trawa

Autor Wątek: Dark Elf Revision  (Przeczytany 53514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Halfing

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2003, 04:34:48 pm »
Może troszkę odbiegam od biegnącego szybkim biegiem tematu ale pamiętam jak w RH fajnym rozwiązaniem była wiczkowa bohaterka albo nawet lepiej Była troskę droga ale fajna silna i klimatyczna
Wkurzyłem sie z deczka jak się okazało że zaniechali tą panią w kodeksie
Mogła być silną i fajną alternatywą dla DE lorda bo niby dlaczego orki mają mieć do wyboru tylu charakterów a DE tak mało
Czy ktoś już wcześniej o tym wspominał :?:
Jeśli tak tto sorry

Offline rhion

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2003, 04:48:29 pm »
Cytat: "SoCiu"
Blood Armour -"blood Armour is treated as a suit of normal heavy armour(5+ save)and can be combined with other armour as normal .For every unsaved wound the wearer inflicts,their save is improved by 1 point(chodzi o cały zestaw zbroja+dodatki) up to a maximum of 1+ to chyba powinno roztrzygnąć spór o krwistą zbroję:)

No ale tu pojawia się problem jak koleś strzela z kuszy i se nabija blood armour do 1+ ale ma tarcze i dochodzi do hth gdzie nie używa tarczy tylko dwuraka i sava ma na 2+ i czy sobie nabija dalej blood armour :?:
a druga to jak koleś ma SDC to jak  sava od ostrzału ma 1+ a w walce miałby wtedy na 2+ to czy może sobie nabić tą zbroje do 1+ w walce a jak tak to od ostrzału bedzie miał na 0+ :lol:  :D
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline SoCiu

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 16, 2003, 09:20:11 pm »
Hmmm tu chodzi o to chyba że jak raz nabijasz sobie sava to nabijasz cały zestaw "their save is improved by 1 point"To po odjęciu tarczy masz  2+ zamiast 1+ i nie możesz nabijać dalej bo pisze że 1+ jest max w zestawie....no i oczywiście jak masz tarcze i maksymalnie nabity zestaw do 1+ to nie masz modyfikatora +1 przy walce wreczy jak używasz broni ręcznej i tarczy
ww.s.p.glt.pl

Offline rhion

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 16, 2003, 10:07:40 pm »
Zaznaczam że to bedzie głupie pytanie  :) i nie związane z tematem ale bardzo mnie ostatnio nurtuje:  
Czy bohater który jedzie na koniu może sobie w pewnym momencie zejść z niego i do końca bitwy chodzić na piechote  :?: (wg mnie to logiczne ale sam nie wiem do końca , bo nic w zasadach nie ma)
No jak na pierwsze powiemy tak (czyste przypuszczenie) to koń zostaje w umuwionym miejscu i czy ktoś może na niego wsiąć (albo ten sam co go zostawił albo inny bohater)  :?:
I trzecie (wiem miało być jedno ale się nie moge powstrzymać )
Czy bohater może porzucić część swego ekwipunku (np tarcze ,miecz itd) :?:
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Sony

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2003, 06:53:07 am »
Bohater jest tak przywiązany do konika (zoofilia ?) że za nic nie zejdzie z niego  :D , ekwipunki też nie może porzucić, może z niego nie kożystać w walce ale zawsze go ma (pomijam niszczenie przedmiotów przez magię). Ale czemu chcesz porzucić tarczę np., bo zejście z konika jest czasem potrzebne ale zostawienie ekwipunku ?

Offline Iberales

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 17, 2003, 06:47:16 pm »
Podejrzewam, że natchnięty pewną mierną produkcją filmową kolega miał ochotę przesiąść się z konia na tarczę... :D
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline rhion

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 18, 2003, 07:16:44 am »
Cytuj
Podejrzewam, że natchnięty pewną mierną produkcją filmową kolega miał ochotę przesiąść się z konia na tarczę...

To caBkiem by mnie sie podobaBo za tak jazde na tarczy +2 do trafienia i dorzuciB bym no armour save bo przeciesz wszyscy widzieli 1 strzaBa 1 trup (no moze czasem 2 :) ) plus 2 do siBy bo w koncu trzeba jakos ranic a i zasieg zeby nie przeginac to zwiekszyB bym do 30 cali.

A ta tarcza tyczy sie wczesniejszej dyskusji o blood armour bo ja zawsze uzywam dwuraka i ciezko jeast miec sava na 2+ (bo jak sie nabije pare ran to tarcza robisie zbendna i tylko przeszkadza obnizajac sava w hth)

ps. to chyba tylko u mnie polskie literki nie dziaBaja wie ktos jak to sie naprawia :?:  :(
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline daysleeper

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 28, 2003, 11:30:20 am »
Hej czy to prawda że już nie wolno używać garnizonów na turniejach limited?? Bo na stronie www.legion.krakow.pl jest wyraźne powiedziane że City Garnison jest niedozwolony...
...nawet sam Mesjasz był na sprzedaż..."

Offline Sony

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 28, 2003, 11:47:16 am »
Ja dostałem odpowiedź z GW że MOŻNA i że jest do normalna armia jak ta podstawowa. Niestety organizatoży robią lamerstwo (dopuszczenie goblinów alternatywnych i twierdzenie że turniej jest limited) i strasznie upraszczają sobia życie (jawne rozpiski). Ja po prostu nie biorę udziału w turniejach gdzie są bzdurne zasady.
Czeka może się doczekamy ligi jak w Magic the Gatering z CERTYFIKOWANYMI sędziami (wiem co mówię bo mam uprawnienia sędziego do MTG).

Offline yanczi

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 28, 2003, 11:55:28 am »
Sorki ze nie do tematu ale widze ze sa tu osoby które sie znaja wiec mam pytanie koles kluci sie ze mna od 2 tygodni czy mozna wsawiac bez zgody przeciwnika bohaterów z kodeksu np. twierdze ze mallusa morathi i melekitha moge wstawic zawsze a zgody potrzebuje do piero na shadowblada tularisa itp. On twierdzi ze zgoda potrzebna jest na wszystkich

PS
nie wiem czy tyrion jest w kodexie od he ale w Morionie powiedzieli mi ze jest wymagana zgoda ??
PS 2
Wiec jak jest ?? i prosze powiedzcie jacy bohaterowie sa w kodexi HE
PS 3
gdzie jest ta informacja ?? w ksiedze głównej czy w kodexie ??
kreślenie charakteru narodowego:
1 Włoch: patriota, 2 Włochów: demonstracja, 3 Włochów: defetyzm
1 Francuz: dowcip, 2 Francuzów: miłość, 3 Francuzów: rewolucja
1 Niemiec: poeta, 2 Niemców: organizacja, 3 Niemców: wojna

Offline Nosferatu

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2003, 12:49:06 pm »
Cytat: "Sony"
Ja dostałem odpowiedź z GW że MOŻNA i że jest do normalna armia jak ta podstawowa. Niestety organizatoży robią lamerstwo (dopuszczenie goblinów alternatywnych i twierdzenie że turniej jest limited) i strasznie upraszczają sobia życie (jawne rozpiski). Ja po prostu nie biorę udziału w turniejach gdzie są bzdurne zasady.
Czeka może się doczekamy ligi jak w Magic the Gatering z CERTYFIKOWANYMI sędziami (wiem co mówię bo mam uprawnienia sędziego do MTG).



Jak jestes taki madry to zrob turniej taki jak krakon,

i chwala ci za to ze nie bierzesz udzialu w turniejach
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline daysleeper

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 28, 2003, 01:06:10 pm »
Sauron...
TO jest tak że dokładnie wg przepisów GW to tych characterów którzy są w codeksie można wystawiać bez zgody przeciwnika.
Jednakowoż w polsce (i chyba na świecie) większość bitew gra się w trybie limited czyli nie wystawia się żadnych bohaterów. Oczywiśćie z kolegą możesz sobie grać OPEN czyli rąbiesz Morathi i Malikitha ale musisz się z nim dogadać że obydwoje możecie wystawić SC
...nawet sam Mesjasz był na sprzedaż..."

Offline rhion

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 28, 2003, 02:52:15 pm »
Cytat: "daysleeper"
Hej czy to prawda że już nie wolno używać garnizonów na turniejach limited?? Bo na stronie www.legion.krakow.pl jest wyraźne powiedziane że City Garnison jest niedozwolony...

ZDRADA...
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Iberales

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 28, 2003, 02:59:40 pm »
Zaczynacie być nudni.
Bo próby ukrycia osmiu RBT pod fluffem mogą się czasami znudzic - wiecie?
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline rhion

Dark Elf Revision
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 28, 2003, 03:10:11 pm »
Cytat: "Iberales"
Zaczynacie być nudni.
Bo próby ukrycia osmiu RBT pod fluffem mogą się czasami znudzic - wiecie?

Dwie rzeczy :
armia  z 8 bolcami muglbym juz na turniej pojechac  :lol:
A tak naprawde to 8 bolców to slaba armia nie ma mocnej magi dojedzie do niej porzadna offensywa i zrobi z niej mlucke(moje offensywne DE zrobia z niej pasztet{tylko problem z tym ze musze do nich jeszcze troche dokupic bo z klimatyczna armia z WE to nie mam sie po co pojawiac })
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

 

anything