trawa

Autor Wątek: Znalezione w necie :D  (Przeczytany 668036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dagu

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwiec 01, 2011, 12:52:09 am »




Classic is fantastic. Yeah.

Offline Ganossa

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwiec 01, 2011, 07:54:25 pm »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwiec 02, 2011, 04:39:44 pm »
[PV]Chase the Light!/Fear, and Loathing in Las Vegas

Clip do kawałka z openingu Kaijiego II, czyli dance metal w akcji (nie dla epileptyków!)

CZAD :biggrin:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwiec 02, 2011, 06:43:40 pm »
Ale ten kawałek jest zj***ny (przepraszam za słownictwo, ale inaczej nie potrafię tego ująć). Nie dość, że jakieś od czapy organy, to jeszcze ten wszędobylski z dupy wzięty (a właściwie z sonarów) audiotune. Tragiczniejszego wyboru do opa nie mogli dokonać. Tym bardziej szkoda, bo sam obraz jest świetnie skomponowany. Za to nadal można się cieszyć świetnym zestawem opa i enda z serii pierwszej.
Niedługo ma się pokazać singiel, więc w końcu będzie oficjalny tekst, to i przy okazji subów do drugiego odcinka dorzucę pełne tłumaczenie.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwiec 02, 2011, 08:48:29 pm »
Ale pi***olisz (sorry, też niestety nie potrafię tego ująć inaczej). Kawałek, przynajmniej w pierwszej części jest po prostu super, a jako opening do drugiego sezonu jest po prostu bezbłędny. Syntetyzator się nie podoba? Audiotune w środku? To straszne, czy możemy się już pochlastać?
Ta kapela jest wysoce intrygująca -  to jak udaje im się łączyć tak odległe gatunki muzyki (ciężkie rockowe, a nawet metalowe brzmienie oraz electro dance'u) jest wręcz niesamowite. Odsłuchałem ich wcześniejszą płytę, o jakże niedwuznacznym tytule "Dance & Scream" i jakkolwiek po całej płytce czułem się jakby mi przejechał po mózgu czołg, tak w środku było kilka ciekawych i zaskakująco melodycznych momentów. W ogóle captain obvious zauważa że w powietrzu tu wręcz aż śmierdzi duchem Maximum the Hormone, choć ichnia koncepcja uprawiania muzyki została tu twórczo rozwinięta :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwiec 02, 2011, 08:53:10 pm »
Eh, zawsze znajdą się amatorzy kiczu :P

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwiec 02, 2011, 09:17:32 pm »
Podczas oglądania i słuchania klipu też mi na myśl przyszło Maximum the Hormone, ale w opcji przekombinowana koncepcja tego zespołu.
richie, podoba Ci się? Dobrze dla Ciebie. Chcesz się chlastać? Proszę bardzo. Wytnij sobie na klacie "audiotune banzai", a i tak mnie nie przekonasz, że to pozytywny zabieg muzyczny. To najgorszy pomysł w dziejach muzyki.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwiec 02, 2011, 10:25:13 pm »
Wytnij sobie na klacie "audiotune banzai", a i tak mnie nie przekonasz, że to pozytywny zabieg muzyczny. To najgorszy pomysł w dziejach muzyki.
Tak właśnie podejrzewałem że nie jest w stanie pomieścić ci się w głowie, iż ktoś nad istnieniem audiotune może po prostu przejść do porządku dziennego, jak nad  - stosunkowo nową - formą wyrazu muzycznego. I że skoro nie jestem jedynie słusznym hatebojem od razu stałem się fanbojem tegoż. Otóż nic z tego, owszem uważam że w tym konkretnym przypadku audiotune się dobrze skomponował z pozostałą resztą porykiwań całej kapeli. Tak jakoś mi się zdaje, że zgodnie z zamierzeniem wykonawców (i podobnie jak to było w MtH) tekst jest tutaj elementem wysoce ubocznym a sztuczność audiotune jeszcze bardziej to podkreśla.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwiec 02, 2011, 11:00:48 pm »
O ile w jakimś stopniu mogę zrozumieć ten wybór, to moje uszy nie są w stanie zdzierżyć efektów, jakie daje ten syntezator. Tym samym wszystko, gdzie jest wykorzystany, zostaje automatycznie odrzucone.
Wcale Ci nie zarzucałem kiepskiego gustu czy tp., wyraziłem tylko swoją opinię o kawałku, resztę załatwiłeś sam.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:30:14 am »
Uprzedzenia to zła rzecz, wypadałoby z nimi walczyć. Tak robi każdy szanujący się, inteligentny człowiek. Ale może łatwo mi mówić, bo osobiście o wiele bardziej wolę samplery, syntezatory i automaty perkusyjne od żywych instrumentów.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwiec 03, 2011, 01:33:51 am »
Uprzedzenia to zła rzecz, wypadałoby z nimi walczyć. Tak robi każdy szanujący się, inteligentny człowiek. Ale może łatwo mi mówić, bo osobiście o wiele bardziej wolę samplery, syntezatory i automaty perkusyjne od żywych instrumentów.

A ja w druga stronę, wolę żywe instrumenty. Poza tym zawsze znajdzie się wyjątek potwierdzający regułę, w tym wypadku jeszcze mi się to nie udało.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwiec 03, 2011, 02:11:01 am »
Wyjątki rzekomo cokolwiek potwierdzające to bzdura według mnie, plenię ja na każdym możliwym kroku. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwiec 03, 2011, 03:53:44 am »
Jak nie lubię rapu i techniawy, tak w każdym z tych gatunków jest kilku wykonawców, których mogę z przyjemnością słuchać, więc spokojnie można to podciągnąć pod tę "zasadę" ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwiec 03, 2011, 04:13:11 am »
Nie zgodzę się. Reguła nie jest po to, żeby robić od niej jakieś odstępstwa czy rzekome wyjątki które mają ją potwierdzać. Twoje powyższe słowa świadczą raczej o tym, że nie jesteś ograniczony, nie szufladkujesz sam siebie i nie postrzegasz świata wyłącznie w czerni i bieli.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Znalezione w necie :D
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 03, 2011, 04:45:35 am »
Przyjmuję tę opcję, tylko teraz potrzebuję innego związku frazeologicznego :D

 

anything