Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 668267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2295 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:31:15 am »
Trailer nie wnosi nic więcej niż zdjęcia powyżej. Ciekawi mnie jak będzie z osobami podkładającymi głos. Mam nadzieję, że będą ci sami...

Offline Jackal

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2296 dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:47:47 pm »
Z ciekawości zapytam. Widzę dużo szumu wokół tego tytułu. Więc to jest waszym zdaniem naprawdę tak dobre? i mniej więcej według was do czego można to przyrównać?
Mam nadzieje, że nie jest to taka sama sytuacja jak w przypadku NGE, gdzie seria jest wysoce przereklamowana.

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2297 dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:54:55 pm »
Jest tego dużo szumu, bo to jest kawał świetnego Dark Fantasy. Berserk to klasa sama w sobie i trudno to przyrównać do czegokolwiek...

Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2298 dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:59:34 pm »
Gościu rysuje to od dwudziestu lat i ciągle wychodzi na swoje - nie byłoby tak, gdyby manga była słaba albo nawet średnia.
Nie ma do czego jej przyrównać. Monumentalizm poszczególnych scen i drobiazgowość rysunku potrafi wgnieść w fotel.
Jeśli już, to może równie genialne (ale mniej epickie) Shin Angyo Onshi.
A animu jest zaledwie dobre...
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2299 dnia: Wrzesień 29, 2010, 01:07:43 pm »
A animu jest zaledwie dobre...
Przyrównując do mangi to zapewne tak (przypadłość 90% ekranizowanych mang). Ale nie patrząc przez jej pryzmat to powtórzyłbym to co napisał Hollow.
Na tą chwilę naprawdę nie przypominam sobie nic z gatunku co zrobiło na mnie choć w części takie wrażenie jak animowany Berserk.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Lord Kupa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2300 dnia: Wrzesień 29, 2010, 01:22:26 pm »
Problem w tym, że Berserk nie ma zbyt dużej konkurencji jeżeli chodzi o dojrzałe fantasy w zachodnim stylu. Dla mnie anime było na 7/10. Dobre, ale bez rewelacji. Było by wyżej, gdyby nie to, że fabuła zmierzała to tego co widzieliśmy w pierwszym epie, który mnie osobiście strasznie odrzucił. W każdym razie warto obejrzeć i samemu się przekonać.

Mangi nie czytałem, więc się nie wypowiadam.

Offline Hollow

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2301 dnia: Wrzesień 29, 2010, 02:23:49 pm »
To radzę zabrać się za mangę, bo różni się nieco od anime i moim skromnym zadaniem jest o niebo lepsza.


Offline Konował

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2302 dnia: Wrzesień 29, 2010, 03:04:55 pm »
Dla mnie Berserk jest serią do której inne sa porównywane, nie na odwrót bo jest to epicka przygoda. Wspaniałe starcie i świetnie narysowane


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Zeromus

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2303 dnia: Wrzesień 30, 2010, 05:19:13 pm »
Mogę tylko poprzeć.Jedna z najlepszych mang jakie kiedykolwiek powstały.Klasa sama w sobie.

A anime nie ma w tym wypadku nawet cienia szansy na zbliżenie się do poziomu mangi.Berserk nie jest po prostu materiałem na anime i tyle.Ludzie mówią ze OVA Hellsinga są brutalne.Wszystko co stało się w Hellsingu jest zabawą w przedszkolaka przy niektórych scenach z Berserka.Nie mam tu na myśli tylko scen gore ale i gwałty,tortury i pokazywanie ludzkiego upodlenia.Połowy z tych rzeczy po prostu nie mogą pokazać w anime.Niemniej też nie skreślam.Nie będzie raczej hitu ale może być kawał przyzwoitego anime.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 05:25:11 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2304 dnia: Wrzesień 30, 2010, 06:33:21 pm »
Niestety wszystkie screeny i filmiki to tylko akcja promocyjna nowego tomu mangi. Anime ma wyjść, ale jako full CG. Trochę mnie to zaniepokoiło...

Ale ten też jest fajny  :razz:
New Berserk volume 35 promo
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2305 dnia: Wrzesień 30, 2010, 06:57:30 pm »
Mnie to przeraziło. I kompletnie zdruzgotało wszelkie nadzieje.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2306 dnia: Wrzesień 30, 2010, 08:39:20 pm »
Full CP, przecież to zbezczeszczenie wyśmienitego tytułu jakim jest Berserk. Owszem, technika poszła do przodu i to kolosalnie, zatem można było się spodziewać  takich elementów, ale nie po całości.
W sumie samego anime nie oglądałem, jakoś mnie nie wciągnęło tak jak manga, dlatego liczyłem iż druga seria mnie zaciekawi, ale czuję iz juz na wstępie mnie odrzuci.

Manga po prostu wgniata, anime jest jak dla mnie słabsze, za to druga seria będzie gniotem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dembol_

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2307 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:46:26 pm »
Jesteście gorsi niż fani diablo narzekający, że trójka nie będzie dokładną kopią dwójki i orzekający, że tytuł będzie do kitu po tym co im się ubzdurało po kilku filmikach, strzępkach informacji dawkowanych przez producentów i plotkach krążących tu i ówdzie.

@sir_ace: pokaż mi oficjalne źródło, które podaje, że anime będzie w pełni komputerowe. Wpis na twitterze jakiegoś reżysera, który najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z projektem nie jest oficjalną informacją. Zresztą popatrzcie na filmiki. Czy to jest full CG? Elementy zbroi w pierwszym i Zodd/żołnierze w drugim są CG, ale już cała reszta jest tradycyjnie rysowana.

Może też jestem jakiś nienormalny i upośledzony, ale zupełnie nie wiem co jest takiego strasznego w tych 15 sekundach, które doświadczyliśmy w średniej jakości filmiku na youtube i które najprawdopodobniej powstały 2 lata temu (bo najwyraźniej screeny, które wtedy wyciekły jednak były z nowego projektu - przynajmniej Zodd jest dziwnie podobny). Zapomnieliście dodać, że muzyka jest słaba bo średnio pasuje do drugiego filmiku i seiyuu jest słaby bo ma tylko jedną kwestię.

Wg mnie wygląda całkiem nieźle. Wiadomo, że to nie będzie Avatar ani Akira bo pewnie nie mają takiego budżetu, ale nie widzę niczego co zapowiadałoby kaszanę. Jeśli seria/ova/whatever będzie porządnie animowane, w miarę dynamiczne i wierne mandze będę zadowolony. Tylko, że wygłoszę moją opinię jak obejrzę, a nie na podstawie 30 sekund materiału w słabej jakości.

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2308 dnia: Październik 01, 2010, 07:00:29 am »
Nie miałem na myśli screenów ani filmików bo to podobno promo tomu mangi. Jakby samo anime tak wyglądało to nie miał bym nic na przeciwko.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2309 dnia: Październik 01, 2010, 09:13:56 am »
Psujesz nastrój... Tu jest Polska, tu się narzeka. W końcu to najlepszy sposób na pokazanie, że na czymś człowiekowi zależy ;)
I'd like to be a tree

 

anything