Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 22, 2013, 06:57:32 am »

Takie sobie były historia miłosna drewnianej parki
Mnie ubawilo wykorzystanie obiegowego u Amerykanow motywu ukrytych szpiegów (w wersji realistycznej są to Rosjanie - ostatnio w serialu The Americans)
Cytuj
i misja Kopciuszka (choć sam Kopciuszek jako postać bardzo okey).
Spin-off z Kopciuszkiem w roli głównej (dwa tomiki) niestety - słaby bardzo.

Cytuj
Nie podobała mi się opowieść o Jasiu w Hoolywood. Słabo rysowana i nudna. Dobrze, że koleś odszedł do swojej własnej serii. Nie będzie więcej męczył dupy.
Niestety, będzie. Wróci w tomie 13: The Great Fables Crossover.

Offline melee

Odp: Fables
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 22, 2013, 11:54:45 am »
Ale to jest taki tom-nie-tom, na siłę wciśnięty do głównego nurtu.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 22, 2013, 12:02:18 pm »
Ale to jest taki tom-nie-tom, na siłę wciśnięty do głównego nurtu.
Przed nim jest tom 12, po nim tom 14. Jeśli gho nie postawisz na półce pomiędzy tymi dwoma, to znajomi cię będą pytali, czy jesteś aż tak przesądny, jak na to wygląda. Poza tym - masz rację. Można to ominąć bez straty dla ciągłości zdarzeń.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 12:15:30 pm wysłana przez N.N. »

Offline melee

Odp: Fables
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 22, 2013, 12:13:43 pm »
Coś w tym jest ;) Tak czy inaczej to bardzo słaby tom i początkowo nie miał być w głównym cyklu, tylko spin-off'em, jak historie o wilku, kopciuszku itd

Offline Johnson

Odp: Fables
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 27, 2013, 03:21:52 pm »
Spoilery raczej.


I jak wrażenia po tomie kończącym fabułę z Adwersarzem?


Mnie się generalnie podobało, zarówno historia z Kopciuszkiem (w której Willingham fajnie naśmiewa się z tych typowych nonsensów w filmach amerykańskich, jak np. nie zbieranie spluw po przeciwnikach) jak i historia o tych ostatnich bitwach. Czego mi zabrakło to np. jakieś większe starcie z Królową Śniegu. Cały czas była kreowana ona na potężną czarownicę i chciałem zobaczyć ją w akcji przeciwko np. Frau Totenkinder, której też zabrakło - szkoda. Książe uroczy z poparzoną twarzą robił wrażenie. Potrafił oddać się sprawie. Nie był to już ten sam goguś co kiedyś.


Cały tom oceniam jak najbardziej pozytywnie, chociaż jeszcze mu brakuje do poziomu kilku pierwszych albumów. Na tylnej okładce jest cytat: "komiks ten dorównuje Sandmanowi". No moim zdaniem jednak nie. Not even close.


Rysunki jak zwykle świetne. Szczególnie podobały mi się te w pierwszym rozdziale.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 03:27:38 pm wysłana przez Johnson »

Offline maximumcarnage

Odp: Fables
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 27, 2013, 03:31:23 pm »
A nie możesz ukryć tych spojlerów? Nie każdy doszedł już do tego tomu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:20:11 am »
Dobra, nie ma co owijać w bawełnę – zakochałem się w "Baśniach". Seria jest bardzo atrakcyjna, błyskotliwa i pomysłowa. Potrafi zaskoczyć empatycznym, mądrym podejściem, choć jak trzeba, to i wygarnie prosto z mostu, nie licząc się ze słowami. Pełna ciepłych uczuć, a zarazem zdystansowana. Szalenie gustowna jeżeli chodzi o szatę graficzną, jest też na czym zawiesić oko. Kiedy przemawia do mnie po polsku, wzbudza natychmiastowe zainteresowanie, a błędy i lapsusy szybko jej wybaczam. Ładnie pachnie.
To fakt niezbity, że w świecie komiksowych pokus wierność się nie sprawdza i postawa Księcia Uroczego wydaje się tą jedynie słuszną. Niemniej w tej chwili znalazłem się pod wielkim urokiem "Basi"... Tfu, to znaczy "Baśni"!

P.S. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku Egmont zapewni mi kolejną okazję do randki z "Baśniami". :D

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 11, 2013, 11:52:20 pm »
A na którym tomie Dariuszu jesteś? Na bieżąco?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 12, 2013, 09:40:08 pm »
A na którym tomie Dariuszu jesteś? Na bieżąco?
No właśnie ostatnio przeczytałem to, co wydał Egmont. A Ty pewnie jesteś na bieżąco z wersją oryginalną, szczęściarzu? :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fables
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:01:06 pm »
mnie ta seria już totalnie rozczarowała... a pamiętam, jak zakochałem się w pierwszym tomie, potem w drugim...

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:04:20 pm »
W pierwszym się nie zakochałem. Ale już drugi jest najlepszym w całej serii.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 12, 2013, 11:10:07 pm »
mnie ta seria już totalnie rozczarowała...
Ależ dlaczegóż? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 13, 2013, 12:17:30 am »
mnie ta seria już totalnie rozczarowała... a pamiętam, jak zakochałem się w pierwszym tomie, potem w drugim...

Miałem tak samo! Pierwszy tom, drugi, byłem zachwycony! Trzeci, czwarty, wciąż było bardzo dobrze, ale nie wiedzieć kiedy, przy szóstym, siódmym tomie byłem już tak wynudzony, że po dziewiątym ostatecznie odpuściłem sobie Baśnie. Ale jakbym tak się zastanowił, to często takie długie serie w końcu zaczynają mnie męczyć.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #343 dnia: Lipiec 13, 2013, 12:21:29 am »
że po dziewiątym ostatecznie odpuściłem sobie Baśnie.

Ja też jestem na dziewiątej. Ale kolejne dwa na pewno przeczytam.
Przeczytaj jeszcze dziesiątą i jedenastą część, bo kończy się cała historia. Potem już jest zupełnie inna.
1-11 to zamknięta historia. Odpuścić dwa ostatnio wydane tomy, to tak jakby dobrowolnie zrezygnować z zakończenia przed samą metą. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 13, 2013, 12:42:12 am »
Odpuścić dwa ostatnio wydane tomy, to tak jakby dobrowolnie zrezygnować z zakończenia przed samą metą.

Wiem, może to trochę głupie. Nawet nie wiedziałem wtedy, że 1-11 to zamknięta historia. Powoli przestawałem ogarniać co tam się dokładnie dzieje, może przez ilość wątków i bohaterów, a może przez długie przerwy między wydawaniem kolejnych tomów. Miałem też tak chociażby z Żywymi Trupami. Trzeba wiedzieć kiedy powinno zakończyć się serial (Sandman, Y Ostatni z mężczyzn, kaznodzieja, Sin City, 100 naboi), a nie kontynuować go póki jest zainteresowanie czytelników ( Thorgal, XIII ).

 

anything