trawa

Autor Wątek: Record of Lodoss War  (Przeczytany 7787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Record of Lodoss War
« dnia: Lipiec 26, 2005, 11:27:52 am »
Naczekało się to u mnie trochę na półce, zanim zechciałem to przeczytać :roll:
Ale już jestem po i szczerze mówiąc - podobało mi się.
Oglądałem anime i szczerze mówiąc po doświadczeniach jakie miałem z Slayers lub Cowboy Bebop - nie miałem wielkiej chęci na powtórkę :roll: (GTO - to chlubny wyjątek z tego co wyszło na naszym rynku - kiedy anime jest słabsze od pierwowzoru - z tego co oglądałem naturalnie).

The Grey Witch - czyli Szara Wiedźma, którą nam przedstawiło JPF jest całkiem zgrabną opowiąstką fantasy - zawierającą element wielkiej przygody, w której grupka przyjaciół (rycerz, kapłan, mag, elf-ka, krasnolud i złodziej) musza pokonywać przeszkody losu, aby niedopuścić do zniszcenia wszystkiego co jest im drogie.
Schemat znany i podobny choćby do Władcy Pierścieni - ale sprawdza się tutaj i można z przyjemnoscią zagłębić się w ten świat i jego problemy.
Opowieść jest zgrabnie ułożona i narysowana.
Trudno się do czegoś specjalnie przyczepić - ot taka niewymagająca i relaksująca historia. Polecam.

Mam nadzieję, że JPF pokusi się o wydanie jeszcze innych opowieści spod znaku "Record of Lodoss War" takich jak np:
The Lady of Pharis
Chronicles of the Heroic Knight
Deedlit's Tale
The Demon of Flame
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bedetorenterektyk

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:53:30 am »
Ja przeczytałam tom 2 i 3 a 1 nie moge znaleźć :cry:  No ale manga jest fajna warto przeczytać.

Offline Kisou

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2005, 01:06:59 pm »
Manga jest w porządku, ale moim zdaniem anime jest znacznie lepsze. Najchętniej widziałbym wydanie w Polsce powieści, na podstawie których powstała manga, ale to raczej nierealne.
Pendragon's worthie son, who waded there in blood
Three hundred Saxons slew with his owne valiant hand"
Michael Drayton

Offline Astaroth

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2006, 03:24:06 pm »
Zaiste ciekawy tytuł, choć mnie osobiście kreska wydała się kiepska. W porówniu z wymienioną wyżej serią Chronicles of the Heroic Knight, to jak niebo i ziemia. Nie mniej jest to pozycja z którą warto się zapoznać. Co do anime, przez które z resztą kupiłem całą serie, to nie wiem czy można od tak napisać, czy jest lepsze od mangi. Na pewno się różni klimatem i designem postaci. Chciałbym by hyper kupił serię TV, ktora stanowi kontynuację opowieści z Szarej Wiedźmy (jeśli chodzi o puszczane na Hyperze OAV, to druga połowa stanowi raczej swobodną adaptację wątku z mangi Chronicles of the Heroic Knight  i oglądajac serie tv należy odciąć sie od tego co sie widziało po wydarzeniach które kończą wydaną u nas mangę).
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Hermiona

Mój ulubiony komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2006, 10:16:15 am »
Uwielbiam elfy i ta manga jest jedna z moich ulubionych! Świetnie narysowana, świetna fabuła poprostu super. :p  Sama napisałam pare opowiadań o tej tematyce i moze zabiore sie za narysowanie komiksu ale do tego daleka droga!!!!!!!!! ;)
anga forever :)

Offline tamago

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2006, 12:45:19 pm »
CZAD!!! jednym słowem... jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich trzech tomów... ale manga wg. mnie była lepsza od anime...

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Record of Lodoss War
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2006, 06:27:33 pm »
well, anime ma zdecydowanie ładniejszą kreeskę, ale z drugiej strony nie ma takich słodkich SDeczków i jest poiważniejsze :) Bawiłam się setnie, choć czasem tłumaczenie gryzło w zęby. (siedmiu ich było, sześciu wróciło oto opowieść o pięciu bohaterach czy jak to tam leciało na poczatku...). Zupełnie mi nie przeszkadzało, zę widziałam wcześniej anime, gdyż ta sama historia została przedstawiona w inny sposób.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline tamago

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2006, 08:12:03 am »
Cytat: "Szyszka"
siedmiu ich było, sześciu wróciło oto opowieść o pięciu bohaterach czy jak to tam leciało na poczatku


100 ruszyło by pokonać demona sześciu walczyło a pięciu przeżyło.....
skąd u Ciebie wzięła się ta 7??????

ps. chodziło ci o mangę tak???? bo jeśli nie to zwracam honor...

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Record of Lodoss War
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2006, 11:33:00 am »
o mangę, mangę. w anime takich pawi nie puszczali. Pierwsze strony. Aż pokazałam ludziom, żeby się upewnić, czy dobrze czytam. niestety, dobrze...

samą mangę naprawde dobrze oceniam, choć rysunki casem koślaw aż piszczy. Ogólnie kupić bytm sobie nie kupiła, ale przeczytac owszem.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Pawel Dybala

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2006, 07:57:34 am »
Cytat: "Szyszka"
czasem tłumaczenie gryzło w zęby. (siedmiu ich było, sześciu wróciło oto opowieść o pięciu bohaterach czy jak to tam leciało na poczatku...).

Cytat: "Szyszka"
o mangę, mangę. w anime takich pawi nie puszczali.
A, przepraszam, który fragment jest niezgodny z oryginałem...?

Offline mangowiczka

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2007, 01:35:49 pm »
Dla mnie manga jest świetna (pomijając kreskę), anime nie widziałam ale screeny są śliczne.
Widziałam w necie jakieś inne pozycje spod ROLW, dojushini czy inne części spod tego tytułu.
Szkoda że tylko jest "szara wiedźma" na pl rynku...
Polecam gorąco (szczęśliwa posiadaczka trzech tomów)
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Pelios

Record of Lodoss War
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2007, 02:53:25 pm »
Manga z początku wydawała mi się banalna i oklepana. Po przeczytaniu jednak wszystkich 3 tomów miło się zaskoczyłem. Naprawdę ciekawy i interesujący pomysł miał twórca (apropo głównej fabuły).
Co ciekawe był on wyjątkowo niezadowolony ze swojego dzieła mówiąc, że fabuła wyszła banalna ;].
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

 

anything