Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Fables
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 09, 2009, 03:12:27 pm »
ot, dobre rzemiosło, ale bez wodotrysków

A daj bozia takich rzemieślników więcej! Rozumiem, że spodziewałeś się epic, break-through memorable adventure for sofisticated readers, ale pokaż mi lepszą amerykańską serię wychodzącą obecnie w Polsce. Chyba tylko Hellblazer - coś jeszcze? Acha, mam na myśli wychodzące serie, a nie zarzucone (jak "100 kulek") czy pozostające w sferze pobożnych życzeń (jak ponadgryzane produkty Manzoku).
Chrzań się, Smirnov

Offline Grim Knight

Odp: Fables
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 09, 2009, 03:58:59 pm »
Do mnie choćby bardziej "Lucyfer" przemawia, ale ja przez gaimanowe klimaty powykręcany jestem :D
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline Wojtpil

Odp: Fables
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 09, 2009, 04:30:47 pm »
Ja poważnie się zastanawiam nad przerwaniem tej serii, zwłaszcza ze względu na cenę tomiszcza 4

kurs naszej waluty znaczy jedno taniej już nie będzie  :sad:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline BOUNCER

Odp: Fables
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 09, 2009, 05:45:40 pm »
Cytuj
ot, dobre rzemiosło, ale bez wodotrysków

De gustibus non est disputandum

To co dla jednych jest "dobrym rzemiosłem", dla innych jest naprawdę wspaniałą pozycją.
Wspomniałeś Lucifera - fakt , to dobrze rzemiosło, ale bez.......
Tak czy owak owe rzemiosło jest  wyjątkowe - i dotyczy zarówno baśni jak i Lucifera.

Nic nie poradzimy na wartość naszej waluty i tak jak wspomniał kolega , lepiej raczej w najbliższym okresie nie będzie.

Cena może nie jest najniższa ale mimo to i tak będę ją kontynuował. Seria wg mnie jest naprawdę wspaniała.

Co więcej - mam nadzieję że wyjdzie u nas również "Jack of Fables" , a jeśli wyjdzie i będzie musiał wyjść to z pewnością znajdzie się na mojej liście zakupów po zakładką : muszę mieć.

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 10, 2009, 10:54:16 am »
Do mnie choćby bardziej "Lucyfer" przemawia, ale ja przez gaimanowe klimaty powykręcany jestem :D

Wyloguj się.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Fables
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 10, 2009, 12:54:47 pm »
Ja poważnie się zastanawiam nad przerwaniem tej serii, zwłaszcza ze względu na cenę tomiszcza 4 - nigdy mnie specjalnie nie zachwycała, ot, dobre rzemiosło, ale bez wodotrysków, o do orgazmu daleko. "1001 Baśni" też odpuściłem... chyba czas się pożegnać z mieszkańcami Baśniogrodu.
Właśnie takich serii nam brakuje w Polsce - czytadeł na poziomie. Serii, która nie porazi Cię głupotą, ale możesz ją ze spokojem czytać w tramwaju, w przerwie pracy lub godzinkę przed snem. Dużo wydaje się awangardy i rozmaitych twardookładkowych one-shotów. Lucek, Baśnie i Helblazer zaspokajają mój głód na dobrego tasiemca komiksowego. A Baśni na pewno nie porzucę, nie po ostatnim zwrocie między Wilkiem a Księżniczką i odkryciu oblicza Księcia... Teraz to się dopiero zacznie.

Manzoku miało szansę wypełnić tę lukę i liczę, że jeszcze to zrobią.

Cenę trzeba będzie zbić rozmaitymi zniżkami - ot wystarczy zamówić na Gildii lub kupić w CK. 70 zł na 10 zeszytów to jakieś 7zł za zeszyt - całkiem ok. Że droższe niż zachodni trade? A dodatek za pracę w ekstremalnych warunkach, czyli wydawanie komiksu w Polsce, doliczyliście?  ;-)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Grim Knight

Odp: Fables
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 10, 2009, 03:43:30 pm »
To co dla jednych jest "dobrym rzemiosłem", dla innych jest naprawdę wspaniałą pozycją.

I nigdy inaczej nie twierdziłem. A że mnie nie pociąga w takim samym stopniu, jak Lucyf czy Hellblazer, uznałem, że póki co trzeba serię zawiesić w dbałości o fundusze na inne "musisz-mieć". Ewentualnie potem będzie się za parę lat polowało na allegro na ceny niższe od okładkowych :D
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline Ajron

Odp: Fables
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 10, 2009, 07:14:42 pm »
Właśnie takich serii nam brakuje w Polsce - czytadeł na poziomie. Serii, która nie porazi Cię głupotą, ale możesz ją ze spokojem czytać w tramwaju, w przerwie pracy lub godzinkę przed snem. Dużo wydaje się awangardy i rozmaitych twardookładkowych one-shotów. Lucek, Baśnie i Helblazer zaspokajają mój głód na dobrego tasiemca komiksowego.

Przychylam posta. Takie tasiemce jak Fables zdecydowanie są potrzebne, a Egmont dosyć skutecznie nam je zapewnia.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 17, 2009, 07:21:37 pm »
Nie chce mi się czytać wszystkiego, coście w tym temacie powypisywali (wiem, wiem, powinienem), ale chciałem powiedzieć, że "Fables" jest najlepszym serialem, jaki w tej chwili w Polsce wychodzi. lepszym od "lucyfera", od "DMZ", od "Y'greka"  i od całej reszty, z "Hellblazerem" włącznie. Przewagę nad "Hellblazerem" zapewnia tej serii fakt, że rozwija się ona konsekwentnie od początku do końca (a przynajmniej do tego miejsca, w którym teraz jest), bez zadnych innowacji, reinterpretacji i innych pierdół

Offline Blacksad

Odp: Fables
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 18, 2009, 12:25:37 am »
Święte słowa. "Hellblazer'a" bym tylko bronił. Póki co mamy w Polsce różne oblicza Constantine'a - poczekajmy na resztę. "Igrek" sam się obroni,o ile wyjdzie, bo to też całościowo zaplanowana rzecz, i po przeczytaniu kompletu wypada wspaniale.
Reasumując - i podtrzymując - "Baśnie" to najlepsza seria wydawana w Polsce. Amerykańska. On-going.  Regularna. Howgh!
Chrzań się, Smirnov

Offline Koro

Odp: Fables
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 21, 2009, 02:29:59 pm »
Baśnie to bardzo dobra seria, o ile nie najlepsza ukazująca się na naszym komiksowym ryneczku. Sprawnie napisana, poprawnie narysowana i co dla mnie najważniejsze z ogromnym potencjałem. O Baśnie, Lucyfera i Hellblazera się nie martwię, ale szkoda jakby upadły Y i DMZ :-?
Polityka Egmontu dotycząca wydawania jednego tomu któregoś z seriali jak dla mnie bardzo pozytywna!

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 22, 2009, 09:39:08 am »
Święte słowa. "Hellblazer'a" bym tylko bronił. Póki co mamy w Polsce różne oblicza Constantine'a - poczekajmy na resztę.
Ja nie mam na co czekać - jestem na bieżąco i z Constantinem, i z "Baśniami"

Offline Bane

Odp: Fables
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 23, 2009, 11:01:21 pm »
Na blogu mym zaniedbywanym (http://comicbookskeepmydickhard.blogspot.com/) wyraziłem swoją przydługawą opinię o "Fables". Może nie piszę rewelacyjnie, ale musiałem dać upust zadowoleniu wynikającemu z lektury.

Offline weiter

Odp: Fables
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 01, 2009, 12:57:13 pm »
W swoich zapowiedziach Egmont zamiescil nowa cene za 4 tom Basni.
Nizsza o 9 zl. :!:
Znowu blad, czy idzie ku lepszemu?

Offline Ajron

Odp: Fables
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 03, 2009, 12:46:31 pm »
W swoich zapowiedziach Egmont zamiescil nowa cene za 4 tom Basni.
Nizsza o 9 zl. :!:
Znowu blad, czy idzie ku lepszemu?

Pewnie tamta cena była tylko orientacyjna, a teraz podał już ostateczną, bo komiks zapewne już się drukuje. No i widać, że p. Kołodziejczak czyta forum gildii :)

 

anything