Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spinoza

Odp: Fables
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 27, 2008, 02:32:08 pm »
Ja słyszałem, że 1001 nocy powinno być czytane przed Na Wygnaniu... ale mogło mi się źle usłyszeć.
nie no... przed pierwszym trejdem??? Chodzi podobno o to, że właśnie 1001 NOcy zdradza pewne fajne wątki, które są dopiero później. Oczywiście pokazują tam prapoczątki niektórych wątków, ale mimo to powstały przecieżporyginalnie po ktorymś tam trejdzie. Tylko nikt nie wie, po którym :/

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Fables
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 27, 2008, 02:38:15 pm »
Cytuj
1001 Nocy Zamieci jest prologiem do wydarzeń z konkretnej serii Fables, jak można się dowiedzieć z wstępu do antologii napisanego przez samego Willinghama. Jest rok 1800. Fabletown istnieje dopiero kilka dni, niemniej jednak już teraz musi się przygotować na bój z Adwersarzem. Z tego właśnie powodu Snow White (po naszemu Śnieżka - główna bohaterka Fables), jako ambasadorka miasta baśniowych istot, wyrusza w podróż do arabskich baśni w celu znalezienia sojuszu. (...)

Może się źle wyraziłem. Ale chodziło mi o to, że 1001 nocy są prologiem do właściwej serii.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Fables
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 27, 2008, 02:41:06 pm »
1001 Nights of Snowfall należy czytać nie prędzej niż po lekturze ósmego i dziewiątego tomu. Co prawda to jest prequel serii, ale znajdują się tam wątki będące dopełnieniem tych z wyżej wymienionych kolekcji. Dla wyższej "grywalności" komiksu lepiej przeczekać do opublikowania tych tomów po polsku (o, zgrozo) albo sprzedać polskie Baśnie i przejść na oryginały, które mają lepszą warstwę edytorską.

Offline Koro

Odp: Fables
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 04, 2008, 09:18:37 am »
Panowie( i Panie jeśli są) jak wrażenia po Historiach Miłosnych?:)

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Fables
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 06, 2008, 08:46:00 am »
Seria zdecydowanie się rozkręca - pierwsza część (wydrukowana u nas) zrobiła na mnie dość średnie wrażenie, ten baśniowy świat wciśnięty w rzeczywistość wydawał mi się sztuczny, a sama fabuła - ot, dość naiwna historyjka kryminalna. Druga część była znacznie lepsza. Trzecie - zdecydowanie najlepsza. Aktualnie - obok Żywych Trupów - Baśnie wyrosły na moją ulubioną serię.

Offline spinoza

Odp: Fables
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 06, 2008, 01:49:42 pm »
Panowie( i Panie jeśli są) jak wrażenia po Historiach Miłosnych?:)
IMHO tom 3 stoi u mnie na równi z tomem 2, który uważałem za mistrzowski. Historyjki o Jacku mistrzowskie, no i
Spoiler: pokaż
wpadka Śnieżki
... po prostu CZAD. Też wyrażam pogląd, że Trupy, Baśnie, i u mnie jeszcze Y - to serie, które w przypadku nie wydania do końca spowodują u mnie reakcje, których wydawcy nie będą chcieli poznać ;)
Trzymam kciuki za Egmont i tę serię, bo to jedna z najoryginalniejszych pozycji na naszym rynku. A Kroniki Miłosne doczekały się nawet recenzji na Plejada.pl !!!!!!!!!!

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Fables
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 06, 2008, 02:49:55 pm »
u mnie jeszcze Y

to fakt! już po pierwszej części czuć, że ta seria ma potencjał

Offline spinoza

Odp: Fables
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 06, 2008, 04:15:11 pm »
to fakt! już po pierwszej części czuć, że ta seria ma potencjał
No, to fakt. No i pomysły scenarzysty na aluzje są fajne. Ta z drogą na ostatniej stronie jest też niezłą. Ciekawe, co będzie w dwójce!
<sorry za offtop ;) >

Offline Bane

Odp: Fables
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 06, 2008, 07:50:48 pm »
W Stanach będąc kupiłem kiedyś zeszyty #51 i #52. Zupełnie nie wiedziałem, co to takiego, po prostu brałem z półek wszystko z napisem "Vertigo" na okładce. Wiadomo, że dwa krótkie numery nie pozwoliły mi poznać zbyt wielu aspektów tego komiksu, ale pomysł był świetny, tak samo jak jego realizacja (a to było chyba o wiele trudniejsze).

Dzisiaj dojrzałem do decyzji (no dobrze... to mój portfel dojrzał) i kupiłem za jednym zamachem "Na wygnaniu" i "Folwark zwierzęcy". Lecę czytać.

Offline tranway

Odp: Fables
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 09, 2008, 12:01:22 am »
Baśnie z tomu na tom przyspieszają....
Seria, która (przed lekturą) w moim odczuciu miała być postmodernistyczną jazdą bez trzymanki i reguł, okazuje się spójnym światem, w którym można (już teraz) zauważyć jakiś konkretny "wątek".

Operację "Sharp" naprawdę świetnie mi się czytało i (o dziwo) oglądało. Akcja Sinobrodego z końca historii świetnie go dookreśliła.... aż szkoda, że tak się "to" skończyło (choć, czy aby na pewno?).
W Kronikach miłosnych zacnie zagęszcza się fabuła, a do tego Bigby przypominający Wolverine'a przypadł mi do gustu. No i zakończenie nader ciekawe....
Historie z początku i końca tomu poprawne, lecz bez rewelacji. Chociaż motyw z urlopem Śmierci dobry.

Ogólnie wrażenie jak najbardziej na plus. Jest zdecydowanie lepiej od "Folwarku Zwierzęcego", który w moim odczuciu był potraktowany przez autorów po macoszemu.
Czekam na Baśnie z "Obrazów Grozy", choć wiem, że nie powinienem jeszcze tego czytać....

Offline maketa

Odp: Fables
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 09, 2008, 07:57:15 am »
Operację "Sharp" naprawdę świetnie mi się czytało i (o dziwo) oglądało.

Mi też podobała się operacja Sharp, no i oczywiście Kostucha - kapitalny pomysł. Generalnie widać, że ta seria będzie bardzo zaskakiwać.

Czekam na Baśnie z "Obrazów Grozy", choć wiem, że nie powinienem jeszcze tego czytać....
No właśnie. Zastanawiam się, czy kupować, bo nie wytrzymam i przeczytam, kurde. Ale jak nie kupię, to może się okazac, że potem tylko Allegro zostanie za cenę x 2. PO diabła oni to teraz wydają? Nie lepiej wydać od razu dwa kolejne trejdy?

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Fables
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 09, 2008, 09:33:50 am »
Ale jak nie kupię, to może się okazac, że potem tylko Allegro zostanie za cenę x 2.

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby nakład się wyczerpał zbyt szybko. Może za 2 - 3 lata. Te tytuły z Egmontu, z których zakupem jest problem mają właśnie po 2-3 lata.   

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 09, 2008, 10:17:25 am »
Czekam na Baśnie z "Obrazów Grozy", choć wiem, że nie powinienem jeszcze tego czytać....

Myślę, że Egmont nie jest taki głupi żeby wydawać 1001...jeśli ma to odkryć naprawdę dużo. Jeśli parę tajemnic odkryjemy wcześniej to będą to jakieś małe-jak to mówią Ślązacy-dupsliki ( ;-)) a nie jakieś naprawdę istotne dla fabuły kolejnych części motywy. Rzekłem:)

Offline tranway

Odp: Fables
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 09, 2008, 10:36:23 am »
Myślę, że Egmont nie jest taki głupi żeby wydawać 1001...jeśli ma to odkryć naprawdę dużo.
W tej kwestii opieram się na wypowiedziach między innymi N.N., Chudego i paru innych forumowiczów - i w pełni im wierzę.
Kupię na pewno, czy przeczytam od razu? Hmmmm....

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 09, 2008, 10:46:53 am »
W tej kwestii opieram się na wypowiedziach między innymi N.N., Chudego i paru innych forumowiczów - i w pełni im wierzę.

Wiem wiem że parę osób tak pisało. Na pewno 1001 coś tam odkrywa, ale pytanie czy aż tak dużo żeby po przeczytaniu z pochodnią na budynek Egmontu pójść ;-) Ja przeczytam bo nie dam rady nie przeczytać:) Przeczytam przeczytam przeczytam!  ;-) A jeśli odkryją zbyt wiele to pierwszy w Egmont rzucę kamieniem HA!:)