Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:28:37 am »
To straszne. 12. tom przyniósł mrok (zgodnie z tytułem), myślałem że zagości w serii na dłużej.
Mrok powróci w tomie czternastym i tym razem zostanie na dłużej

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:09:59 am »
Mrok powróci w tomie czternastym i tym razem zostanie na dłużej
Bardzo dobrze. Ciekaw jestem połączenia mroku i głupkowatego poczucia humoru, o którym wspomniałeś.

Spoiler: pokaż
A Niebieski Chłopiec wróci w kolejnych tomach, czy może jego śmierć jest ostateczna? To była jedna z moich ulubionych postaci. Czuję się jak czytelnicy Gry o tron, którzy w każdym tomie tracą jedną z nich.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:39:48 am »
Bardzo dobrze. Ciekaw jestem połączenia mroku i głupkowatego poczucia humoru, o którym wspomniałeś.
Głupkowate poczucie humoru opuści serial razem z Jackiem.


Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:03:35 pm »
Głupkowate poczucie humoru opuści serial razem z Jackiem.
A kiedy dokładnie odejdzie Jack? Mam nadzieję, że od razu w tym tomie.  :smile:

Spoiler: pokaż
I powtarzam pytanie, może ktoś pamięta: Niebiecki chłopiec powróci?


Spoiler: pokaż
Zostałem nieco oszukany przez okładkę całego tomu, która jest równocześnie okładką zeszytu, w którym Niebieski umiera. Specjalnie skończyłem czytać przed tym zeszytem, chciałem sobie dozować rozdziały i zostawić czary Róży Czerwonej na drugi dzień. Myślałem że Róża ma jakieś tajemne moce i go uzdrowi. Niestety okładka okazała się Pietą.
Swoja drogą jest jedną z najładniejszych w całej serii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 11:48:42 pm wysłana przez Death »

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:57:52 pm »
A kiedy dokładnie odejdzie Jack? Mam nadzieję, że od razu w tym tomie.  :smile:
Dokładnie tak, jak myślisz.
Cytuj
Spoiler: pokaż
I powtarzam pytanie, może ktoś pamięta: Niebiecki chłopiec powróci?

Zapewniam Cię, że nie chcesz znać odpowiedzi na to pytanie. A jeśli chcesz, to nie powinieneś chcieć.

W ostateczności możesz rzucić okiem tutaj, ale osobiście odradzam:
http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=18551
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 09:30:33 pm wysłana przez N.N. »

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:59:50 pm »
Zapewniam Cię, że nie chcesz znać odpowiedzi na to pytanie. A jeśli chcesz, to nie powinieneś chcieć.

W ostateczności możesz rzucić okiem tutaj, ale osobiście odradzam:
http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=18551
Dziękuję. Rzuciłem okiem i nic mi się nie stało.  :smile:  Nie czytałem o czym on tam gada z Bigbym.
Spoiler: pokaż
Dobrze że Niebieski wróci. Tylko tyle chciałem wiedzieć.
Inna sprawa, że ten zeszyt będzie dopiero w 20. tomie, czyli za jakieś 4 lata według egmontowego wydawania. Nawet w USA jeszcze nie ma całego tomiku. I tak bym już zapomniał, nawet gdyby tam był mega spoiler.
Spoiler: pokaż
Kurcze, strasznie długo będę czekać na ponowne pojawienie się Niebieskiego.
No nic, Kopciuszka też lubię. Mam nadzieję, że jej nic się nie stanie w najbliższych tomach. Jej bondowa wyprawa po Pinokia w 10. tomie była super.

Offline giera

Odp: Fables
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:19:07 pm »
"baśnie" zaczynały się robić nudnawe, ale 12 album mnie pozytywnie zaskoczył

http://dybuk.wordpress.com/2014/01/15/basnie-12-czasy-mroku/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 09, 2014, 07:56:03 pm »
Niestety, 12. tom jest zaskakująco niemrawy. Wyparowało gdzieś napięcie, dialogi są słabe, praktycznie nie ma humoru, za to coraz więcej jakichś banalnych zwrotów i patosu. Serca jeszcze złamanego nie mam, ale wiem jedno: uzbieram najpierw resztę trade'ów (jak Egmont da) i potem dopiero przeczytam. Tylko to może uratować ten romans! :evil: 

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 09, 2014, 08:02:00 pm »
Co Ty gadasz?  :shock:  12. tom jest rewelacyjny. Jest w moim top 3 tej serii, obok Folwarku i Stron rodzinnych. Rozmowa Niebieskiego z Różyczką to najlepszy moment od iluś tam albumów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 09, 2014, 08:07:17 pm »
Rozmowa Niebieskiego z Różyczką to najlepszy moment od iluś tam albumów.
Pfff! Psychologicznie strasznym fałszem jedzie i wygląda w ogóle, jakby scenarzysta wydumał cały ten problem Czerwonej, cierpiąc na obstrukcję dobrych pomysłów.

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 09, 2014, 08:14:28 pm »
Niestety, 12. tom jest zaskakująco niemrawy. Wyparowało gdzieś napięcie, dialogi są słabe, praktycznie nie ma humoru, za to coraz więcej jakichś banalnych zwrotów i patosu
Dariuszu, nie kupuj juz więcej tej serii, a jeśli kupisz to nie przychodź tu się na nia skarzyć, bo za każdym razem napiszę Ci: "Przecież ostrzegałem".
I wcale nie sugeruję, że będzie gorzej (chociaż momentami będzie), ale to, że nie zawsze będzie lepiej. Patrząc na to, co chwalisz, uważam, że spokojnie możesz zaspokoić swój głód dobrych komiksów, nie kupując niedobrych "Baśni"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 09, 2014, 08:37:38 pm »
Dariuszu, nie kupuj juz więcej tej serii, a jeśli kupisz to nie przychodź tu się na nia skarzyć, bo za każdym razem napiszę Ci: "Przecież ostrzegałem".
I wcale nie sugeruję, że będzie gorzej (chociaż momentami będzie), ale to, że nie zawsze będzie lepiej. Patrząc na to, co chwalisz, uważam, że spokojnie możesz zaspokoić swój głód dobrych komiksów, nie kupując niedobrych "Baśni"
Rada brzmi rozsądnie, niemniej nie byłbym sobą, gdybym nie dowiedział się, jak to się skończy, mając "na pokuszenie" polskie wydanie. Liczę, że to jednak będzie historia z happy endem! :)

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 09, 2014, 08:53:35 pm »
Rada brzmi rozsądnie, niemniej nie byłbym sobą, gdybym nie dowiedział się, jak to się skończy, mając "na pokuszenie" polskie wydanie. Liczę, że to jednak będzie historia z happy endem! :)
Pamiętaj, że ostrzegałem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 09, 2014, 11:14:30 pm »
Pamiętaj, że ostrzegałem.
W porządku, w razie czego winę zwalę na Deatha.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 10, 2014, 12:16:35 am »
W porządku, w razie czego winę zwalę na Deatha.
Najpierw przeczytaj poprzednie posty, gdzie N.N. i Melee pisali mi, że 13. tom jest słaby i że będzie głupkowate poczucie humoru. Także tego...wiesz...no cóż...skoro nie podobał Ci się ten bardzo dobry najnowszy, to chyba faktycznie daruj sobie kolejne.  :smile:

 

anything