianego . ;)


No tutaj, to chyba mnie troszke obrażasz... Primo swoje przekonania mam, kodeks moralny również... A zbroja lezy sobie spokojnie na sali, na której mam treningi... Choć jest to najmniej ważne...

Mam propozycję... Zastanawiaj się co piszesz...

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2005, 11:40:22 am »
Aaa to przepraszam .
Chodziło mi o to ze nawet jak byś nie miał wymienionych cech to za rycerza cię będę brał ,pierwsze wrażenie jest takie.
a co do przekonań chodziło mi o przekonanie że nie jesteś pan rycerzem.
Dla wiadomości to te groby i pierścień to rzeczywiście odkopano w zeszłym roku , ale w tym też coś
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2005, 12:48:17 pm »
Cytat: "zaciekawiony"

Aaa to przepraszam .


Oki... ;)

Cytat: "zaciekawiony"

pierwsze wrażenie jest takie.


Tzn. pierwsze wrażenie odnośnie mnie jest takie, ze jestem rycerzem :?:   :shock:

Offline zaciekawiony

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2005, 03:42:57 pm »
Składały się na to :
Obrazek (avatar?)
fakt uczestnictwa w tym forum ( nie zbyt mądrze )
całkiem mądre wypowiedzi ( może nie słusznie ?)
nie jasne trochę wspominki o tym ( dokładnie jakie nie wiem )
tak czy siak w jakimś bractwie to jesteś  ;)  :?:
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline kort

jak by kto chciał wiedzieć-artykuły
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2005, 07:18:29 pm »
Cytat: "zaciekawiony"

Składały się na to :
Obrazek (avatar?)
fakt uczestnictwa w tym forum ( nie zbyt mądrze )
całkiem mądre wypowiedzi ( może nie słusznie ?)
nie jasne trochę wspominki o tym ( dokładnie jakie nie wiem )
tak czy siak w jakimś bractwie to jesteś ;) :?:


No cóż, nie ukrywam, że poszukuję odpowiedniego avatara ;) Tamten wydawał się zbyt... Hollywood'zki ;)

Uczestnictwo w forum... No cóż, nie wiem, czy mądrze czy nie w każdym razie się staram ;)

Jeśli uważasz moje wypowiedzi za całkiem mądre, jest mi naprawdę niezmiernie miło... Czy słusznie, czy nie... To już zostawię Tobie, toć mi siebie oceniać nie przystoi... ;)

Jeśli chodzi o bractwo, to niestety zmartwię Cię, ale już nie jestem w takowym... Byłem, przyznaję, przez jakieś 7 lat w sumie tak patrząc po 3 czy 4 w których byłem, ale już nie jestem... Aktualnie myślę o stworzeniu, jakiejś grupy rekonstrukcyjnej, ale to narazie są bardzo odległe plany ;)

No cóż, zostaje mi jedynie tym razem
Pozdrowić Cie Zaciekawiony i podziękować,

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie...