trawa

Autor Wątek: Giełda  (Przeczytany 274852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

Giełda
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2003, 12:07:24 am »
Cytat: "drmuto"
Kupię '100' Franka Millera.


czy tu czasem nie chodzi o 300?

http://www.blackdog-comics.com/cgi-bin/bd.cgi?bdsession=00CCE23D33487500F13EE&bdpage=bd_price&bdtitle=300+HC
opyright by mykupyku

drmuto

  • Gość
Giełda
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2003, 12:20:13 am »
oczywiscie ze chodzi o 300 :) - nie wiem jakie zacmienie przezywalem piszac post :). za link dziekuje ale dodatkowe koszty czynia inwestycje nieco nieoplacalna :) - daltego sprawdzam moze ktos sobei sprowadzil i chce sie pozbyc (wiem wiem marzenia scietej glowy :))
A jeszcze jedna rzecz mi przyszla do glowy ktorej szukam:
Bad Boy Bisley&Miller

Offline Perfect Strangler

Giełda
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2003, 09:32:10 pm »
Na Allegro trochę nowych ciekawych rzeczy:

- "Metabarons: Alpha/Omega" (Jodorovsky, Charest, Moebius, Gimenez);

- "Cromwell Stone" (Andreas);

- "Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface" (Masamune Shirow);

- dwa komiksy Mike'a Mignoli: "Wolverine: Jungle Adventure" oraz "Batman: Gotham by gaslight";

- "Transformers: Armada" (Pat Lee);

- pluszowa Śmierć z "Sandmana"

i sporo innych (Weapon X, Predator, Wolverine, Spider-Man, Spawn, Tomb Raider, Kiss).

Całość pod:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=34211



Oczywiście do tego dochodzą jeszcze komiksy spod www.komiksy.republika.pl - kilkaset pozycji na sprzedaż.



A na zamówienie mogę sporo komiksów z USA sprowadzić, dokładne info na priva.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline CorviuS

Giełda
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2003, 10:05:56 pm »
Cytat: "pookie"
Może być po włosku ?  :)

kurcze tu mi cwieka zabiles  :o  bo wloskiego to ni w zab nie czaje, a duza radoche w amerykanskich komiksach sprawia mi kombinowanie i rozkminianie tekstów. wiec skorki ale z wloskiego wydania to chyba spasuje  :)
ighting for peace is like f**king for virginity.

Offline Qłak

VERTIGO
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2003, 11:14:12 am »
Jesli ktos ma cos niepotrzebnego z Vertigo to walcie na maila M4rcuZ@poczta.fm
łak na prezydenta!!!

Offline Rzezbiarz.wg

"Kupiłem sobie za granicą ..."
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2003, 01:59:36 pm »
Znajomość komiksów słynnych za granicą, a niewydanych u nas jest zapewne u większości z nas wyrywkowa. Nie wszystko da się znaleźć w sieci, a raczej da się, ale często nie wiadomo po prostu czego szukać.

Część z Was zapewne kupuje komiksy podczas wyjazdów za granicę lub po prostu w sieci.

Chciałbym żebyście w tym temacie opisywali wrażenia po lekturze komiksów w innych językach (jeśli o mnie chodzi to po angielsku, ewentualnie niemiecku w ostateczności ;-)
Podawali info. gdzie, jak i za ile kupiliście dany komiks, podawali może linki gdzie można zobaczyć przykładowe plansze itp itd.

Myślę, że takie informację moga sie przydać innym forumowiczom. Zapoznają ich z wartościowymi pozycjami i dadzą informacje gdzie i za ile.

Offline Rzezbiarz.wg

Giełda
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2003, 02:30:43 pm »
Zacznę oczywiście ja.

Wczoraj dotarł do mnie zamówiony 9 dni wczesniej w Amazonie (niezłe osiągniecie jak na pocztę morską, nie uwazacie?)
komiks autorstwa Sch**itena i Peetersa, 10 tom Serii Cities de Obscures (Cities of the Fantastic).

Genialny komiks - perfekcyjne rysunki, sami możecie zerknąć:

http://www.urbicande.be/home/
http://bd.casterman.com/isbn/2-203-34317-6/
http://bande-dessinee.bdnet.com/Les%20Cites%20Obscures/Album.htm?cde=9782203343177
http://dictionary.ebbs.net/default.htm

Myślę, że komiks ten (i cala seria) na pewno spodobałby sie wielbicielom Andreasa. Tajemnicze , nieistniejącę miasta, zagadkowa kobieta.
No i kreska Sch**itena... perfekcja...
Ja nie nalęże do szczególnie zagorzałych wielbicieli Andreasa. Ot, kupuję, podoba mi się, ale sie zbytnio nie podniecam.
Sch**iten rysuje nieco podobnie co Andreas (czy raczej odwrotnie), ale, moim zdaniem dużo, dużo lepiej....

Kosztowało mnie ta przyjemność 11$ + transport (w Amazonie 9$ za pierwsza sztukę, 4,5$ za każdą następną.
Inne komiksy w drodze. :-)
Jak dojdą, to podzielę sie wrażeniami. 8)

Anonymous

  • Gość
Giełda
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2003, 03:02:12 pm »
ja Andreasa i Sch**itena zaliczam do architektow ;)
a Amazon stoi u mnie na pierwszym miejscu jesli chodzi o szybkosc dostawy, najgorsze doswiadczenia mialem z tfaw.com (miesiac trwalo dostarczenie z usa do kanady!)

Offline aegirr

Giełda
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2003, 06:34:38 pm »
A ja jak zobaczylem "Fever in Urbicande", to poczatkowo mylslalem, ze to popelnil Andreas, pod pseudoonimem Sh**iten  8)
angsta srangsta dupangsta

Offline wilk

Giełda
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2003, 10:21:40 pm »
Warto dodac ze Sch**iten rownie dobrze radzi sobie w czerni i bieli :)

Aha, bodaj w 2002 r. na festiwalu w Angouleme Sch**iten otrzymal Grand Prix miasta za caloksztalt tworczosci. To jako ciekawostka :)

Offline axel

Giełda
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2003, 11:55:43 am »
Moim pierwszym wielkim odkryciem zagranicznym byl Bilal, którego jednak nie kupiłam, bo był po francusku, a jak wróciłam do kraju to akurat zaczęły się ukazywac różne jego prace aż do owego albumu, który mnie zachwycił czyli "Snu potwora".Oprócz Bilala było mnóstwo ciekawych odkryć, głownie na Targach Ksiażki we Frankfurcie, niestety zawsze towarzyszył mi brak gotówki! A moja pamięc nie rejestrowała juz tych wszystkich tytułów nazwisk tylko zostały mi obrazy w głowie...
Na szczęście są i stoiska z używanymi komiksami w ten sposób kupiłam Kabuki którąś środkową część po niemiecku.
Widziałam oprócz tego wiele niemieckich komiksów, które jednak nie odpowiadają mojego "smakowi", nic więc nie polecę...

Offline aegirr

Giełda
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:22:12 pm »
Cytat: "wilk"
Warto dodac ze Sch**iten rownie dobrze radzi sobie w czerni i bieli :)

Aha, bodaj w 2002 r. na festiwalu w Angouleme Sch**iten otrzymal Grand Prix miasta za caloksztalt tworczosci. To jako ciekawostka :)


Faktycznie Sch**iten znakomicie radzi sobie w b&w. A co do nagrody, tona pewno było to w 2002. A w tym roku nagrodę odebrał Loisel - ale to już tak na marginesie.
angsta srangsta dupangsta

Offline Błendny Komboj

Giełda
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2003, 01:26:04 pm »
www.amazon.co.uk - jeśli już kupuję anglojęzyczne TPB to raczej tam. Nie było tych komiksów wiele, częściej kupuję kasety wideo. W Amazonie nabyłem: "Signal to Noise", "Black Orchid", "From Hell". Nie żałuję.
Na konwencie w Łodzi kupiłem "Arkham Asylum" za dziką cenę 90 złotych, a ostatnio w empiku w Krakowie oryginalne wydanie "The Dark Knight Returns". Ponadto w empikach nabywam niektóre zeszyty "Batmana".
Jest też księgarnia Zielona Sowa pod nadzorem Kamila Śmiałkowskiego; jest tam dział antykwaryczny i pełno oryginałów trafia co tydzień na półki. Są to przeważnie zeszyty, ale i wśród nich bywają perełki, np. "Godzilla vs Barkley".
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Rzezbiarz.wg

Giełda
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 28, 2003, 09:58:55 am »
A czy ktos z Was zna serie Sch**itena Les Terres Creuses?
Albumy Zara, NogogeoN i Carapaces???
Zastanawiam sie czy zamowic, ale chcialbym wczesniej cos o tresci tez wiedziec.

Offline nique

Giełda
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 28, 2003, 12:12:18 pm »
Ja kupuje głównie komiksy francuskojęzyczne - najczęściej zamawiam w Marjannie i bardzo sobie chwalę zakupy tam. Ceny są rozsądne (np. album kosztujący we Francji 9 euro można tam kupić za ok.35-40 zł) i nie trzeba płacić za przesyłkę, minusem jest to, że trzeba dość długo czekać (czasem nawet 2 miesiące) na realizacje zamówienia.
A odnośnie Sch**itena to ostatnio kupiłem sobie album "Wieża" z serii "Cites Obscures" i gorąco go polecam, świetny, mroczny i mocno zakręcony scenariusz, a do tego jest rewelacyjnie narysowany.
Serii "Terres Creuses" nie czytałem, ale słyszałem, że jest bardzo fajna.  Sam się zastanawiam nad kupnem. Mogę Ci napisać co wiem na temat tej serii : każdy tom jest inny i stanowi odrębną całość;scenariusze są spokojne, nasycone emocjami, umiejscowione w niezwykłych światach; pierwszy to zbiór kilku nowel traktujących o destrukcyjnym wpływie miłości; drugi to historia plemienia kobiet mających wobec mężczyzn postawę modliszek, a trzeci album to eksperyment formalny - cała historia jest symetryczna względem środka albumu. Według mnie najciekawiej zapowiada się drugi album i chyba właśnie ten sobie wkrótce zamówie :)